שרשור תגובות: תכירו את madVR Envy - מעבד תמונה למאה ה-21

מקרנים קידמיים - Front Projector.
guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

Re: שרשור תגובות: תכירו את madVR Envy - מעבד תמונה למאה ה-21

נושא שלא נקרא #211 

ולקוחות יוכלו להחליף את הכרטיס מסך?

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #212 

אז הרבה השתנה מאז שה -Envy הוצג לפני למעלה מ-שנה, העידכונים/חידושים מגיעים אחת ל-שבוע/עשרה ימים, כאשר יכולות המכשיר מתחדדות עוד ועוד.

התמיכה שלהם עד כה היא יוצאת דופן, כאשר נציג החברה נענה מייד לכל קריאה, תוך שהם משתלטים מרחוק על המכשיר ופותרים כל מיני בעיות ומצבי חולי ידועים שנוצרים באדיבות התקן הנהדר של HDMI.

משיחות עם מייסד החברה, מסתבר שיש להם קושי אדיר באספקה, ביחס לדרישה העולמית ובשלב זה ההצלחה היא הרבה מעבר למצופה.

בחודש האחרון, עיקר השינויים נסבו סביב התאמת ה- Envy למערכות שליטה, כדוגמת ה -Control4, או חידוד יכולות המכשיר לכייל את המסך באופן אוטומטי, באופן בו הוא מתממשק עם תוכנות כיול מובילות, כאשר המשתמש רק מניח את הסנסור על החצובה, לוחץ על כפתור ומרגע זה ה- Envy לוקח פיקוד.

כל זה טוב ויפה, אבל זה לא באמת שינה לי את החוויה היום יומית עם המכשיר.

אבל לפני מספר ימים הגיע עידכון שתפס אותי לא מוכן.

MadVr התפרסמה בעיקר בגלל יכולות ה- Scaling יוצאות הדופן ויכולות ה- Dynamic Tone Mapping שלה, המציגות שיפור ברור ביחס למתחרים ולכן, לא ממש ציפיתי שפתאום תקפוץ לי הודעה על הצגת DTM 2.0.

אומנם במהלך השנה האחרונה, החברה חידדה עוד ועוד את יכולות ה- DTM שלה, אבל העידכון שקפץ לי על המסך, רמז על מצב שונה לחלוטין.

תהיתי מה יש בכלל לשפר בסיפור הזה ועוד לקרוא לזה 2.0...

מסתבר, שאין מדובר בעידכון הקיים, אלא במנוע חדש לחלוטין, אשר לטענתם מהווה קפיצה אדירה באיכות ה- DTM ביחס למצב המוכר.

במהלך הסופ"ש, הקדשתי לסיפור לא מעט שעות, תוך שאני מדלג, בלחיצת כפתור, בין האלגוריתמים הישנים לאותו מנוע חדש ומנסה להבין איך מה שאני רואה על המסך בכלל אפשרי.

איך זה יתכן, שעד לאותו רגע חשבתי שה DTM שלהם נראה כל כך טוב ועכשיו, בהשוואה ישירה, הוא נראה לי מאוד אנמי, לא קונטרסטי ועם מעט מדיי בהירות ביחס למנוע החדש.

למעשה, בקפיצה בין החדש לישן, בעודי מחפש "נקודות חלשות" במנוע החדש, אני מצליח להבין שהנקודות החלשות היו בעצם ב...מנוע הישן, באופן בו נמתחו גבולות התמונה, שנראים כרגע, מתוך השוואה, כלא נכונים ו/או טבעיים.

אז מצאתי את עצמי בוחן את La La Land באמת "רק ל -5 דק", או את The Revenant "רק את קטע הפתיחה" או את Blade Runner 2049, "סצינה מאוד מסוימת", ככה לפחות הבטחתי לעצמי בתחילת הבדיקות, אבל בפועל, מצאתי את עצמי יושב כ- 4 שעות מול הסיפור הזה, תוך שאני מריץ עוד ועוד סרטים, עוד ועוד סצינות בעייתיות ומשתהה שוב ושוב, לנוכח ההבדלים האדירים שאני רואה.

עושה רושם, שהם מתחילים לנצל את כח העיבוד האדיר שיש בקרביים של המכשירים האלה , כאשר הפרויקט הבא לדבריהם יעסוק במושג המורכב שנקרא "תנועה".

לאחר שימוש של כ-שנה במכשיר באופן רציף, אני יכול להמליץ עליו בחום רב!

רן

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #213 

המגיפה לא ממש עוצרת את המפתחים של MadVr ומדי כשבועיים, מופיעים עוד ועוד שיפורים לפיצ'רים קיימים והצגת פיצ'רים חדשים לגמרי:

שיפור וחידוד יכולות ה- DTM,
שיפור יכולות ה- Scaling של המכשיר והצגת רזולוציות 8K.
שיפור יכולות כיול המקרנים באמצעות הפרוססור,
אלגוריתמים חדשים שנועדו לחידוד התמונה ולבסוף, פיצ'ר חדש וסופר מעניין הנקרא:

+NLS או Non Linear Stretch

ביום יום, אנחנו מתלוננים על פסים שחורים למעלה או למטה, במקרים של מסכי 16:9 המציגים סרטי סינמה סקופ, או שמא פסים שחורים בצידי המסך במקרים של סרטי 16:9, כאשר הם מוצגים על מסכי סינמה סקופ.

NLS+ נועד להתמודד עם בעיה זו באופן סופר מתוחכם, כאשר יש ביכולתו לכווץ ו/או למתוח, הן הוריזונטלית ו/או ורטיקלית את התמונה ובכך להעלים לחלוטין את הפסים השחורים.

הפיצ'ר דורש קצת נסיונות וחשיבה איך בדיוק לבצע את זה, לאור שלל האפשרויות הניתנות למשתמש, אבל ברגע שאתה מגיע לבאלאנס הנכון, זה נראה כל כך טוב, שאתה פשוט מפעיל אותו בכל תוכן של 16:9 באשר הוא, בין אם זה סרט שצולם כך, או בין אם זו סדרת טלויזיה, או בעצם שידור של משחק כדורגל.

פיצ'ר זה מתווסף לפיצ'ר מאוד חזק ואחר של ה- Envy הקשור לשמירת יחס מסך קבוע.

אנחנו נתקלים בסרטים, או אפילו סדרות טלויזיה המשנים את יחס המסך שלהם במהלך הסרט (סרטי כריסטופר נולאן הם רק דוגמא לכך), הפרוססור דואג לכך כי שינוי זה לא יבוא לידי ביטוי בפועל על המסך, תוך שהוא משאיר את יחס המסך קבוע.

ההמלצה החמה לרכישת המכשיר מקבלת משנה תוקף.

רן

https://madvrenvy.com/wp-content/upload ... .pdf?r=090
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 304 פעמים
קיבל תודות: 630 פעמים

נושא שלא נקרא #214 

נראה לי בלתי אפשרי (כיום) לשנות יחס מסך בלי לאבד או לשנות משהו.
כאשר המסך מלא לגמרי יש בבירור איבוד מידע, למשל בצמחייה (פינה ימנית למטה), וגם העננים בעיקר בשני צידי המסך נראים מתוחים בזוית שונה מאשר במקור.

ולגבי יחס מסך משתנה במהלך הסרט (מה שלא נמצא בשימוש רב מדי גם כך), זה מה שהבמאי רוצה, כל העניין בזה הוא שמקבלים תמונה עם יותר פרטים למעלה ולמטה ואז זה חוזר ליחס המסך הקודם. איך בדיוק madvr עושים את זה בפועל על אותו יחס מסך ? קצת בעייתי אם לשפוט לפי התמונות למעלה.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #215 

כן, זה דייי ברור, אין ארוחות חינם, אתה מאבד ומרוויח.
חלק מהעניין.

ההפסד הוא מינורי, לעומת הרווח וביחס למתחרים, שמנסים כבר שנים לעשות דברים כאלה, הביצוע שלהם בפועל, מאוד מאוד מרשים.

רן

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #216 

עדיף לדעתי לצפות עם יחס המסך כמו שהתכוונו היוצרים, לטוב ולרע.
כבר מדובר פה בלאבד חלק מהתמונה, לא עניין מינורי .

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #217 

לא צריך להיות וידאופיל מדופלם להבין שברגע שאתה לוקח חומר של 16:9 ומותח אותו למסך סינמה סקופ, אתה הולך לאבד דברים, למתוח דברים ולשנות פרופורציה ביחס למקור.

מה שגרם לבאזז המאוד גדול בקהילה הוידאופילית, זו האימפלמנטציה שלהם, ביחס למה שהיה עד היום והטבעיות של התמונה שנוצרה, משהו שלא היו רגילים לו עד היום.

כל עוד אתה לא מבצע A/B כל הזמן, התמונה המתוחה מצטיירת כמשהו מאוד טבעי, לגמרי לא מובן מאליו.

לבעלי מקרנים עם מסך סינמה סקופ, סרטים המשנים את היחס שלהם במהלך הסרט שוב ושוב זה סוג של סיוט ואי נוחות, הגורם לתמונה לצאת מגבולות המסך, תוך שאתה רץ בין זכרונות המקרן, מזכרון אחד לשני, לשלישי, לראשון, שינוי מיקום הכתוביות וכיוצ"ב, לא ממש כיף.

...וגם כאן, החברה מציגה פשרה מאוד מוצלחת שתפסה קהילה שלמה לא מוכנה.

רן

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 999 פעמים
קיבל תודות: 2177 פעמים

נושא שלא נקרא #218 

תמונות נוף מאפשרות פחות להתמקד בבעיה, במידה וקיימת.

לדעתי מומלץ לבחון עם תמונות של בני אדם ואז לראות האם מקבלים ראשים פחוסים, גוף שמנמן וכו....
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #219 

מן הסתם, אם היו ראשים פחוסים, או אנורקסים שהופכים לשמנמנים, אף אחד לא היה משתמש בזה ולא הייתה נרשמת כזו התלהבות בקרב הקהילה.

חברת לומג'ן לדוגמא, מנסה, ללא הצלחה מרובה, להציג NLS כבר מספר שנים, אבל זה לא נראה הכי טבעי בעולם.

מה שמעניין הוא, ש- Madshi המח מאחורי MadrVr ואחד מאנשי הוידאו הכי מוערכים בעולם, הודיע שהוא עצמו לא משתמש בפיצ'ר החדש שהוא עצמו יצר, היות והוא מעדיף את הגישה הפיוריסטית, וכי הוא הציג את הפיצ'ר החדש לאור כמות הבקשות של משתמשי ה- Envy.

עם זאת, הוא ביקש ליצור פיצ'ר, שאולי קיים כבר אצל מתחרות אחרות, אבל מבוצע ב Envy באופן שונה לגמרי.

בסופו של יום, זו תהיה החלטה אישית של המשתמש, שתנוע בין הסלידה מפסים שחורים, לעומת תמונה שיש בה סטייה מהמקור.

Pick your poison

רן

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #220 

זה משהו שכבר קיים בפועל ?
לך יש את המכשיר, להבנתי? אז תמונה תהיה שווה 1000 מילים , אם יש לך אפשרות להדגים פה .

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #221 

אני עם הגירסה הבכירה של Envy כבר למעלה משנה וחצי ומשתמש ב +NLS כבר מספר שבועות.
כל הצפייה שלי בסדרות נטפליקס/אמאזון/אפל עברה ל +NLS, לרבות צפייה בשידורי ספורט.

מה שמעניין, זו הטבעיות של התוצאה הסופית (ברור שבדיקת A/B אל מול המקור חושפת חסרונות..) וכאשר ישבתי עם 2 חברים, בעלי מקרנים, לראות את The Shawshank Redemption בגרסת 4K, שניהם התלהבו מאיכות הגירסה, אבל לא שמו לב לעובדה שמתחתי את הסרט לסינמה סקופ...

רן

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #222 

טוב, הגיוני שאם לא מכירים את התוכן בע"פ וצופים בחדר זר בלי לדעת מראש את הסיפור אז השיפוט יהיה על סמך מה שרואים בלבד. כמו שהיית יכול להגיד להם שהם צופים ב HDR ובכלל זה SDR והיו בטוח היו מאמינים לך.
מה הם חשבו אחרי שגילית להם, והאם הם היו בוחרים לעשות אותו הדבר אצלם ?

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #223 

אין לי באמת מושג מה הקשר לתוכן זר, או חדר זר, זה לא אודיו.

מציגים בפניך סרט קונבנציונלי, ככל שאתה לא קופץ ואומר, רגע, משהו כאן לא נראה לי טבעי: משהו מקולקל בתמונה, התמונה חשוכה, לא קונטרסטית, הצבעים זוהרים, התנועה דפוקה לגמרי, או שמא......הפרופורציות של הדמויות נראות לי מוזר, כאילו מישהו מתח אותם, ככל שאתה לא קופץ ואומר שום דבר, אלא יושב ונהנה מהסרט, אז הכל טוב, הושגה המטרה.

זה הוצג באופן כל כך טבעי, שאף אחד לא שם לב וזה בעצם המבחן היחידי שחשוב.

כל זאת בניגוד לתקופה הרחוקה, בה הוצגה מהדורת החדשות באופן מתוח על טלויזיות 16:9, זה היה מגוחך..

יש הרבה "אקסיומות" בתחום הזה, הקשורות לאודיו ולוידאו, אנחנו הרבה פעמים מופתעים שאנחנו מקשיבים על "עיוור", או רואים על "עיוור" מבלי שקיבלנו פירוט והכנה מה אנחנו הולכים לשמוע ו/או לראות ומה שמעניין, זו התגובה שלנו בזמן אמת ולא אחרי שסיפרו לנו שבעצם ראינו מקרן בשווי של 7,000 שח ולא מקרן בשווי של 100,000 שח כמו שחשבנו..

היה לי מקרה כזה לא מזמן, עם הקשבה לסטריאו...כשבפועל זה היה סראונד.

רן

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #224 

מה הקשר לאודיו ?
יודע מה, הזכרת, אז אני מתערב שאם תשמיע פסקול בלי להגיד למישהו שזה דולבי דיגיטל רגיל, הוא גם יאמין שזה Lossless .

נתתי קודם דוגמא מעולם הוידאו. SDR מול HDR , על שניהם יגידו וואו. מישהו באמת יבחין ביניהם רק על ידי מבט ובלי השוואה ? סביר גם שלא יבחינו בין 4K ל 1080P בלי לדעת מה מנוגן. רק אחרי שיראו השוואה פתאום יבינו את ההבדל.

הצגת למישהו אצלך מצב תמונה בלי ליידע מראש כדי לא ליצור הטיה שלו, והוא כנראה לא צופה ב'חומות של תקווה' לפרנסתו על בסיס יומי. ה envy ממלא את המסך, אני מניח שהוא עושה את זה כמו שאני יכול לעשות בלחיצת כפתור בנגן potplayer דרך ה PC . אבל מה שקורה זה שגם ב PC וגם ב envy זה נותן פיתרון מצד אחד אבל מקלקל מהצד השני אפילו שהדמויות לא פחוסות ולא רזות, זה פשוט מאבד מידע. אם envy לא מאבד שום מידע בוידאו ושומר על התמונה תוך כדי אני מוריד את הכובע ולומד מזה, בכיף.

שוב, דיבורים זה נחמד, אם תוכל ברשותך לשים כאן תמונות ברורות של 2 המצבים בסרט הזה נדע טוב יותר מה היכולות.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #225 

בכל מצב, לא משנה מה תעשה עם ה Envy, יהיה הבדל מהמקור, היות ויש כאן מניפולציה ו/או איבוד מידע.

השאלה שנשאלת, או החידוש כאן, היא רמת האיכות של אותה מניפולציה, ביחס למה שהיה עד היום.

אין כאן המצאה של הגלגל, הגלגל הוא וותיק, יש כאן פשוט גלגל באיכות שונה.

אין באמת טעם להציג תמונות היות ויהיה הבדל גדול מאוד בבחירה של המשתמשים, איך מגיעים לאותה תוצאה סופית.

וזאת למה?

כי התמונות, התוצאה הסופית של ה NLS+, קשורות ל- Settings ש- Envy מעניקה למשתמש, על מנת להגיע לאותה תוצאה הסופית:

אחד יבחר לעוות את צד ימין ושמאל, ללא עיוות האמצע, השני יבחר בכלל לחתוך אחוז מסוים למעלה ולמטה ולהמעיט מהעיוות הכולל של התמונה, תוך איבוד מידע, השלישי יבחר דווקא לחתוך אחוז מסוים מימין ומשמאל, תוך איבוד מידע ולהמעיט מהעיוות הכללי של התמונה והרביעי, יבחר בכלל להשאר במצב הדיפולט.

אז תמונה של המשתמש הראשון? אולי השני? אולי בכלל הרביעי?
כל תמונה כזאת תוביל למסקנה אחרת...

זה הכל מתחיל ונגמר ב- כמה מפריעים לך, באופן מאוד אישי, הפסים השחורים, ביחס לצפייה בתמונה שעברה מניפולציה.

הגעת למשהו טבעי לעיניך, לפיו הסטייה מהמקור היא שולית , אז קרוב לוודאי שתשתמש ב NLS+ ותעדיף לא לראות פסים שחורים.

אם אתה פיוריסט, כמו המתכנן של ה Envy והממציא של NLS+ אזי שום עיוות, ו/או איבוד מידע אינם באים בחשבון מבחינתך ולכן, קרוב לוודאי, שתבחר לא להשתמש ב - NLS+.

תמונות סטטיות אגב, הן חלק קטן מהסיפור , היות ונכנס לכאן אלמנט מהותי של תנועה, בתוך מצב שעבר מניפולציה ותכנון התנועה באופן בו הדברים יראו (בשאיפה ) טבעיים.

ממליץ לך לקפוץ ליבואן, או לאחד המשתמשים בארץ ולבחון מה אתה מעדיף.

רן

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”