האם ניתן להתאים מגבר לרמקולים?

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
claudia5 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

האם ניתן להתאים מגבר לרמקולים?

נושא שלא נקרא #1 

האם ניתן להתאים מגבר סטראו לרמקולים על פי נתונים טכניים, כך שהשילוב יהיה מצויין?

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: האם ניתן להתאים מגבר לרמקולים?

נושא שלא נקרא #2 

ממש לא. זה לא אומר ששילוב כזה לא יכול לעבוד, אבל זה לא דרך נכונה.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

בור_ועם_הספר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

איזה נתונים טכניים אתה מתכוון להתאים?

התאמה כזאת לדעתי היא לא טובה. הנתונים הטכניים היבשים אף פעם לא יכולים לחזות מה אתה תעדיף לשמוע.

קח בחשבון ש80% מהמגברים יתאימו ל80% מהרמקולים (סתם זרקתי מספרים אבל אתה מבין את הרעיון) . יתאימו הכוונה שתחבר כבלים ותנגן.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אין צורך בשום התאמה מיוחדת מעבר ל common sense. חשוב להתחיל בתכנון נכון בהתאם לעוצמת השמע הנדרשת ומרחק הישיבה ממרכז הרמקולים, ולהתחיל ובחירה של האלמנט הכי קריטי וחשוב שזה הרמקול עצמו שיתאים לחלל מבחינת גודל, העדפה קוסמטית ותקציב. לאחר מכן אפשר לבחור מגבר בהתאם למרחק ישיבה, עוצמת שמע נדרשת, ורגישות (נצילות אקוסטית) של הרמקולים שנבחרו. מגבר אודיו מטבעו הוא מקור מתח בעל עכבת מוצא נמוכה (זה עוד יותר נכון עבור מגברי CLASS D חדישים שעדיפים על CLASS AB או A). אז צריך לחשב את ההספק הנדרש ולהבטיח שהמרקולים מסוגלים לעמוד בו. יש מחשבון מצויין באתר הזה:

https://www.crownaudio.com/en-US/tools/ ... r_required

אתה מציב את כל הנתונים כולל אפשור מרחב חופש של 3 דציבל ואתה מקבל את ההספק הנדרש מהמגבר. מגבר אמור להגביר את האות נטו מבלי "לצבוע" את הסאונד או להוסיף לו "חתימה" וכל שאר הזיות של אודיפילים. אין צורך בשום "כימיה" בין מגבר לרמקול. צריך התאמה לדרישות. אם אתה הולך את קדם מגבר ומגבר כוח נפרד, ההיתי הולך ה DIY שני מונובלוקים CLASS D של HYPEX כמו NC400. זה מגבר שידחוף כל רמקול בלי כל קושי ועם אחוז עיוותים בלתי מדיד כמעט. המגבר גם בלתי מושפע מהרמקול. עדיף שתתחיל בלקבוע תקציב ומידות החדר ומה אתה שומע ובאיזו עוצמה?

claudia5 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

יש לי רמקול מסוג neat momentus sx3i שמחובר למגבר קמברידג cxa60.
יש סאונד טוב שממלא את החלל בצורה טובה.
לדעתי הסאונד לא מושלם ואני חושב על דרך לשיפור.הרמקול כן מושפע מהמגבר ובעבר היה לי מגבר חזק יותר וטוב יותר ועדיין הסאונד במגבר הנוכחי נשמע טוב יותר.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

24/06/2021 17:03  
claudia5 כתב:
יש לי רמקול מסוג neat momentus sx3i שמחובר למגבר קמברידג cxa60.
יש סאונד טוב שממלא את החלל בצורה טובה.
לדעתי הסאונד לא מושלם ואני חושב על דרך לשיפור.הרמקול כן מושפע מהמגבר ובעבר היה לי מגבר חזק יותר וטוב יותר ועדיין הסאונד במגבר הנוכחי נשמע טוב יותר.
...
הרמקול שלך מצויין אך זה רמקול מדפי אחרי הכל. לא ברור כמה אתה מוכן להשקיע, אבל אם אין מגבלת תקציב, אז הנה פתרון ALL IN ONE שזה מגבר 200 וואט CLASS D מדור 4 של Purifi, סטרימר BLUOS הכי מתקדם עם תמיכה בכל פורמט או שירות מוסיקה אפשרי, כולל ROON מאושר מלא, וכמובן DAC מתקדם מאד. יותר חשוב, המגבר מצוייד בשתי יציאות SUB נפרדות ומערכת כיול DIRAC LIVE.

https://www.whathifi.com/reviews/nad-masters-m33

מגבר כזה בתוספת זוג סאבים קטנים ואיכותיים, לאחר כיול DIRAC, יביא לשינוי מאד משמעותי. בהמשך תוכל גם לשדרג את המרקולים או להוסיף סאבים. המגבר הזה יכול גם להתממשק לרסיבר קולנוע ביתי קיים, כדי להינות גם ממוסיקה בסטריאו וגם מקולנוע ביתי באותו חדר עם אותם רמקולים קדמיים. המחיר בארץ: 20 אלף שח אחרי מיקוח (לי עלה 18 אלף בהזמנה מוקדמת לפני שנה). כמובן שלא חייבים ללכת רחוק בשביל שיפור. השאלה איזה שיפור אתה מחפש? אכן המגבר שלך הוא 60 וואט והרמקול שלך עם נצילות 87 דציבל. זה מספיק להאזנה עד ל 2 מטר ולא יותר.

claudia5 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

אני מכיר טוב את המגבר שציינת ,ללא ספק מכשיר מצויין ,אבל רחוק מהתקציב.
שכחתי לציין שיש לי סטרימר מצויין אונקיו NS6170 .
הקמברידג דוחף טוב את הרמקולים כנראה יש לו זרם רב שעושה טוב לרמקול אבל היתי רוצה עוד לשפר ,ששומעים את הרמקול בכלל לא חושבים על חוסר נצילות ,נפח לא חסר בכלל,היתי אולי משפר קצת את הנמוכים.
הnad ללא ספק מצויין למרות שלא שמעתי אותו עם הרמקולים שלי

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”