אכזבה מ75TU8000 סמסונג וסיוע במציאת דגם אחר

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
dallal (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

אכזבה מ75TU8000 סמסונג וסיוע במציאת דגם אחר

נושא שלא נקרא #1 

שלום רב,
רכשתי את הטלווזיה הזאת (במחיר של קצת פחות מ5K) ואני קצת מאוכזב מאיכות התמונה בשידורים רגילים ומההשתקפות (יוטיוב ו4K רואים סבבה והשחורים מעולים), יש מרפסת מאורת ורק אם יושבים באמצע ממש לא רואים השתקפות וגם הזווית לא משהו, ביקשתי לבטל כי הרכישה תוך 14 יום מהאינטרנט ואישרו לי.
אני מתלבט מה לרכוש במקום ואשמח לסיוע, אני חושב לרדת ל65 אינץ כדי לקבל משהו איכותי במסגרת התקציב של כ5 אלף - 6 אלף ש"ח (אפשר לעלות טיפה).
המטרה גם שהטלווזיה תשרת עוד שנים מעבר לאחריות עדיין יש לי סמסונג ישנה 46 אינץ (תלת מימד) שמחזיקה 10 שנים (עברה למרפסת) ורואים בא טוב יותר מTU8000, לכן ששקלתי OLED, בגלל הצריבות היא ירדה מהפרק, התקשרי לשירות של ח.י ורצו על B1 מעבר ל3 שנים, 1,300 ש"ח לצורך הרחבה. אלו הנתונים:
1. מרחק צפיה כ-3.5 מ'.
2. רוב היום יוטיוב וסלקום TV, מדי פעם סרטים עם סטרימר MI BOX וקודי.
3. בעתיד הקרוב יהיה גם PS5 - עוד לא הבנתי כמה זה מוסיף שיש HDMI 2.1 ו120 HZ ואם זה משנה ממש את חווית המשחק, אבל הבנתי שכנראה שעדיף שיהיה.
4. מרפסת מוארת ביום.
5. חשוב שיראו שחורים טוב, התאכזבתי בעבר מ- LG בטלווזיה בינונית, שלא ראו בא שחור ולכם מעדיף פנל VA.

עכשיו חקרתי ובדקתי לעומק גם בRTINGS מספר דגמים שאני מתלבט.
1. 65Q6590T או 95 (יודע שההבדל ביניהם זה רק המתאם לכניסות), הבנתי שאפשר להרחיב אחריות לעוד 3 שנים תמורת 200 ש"ח ושהיא בסדר עם השתקפות ויש לה HDMI 2.1 שתומך ב120HZ (לא נשאר ממנה הרבה במלאי).
2. 65X9096H - הדגם המוצלח יותר 9505 כנראה פחות רלוונטי כי אין לו HDMI 2.1 - הבנתי שגם היא סובלת מהשתקפויות וגם שם לא אראה טלווזיה רגילה כמו סלקום TV טוב, השאלה אם יהיה שיפור באיכות, לפי התגובות פה בפורום, הרבה מאוכזבים מהשידור הרגיל בה (יש מבצע עם פלייסטשטיין ולכן שוקל אותה).
3. 75 MI 1 שיאומי - הבנתי שיש לה HDMI 2.1 אבל לא תומכת ב 4K 120HZ, ודי סבירה ביחד למחיר.

אודה על עזרתכם אולי גם בדגם אחר ועל מחירים פחות או יותר.

dallal (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

Re: אכזבה מ75TU8000 סמסונג וסיוע במציאת דגם אחר

נושא שלא נקרא #2 

אשמח לסיוע

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

זוית צפייה לא משהו זאת בעיה בכל מסכי סמסונג שהם VA, רק השנה הם החליפו לIPS. גם סוני xh90/xh95 גם בעלי אותו פאנל.
למרחק הזה לא הייתי מתפשר על 65' זה יותר מידי קטן, כמו כן השידורים בארץ לא משהו(לפחות כבלים/יס לווין) ובמיוחד בסלקום TV שהשידור שלהם הוא הכי דחוס(יש כבר כמה כאלו פוסטים) ביחס לשאר ספקי הטלויזיה האינטרנטים. אולי שווה לנסות את סטינג/פרטנר כדי להבין מה זה אות איכותי יותר.

LG וSONY לא יהיו יותר טובות בהתשקפויות אבל סוני כן יותר בהירה ככה שתראה שהתופעה תהיה פחות מציקה ועד כמה שאני יודע סוני מבטיחים להוציא עדכון תוכנה בשביל לפתוח VRR אצלם בטלויזיות, אם זה יקרה הדבר ייעשה כש-PS5 בעצמו יתמוך בפונקציה הזאת, לא זוכר במדוייק לגבי 120Hz ,תבדוק ברשת, והדגם עליו אני מדבר הוא XH8096 שנקרא בחו"ל גם X8000H

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@Haimbin

הלוואי וזה היה כזה פשוט שכל חברה מצטיינת במשהו ספציפי. זה לא עובד ככה, זה פר דגם לא פר מותג. TU8000 טלויזיה בינונית AT BEST. וסוני XH95 תהיה הרבה יותר טובה להשתקפויות וכן לזווית צפייה למרות שהיא גם VA. זה מסך הדגל של סוני ב-LED והוא כולל פילטר לזוויות צפייה שקצת פוגע בקונטרסט וכן רמת ההשתקפויות תהיה יותר נמוכה. כבעלים של XH95 אני יכול להעיד שיש לה זווית צפייה מאוד טובה יחסית ל-VA. מתאים לרוב הספות שיושבות יחסית מול המסך. לא משתווה ל-IPS אבל הרבה יותר טוב מ-VA סטנדרטי.

dallal (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #5 

כן אבל אין לה hdmi 2.1 לגיימינג בעתיד זה חיסרון לא?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@Yuvalfrr הסוני שאתה מציע עולה בזאפ 9,000 - 6,589 ש"ח לגודל 65 כאשר בגודל 75 ובתקציב של פותח האשכול אין טעם בכלל להזכיר את הטלויזיה הזאת, בשני המקרים זה מעבר לתקציב שלו ( או במקרה הכי הטוב 65 ייכנס לו בדיוק בטופ), לכן המלצתי על סדרה 8000.

@dallal לגבי HDMI 2.1 עד כמה שאני יודע שום טלויזיה של סוני בינתיים לא תומכת בזה ורק בעתיד בעדכון תוכנה יפתחו את האופציה הזאת.
בסוני 8096 אין HDMI 2.1 אבל לא חייב את התקן בשביל שVRR יעבוד, בxh9096 כן יש HDMI 2.1

ptrToPtr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

יש לי את דגם ה-XH9096 וכן, איכות התמונה בסלקום TV לא מדהימה, אבל אחרי קצת שינויי הגדרות מתקבלת תמונה טובה מאד בסה"כ. חשוב לציין שאני צופה במסך בחדר חשוך, ואולי זה תורם, ובנוסף, איכות התמונה הבעייתית בסלקום TV רלבנטית רק לשידורי לייב. בשידורי VOD אין את הבעיה ואיכות התמונה נהדרת (למרות שאלה שידורי 1080 ולא 4K).
אם אתה נעול על סלקום TV ולא מוכן להחליף מקור שידור, לא בטוח שהייתי רוכש את הסוני בגודל 65 (ובטוח לא 75) אם מרחק הצפיה שלך הוא סה"כ 3.5 מטר (אני צופה על מסך 55" במרחק 3 מטר). תחשוב כמה אתה נעול על סלקום TV בתור ספק טלביזיית הלייב שלך, למרות שאני חושב שגם בשרותים אחרים לא תראה שידורי לייב מדהימים במרחק צפיה כזה בגדלי 65/75 (אבל עדיין טוב יותר מבסלקום TV).

השחורים מעולים, איכות התמונה ביוטיוב/נטפליקס מעולה גם היא. יש למסך קצת בעיות Blooming בגלל מספר אזורי ה-Local Dimming שלו, אבל אני חושב שזאת בעיה זניחה בסה"כ שמתרחשת לעיתים יחסית רחוקות (תלוי כמובן בסוג התוכן הספציפי שמנוגן, אבל לרוב הבעיה לא מתרחשת/לא מורגשת). יכולות ה-HDR של המסך טובות מאד, אבל לא מעולות. לא יודע מה מספק המסך מבחינת השתקפויות (חדר חשוך כמו שאמרתי), אבל זווית הצפיה לא טובה אם אתה מתכנן לצפות בו לא מהמרכז פחות או יותר (הגיוני סה"כ בפאנלי VA).

תכונה נוספת שאנשים נוטים לזלזל בה היא מערכת ההפעלה של המסך - סוני עשו עבודה נהדרת בהטמעה של Android TV למסך - כל הניווט במסך, מסכי ההגדות - הכל חלק ומהיר. יש המון אפשרויות התאמה אישית וכל מיני פיטצ'רים שפשוט הופכים את השימוש לחוויה (כמו למשל מעבר בין אפליקציות בלי הצורך לחזור למסך הבית כמו בסטרימרים).

אם אתה מתכנן לרכוש PS5 ורוצה לנצל את היכולות שלו, אז כן, מסך 4K 120Hz הוא קריטי. ה-XH9096 תומך ב-120Hz ב-2 מתוך 4 כניסות ה-HDMI אחרי עדכון תוכנה שיצא בעבר. מבחינת VRR ו-ALLM שצוינו בתגובות קודמות - VRR הוא דיי חסר משמעות למיטב הבנתי, מפני שה-PS5 לעולם לא ישדר יותר פריימים ממה שהמסך מסוגל לרנדר (120) ולכן לא אמורה להתרחש בעיית Tearing. אני אישית מחבר למסך מחשב ומשחק על 4K ב-80 פריימים לשניה בממוצע, ולא חווה שום בעיה. ALLM הוא פיטצ'ר שסה"כ אמור להעביר את המסך אוטומטית לGame Mode ברגע שהוא מזהה מקור תמונה מתאים - אם ה-PS5 מחובר ישירות למסך הפיטצ'ר חסר משמעות (אצלי כניסת ה-HDMI שהמחשב מחובר אליה מוגדרת לעבוד תמיד ב-Game Mode), אבל אם הוא מחובר דרך רסיבר אז הוא מקבל משמעות. בכל מקרה, שני הפיטצ'רים אמורים להגיע בעתיד בעדכון תוכנה נוסף. אין צפי לתאריך, אבל מכיוון שכרגע גם ה-PS5 לא תומך בשני הפיטצ'רים זה לא משנה למי שמחבר PS5 למסך בכל מקרה. כנראה שברגע שסוני תוסיף את הפיטצ'רים ל-PS5, הם גם יגיעו למסך, אבל זה רק ניחוש.

המסך לא מושלם, רחוק מזה, ויש טלביזיות הרבה יותר טובות, אבל סה"כ מבחינתי המסך מספק איכות מעולה ביחס למחיר (לפחות בגודל ה-55").

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”