LG C1 OLED vs Samsung QN90A

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
amirss (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

LG C1 OLED vs Samsung QN90A

נושא שלא נקרא #1 

מה דעתכם ?
על מה הייתם הולכים ולמה ? :

אני התרשמי יותר מה- Q90A :)

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

Re: LG C1 OLED vs Samsung QN90A

נושא שלא נקרא #2 

ראיתי רק את ההתחלה. לא רק שאין שום יכולת אמתית להתרשם אלא גם הצורה שהן הוצמדו פגעה עוד יותר. לא רק שהמצלמה משפיעה על התמונה (איזון צבע, צמצם, טווח דינמי, הטייה לכחול של מסך OLED) גם בסוף המסך שעליו אתה צופה ככל הנראה מסרס עוד יותר. עכשיו תוסיף על זה ששני המסכים סמוכים ואז זה יכול עוד יותר לעוות - למשל אם הסמסונג בהירה יותר אז הצמצם והיכולת הדינאמית מביאים לקריסת השחורים בOLED ואז הוא אומר שבOLED לא רואים פרטים כהים והכל פשוט שחור. נו באמת!!! הוא אפילו לא מתייחס למה שהוא רואה בעין ממקור ראשון אלא מתבסס על הצילום הלא נאמן למקור בעליל שלו. עלבון לאינטליגנציה הדבר הזה.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3 

אי אפשר להתרשם מאיכות של מסך דרך האינטרנט. כמו שאלון אמר, צילומי השוואות בין טלוויזיות זה חסר תועלת לחלוטין, מאחר והמצלמה לא יכולה להעביר את מלוא הפרטים, והמסך שעליו אתה צופה מסרס את התמונה עוד יותר.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני לא מסכים.

מה שנכון הוא שצילום דרך האינטרנט לא משקף את המצב האמיתי בפועל ובטח שמצמידים שני מסכים יש BIAS מסויים למה שהמצלמה מתמקדת עליו (וגם על זה אפשר להתווכח אם יודעים לצלם טוב בצורה ידנית).
אבל,
צילום טוב דרך האינטרנט בהחלט יכול לתת מושג, לציין הבדלים בולטים, לחדד חסרונות וכו'. עובדה פשוטה שגם באינטרנט לא כל המסכים נראים אותו הדבר ומסכים טובים יותר נראים טוב יותר גם באינטרנט.
אז להגיד שזה עלבון או חסר תועלת לחלוטין זה לא נכון. מה שנכון להגיד הוא שזה לא משתווה לתמונה ולהבדלים שהעין תראה במציאות ושוידאו במקרה הזה גם יכול להטעות אבל בהחלט ניתן לקבל מושג כללי והבדלים. "תועלת" היא לא שחור או לבן. וגם תועלת חלקית היא תועלת, אפילו אם צריך להזהר ממנה (וצריך לזכור שהתרשמות בעין בחנות היא מאוד בעיתית גם כן ולא משתווה לבדיקה מקצועית, אז תמיד טוב לשלב בין השניים).

אגב, למרות שהבחור ההוא לא כלכך מצליח כמו אחרים, לצלם הוא יודע טוב ובהחלט אפשר להפיק תועלת מהסירטונים שלו (יותר פונה לקהל הרחב, פחות לגיקים הקשים - הHARD CORE).
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #5 

אין בעיה לא להסכים, אבל מהניסיון הקטן שלי מה שרואים דרך מצלמה ואז צופים במסך אחר בכלל לא יכול להעביר מידע שימושי במיוחד.
ביוטיוב יש לך כל מני אלגוריתמים לדחיסה, מה שיפגע בחדות התמונה או בפרטים קטנים או גדולים במסכים.
צריך להיות בטוח שלמצלם אין bias כלפי מסך זה או אחר וגם להיות בטוח בזה שהוא יודע מה הוא עושה כשהוא מנסה לצלם את שתי הטלוויזיות אחת לצד השניה מבחינת כיווני המצלמה שלו.
למסכים יש זוויות צפייה, ולכן יכול להיות בכלל לא פשוט לצלם אותם בצורה כזו שתעביר בצורה "מדוייקת" את איך שהם נראים כאשר אתה בעצמך נמצא מול המסך.
ל-OLED ול-QLED טכנולוגיות תצוגה שונות לחלוטין, אשר יכולות להראות בצורה שונה לגמרי במצלמה, כשבמציאות ההבדלים יהיו פחות מורגשים.

לכן המשקל שאני נותן לסרטוני השוואה של מסך A לצד מסך B הוא מאד נמוך ולא מייצג.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

הכל נכון אבל שוב, זה תלוי עד כמה אתה פרפקציוניסט ועד כמה זה רלוונטי לשאר האוכלוסיה. תועלת זה מושג כלכלי ולא מתמטי, בטח שלא בינארי.

אגב, מי שכן (!!) ראה את הוידאו ויש לו יכולת הסקת מסקנות ממוצעת, מגלה שסמסונג מרשימה הרבה יותר בסצינות בהירות ובהירות מאוד והLG מרשימה הרבה יותר בסצנות כהות וכהות מאוד. עד כמה זה רחוק מהמציאות? לא המון. הצילום פשוט לא מושלם באופן הצגת המציאות, זה לא סוף העולם (בלי שום קשר לOCD כמובן).

(מה שכן כדאי להדגיש בדברי ארתור, שבצילומים האלה ההבדלים יוצאים גדולים יותר ממה שהם במציאות, וחשוב לקחת את זה בחשבון, גם בחצי השני של הוידאו שם נראה שהOLED אוכלת את הQLED בלי מלח).
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

הסרטון מתחיל בזה שיש גרדיאנט של לבן.
לפי הסרטון בOLED יש קריסה משמעותית מאוד של הכהים (גם באופן כללי וגם בהשוואה לסמסונג) וגם בהירים עם טמפרטורת צבע קרה באופן קיצוני.
שני דברים שברור מעל לכל ספק שמי שעומד מול הטלוויזיה לא יחווה בכלל. ולא רק שהוא לא אומר שזאת הטעיה של המצלמה אלא מבקר את הOLED על זה. לכן מבחינתי זה עלבון לאינטליגנציה (שלי בטוח, נראה שגם בשל ארתור ואולי עוד כמה שמבינים את הכשל הבסיסי כאן).
עכשיו אם ״האדם הממוצע״ נופל בפח הזה מחוסר ידע אז תפקידנו להאיר את עיניו שהסרטון הזה עודה מניפולציה על מה שהוא היה רואה במציאות לו היה באותו חדר.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

"...שברור מעל לכל ספק..."

לא יודע, לא שכנעת אותי כאן בקטע של האינטליגנציה. היתי אומר שזה קשור יותר לידע מאשר אינטיליגנציה, והאמת, די ידוע שפאנל OLED מתקשה להציג את מה שנקרא "NEAR BLACK" יחסית לLCD. ככה שבאמת אני לא יודע מה אתה רוצה מהבחור בסרטון שהחלטת שהוא מטומטם שמצלם משהו ואז מתאר את הוידאו שהוא רואה בעיניים, נראה לי זה תרחישים שאתה מייצר לעצמך בראש, אני ממליץ לך פשוט לצפות בוידאו ואז להסיק מסקנות.
אני דווקא כן ראיתי את הוידאו ונראה שהבחור משתדל להשאר שם די אוביקטיבי עם נטייה קלה לשבח את הOLED, אבל דברים שאפשר להבין ולאו דווקא "FAN BOYISM".

ובקשר לאינטליגנצייה ועלבונה, מומלץ לא להגיד במשפט אחד שאי אפשר להסיק מסקנות נכונות לפי צילום שלא משקף את התמונה המלאה, ומשפט אחרי זה להסיק בפועל מסקנות גורפות מצפייה בעשירית וידאו שלא משקף את התמונה המלאה, או עשירית סרט וכו'.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

אי אפשר לראות כל וידאו עד הסוף בשביל להסיק מסקנות מלאות. החיים קצרים מדי.
מבחינתי וידאו שמתחיל ככה אין לי מה להמשיך לראות. אין טלוויזיה שהשחור שלה קורס ב20%. אפילו לא OLED.
לא חייבים לעשות איזון לבן של 10 נקודות (אם כי זה היה נותן את המידע הכי מהימן) אבל לי אין שום ספק שה20% לא קרס וגם לא ה10% אלא זה ביגלל הלבן 100%

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #10 

@ice2k לא יודע איפה שמעת שזה "דיי ידוע" שפאנל OLED מתקשה להציג near black, אבל שלי מציג אותם בצורה מצויינת.
במיוחד כש-LCD ו-near black אלה מושגים שלא הולכים ביחד, בכלל.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

אלון,
נראה לי לא הבנת טוב את הוידאו או יותר נכון את דבריו. הוא לא אמר לרגע שהשחור קרס ב 10 או 20 אחוז, זו מסקנה שלך מהוידאו שאתה צפיתה בו במסך שלך ובעיניים שלך. מה שהוא אמר באנגלית זה שההבדל (בין 5 ל 10 ובין 10 ל 20) מורגש יותר בסמסונג מאשר בLG (בניגוד לשנה לפני שם המצב בסמסונג היה גרוע יותר מאשר בOLED של LG).

כבר סיכמנו שדברים, בטח דברים "פיקים" נראים מוגזמים בוידאו. אגב אני רואה את הצבע ב10 ו 20 גם של הOLED כנראה זה קשור להגדרות מסך שלך, אבל בהחלט הצילום ודחיסת הוידאו כמעט מעלימים את הכל וזה דומה לשחור שקרס, אבל לרגע הוא לא אמר זאת, הוא רק הזכיר את יכולת ההבחנה בין האחוזים הראשונים.

בכל מקרה זה בסדר לא לראות את הוידאו עד הסוף, גם אני עושה את זה הרבה. אבל זה פחות בסדר לבוא ולפרסם מסקנות שגובלות בהשמצה על משהו שלא ראית בכללותו (זה כמו לתת ביקורת על סרט לפי ה 10 דקות הראשונות, ב FIGHT CLUB למשל זה ממש לא עובד).

ארתור,
אני לא רוצה להכנס לדיון פינגפונג שלא נגמר. אז אגיד שוב שאני לא מדבר "בצורה בינארית" של טוב וגרוע, של שחור או לבן של הכל או לא כלום. לרגע לא אמרתי שOLED מתקשה להציג פרטים בNEAR BLACK אלא שקשה לטכנולוגיה (הפיקסלים) לעשות זאת יחסית ל LCD ולא בגלל דבר טוב: הLIFTED BLACK של הLCD פשוט מרימות גם פרטים. וכאן נובע הבלבול שלך: LCD לא גרוע בNEAR BLACK בגלל הטכנולוגיה אלא בגלל הדרך שלו להתגבר על חסרון אחר שלה, או במילים אחרות: ה-FALD. הבעיה בLCD היא לא NEAR BLACK אלא BLACK CRUSH, התוצאה דומה אבל זה משהו שונה לגמרי. הLCD פשוט מוריד את הבהירות כד להשיג שחור טוב יותר ועל הדרך מוחק פרטים עדינים אבל זה לא קשור ליכולות הפאנל בנושא. זה לא יקרה כשתציג מרובע גדול (כמו בוידאו) אבל זה יקרה בתוכן אמיתי או מבחנים עם פרטים קטנים יותר. בניגוד ל LCD שרק חוסם את התאורה, OLED צריך לעבור ממצב של אין חשמל למצב שיש חשמל וזו חתיכת קפיצה.

אבל אל לנו לסטות בהסברים מהנושא שהוא הוידאו המדובר והתבנית הספציפית שהוצגה בו במקביל למה שנאמר ברקע. גם אני אומר בדיוק כמו שאתה יודע שכשמסתכלים בצורה כוללנית על התוצאה בהצגת וידאו בפועל, OLED בהחלט יציג יותר פרטים עדינים בשחור מאשר הLED הכי איכותי אבל זה בגלל דברים אחרים ממה שדיברתי עליהם ושלא קורים בהצגת תבנית גראדיאנט ענקית כמו בוידאו.

לא כלכך אהבתי את "לא יודע איפה שמעת" ואני לא הולך לחרוש על האינטרנט כדי למצוא מקורות (החיים קצרים כמו שאלון אמר) אבל דוגמא אחת קל למצוא, וינסנט תאו המהולל מסביר על הקושי הזה יחסית לLCD (ושוב -אנו לא מדברים על החיסרון של FALD בשחור אלא רק על הטכנולוגיה של הפאנל):

https://www.youtube.com/watch?v=NrnG6Dcxpls&ab_channel=HDTVTest

דקה 4:47.

עכשיו אתה מבין יותר טוב על מה אני מדבר? (ובאמת לא חייבים לצאת בכוח נגד כל מה שאני אומר ולהמציא מסקנות שגויות שבכל לא טענתי, תאמין לי שאני די מבין ומתיחס לדברים כמו שהם בלי איזה נקיטת צד רגשית לצד זה או אחר...)

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”