ביקורת XIAOMI LASER PROJECTOR

מקרנים קידמיים - Front Projector.
blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 90 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

ביקורת XIAOMI LASER PROJECTOR

נושא שלא נקרא #1 

אהלן חברים,
לאחר שלא מעט חברים בפורום עזרו בקבלת החלטות שונות ומגוונות,החלטתי לרשום ביקורת על המקרן החדש שהגיע לביתי הקט לפני שבועיים לערך.

אז ככה: אני משתמש במקרן של שיאומי באופן שוטף קרוב לשבועיים, לאחר שקניתי מסך התואם את המידות שהייתי צריך ולאחר לא מעט לבטים.

לינק רשמי של מפרט המקרן: http://www.mi.com/en/mi-laser-projector-150/

** אריזה **
המקרן נרכש דרך אתר LIGHTINTHEBOX.
המוצר נשלח עם חברת DHL עד לפתח הבית בתוך שבועיים לערך, כאשר דבר אחד הפריע לי הוא אופן האריזה. קופסת המקרן (המרשימה מאוד), נארזה בתוך קופסה תואמת נוספת (גם של שיאומי...) וזהו...
https://photos.app.goo.gl/KDXF4QjfOdKWoIuv2
בניגוד לאמזון שם אני רגיל לאריזה מאסיבית, עם אינספור פצפצים, שקיות אוויר, אפילו במוצרים זניחים ובלתי שבירים, כאן דווקא החבילה לא נארזה בצורה הזו וחבל. המזל הגדול הוא שהאריזה של שיאומי עצמה איכותית מאוד והמקרן יושב בין שני לוחות קלקר עבים ביותר ששומרים עליו מתזוזות.

https://photos.app.goo.gl/Z6laOUVpOzVoQ0Wj1

** עיצוב **
בשל העובדה שמדובר במקרן קצר טווח, קרי המקרן ממוקם במרחק של סביב 60 ס"מ מהמסך או הקיר עליו מקרין (סביב 120''), יש חשיבות לעיצוב המוצר, כיוון שהוא מונח על מזנון השולחן באופן קבוע ובולט לעין.
עד כמה קצר טווח המקרן...? https://photos.app.goo.gl/dxkBmPrkGC9zd9u33

כפי שאפשר לראות מהתמונות, מדובר בפריט ריהוט – אין דרך אחרת לתאר את המוצר. קווים נקיים, צבע לבן בוהק, עם פס שחור בקדמת המקרן, שבו ממוקמים הרמקולים של המקרן (כן, 5 במספר...).
בלי קישקושים, פריט יפה שמונח בגאון על המזנון ולא פוגע בניראות הכללית (לטעמי כמובן).
https://photos.app.goo.gl/kGNYeaDotcwrlFVk2
השלט גם הוא מעוצב בקווים נקיים, יפה מאוד ומרגיש טוב מאוד ביד. תואם באופן מסוים לשלט של המי בוקס רק מרגיש ביד הרבה יותר יוקרתי ואיכותי. אגב, בניגוד למיבוקס, השלט הזה לא מאבד סנכרון ועובד נפלא, למרות שהשימוש בו מאוד מינימלי (אגע בזה בהמשך).
https://photos.app.goo.gl/L3DMxOEl8TGmiWE82

** תמונה **
תחילה, החומרה שאני עובד איתה היום:
- ממיר K4 של חברת YES
- אמזון FIRE TV, גרסת 2015 (תומכת K4 בנטפליקס, עליה מותקנת קודי).
- פלייסטיישן 4 פרו
- רסיבר YAMAHA RX683 כאשר אל יציאת HDMI OUT שבו מחובר מפצל תומך DHCP 2.2 ו-K4, המאפשר לי לחבר את הרסיבר הן לטלוויזיה והן למקרן
- מסך חשמלי עם מתיחה בגודל 106'' (נטו לצפייה), של חברת GRANDVIEW

המקרן פועל בעוצמה של 5000 LUMENS, מה שאומר בסופו של יום שמדובר בעוצמת הארה גבוהה מאוד! יש לזכור שההקרנה היא ממרחק קצר מאוד, כך שעוצמת אור בסקייל הזה היא חזקה ביותר, דבר המאפשר צפייה גם באור יום מלא (תזכרו את ההערה הזו, כשארשום דבר או שניים לגבי מסכים).

לשם השוואה – למקרן קצר הטווח הידוע של LG דגם PF1000U עוצמת הארה של 1000 LUMENS.

התמונה לא פחות ממעולה! אין לי דרך אחרת להסביר עד כמה אני מרוצה. כשלוקחים בחשבון את גודל מסך הצפייה והעובדה שמדובר במקרן P1080 (שיודע לקרוא קבצי K4), התמונה פשוט נפלאה. שידורים בממיר של YES נראים נהדר – משחקי ספורט רואים ללא לאגים, ללא קפיצות ובצורה מופלאה (מוכרח לציין שבשירות של סטינג ו/או סלקום איכות התמונה ירודה מאוד במקרן, בעוד שבטלוויזיה רואים בסדר גמור. כנראה אנחנו לא שם בכל מה שקשור לשידורים מבוססים אינטרנט, על טווח גדלים שציינתי). שידורי K4 של ערוץ ONE נראים מעולה, כמו גם ערוץ הספורט HD. ערוצי 11-14 משודרים ב-YES באיכות גבוהה מאוד ובאמת שרואים בהם נהדר (רק מחכה לראות את המונדיאל דרך תאגיד כאן, זו תהיה חוויה). שאר הערוצים של YES, פחות נראים טוב והאמת אני כמעט ולא צורך אותם.
נטפליקס רואים גם כן נהדר, חד מאוד.

** מה הכוונה "רואים נהדר"? **
לא נקבל שחורים של טלוויזיית OLED בגודל 65'' – עובדה שאי אפשר להתווכח איתה. מצד שני מרוויחים 106'' עם איכות תמונה משגעת. השחורים טובים מאוד אבל שוב, לא יהיו עמוקים כמו ב-OLED. נקודה ששימשה מקור להשוואה הייתה צפייה בסצנה חשוכה של הסרט "נפתר שחור" – קובץ P1080 בנפח של 15 ג'יגה – איכות התמונה הייתה פצצה! כמו כן, צפייה בסדרה "גיבורים עפים בשבילה" – סצנת הלחימה בלילה ששודרה בפרק הראשון, נראתה נהדר – ניתן היה לזהות בבירור רב את כל הדמויות, העצמים בסביבה, ללא עננות כלשהי המאפיינת מקרן מסוג אחר (DLP).

משחקים בפלייסטיישן גם כן עובדים ללא לאגים, קצב הרענון מספק באמת שהכל עובד נהדר.

שימו לב לביקורת הזו:

אני יודע שאני חוזר על עצמי לא מעט ורושם "נפלא", "נהדר" וכו' אבל באמת שקשה לתאר את חוויית הצפייה במקרן – רואים מעולה והמקרן מרגיש לחלוטין כמקרן HIGH END, ואני לא מרגיש שאני נאלץ לוותר על איכות תמונה פחות טובה לטובת מסך צפייה גדול יותר.

יש אינספור ביקורת מצולמות וכתובות ברשת, בהן ניתן לראות את המקרן בפעולה – בין אם בתכנים של נטפליקס, קודי ועוד ועד משחקים של 4PS, הדורשים קצב רענון גבוה.

בלינק תוכלו לראות מגוון תמונות בחושך מוחלט: https://photos.app.goo.gl/kSsDinfoc5YHsgpo1

במצב של אור יום או תאורה חזקה מאוד, בהחלט ניתן לצפות אבל וזה אבל גדול – המסך אותו רכשתי, בסופו של יום, לא מתאים לצפייה באור יום (אסביר בהמשך) ולכן אין בתמונות שלמטה, כדי להעיד על איכות הצפייה במקרן באור יום.

מצרף לינק של תמונת המצב באור יום עם כמות התאורה שיש אצלנו בסלון: קיר זכוכית מלא, הנמצא מימין למקרן ודלת יציאה לגינה עם תאורת יום חזקה, המפיצה אור על המקרן והאזור התחתון של המסך (ניתן לראות שאת התריסים בקיר הזכוכית סגרנו לחריצים ותאורת הדלת מהגינה כמעט ומלאה). למרות כל החסרונות והיעדר מסך תואם, ניתן לראות שהתמונה בהחלט ראויה ומאפשרת צפייה בתכנים שונים.

https://photos.app.goo.gl/JqkAWpoy53EJUcRe2

*** חשוב להבין *** בשל טכנולוגיית הלייזר, התמונות המצולמות מקבלות גוון מסוים שאינו קיים במציאות (אין אפשרות אמיתית לצלם וידאו איכותי גם כן).

הצ'ופר
כפי שציינתי בהתחלה, המקרן מגיעה עם מערכת של 5 רמקולים תומכים בדולבי וב-DTS HD. קראתי לא מעט ביקורת על מערכת השמע הזו וצפיתי באינספור סרטונים ברשת. כולם שיבחו את המערכת ואמרו שהיא לחלוטין מספקת, אבל האמת? לא ידעתי עד כמה. מדובר במערכת שמע מאוד טובה. אין ספק שאודיופילים מיד יקפצו אבל לשימוש ביתי, מדובר ביופי של דבר. כמובן שאצלי המקרן מחובר למערכת שמע עם 5 רמקולים אבל בבדיקה שביצעתי ואפילו אתמול בערב, שמענו דרך המקרן, רק כדי לבדוק את השמע שוב ונהננו מכל רגע.

** חווית המשתמש **
החסרון הבולט של המקרן היא בחוויית המשתמש שלו. על מנת שניתן יהיה לעבוד עם המקרן בשפה האנגלית יש לבצע מס' פעולות (פשוטות יחסית) ואז מרבית ההגדרות במסך הן באנגלית וניתן להתחיל לעבוד איתו (כיול בעיקר).
אין למערכת אופציה להתקנת GOOGLE STORE וניתן להתקין APK בלבד. הבעיה שהתקנת נטפליקס לדוגמא לא עובדת כמו שצריך ויש לבצע חיפוש לגרסה הרלוונטית, כך גם הדבר תקף לאפליקציות אחרות. מבחינתי לא מדובר בחסרון משמעותי כיוון שהמקרן אצלי מחובר לאמזון פייר וממיר של YES, כפי שציינתי למעלה.

יחד עם זאת, הורדת נגן MX PLAYER ושימוש בהתקן חיצוני, לצפייה בתכנים עובד נפלא, לרבות הצגת כתוביות (שוב, אני חושב שחיבור של סטרימר מפשט את העניין ולכן ציינתי בתחילת הדברים, שהשימוש בשלט הוא מינימלי ביותר).

** מסך **
חלק אינטגרלי מהתהליך, שהוא ברמת חשיבות גבוהה לא פחות מאיכות המקרן. בתחילת התהליך רציתי לייבא מסך של חברת ELITE SCREENS - חברה אמריקאית מובילה בתחום, כאשר ההתלבטות היחידה שלי הייתה בין מסך חשמלי נגלל עם מתיחה לבין מסך קבוע, שלמעשה יחליף את הטלוויזיה הנוכחית (הייסנס 65'').

לאחר שיחה עם שירות הלקוחות של החברה, הבנתי שמסך מתיחה חשמלי ביבוא מארה"ב, לא יהיה תואם למתח בישראל ותהיה בעיה לבצע התאמה. שירות הלקוחות הפנה אותי לשלוחה בגרמניה, שם המתח זהה לזה שבישראל אבל העלויות היו בלתי סבירות (סביב 2800 יורו למסך מתיחה חשמלי).

החלופה הבאה הייתה מסך של ELITE מסדרת AEON – אלו הם מסכים המתאימים למקרני UST (כמו המקרן של שיאומי – ULTRA SHORT THROW), אשר בהם ניתן להקרין גם בתאורת יום מלאה. ראו סרט של אחד מלקוחות החברה המציג את יכולות המסך וכיום הסרטון קיים גם באתר הרשמי של החברה.

אין ספק שהמסך יפהפה אבל לאחר התלבטות החלטתי ללכת בכל זאת, על מסך מתיחה חשמלי. בהיעדר יבואן רשמי למסכי ELITE, חיפשתי חלופה וביצעתי בדיקה מקיפה באתר HT, שם הבנתי שמסכי GRANDVIEW מומלצים מאוד ולכן התייצעתי עם לקוחות שרכשנו מהיבואן הרשמי, שסופר עליו שהוא איכותי מאוד, אדיב עם שירות מעולה.

לאחר שקיבלתי החלטה ללכת על מסך זה, יצרתי קשר עם היבואן שאכן התגלה כמקצוען אמיתי – כיוון, ייעץ, שאל ולבסוף אמר לי לקפוץ למשרדים של החברה, כדי שאבין את הגדלים. אצלי בראש רצה מחשבה שלא ארכוש מסך שהוא פחות מ-120'' אבל במשרדי היבואן הבנתי שגם מסך בגודל 106'' הוא מפלצתי ולחלוטין תואם את מידות הסלון, גובה התקרה, מרחק הצפייה, ה-OFF SET של המקרן ועוד.

המסך נרכש ביום חמישי, כאשר כבר ביום א' הגיעה המתקין (שגם שמו הולך לפניו בפורום HT) וביצע התקנה נקייה וזריזה של מסך בגודל בלתי סביר (רק גוף המסך הוא באורך של 2.80 מ' ובמשקל של 30 ק"ג לערך. ביקשתי מהמתקין שהמסך יהיה במרחק של לא יותר מ-2 ס"מ מהטלוויזיה ודורון, המתקין – עשה את זה בצורה מושלמת. שליטה במסך נעשית באמצעות שלט ייעודי.

https://photos.app.goo.gl/s53zjBI32J7FexNN2

** שורה תחתונה **
מי שמעוניין לשדרג את חוויית הצפייה שלו מבלי להתעסק בחציבות, כבילה בלתי נגמרת ולהשתמש בטכנולוגיה קיימת, שהיא קלה לשימוש ושינוע אגב, אין ספק שיהנה מהמכשיר הזה. לאחר אין ספור בדיקות, אני לחלוטין ומרוצה וחושב שמדובר באחת הרכישות הכדאיות ביותר שקיימות היום בתחום הזה.

כמה סרטונים מובילים ברשת

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

כל הכבוד על הביקורת המפורטת.
אין בכלל ספק שאם לא היה לי חדר יעודי הייתי הולך על הפתרון הזה.

להבנתי מדובר בעלות כוללת די דומה ל-OLED בגודל של 65" ואני מעריך שהייתי מעדיף פתרון כזה גם על אולד 77 אינץ אפילו אם היה ניתן להשיג בפחות מ-20,000 ש"ח.

blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

תודה רבה.
נתבקשתי לא לפרסם מחירים אבל העלות הכוללת של שני המוצרים היא פחותה ממחירה של טלוויזית OLED בגודל 65'' (ביבוא מקביל).

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

למה התבקשת לא לפרסם מחירים? נשמח לדעת.
מכס וכו.
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

לגבי מחירי מסך - בפרטי.
לגבי המקרן - מחיר סופי 1680 דולר עד הבית. יש החזר מע"מ ועמלות חברת השילוח. סה"כ עמד על 442 דולר שהוחזרו לכרטיס האשראי בתוך מס' שעות מרגע שהעליתי את החשבונית באתר. זה נעשה תחת ביטוח מכס ששילמתי עליו 60 דולר.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@blknom1
·
תתחדש ותודה רבה על הביקורת המפורטת!

שאלה - האם זה המקרן הראשון שלך? ואם לא - איזה מקרן היה לך קודם?

HazooM
כתב
כתב
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 958 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

תודה על הביקורת (Y)

שח_מט
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 601 פעמים
קיבל תודות: 114 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

וואו, לדעתי זה העתיד וראיתי שיש להייסנס מוצר דומה.

ride
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מקרנים
אחראי תחום מקרנים
שם מלא: יניב דיין
נתן תודות: 226 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

תתחדש ותודה על הביקורת !

barjodudu
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #10 

אחלה ביקורת, תודה,
שאלה לגבי המרחק מהקיר, יש לי מזנון בעומק 40 ס"מ והמקרן לפי הנתונים הוא 29 ס"מ, אם אני מניח אותו 11 ס"מ מהקיר (בהנחה שאני לא רוצה שהוא יבלוט מגבולות המזנון), יש סיכוי שאתה יודע\בודק איזה גודל מסך מתקבל ממרחק כזה?

ושאלה נוספת, לגבי הרעש של המאוורר (או יותר נכון חוסר הרעש שלו), הביקורות ביוטיוב אומרות שהוא ממש שקט, אתה מסכים עם זה?

blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

@barjodudu
·

אתחיל מהשאלה השנייה: המאוורר מאוד מאוד שקט. המכשיר לא מתחמם באופן חריג וזו הסיבה לכך.
לגבי המרחק - 11 ס"מ לא יספיק לקבל מסך גדול יותר מ-50''. אני נמצא 58 ס"מ מהמסך ומקבל 106''.

barjodudu
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

@blknom1
·
אתה מודד 58 ס"מ של העדשה מהקיר או של המקרן עצמו (החלק עם החיבורים)?
כי לפי התמונה זה נראה שהעדשה אצלך היא 58 ס"מ מהקיר ולא גוף המקרן,

תודה על התגובות :)

blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

@barjodudu
·
מרחק של 58 ס"מ - תחילת הגוף (אזור הרמקולים) ועד המסך.

barjodudu
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

blknom1 כתב:@barjodudu
·
מרחק של 58 ס"מ - תחילת הגוף (אזור הרמקולים) ועד המסך.
...
אז זה טוב לי, לא הבנת אותי מקודם, אם אני מודד לפי שיטתך, אז אני במרחק של 40 ס"מ מהקיר, החלק של הרמקול 40 ס"מ והצד עם החיבורים (הקרוב יותר לקיר) יהיה 11 ס"מ,
בנתונים הנ"ל, מה לדעתך יהיה גודל המסך שאני אקבל?

תודה רבה.

blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

אני מאמין שסביב 95-100 אינץ'.

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”