חיבור הארד דיסקים חיצוני

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
kaktoos (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

חיבור הארד דיסקים חיצוני

נושא שלא נקרא #1 

אני עובר ממחשב דסקטופ, בו מותקנים 5 הארד דיסקים פנימיים, 3.5 אינץ', למחשב all-in-one שיש לו כונן פנימי ואין אפשרות לחבר כוננים נוספים, אלא רק באמצעות USB (וגם אין חיבור SATA חיצוני).

מה הכי מומלץ לי לעשות בהנחה שאני מעוניין להמשיך להשתמש בדיסקים הללו ואני לא מעוניין להוציא כסף על דיסק אחד גדול שיחליף את כולם?

תודה

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיבור הארד דיסקים חיצוני

נושא שלא נקרא #2 

תקנה או תרכיב NAS.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

NAS זו אופציה הכי נוחה ואסתטית, או שאם אתה מתעצל אז אתה יכול לקנות קייס חיצוני לכל אחד מהכוננים עם חיבור USB, מניח שזה ידרוש גם קנייה של HUB שיתן לך אפשרות להרחיב את מספר החיבורים כדי לחבר את כולם וישאיר לך פורטי USB פנויים. יש באלי אקספרס אחלה קייסים כאלו, אישית משתמש ב3 כאלו כבר מעל שנתיים והם עובדים מעולה(אחד אפילו עם כונן NVME והשאר כוננים של 2.5 אינץ')

kaktoos (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #4 

בעצת חבר נראה לי שהפתרון הכי פשוט וזול זה להשאיר את המחשב הישן בחיים שישמש כשרת (NAS או משהו אחר) שמחובר לרשת הביתית

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

זה לגמרי אפשרי ובאמת הכי זול ופשוט.לא היית צריך את הפורום בשביל זה😆, חשבתי שהפואנטה היא להעיף את המחשב ולפנות מקום או להקטין את הנפח של המארז שיהיה יותר קומפקטי. בכל מקרה בהצלחה 👍

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

במצב כזה הייתי קונה קייסים חיצוניים זולים מאיביי
מחבר הכל דרך מפצל USB איכותי עם ספק מתח משלו וזורק הכל יפה מאחורה וגמרנו... לא הייתי משקיע ב-NAS בשביל זה... ובטח לא מפעיל מחשב ישן מאחורי הקלעים.
כמובן יש לך תמיד אופציה לקנות מחשב זול (מבוסס מעבד N) ולחבר אליו את כל הנישה, את המחשב לזרוק במקום אחר בבית ולהזרים בתוך הרשת הביתית לכולם...
היתרון הגדול במחשב שכזה הוא החסכון העצום בחשמל, קירור פאסיבי ואחרי שהכל למעלה אתה לא צריך לחבר למסך ולא כלום פשוט שים את זה איפה שבא לך רק שיעבוד למטרת ההזרמה. הכל שאלה כמה אתה מעוניין להשקיע.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #7 

הייתי אומר שזה תלוי בסוג וחשיבות המידע שיש לך על הדיסקים האלה. במידה ולא מדובר במשהו מאד חשוב, אז פתרון של דיסקים חיצוניים ככל הנראה יספיק. אבל אם מדובר במידע חשוב, לא הייתי סומך יותר מדי על דיסק USB חיצוני.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #8 

TheCoolest אני יכול להעיד כאחד ששנים עובד עם דיסקים חיצוניים שאני לא משתמש ב-NAS.
פשוט מחובר כונן ב-USB למחשב ומשתף ממנו לכל הבית. תוכן הכונן מגובה בכל שינוי שאני עושה בצורה ידנית לכונן בעל נפח זהה שמנותק מהמחשב ומונח בפינה.
את מצב הכוננים אני מנטר מדי פעם עם תוכנה שבודקת דרך הסמארט וככה אני יודע מתי הכונן בסוף ימיו...
NAS מלבד לספק פתרון מסוג RAID עושה בדיוק את הפעולה שאני מבצע ידנית (אם הייתי יותר עצלן מזה הייתי יכול גם ליצור סקריפט שיעשה עבורי את הפעולה אבל אני אוהב לעשות בעצמי)...
כיום אין חשיבות ליצרן הכונן, זו אגדה אורבנית - זה די עניין של מזל עם הכונן אותו אתה רוכש כי כל כונן יכול להיות תקול עם הזמן כולל כונני SSD וכו'. אני אישית משתמש בכוננים מכל הסוגים ומעולם לא יכלתי להצביע על חברה ספציפית שאכלתי ממנה מרור, כשהכונן מתפגר אחרי שנים של עבודה אני מקבל זאת באהבה ושולח אותו לדרכו :)
דיסק חיצוני בסופו של דבר זה אותו הכונן אחד לאחד כמו הכונן הפנימי במחשב והחיבור במקום SATA וכבל חשמל מהספק מקבל את הכל מכבל USB שיודע להעביר מתח+מידע, היום כונני ה-2.5 יעילים ומהירים לעומת הכונני 3.5 המגושמים של פעם עם חיבור ייעודי לספק חשמל משל עצמם.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

תלוי מאד ב-NAS, או יותר נכון, תלוי מאד במערכת הקבצים בה ה-NAS משתמש. לדוגמה, מערכת קבצים שנקראת ZFS, נותנת למשתמש הרבה יותר מסתם פתרון RAID.
לנטר כוננים עם SMART זה נחמד, ובאמת בחלק מהמקרים הוא יכול להצביע על בעיה, אבל לא תמיד. לא פעם מת לי דיסק מבלי שום סימנים מקדימים ש-SMART היה אמור לתפוס.
זה שאצלך חיבור של כונן דרך USB עובד נפלא זה אחלה, אבל זה לא פתרון במידה והמידע אותו אתה שומר הוא חשוב, זה הכל.
בנוגע לזה שאין הרבה חשיבות ליצרן הדיסק, עם זה אין לי ויכוח.
בנוגע לזה שדיסק חיצוני זהה לפנימי, זה פשוט לא מדוייק. אתה לא יכול לדעת איזה דיסק שמים בתוך הקופסה (איזה דגם, תת-דגם וכו'). לדוגמה הכוננים של WD אותם אוהבים מאד לפתוח ולשלוף מהמארז החיצוני, מגיעים בשלל תתי-דגמים. קניתי 4 כאלה לפני שנה וחצי, לכולם יש את אותה התווית. אבל שניים נותנים מהירות קריאה מקסימלית של 220 מגה ושניים נותנים מהירות קריאה של 200 מגה. יש הבדלים בתאריך הייצור בין שני הזוגות האלה. לך תדע מה ההבדלים ביניהם מתחת לפני השטח.
אם אתה יכול לסמוך על השבב המגשר בין USB ל-SATA בעיניים עצומות, שייבושם לך. בגדול, לא סביר שתתקל בבעיה, אבל "לא סביר ש" ו"בטוח שלא" אלה שני דברים שונים.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #10 

TheCoolest דרך תוכנה צד ג' תמיד ניתן לדעת בדיוק איזה כונן יש לך בתוך הכונן החיצוני
אני משתמש אישית ב- crystaldiskinfo לקבלת מידע, לא איכזב מעולם וזה חינמי לחלוטין.
בכל אופן יש לי כוננים חיצוניים של טושיבה, WD, טרנסקד ועוד... כבר הפסקתי לייחס חשיבות ליצרנים ברגע שאיבדתי כמה פעמים מידע.
מאז כמו שאמרתי אני מגבה את עצמי כפול והבעיה נפתרה.
בכוננים חיצוניים שאותם אתה משתף בבית בדרך כלל יש סרטים/סדרות/תמונות של משפחה...
תמונות היום אפשר לזרוק על DOK וגם על כרטיסי זכרון בזול ולשים בצד...
מידע חשוב כמו סיסמאות רגישות וכו' - זה על דיסק און קי בלבד מחוץ למחשב וגם לו ליצור גיבוי...
אז תסכים איתי שאם הכל מסתכם במשתמש הממוצע שמשתף תוכן פרטי שלו ברשת הביתית בינו לבין עצמו/משפחתו.. הוא לא צריך פתרון רמת NAS אלא אם מדובר בלקוח עסקי וזה כבר עולם אחר ולזה גם פתרון NAS הוא מושלם... למשתמש הממוצע שרוצה הכנס-הפעל מומלץ כמה שפחות התעסקויות במינימום הוצאה זו דעתי האישית לפחות.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #11 

כן, כפי שאמרתי זה לא נכון. אצלי כל הכוננים הציגו את אותו המידע, ויש עליהם את אותה התווית, אפילו אותה גרסת קושחה. אבל ההבדל בביצועים היה עקבי.
בנוגע למה עדיף וכדאי זה עניין אישי, ולדעתי מהווה שילוב של העדפה אישית, נוחות שימוש, אמינות רצויה וכמובן תקציב.
יש לי מחשב שמריץ FreeNAS, שמשתמש ב-ZFS שהזכרתי קודם, עם 8 דיסקים עליהם יושב כל המידע שלי, גם החשוב וגם הפחות חשוב.
ועכשיו אני בתהליכי הרכבת מיני NAS נוסף שימש כ-Cold\Offline Backup למידע החשוב מה-NAS הראשי.
המחיר הכל כולל הכל (למעט הדיסקים) הינו כאלף ש"ח, לא משהו רציני. הרבה יותר נוח, גמיש ואמין מאשר לשחק החלפות בדיסקים חיצוניים.

זו דעתי, העדפתי, וזו גם המלצתי למי שמתעניין ושואל.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”