למי יש ניסיון או דעה לגבי הרמקולים klipsch heresy iv ?

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
KOOKE (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

למי יש ניסיון או דעה לגבי הרמקולים klipsch heresy iv ?

נושא שלא נקרא #1 

בא לי שינוי (שדרוג?) הסאונד/ במערכת אצלי. שוקל לרכוש את הרמקולים שבכותרת.

חיידק השידרוגיטיס המצוי התעורר אצלי אחרי כ- 10 שנים עם המערכת הנוכחית (בעצם המקורות השתנו מ-CD ונוסף הפרה/ הרסיבר).

המערכת הנוכחית: קדם מגבר (pre power) - רסיבר מרנץ nr1200 סטריאו שמשמש כקדם מגבר וכמזרים מדיה (אליו מחובר ממיר הכבלים+מזרים מדיה שיומי mibox )
מגבר כוח - מגבר משולב plinius 8200 שמשמש רק כמגבר כוח. - http://www.audioreview.com/product/ampl ... /8200.html
רמקולים - רצפתיים דגם אקוסטיק זן אדאג'יו - https://6moons.com/audioreviews/acousticzen/adagio.html
מקור- שירותי הזרמת מוזיקה דרך הרסיבר או דרך השיומי

בכללי אוהב מאד את הסאונד אצלי שנוטה לצד החם מבלי לוותר על הפירוט ועל צלילים גבוהים מדהימים ולא חור באוזן (טוויטר ריבון ברמקולים) ועם במה מדוייקת, מיד עם גוף ועשיר ובס עמוק אך לצערי לא הדוק מדיי.

סגנונות המוזיקה המועדפים עלי - רוק קלאסי, מטאל, EDM, ג'אז רוק, בלוז ומוזיקת עולם.

שמעתי חטופות את הרמקולים שבכותרת וקראתי ביקורות ברשת. מתכנן לשמוע עוד ויותר לעומק את הרמקולים בטרם הרכישה.

כן יודע שבסופו של יום מה שיקבע זה האוזניים שלי ואיך הרמקולים ישתלבו עם הציוד וחלל האזנה אצלי. בכל זאת אשמח לדעתכם ואולי הצעות אחרות?

מחפש שינוי בסאונד לכיוון יותר פירוט ואויר בין הצלילים סאונד קצת יותר "חי" וכו' - מההתרשמות הקצרצרה עם הרמקולים שבכותרת די עונה על מה שמחפש. הצעות אחרות בערך באותה רמת תקציב ואפילו רצוי פחות?

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

Re: למי יש ניסיון או דעה לגבי הרמקולים klipsch heresy iv ?

נושא שלא נקרא #2 

יש לי דעה מגובית בעובדות הנדסיות: תתרחק מהZבל הזה שנקרא קליפש. הרמקול מתוכנן גרוע, ככל הנראה בכוונה ליצור עקומה U של טרבל ובאס מודגש. יש חוסר איזון ותכנון הנדסי רשלתי בין אלמנטים והקרוסאובר. הטייטר\מיד השופרפרטי גורם לאפקט שנקרא CRUPPY כמו שאדם מדבר עם שני כפות ידים סביב הפה בכדי ליצור אלומה מכוונת של הקול. זה אומר שהרמקול נשמע גרוע מאד OFF AXIS. החברה הזאת משחדת סוקרים בכדי לקבל סקירות סוביקטיביות טובות שאין להן כל קשר לביצועי הרמקול בפועל. שים לב מה קורה כאשר סוקר לא משוחד כמו אמיר מ ASR מבצע סקירה אוביקטיבית עם מדידות רבות:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... ker.23847/

אני מניח שעל הדגם RP-600M שלהם שמעת. כל בלוגר ביוטיוב וכל "סוקר" ממגזין אידיפילי לא ייתר על הזדמנות לשבח את המרקול כמה שהוא מדהים ביחס למחיר. אז הנה מה שרמקול הכי נפוץ שלהם שווה באמת לאחר ביצוע מדידות:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.12138/

יש כאן בעיה רצינית בתכנון או לייתר דיוק, חוסר תכנון. כאילו הם בחרו אלמנטים וקרוסאובר מתוך הגרלה...

יש רמקולים מצויינים מחברות אחרות. תציין כמה אתה מוכן להשקיע, איזה מגבר\רסיבר יש לך, מה אתה שובע בדרך כלל, ומה מידות החדר והאם יש סאב וופר איזה? כך אפשר להמליץ לך על רמקול טוב שיביא לשיפור של הסאונד ולא רק של חשבן הבנק של החברה שמייצרת אותו..

KOOKE (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

תודה על התגובה.

כתבתי בפוסט הפותח מה יש לי ומה שומע בדרך כלל, אנא קרא שוב.

אני לא מאלו ש"שומעים" מדידות ואני גם לא מאלו שמאמינים בשמן מחישים וב"קסמים" אודיופיליים - אני במקום טוב באמצע בין שתי הגישות.

אני כן שמעתי חטופות את הרמקולים בכותרת והם לא "***" כהגדרתך.

שאלה פשוטה לי אלייך, שמעת את הרמקולים שבכותרת? או מסתמך רק על דיעות ומדידות באתרים שהפניית אליהם?

KOOKE (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

אחרי שנכנסתי ללינקים - שם מדובר על שני רמקולים אחרים ושונים לגמרי של חברת קליפש. האחד בכלל רמקול בלוטוס והשני רמקול מדפי מהסדרות הנמוכות והזולות שלהם ולא רמקול מסדרת ההריטאג' ולא הרמקול שבכותרת.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

יש ביקורת של ארין שבעקרון עושה ביקורות במודל של אמיר אבל באובייקטיביות ומתודולוגיה הרבה יותר רצינית:
https://www.erinsaudiocorner.com/loudsp ... heresy_iv/
Jack of some trades, master of none

KOOKE (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

אבי תודה על ההפניה - ראיתי כבר את הביקורת הזו. אכן ביקורת ראויה והשורה התחתונה שלו היא שזה רמקול עם חותם קול ייחודי ודיי משתנה. הוא יתאים למוסיקת רוק (שאני אוהב) וזו בהחלט בסופו של דבר שאלה של טעם אישי.

הבעיה מבחינתי היא שלא ניתן בארץ (לצערי) לבחון את הרמקול ממושכות בחלל האזנה שלי ועם ההגברה שלי בטרם אקבל החלטה סופית ולכן מנסה לקבל כמה שיותר מידע כולל רשמים אישיים של מי שהתנסה כאן בארץ עם הרמקולים האלו - פשוט לקבל עוד זוית ראייה/ שמיעה ודיעה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

31/08/2021 15:53  
KOOKE כתב:
אבי תודה על ההפניה - ראיתי כבר את הביקורת הזו. אכן ביקורת ראויה והשורה התחתונה שלו היא שזה רמקול עם חותם קול ייחודי ודיי משתנה. הוא יתאים למוסיקת רוק (שאני אוהב) וזו בהחלט בסופו של דבר שאלה של טעם אישי.

הבעיה מבחינתי היא שלא ניתן בארץ (לצערי) לבחון את הרמקול ממושכות בחלל האזנה שלי ועם ההגברה שלי בטרם אקבל החלטה סופית ולכן מנסה לקבל כמה שיותר מידע כולל רשמים אישיים של מי שהתנסה כאן בארץ עם הרמקולים האלו - פשוט לקבל עוד זוית ראייה/ שמיעה ודיעה.
...
כן, זו ממש בעיה שמצפים מהלקוח לשלם מחיר יבוא יקר בלי יכולת לדגום את המוצר או להחזיר אותו.
למרבה הצער גם חוות דעת סובייקטיבית של מישהו שקנה אותם, לא בהכרח תהיה דומה לחוויה שלך. חללים שונים, נסיון מצטבר שונה, אוזן/טעם/ציוד שונה. אולי תמצא מישהו שיש לו אותם ויזמין אותך להתרשמות.

KOOKE (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

אבי,אין לי בעיה להאזין לרמקולים האלו כאוות נפשי, המשרד שלי מרוחק כחמישים מטר בלבד מחדר התצוגה של היבואן (ט.ר. סטריאו). הבעיה היא שהאזנה אצל היבואן (או אצל מישהו שקנה אותם) לא ממש יכולה לעזור באופן מלא לגיבוש החלטה מפני שציוד ההגברה שלי והחלל האזנה שלי שונים ממה שאמצא אצל היבואן או אצל מי שהוא שרכש את הרמקולים האלו.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

01/09/2021 0:32  
KOOKE כתב:
אבי,אין לי בעיה להאזין לרמקולים האלו כאוות נפשי, המשרד שלי מרוחק כחמישים מטר בלבד מחדר התצוגה של היבואן (ט.ר. סטריאו). הבעיה היא שהאזנה אצל היבואן (או אצל מישהו שקנה אותם) לא ממש יכולה לעזור באופן מלא לגיבוש החלטה מפני שציוד ההגברה שלי והחלל האזנה שלי שונים ממה שאמצא אצל היבואן או אצל מי שהוא שרכש את הרמקולים האלו.
...
מניח שניסית לשאול בTR אם אפשר לקבל את הזוג תצוגה שלהם הביתה למבחן?

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

האזנה לרמקולים באולם התצוגה של היבואן תיתן לך תמונה הרבה יותר קרובה למציאות של איך שהם יישמעו אצלך, מאשר חוות דעת מזדמנת של אדם שאינך מכיר.
כמו תמיד, רמקולים זה עניין של טעם אישי - בלבד. ולא רק רמקולים.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”