מקרן קול או סטריאו?

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
yossi351 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: יוסי ביטון
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מקרן קול או סטריאו?

נושא שלא נקרא #1 

יש לי דירה קטנה יחסית ואני רוצה לקנות מערכת שתתחבר לטלוויזיה, אני בדרך כלל משתדל לקנות את הכי טוב שמתאים לשימוש אבל במקרה הזה אני לא יודע כמה אני צריך כי אני לא אשתמש בזה הרבה וגם כשאני אשתמש זה לא יהיה בווליום מאוד גבוה אבל מה כן? כן חשובה לי מאוד איכות סאונד ואסטטיקה, בהתחלה חשבתי פשוט להתקין את המערכת הישנה של ההורים שלי אבל אני לא יודע אם זה יעמוד בדרישות כי הרמקולים והמגבר כבר בני 15 ואני מאמין שעם השנים איכות הסאונד עלתה, הבנתי ממדריכים כאלו ואחרים שמערכת סטריאו תתן סאונד טוב יותר כי הרמקולים מפוזרים וגם ראיתי הרבה המלצות על זה שעדיף חיבור קוי ולא בלוטוט בגלל האיכות... הבעיה היא שלא מצאתי מערכות שעומדות בתקציב שלי ועדיין מקבלות המלצות
אני מחפש משהו בסדר גודל של 2000 ש"ח לחלל של 15 מטר בערך
תודה לעוזרים

tamir89
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

Re: מקרן קול או סטריאו?

נושא שלא נקרא #2 

הייתי בהתלבטות מאוד דומה לשלך.

לאחר חפירות באינטרנט ולאחר שמיעת סטיראו לצד סאונד-ברים למיניהם, הבנתי שגם הסאונד-בר הכי טוב שאביא לא יתן תמורה טובה כמו זוג רמקולים וסאב. לכן הלכתי על סטריאו + סאב + רסיבר.

כמו שציינת, בסאונד-ברים עם סאב אלחוטי (שזה לדעתי כמעט כולם..?) יש לא מעט בעיות של ניתוקים בין הסאב לבין הסאונד-בר.

לגבי תקציב והמלצות - בתקציב הזה לצערי אני לא יודע לתת המלצות. אני חושב שתצטרך למתוח את התקציב ואולי ללכת על משהו מיד שניה. רק רסיבר בסיסי עולה בסביבות ה-2k.
אולי שווה לבדוק רמקולים אקטיביים שבהם לא תצטרך רסיבר (אין לי ממש ניסיון עם זה אבל שווה לקרוא ולבדוק).
בכל מקרה אולי חברים אחרים מהפורום יידעו לתת פתרונות נוספים במסגרת התקציב שלך.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אם אתה מחפש קומפקטיות אז רמקולים מוגברים בחיבור אופטי לטלויזיה יכול לתת מענה.
מה כוללת המערכת הישנה של ההורים? השידרוגים הם בעיקר במה שנוגע לאודיו רב ערוצי (שלא סופר רלוונטי אם אתה הולך על סטריאו) והנושא של הוספת יכולות סטרימינג.
Jack of some trades, master of none

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אל תעשה את הטעות הזו. סאונדבר, גם היקר והאיכותי ביותר לא מדגדג את הסאונד שיוצא מזוג רמקולים, אפילו בסיסיים, שמוגברים פנימית או חיצונית, עם או בלי סאב. אני אומר לך את זה מניסיון מר. סאונדברים בסופו של יום מנסים לחקות סטראו או מערכת רב ערוצית. זה בלתי אפשרי לחקות הפרדת אלמנטים ומיקום גמיש בחלל עם קופסא ארוכה בודדת המכילה את כל הדרייברים השונים. סאונדבר זה אך ורק כאשר עניין האסתטיקה ופשטות הוא המניע היחיד. כאשר איכות סאונד נכנסת לשיקולים המערכת המסורתית לוקחת בנוקאאוט.

hwgeek
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אולי שווה לנסות Edifier 2.1 S351DB/Edifier 2.1 S360DB
מקבלים הרבה ביקורות טובים למחיר שלהם, יש להם גם סאונדבר, בדוק ביקורות. אני גם חיפשתי אבל בסוף קניתי LG SN7Y להורים בשביל האסטטיקה לאחר שמצאתי אותם חדשים בקופסה בכחצי מהמחיר ביד2, נשמעים טוב יחסית בתור שידרוג לטלויזיה והסאב לא סובל מניתוקים, רמקולים אחורים החלטתי לא ליקנות כי ראיתי תלונות ברשת שהם מתנתקים.

אמא לא אהבה רמקולי סטריאו גדולים בצידי הטלויזיה, אז אם האסטטיקה חשובה זה גם שיקול.

shimi33
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

היי , גם אני קצת הלכתי לאיבוד בנושא ...
לא אודיופיל אבל אוהב לשמוע איכות בווליום עם באס טוב בעיקר לסרטים סדרות .
היה לי בעבר מקרן קול של YAMAHA YSP2500 שהיה פצצה !
אמרתי שאני רוצה סאונד אמיתי הלכתי על רסיבר ימאהה RX-S601 עם סט של קנטון Movie 165 Canton
שומעים סבבה להגיד שאני עףףף - אז לא ממש !
מוסיקה שומעים בו ממש לא להיט וצריך להגביה את הווליום למקסימום כדי להציק לשכנים בסרטים זה נשמע הרבה יותר טוב .
אולי הרסיבר לא מספיק חזק - אשמח אם מישהו בעל נסיון יכול לתת חוות דעת.
בדיוק עובר דירה ומתלבט אם להשאר עם החוטים או לעבור למקרן קול איכותי כדוגמת PolkAudio MagniFi MAX SR
אשמח לשמוע דעות בנושא ...

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

רמקולים לווייניים קטנים מוגבלים מכל הבחינות, כך שלצפות שיתנו במוזיקה חוויה שנותנים רמקולים עם נפח אקוסטי גדול זה לא הכי ריאלי, כנ"ל לגבי סאונדבר. כמובן שזה משתנה לפי הצרכים של כל משתמש.
Jack of some trades, master of none

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”