המלצה למסך 55 כמסך מחשב + סרטים. תקציב עד 2000 ש"ח

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

המלצה למסך 55 כמסך מחשב + סרטים. תקציב עד 2000 ש"ח

נושא שלא נקרא #1 

אהלן,

מחפש מסך בגודל 55 אינץ' שישמש בעיקר כתחליף למסך מחשב (אילוץ) ומסך עיקרי לצפייה בסרטים.
בהתחלה חשבתי על Q80T אך מדובר במסך שנחשב איכותי, אך אני לא יודע אם יש טעם להוציא סכום שהוא כמעט כפול מהתקציב שלי בשביל איכות שאולי לא ממש אנצל אותה או אשים לב אליה בשימוש השוטף שלי.

מה שכן חשוב לי מאוד, הם הדברים הבאים:

1. שהאיכות תמונה הכללית שלו תהיה טובה ככל הניתן במגבלות התקציב. אני רגיל למסכי מחשב מאוד איכותיים כמו UltraShap של Dell ולכן לא רוצה להרגיש צניחה רצינית באיכות.

2. שיתפקד בצורה הטובה ביותר האפשרית כמסך מחשב (גם כאן, במגבלות התקציב כמובן). למשל 4:4:4 שאני זוכר שפעם אמרו לי שזה קריטי לטקסט או כל דבר אחר שרלוונטי כמו מהירות תגובה ושאר הפרמטרים שאני לא ממש יודע לנקוב בשמם כרגע.

3. שיהיה יבואן / נותן אחריות אמין שניתן לסמוך עליו במקרה של תקלה. לגבי סמסונג, הבנתי שהדעות חלוקות ולכן זה הוסיף להיסוס שלי לגבי Q80T.

כמובן שאפשר להתגמש טיפה כלפי מעלה אם זה משפר משמעותית את המענה לצרכים הנ"ל, וכמובן שאם מישהו חושב שעדיין כדאי ללכת על משהו כמו Q80T, אמשח לשמוע למה.

תודה רבה!

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

Re: המלצה למסך 55 כמסך מחשב + סרטים. תקציב עד 2000 ש"ח

נושא שלא נקרא #2 

אני מבין שזה אילוץ,אבל מסך טלוויזיה לא יתן לך חדות בטקסט כמו מסכי מחשב איכותיים (דל אולטרא-שארפ כמשל).
לא ברור לגמרי מהו השימוש שלך במחשב (טקסט ? גרפיקה ? גיימינג ?) והאם הסרטים הם דרך נטפליקס/אמזון, רימוקסים איכותיים כמו גם סביבת העבודה

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3 

https://www.rtings.com/tv/tools/table

תמיין לפי "PC Monitor" ותבחר את הכי טוב שנכנס לך בתקציב.

Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

תודה רבה חברים!

@ChinggisKhan
ברור לי ואני לא מצפה שזה יהיה אותו דבר, אך עם זאת, כבר יצא לי לראות איכויות גבוהות מאוד במסכי TV, למשל מצגות בחדרי ישיבות וכדומה, רק שאני לא יודע באיזה דגם מדובר.

@TheCoolest
ניסיתי לעשות את זה כמה פעמים אבל מסתבר שהדגמים לא תמיד זהים למה שיש בארץ. וגם יהיה קל יותר להשתמש בסינון הזה אחרי שאבין עם איזה יבואן כדאי לעבוד.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

11/07/2021 2:57  
Jonny123 כתב:
תודה רבה חברים!

@ChinggisKhan
ברור לי ואני לא מצפה שזה יהיה אותו דבר, אך עם זאת, כבר יצא לי לראות איכויות גבוהות מאוד במסכי TV, למשל מצגות בחדרי ישיבות וכדומה, רק שאני לא יודע באיזה דגם מדובר.

@TheCoolest
ניסיתי לעשות את זה כמה פעמים אבל מסתבר שהדגמים לא תמיד זהים למה שיש בארץ. וגם יהיה קל יותר להשתמש בסינון הזה אחרי שאבין עם איזה יבואן כדאי לעבוד.
...
דווקא מניסיון שלי עם חדרי ישיבות - כשתבדוק תגלה לרוב שיש שם דגמים מאוד בסיסיים. לרוב גם משנתונים די ישנים.
לפעמים אפילו דגמי HD במקום 4K.

נותני השירות של סמסונג אכן נחשבים לא כל כך טובים.
סוני ו-LG הם יותר בסדר. כש-LG הם הכי טובים (לפי מה ששמעתי מאנשים פה).

Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

תודה רבה, ממה שבדקתי המחירים של סוני די גבוהים ביחס לשאר.
כנראה שבאמת כדאי לי ללכת על LG כלשהו. אני רק לא יודע אם החשש מבלאי מהיר / צריבה של OLED מוצדק.
אני זוכר שבעבר היה דיבור על זה אבל אולי זה כבר לא רלוונטי היום וכדו'.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

לגבי החשש מצריבות:

א. אני חושב שהוא באמת קצת לא רלוונטי, היות והוסיפו אין ספור טכנולוגיות לאורך השנים על מנות למנוע צריבות.
ב. מקריאה בפורום של OLED, נראה ש-LG מחליפים טלויזיות OLED צרובות. גם אם אלה טלויזיות ישנות (כשעוד לא היה את כל הטכנולוגיות נגד צריבות שיש היום).

מה שכן, במקרה שלך ספציפית, נראה שאתה רוצה להשתמש בטלויזיה בתור מסך מחשב.
אז עלול להווצר מצב שתשאיר את הטלויזיה על אותו מסך שעות רבות (מה שלא סביר בשימוש רגיל בטלויזיה).
וזה דווקא כן משהו שעלול להגביר את הסיכון לצריבות...

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אין באמת שיפור נגד צריבות. עיקר השינוי הוא הורדה דרסטית של הבהירות והזמן שהם מאפשרים לבהירות להשאר (מורידים אותה יותר מהר) ואת זה הם עשו אחרי שהבינו את המצב ובלת ברירה. כל OLED תיצרב בסופו של דבר, הכל עניין של זמן עבודה ואופי שימוש. למרות שזה בהחלט אפשרי לדעתי, שימוש בטלווזית אולד כמסך מחשב זה סיכון גדול מדי, קצת כמו לירות לעצמך ברגל. אפשר בהחלט לעבוד אבל זה דורש הרבה פשרות באיכות הבהירות של התצוגה ושל האחידות שלה במצבים שונים בשימוש שוטף, ובנוסף המון דאגות.

אבל איך פתאום הגענו לתקציב של OLED?, זה יותר מפי 2...
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

yossi_s1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אני לא חושב שזה נכון להגיד שאין שום שיפור נגד צריבות ושפשוט הורידו בהירות.
הסדרה החדשה שוברת שיאי בהירות באולד ולא על חשבון צריבה מהירה יותר.
בבית שלי, B7 שנצרבה, הוחלף פאנל, לטענתם לדור חדש יותר שעמיד יותר לצריבות. הבהירות לא ירדה בכלל. ובנתיים טפו טפו אין צריבות.
בכל אופן, אני מסכים שאולד למחשב זה טיפה בעייתי אלא אם אתה מתכוון לעשות שימוש בצורה כזו שימנע צריבות.

לגבי LG בכללי. תזהר בסדרות הנמוכות ממסכי RGBW , תקבל תמונה לא טובה.

מהנסיון שלי עם מסכי טלויזיה עבור מחשב, חייבים לקנות מותג, בדרך כלל ספציפית LG או סאמסונג נטו בגלל שהשליטה במאפייני התמונה הרבה הרבה יותר טובה, עם מצב משחק _שבו אתה רוצה להשתמש) אמיתי ושעובד טוב. חשובה שליטה ספציפית בתאורה אחורית, ולא בדרך עקיפה דרך ניגודיות או בהירות.
לגבי דגמים ספציפיים. LG אני מניח שNANO. סמסונג כל דגם כנראה יתאים. האם ללכת על דגם זול או Q80T? אין פה תשובה. תלוי כמה חשובה לך הקפיצה באיכות. אני אישית חושב שגם דגם כניסה. סדרה 7 או 8 יספק אותך. אני גם חושב שאם כבר הכיוון היה Q80T אישית הייתי הולך על OLED בלי לחשוב פעמיים

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

לא מדובר כאן על בהירות מקסימלית כשמציגים 12 כוכבים סופר בהירים בשמיים חשוכים, או במילים אחרות: בהירות פוטנציאלית לרגעים ספורים ב 10% בהירות מסך. מדובר על בהירות כללית, וגם כמה זמן שומרים אותה לאורך זמן.
LG למדו והשכילו לאורך השנים איך לאזן את העוצמה ולמתן אותה בשביל להקטין סיכוי לצריבות, עשו בשכל. יש שיפור קטן בפאנלים ביצוג הצבע האדום הבעייתי, זה בהחלט שיפור, אבל לא מונע את גזר הדין, רק מעכב אותו.

עם OLED צריך להיות עם היד על הדופק, אלא אם כן בקושי מדליקים את הטלווזיה.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

yossi_s1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

לא שולל את מה שאתה אומר ובכל זאת, בתור עוסק בתחום הטכני אני רואה LCD שעפות על ימין ועל שמאל בעיקר בשל תקלות תאורה אחורית אבל גם ספקים ולוח ראשי. אני אישית מתקן כאלו.
בביתי בחרתי באולד בין היתר כי אם תשאל אותי, היא אמינה יותר בטווח הארוך בשימוש סביר. גם בגלל איכות הרכיבים וגם בגלל המיעוט שלהם ואופן העבודה שלהם.
בזמנו ידעתי על סכנת הצריבות אבל האחריות של ח.י סיפקה לי שקט בעניין הזה, ובסופו של יום נראה שעשיתי בחירה טובה.
בכל אופן לא לי ולא לך יש נתונים מדוייקים על אמינות + צריבות של LCD נגד OLED. אני מסתמך על מדגם לא מייצג של מה שראיתי בשטח עד כה.

לגבי הבהירות, האמת, הפאנל החדש (העמיד יותר לצריבות) נראה לי בהיר יותר (לא רק בהילייטס). יש לי מדידות מדוייקות של הישן. בהזדמנות אמדוד את החדש ואפרסם אם זה מעניין אותך.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

חלילה אני לא שונא OLED, אפילו מאוד אוהב, ובטח לא רוצה לצאת כאן נגד OLED. פשוט מציין את העובדות שחשוב לדעת. וגם אני מסכים לגמרי שאם לא תקנה OLED שתצרב ותאבד בהירות ואחידות בשלב זה או אחר, זה יבטיח שלא יהיו תקלות ואכן יש הרבה תקלות בדיוק כמו שציינת גם בטלוויות LCD. ההבדל היחד שבOLED אתה מודע לזה ב LCD זה המזל הרע שישפיע בסוף.
עם הOLED היתי לחוץ קצת יותר ברגע שעיקר השימושים הם מסך מחשב.

Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

תודה רבה חברים! אז OLED באמת לא על הפרק וגם אם לרגע שקלתי את האופציה של הקפיצה בתקציב, זה לא באמת משתלם לצרכים שלי.
מה שכתבתם לעיל אכן לקח אותי לכיוון של ה-NANO שגם קיבל ציון סבבה ב-RTINGS אבל עדיין לא מספיק טוב ב-Mixed Usage.
מה גם שהדגם שזמין בארץ ב-55 אינץ' הוא 86 ולא ה-90 שהם בדקו. לא יודע מה ההבדלים ביניהם.
הסוני המקבילות יקרות מדי בארץ (אם אני לא טועה) והסמסונג בדגמים הזולים יותר מקבלים ציונים לא כל כך מרשימים וגם ככה קיים חשש לקנות בארץ.
שמתי לב ש-Hisense גם מקבלים ציונים טובים בסדרת ה-U. השאלה היא מה לגבי המותג הזה בארץ מבחינת יבואן ומחירים.
בשורה התחתונה, כרגע זה מרגיש כאילו באמת אין פתרון ביניים או sweet spot בין מחירים ואיכות התמורה.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

כנראה התגובה שלי לא רבלנטית...אבל אבזבז כמה שניות מזמני וכמה שניות מזמנך.

יש לי XH95 בגודל 65 אינץ' ואני משמש בה להכל , רוב הזמן שימוש כמסך מחשב. הכל , ואני מתכוון הכל, ממש מרהיב. הטלויזיה יחסית מאוד קרובה אליי, פחות מ-2 מטר והכל נראה פשוט פגז. אני מריץ אותה ב-120 הרץ (1080P) והעכבר\ניווט חלק מאוד.

אבל כמובן התקציב...אז כנראה לא רלבנטי.

Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

כן, בתקציבים האלה כמעט כל דגם שתבחר יספק ציונים טובים בכל פרמטר. זו בדיוק הבעיה שלי כשהתקציב מוגבל.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”