טלוויזיות LG ראש בראש מול טלוויזיות סמסונג (כללי לא דגם ספציפי)

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
shmulik88 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 249 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

טלוויזיות LG ראש בראש מול טלוויזיות סמסונג (כללי לא דגם ספציפי)

נושא שלא נקרא #1 

איך האמינות של טלוויזיות  LG בהשוואה לטלוויזיות סמסונג?

איך השרות של יבואן רשמי LG בהשוואה ליבואן רשמי של סמסונג?

איך אפשר לסמוך על האחריות של יבואן רשמי LG בהשוואה ליבואן רשמי של סמסונג?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: טלוויזיות LG ראש בראש מול טלוויזיות סמסונג (כללי לא דגם ספציפי)

נושא שלא נקרא #2 

אני חושב שאת התשובות לשאלות 2-3 תוכל למצוא לבד בפורום בעזרת חיפוש.
לגבי תשובה לשאלה 1 - לכולם יש בעיות, אבל לאף אחד כאן אין גישה לסטטיסטיקות של נותני השירות.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

13/06/2021 11:13  
shmulik88 כתב:
איך האמינות של טלוויזיות  LG בהשוואה לטלוויזיות סמסונג?

איך השרות של יבואן רשמי LG בהשוואה ליבואן רשמי של סמסונג?

איך אפשר לסמוך על האחריות של יבואן רשמי LG בהשוואה ליבואן רשמי של סמסונג?
...
בקצרה, באותן רמות מחיר ולמעט OLED הם לא באותה סקלה בכלל כך שרמות השירות\אחריות לא רלוונטי להשוואה.
לפני כמה חודשים ההורים שלי רכשו TU7100 שהיא דגם בסיסי אבל סה"כ למרות שלי יש סדרה הרבה יותר גבוה, התרשמתי ממנה לטובה, לא היה משהו שהיה גרוע באופן מיוחד. שבוע שעבר ההורים של אשתי רכשו LG מדגם 755 האחרון שיותר יקרה מה-TU7100. להם זה טוב כי יש שם את כל האפליקציות ולא רציתי לסבך אותם עם נגן חיצוני. המלצתי בהתחלה להשקיע קצת יותר ולקחת מסדרת ה-NANO, אבל אחרי שקראו כמה ביקורות לא טובות בזאפ החליט להשאר עם הדגם בסיס.
אז נכון ה-LG מגיעה עם המון פי'צרים נחמדים כמו כוונון סאונד אוטומאטי (דרך המיקרופון בשלט) וכל מיני פונקציות AI, בכל זאת הגיעה עם אפשרות כלשהי של שיפור גוון (במקרה היה על אדום) מה שגרם לכל התוכן להיות אדמוני במקצת מה שכן הפריע להם ולקח לי קצת זמן למצוא ולבטל את האפשרות הזו שהייתה דלוקה בדיפולט. אחרי שהתקנתי את המנוי של סלקום גיליתי שבאפליקציה שם אין בכלל את כל התפריט למעלה שדרכו ניגשים לסדרות\סרטים, לא מצאתי דרך לגשת אליהם.
עוד הסתבר שעכשיו LG מגיעים עם אחריות לשנה וצריך גם שם להרחיב לשלוש שנים בתוספת 100 לשלוש שנים, לעומת 200 בסמסונג שמרחיבה לארבע שנים.
האבל הגדול הוא איכות התמונה...הייתי בהלם לנוכח איכות התמונה הגרועה גם בכל שידורי הוט (כולל ערוצי HD) וגם בסלקום, תחושה שרואים קלטת וידאו משנות השמונים מבחינת הפיקסול והשוליים המטושטשים\מגורענים, בחנויות רואים תופעות דומות אבל מיוחס לריבוי מפצלים. המקור היחיד שהיה אפשר להחשיב כסביר היו סרטוני הדגמה של 4K מיוטיוב. מיותר לציין שהמצב שונה לחלוטין ב-TU7100 שבהתאמה גם עולה הרבה פחות.
להם זה לא מפריע, אולי כי התרגלו להוט ול-LG הקודמת.

כפי שאמרתי בהתחלה, למי שכן מרגיש הבדלים ויזואליים אין טעם בכלל לשקול LG כחלופה לסמסונג גם אם השירות שם מעולה והמכשיר לא מתקלקל בכלל, אישית הייתי זורק אותה לפח עוד כשיצאה מהמפעל...אולי לסוני יש חלופות ראויות.

shmulik88 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

ציטוט:
האבל הגדול הוא איכות התמונה...הייתי בהלם לנוכח איכות התמונה הגרועה גם בכל שידורי הוט (כולל ערוצי HD) וגם בסלקום, תחושה שרואים קלטת וידאו משנות השמונים מבחינת הפיקסול והשוליים המטושטשים\מגורענים, בחנויות רואים תופעות דומות אבל מיוחס לריבוי מפצלים. המקור היחיד שהיה אפשר להחשיב כסביר היו סרטוני הדגמה של 4K מיוטיוב.
שאלות:
התאור למעלה מתייחס לטלויזיה LG?

האם הבנתי אותך נכון?
אם זה לא oled של lg אז מבין lg או סמסונג אתה בוחר סמסונג?
הבנתי אותך נכון?

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אפשר לרכוש איזה מסך שתרצה ולשלם בהתאם, אבל בסופו של דבר כן יש לשים דגש על התנאי אחריות, אופן המימוש בזמן אמת (מחוויות של משתמשים אחרים בפורומים) ולהבין שגם אם תשלם ממיטב כספך לווא דווקא תהנה מהמוצר לאורך כל מסגרת האחריות שלו - זמן טיפול, תיקון ומה כלול, אם בכלל מתקנים/מחליפים וכו'.
ח.י. כיבואן רשמי למסכי LG מספקים 3 שנות אחריות מלאות על המסך שתקנה (אלא אם מצויין לך אחרת בתעודה), עם הובלה ולרבות התקנה שולחנית ללא עלות כאשר קירית קיימת בעלות מסויימת ישירות מולם - מה שטוב שהם מלווים אותך עד להפעלה הראשונה של המסך ככה שאין מצב שיהיו הפתעות כלשהן בהמשך.
בקשר לסמסונג, התרשמתי מאוד מהאיכות שלהם לא פעם אצל חברים ואיפה שנתקלתי במסכים הללו, אבל ויש אבל - נושא האחריות ותנאיו בסימן שאלה, יש שנה אחת מלאה לאחר מכן גם אם תשלם על ההרחבה התנאים עשויים להשתנות כמו אין תמיכה בפאנל למשל...
ההמלצה להשיג תעודות אחריות מהיבואנים עצמם (רשמיים לא אפורים-פרלל), לקרוא את כל התנאים, לקרוא רשמים מצד לקוחות (משתמשים) פה בפורום ובכלל לגבי שתי החברות ולגבש החלטה רק אחרי לגבי איזה מסך לקחת - אחרת סתם תאבד זמן ותתאכזב.
כמו כן שים לב שיש מספר יבואנים (מעבר לרשמיים גם לא רשמיים שהם יבואנים אבל עדיין לא רשמיים) לכן אי אפשר להכליל את כל החוות דעת של המשתמשים תחת מקשה אחת של יבואן אחד נגד יבואן אחד, זה די משתנה בהתאם למקום ממנו נרכש המסך, תחת מי האחריות, אופי התקלה, מסגרת אחריות ועוד....

בהצלחה ותתחדש

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

13/06/2021 14:37  
shmulik88 כתב:
ציטוט:
האבל הגדול הוא איכות התמונה...הייתי בהלם לנוכח איכות התמונה הגרועה גם בכל שידורי הוט (כולל ערוצי HD) וגם בסלקום, תחושה שרואים קלטת וידאו משנות השמונים מבחינת הפיקסול והשוליים המטושטשים\מגורענים, בחנויות רואים תופעות דומות אבל מיוחס לריבוי מפצלים. המקור היחיד שהיה אפשר להחשיב כסביר היו סרטוני הדגמה של 4K מיוטיוב.
שאלות:
התאור למעלה מתייחס לטלויזיה LG?

האם הבנתי אותך נכון?
אם זה לא oled של lg אז מבין lg או סמסונג אתה בוחר סמסונג?
הבנתי אותך נכון?
...
אכן

shmulik88 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

benny123
מה תגובתך למה שכתב לי gildmor בקשר למסך LG של הורים של אשתו?

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #8 

זה די משתנה מדגם לדגם, הדרך הכי טובה היא להגיע לחנות ולראות את המסך בו אתה חושק בפעולה, אפשר להצטייד גם מהבית בקבצי הדגמה שונים ולבקש מהמוכר לנגנם.
הרבה מסכים ללא כיול מקצועי יראו תצוגה ירודה, במידה וקונים מסך מקצועי ויקר, מומלץ גם לכיילו על ידי איש מקצוע כדי להפיק את המיטב, לאחר מכן להגדיר נכון את הממיר בהנחה שהשידור היוצא ממנו לא נחות מדי להצגה במסך מקצועי ואיכותי כי אז החווית צפייה תפגע.
בדבר אחריות של ח.י. זה חדש לי, אפשרי להתקשר ולברר מולם בדיוק מה התנאים, חשוב לרכוש רק ממשווק מורשה מטעם ח.י המופיע ברשימת המשווקים המורשים באתרם אחרת ח.י. לא יכבדו שום אחריות מורחבת שלכאורה הוצגה הקנייה או לחילופין לא תוכל לשלם להם גם אם תרצה על הרחבה לכן כדאי לברר הכל מהכל אם תחליט ללכת על מסך LG.

כיום רוב מסכי הטלוויזיה מגיעים מסין, אינדונזיה, מלזיה, מצרים ועוד חורים בעולם.
התקופה בה היה דגש על פס ייצור כמו ביפן במסכי שארפ כבר נכחד מהעולם לצערי.
ככה שהיום מה שמשחק זה מה המסך מציע, האם זה עונה על הדרישות שלך ומה תקופת האחריות ותחת מי.
אין מה לקנות מסך 4k אם כל מה שתראה יהיה גג FHD.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

לא חושב שמוכרים היום טלוויזיות שהן לא 4k

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #10 

דווקא יש בחוץ עוד מסכים שהם לא 4k
4k זה רק טרנד, לחלק מהמשתמשים אין שימוש בזה או תוכן שפונה לנצל את זה.
מי שקונה 4k זה אותו אחד שיעשה שימוש בזה בדיוק כמו לקוח שקונה מסך תלת מימד כי יש לו תוכן לזה.
היתר שיקנו זאת יתפתו בגלל הכותרת היפה והאמונה העיוורת כי כל תוכן שינוגן במסך באשר הוא ישתפר פלאים בזכות טכנולוגיה זו, לצערי כל מסך מדבקה שני מתהדר ב-4k אבל אין זה אומר שהוא באמת שווה משהו ועל זה חבל לאבד כסף.

shmulik88 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

מתוך הסתכלות קדימה עם הסיבים האופטיים יהיו יותר שידורי 4k.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

13/06/2021 21:14  
benny123 כתב:
זה די משתנה מדגם לדגם, הדרך הכי טובה היא להגיע לחנות ולראות את המסך בו אתה חושק בפעולה, אפשר להצטייד גם מהבית בקבצי הדגמה שונים ולבקש מהמוכר לנגנם.
הרבה מסכים ללא כיול מקצועי יראו תצוגה ירודה, במידה וקונים מסך מקצועי ויקר, מומלץ גם לכיילו על ידי איש מקצוע כדי להפיק את המיטב, לאחר מכן להגדיר נכון את הממיר בהנחה שהשידור היוצא ממנו לא נחות מדי להצגה במסך מקצועי ואיכותי כי אז החווית צפייה תפגע.
בדבר אחריות של ח.י. זה חדש לי, אפשרי להתקשר ולברר מולם בדיוק מה התנאים, חשוב לרכוש רק ממשווק מורשה מטעם ח.י המופיע ברשימת המשווקים המורשים באתרם אחרת ח.י. לא יכבדו שום אחריות מורחבת שלכאורה הוצגה הקנייה או לחילופין לא תוכל לשלם להם גם אם תרצה על הרחבה לכן כדאי לברר הכל מהכל אם תחליט ללכת על מסך LG.
...
אני קצת חולק על עניין הכיול המקצועי. כיול מקצועי מתמקד בפרמטרים שיותר מתאימים לתנאי מעבדה כמו דיוק הצבעים, שלא בהכרח מתאים להעדפות משתמש ספציפי אלא יותר לתקנים מסויימים, קצת כמו דולבי ויז'ן שמאלץ את הצופה לצפות בתוכן כפי שהבמאי בחר להציג אותו. יש כאלה שישכנעו את עצמם שכך זה צריך להיות ושהבמאי כנראה יודע מה הוא עושה ויש כאלה שיודו שאולי במקרים מסויימים בחירת הבמאי לא ממש מתישרת עם ההעדפות האישיות שלהם.
גם הצופה "ההדיוט" יודע לגבש העדפה האם נראה לו יותר טוב במצב סרט\טבעי או אחר או מה רמת ריווי הצבע בהירות וקונטרסט שהוא מעדיף.

לגבי יבואן רשמי לא חושב שסביר בימינו שמישהו ימכור מוצר כמו טלויזיה בלי להגיד מראש ובאופן ברור מי היבואן ובלי לפרט את תנאי האחריות מהסיבה הפשוטה שהטעיה בפרטים אלה היא עילה לביטול העסקה. בנוסף, הקונה הוא גם זה שבדרך כלל מתאם את ההתקנה כך שממש קשה לפספס מי נותן השירות.

לגבי התרשמות בחנות, עדיף דווקא לצפות בערוצים רגילים של מה שיש להם, קבצי דוגמה באיכות טובה נראים סביר בכל טלויזיה אפילו בדגמים הגרועים ביותר ולא להשתכנע מתירוצי המוכרים לגבי זה שהאיכות גרועה בגלל ריבוי מפצלים בחנות, צריך להניח שהמצב יהיה דומה בבית אם מדובר באותו ספק הוט\יס וכו...

dmitrys
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 150 פעמים
קיבל תודות: 181 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

לי יש בבית 2 טלויזיות LG , דגם בסיסי. אחת M7340, השניה N7340.
אני לא רואה את מה ש gildmor תיאר.
איכות תמונה סבירה. שחורים לא טובים, אבל סרטי טבע בנטפליקס נראים מצוין. לא חש שזאת קלטת מהמאה הקודמת.
גם התפריט של סלקוםTV בסדר גמור באפליקציה. לא חסר כלום. אולי התפריט באפליקציה טיפה שונה, למשל תפריט סדרות\סרטים נפתח כאשר לוחצים על הכפתור BACK.
אני לא יכול להשות לסמסונג כי אני לא קונה סמסונג כל עוד אלקטרוניקס פרו נותנים שירות. לא מוכן שכספי יתמוך ביבואן שמחרבן על הלקוחות, אפילו שהסיכוי להזדקק לשירות נמוך.
מעולם לא נזקקתי לשירות של ח.י. בטלויזיות, אבל כן נזקקתי במוצרים אחרים. עשו את מה שהיו צריכים לעשות בלי נסיון להתחמק.

acker16
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

מסכים עם כל מה שנאמר.
מבחינת איכות LG וסמסונג לא באותה רמה
להבנתי בדור הנוכחי סמסונג גם אמצו את כל הפיצ'רים לגיימינג ובכלל שייחדו את LG בדורות הקודמים.
מניסיון אישי השירות לקוחות של LG הוא טוב (החליפו לי אולד בת שנתיים לדור עדכני) אבל לצערי הפער באיכות כל כך משמעותי שלא הייתי שוקל LG שאיננה אולד.
או שתקנה אולד, או קח סיכון עם השירות של סמסונג או שתברר עם סוני אולי היא איפשהוא באמצע (לא מכיר)

shmulik88 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

15/06/2021 15:56  
acker16 כתב:

"מבחינת איכות LG וסמסונג לא באותה רמה"

אני רוצה לדעת שהבנתי אותך נכון.
אם נוציא מההשוואה את ה-OLED.
סמסונג עדיפים על LG?
...

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”