שרשור תגובות: תכירו את madVR Envy - מעבד תמונה למאה ה-21

מקרנים קידמיים - Front Projector.
Balance
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #151 

יש לפעמים לאנשים מסוימים מחשבה, שאם יחזרו עשרות פעמים על משהו אז זה אומר שזה נכון.
אבל מה שזה בעיקר עושה, זה מצביע דווקא על חוסר ביטחון ואמונה בטיעון.
הצורך לחזור שוב ושוב. ושוב ושוב. בזירות שונות ומשונות על אמירות מונוטוניות, גם אם אין להן באמת קשר למציאות זה רק כי חייבים לייצר מציאות חלופית, להסיט מהמציאות האמיתית.

אם הטיעון חזק, מספיק להשמיע אותו פעם אחת.
כמו התמונות שהועלו, הן מדברות בעד עצמן ומספרות סיפור אחר לגמרי. לא צריך שוב ושוב. ושוב ושוב להעלות את התמונות. פעם אחת הספיקה.

הפוסט הוא מזמן לא על המעבד וחבל. כי הוא מצוין.
ניתן היה לקחת את הפוסט עם ה- DTM הבסיסי במקרן ודווקא לפתח אותו, לדון בהבדלים. ברמות השונות.
בחלופות, ושאר ירקות.
במקום זה הפוסט דורדר ל... נס על חלב. נס על חלב. בינוני. בינוני. קונטרסט עלוב. קונטרסט עלוב. קונטרסט...
דרמטי. דרמטי. דרמטי. חלש. חלש. חלש.
מין מגננה שכזו.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 999 פעמים
קיבל תודות: 2177 פעמים

נושא שלא נקרא #152 

Balance כתב:יש לפעמים לאנשים מסוימים מחשבה, שאם יחזרו עשרות פעמים על משהו אז זה אומר שזה נכון.
אבל מה שזה בעיקר עושה, זה מצביע דווקא על חוסר ביטחון ואמונה בטיעון.
הצורך לחזור שוב ושוב. ושוב ושוב. בזירות שונות ומשונות על אמירות מונוטוניות, גם אם אין להן באמת קשר למציאות זה רק כי חייבים לייצר מציאות חלופית, להסיט מהמציאות האמיתית.

אם הטיעון חזק, מספיק להשמיע אותו פעם אחת.
כמו התמונות שהועלו, הן מדברות בעד עצמן ומספרות סיפור אחר לגמרי. לא צריך שוב ושוב. ושוב ושוב להעלות את התמונות. פעם אחת הספיקה.

הפוסט הוא מזמן לא על המעבד וחבל. כי הוא מצוין.
ניתן היה לקחת את הפוסט עם ה- DTM הבסיסי במקרן ודווקא לפתח אותו, לדון בהבדלים. ברמות השונות.
בחלופות, ושאר ירקות.
במקום זה הפוסט דורדר ל... נס על חלב. נס על חלב. בינוני. בינוני. קונטרסט עלוב. קונטרסט עלוב. קונטרסט...
דרמטי. דרמטי. דרמטי. חלש. חלש. חלש.
מין מגננה שכזו.
...
·

בני למה אתה כזה דרמטי ? חחחחח

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #153 

רן,

כנראה שאתה לא מודע אבל תחום האודיו/וידאו עבר מהפך משמעותי עד כדי כך שניתן לבדוק מוצרים באמצעות תמונות מאייפון :lol:

זכור לך שחשבתי להחליף את ה 5500 שלי ל N7 והתאכזבתי מרמת הקונטרסט שהחלטתי להשאר עם שלי.

היתרון של ה N7 בהשוואה למקרן שלי זה ה DTM בלבד ועדיין ההבדלים עם 5500 שלי עם המעבד מציגה תמונה משמעותית טובה יותר.

ה DTM מטפל רק בבעיה של בהירות התמונה אבל לא נוגע כלל לעניין החדות,עם המעבד התמונה חדה ומדהימה ולא ברת השוואה בכלל ל DTM

ישנם כאלו שירכשו מרצדס וישנם אחרים שירכשו אופל ויגידו ששני הרכבים שווים באיכות בגלל ששניהם גרמנים...

orena
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #154 

אני מרגיש צורך להתערב בדיון ולספק מספר תובנות שעלו בבדיקה מקיפה שעשיתי החל מיום חמישי בלילה

ראשית כל, הדיון המעניין שמשום מה התלהט שלא לצורך הוביל אותי להתקין את ה Envy אצלי בבית לצד HTPC עם חומרה זהה על מנת לבצע השוואה יסודית בין השניים.

אני מניח שיהיו כאלו שיקפצו ויגידו שיש לי אינטרס משום שפירסמתי את ה Envy שברשותי למכירה, אז זהו - שלא !
הסיבה שלא התקנתי את המכשיר נובעת ממחסור במקום, המכשיר עמוק ולא נכנס לי במזנון ולכן חשבתי לוותר עליו.

בהשוואה שעשיתי עם כיול הפרמטרים באופן זהה ב HTPC וב Envy על הרמה הגבוהה ביותר נראה כי ה Envy טוב יותר בכל פרמטר אפשרי משימוש ב Madvr על גבי HTPC וזאת ללא עדכונים שהחברה אמורה לשחרר בקרוב שלא יהיו זמינים בגרסת התוכנה - מדובר במידע רשמי שקיבלתי ממנכ"ל החברה ומהמפתח הראשי וה"מוח" מאחורי המוצר.

ביצעתי בדיקות עם מקורות שונים כגון נגן אופו, מחשב ו Nvidia Shield
בכל אחד מהמקורות ה Envy פשוט נתן שיפור גדול והיה טוב יותר בדגש על יכולות SCALING ו DTM
בנוסף, למכשיר יש יכולות נוספות כגון passthrough ויכולת לעבד שירותי סטרימינג כגון נטפליקס וכו' שאין לאף מכשיר !
השיפור שהמכשיר נותן בשימוש בנפליקס פשוט דרמטי, לא פחות.

ברצוני להתייחס בין היתר לסוגיית המקרנים שעלה גם כן בשרשור.
ברשותי מקרן JVC X9500 שחשבתי לשדרג ל N9 - ה N9 היה ברשותי שבועיים שבהם עבר בדיקה יסודית והשוואה ראש בראש מול X9500 כאשר אותה תמונה משודרת עם מקור זהה, מלבד רן - אני לא חושב שאי פעם מישהו עשה בדיקה שכזאת.

ה N9 פשוט איכזב קשות, נתוני הקונטרסט שלו נמוכים משמעותית מ X9500 והוא פשוט לא יכל להתמודד בסצנות חשוכות מול ה X9500.
חשוב לציין כי בבדיקה שלי לא היה Envy מחובר ל X9500 אלא מחשב HTPC.
ברגע שאתה מתרגל למקרן עם קונטרסט גבוה אתה פשוט לא יכול לחזור אחורה, לא יכול.

ה N9 הציג תמונה חלבית, בהירה יותר דבר שמהווה יתרון מבחינת צפייה בתכני HDR אך ה DTM שלו בינוני מינוס ולא מתקרב בכלל ליכולות הקיימות ב Envy.

לסיכום, מי שחושב שניתן להסיק על יכולות מכשיר מצילום תמונות בטלפון נייד פשוט לא מבין על מה הוא מדבר.

יואב - אתה באמת חושב כי זה שראית את הכוכבים בצפייה ב N7 מצביעים על כך שהאפקט זהה??

אורן

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #155 

בהצלחה במכירה

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #156 

@orena
·

אורן יקר
היה לי ברור שתגיב ולא הבנתי למה עד כה לא הגבת ותכתוב מה שכתבת ולכל אורך הדרך הרגשתי לא נעים ממך כי אתה מנסה למכור (לא ידעתי שהחלטת לוותר על המכירה) אבל הועלו פה תמונות ולא על ידי, כדי להציג את יכולות המעבד (ולרגע לא טענתי שהוא לא טוב , כן ?).בכותרת התמונות נכתב, שהנה הן מועלות כדי לחדד את ההבדל המטורף פתאום אפשר ומומלץ להתרשם מהתמונות חחחחח זה לא אני כתבתי .
הבעיה שמי שכתב עשה טעות, מבחינתו ופרסם את שמות הסרטים ולכן בקלילות יכולנו לבדוק את אותן התמונות בדיוק ולעיני, במציאות לא רק בתמונות שהעלנו, רואים יופי של כוכבים, המון כוכבים ,אתה אומר במעבד יש עוד כמה ? יתכן ,לי לא שווה לשלם עליו את הסכום המדובר, אני מרים את הראש לשמים ,כשאני בחצר ורואה המון כוכבים ,הרבה מעבר למה שיציג המעבד, טוב ככל שיהיה חחחחח.

בתמונות שהועלו, בכדי שנתרשם מההבדל המטורף, רואים שמקרן הענתיקה יחידת הזהב לא מציג hdr איכותי ללא המעבד זה לא אני פרסמתי בחיי שלא.
עכשיו אתה אומר, תמונות לא נחשב ? אחלה ,הכל טוב.

לא ראיתי את ה N9 לא מענין אותי לראות.
ראיתי את ה N7 לאחר ה 7900 ולעיני הוא מספק תמונה פצצה, למרות מה שיש מי שמנסים להציג פה ,ההבדל בנינו שאני יודע למה מנסים להציג אותו כלא טוב ואתה לא . :)
נערך לאחרונה על ידי istarmini ב 08/08/2020 16:55, נערך 5 פעמים בסך הכל.

orena
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #157 

במידה וזה לא היה מספיק ברור - החלטתי שלא למכור את המכשיר.
העדפתי לצלצל לנגר שלי ולבקש שיבנה לי מזנון חדש.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #158 

orena כתב:במידה וזה לא היה מספיק ברור - החלטתי שלא למכור את המכשיר.
העדפתי לצלצל לנגר שלי ולבקש שיבנה לי מזנון חדש.
...
·

מעולה אני בטוח שתהנה ממנו אצלך יש כנראה הצדקה .
תתחדש (Y)

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #159 

היי אורן.

שמח שהחלטת להשאיר את ה Envy זה אכן מכשיר קצה יוצא דופן.

הבנתי שהיו מספר אנשים שהתחננו לקנות אותו ממך במחירים לא ריאלים ושמח שלא מכרת, משוכנע שתהנה ממנו.

לא צריך להתרגש אורן, תמיד יהיו אנשים שמרוב תסכול וזעם יעשו המון כדיי ללכלך על מוצרי קצה שהם לא מכירים, לא ראו, לא שמעו ולא חוו אותם ולצערם גם לא תהיה להם ההזדמנות, רואים את זה בכל שירשור.

חשוב לשמור על הדיון מקצועי ולהתעלם מרעשי הרקע של המתוסכלים.

זה היה ברור לי שתגיע לאותן מסקנות ברגע שתבחן את דור האי שיפט (9500) מול הדור הפרובלמטי הנוכחי (N9) , אכן בדור הנוכחי יש בעיות שונות ומשונות וקונטרסט נמוך...נראה לי שאמרתי את זה כבר חחח..מדידה נמוכה מובילה לתמונה חלבית...

תתחדש אורן, לפי MadVr השבועות הקרובים יולידו חידושים דרמטיים.

רן

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #160 

אורן,

חשוב להבין, שהתכנים היום מאד תובעניים, והטיפול בהם דורש טכנולוגיה מתקדמת.
בדומה למסכי הפלאזמה של פיוניר קורו שהיו אדירים, אבל היום אין כל כך מה לעשות איתם בכל הקשור לתכנים החדשים. צריך להבין שעבר זמנם. כן, הם עדיין נותנים תמונה מצוינת, בתכנים מסוימים.
מקרנים מיושנים לא מסוגלים לטפל בחומר הזה, הם נחותים מאד.
בהמשך הפוסט תוכל לראות את ההבדלים העצומים.

במקרים כאלה, אני יותר ממסכים שצריך מעבד תמונה, למשל המעבד נשוא הביקורת, שעושה רושם כי הוא טוב, ומציע מגוון שיפורים. הנה, גם אתה החלטת להשאר איתו.
נשאלת השאלה, מה הן החלופות.
ופה יש מגוון פתרונות, כל אחד יבחר לפי העדפותיו. מה שכן, לכל אחד יכולה להיות העדפה שונה שלא פוסלת את של האחר.

להלן דוגמא לטיפול מקרן מהדור החדש למול המקרן מלפני כמה דורות.

מקרן מדגם X9500

[imgur]p66o7Ea[/imgur]

מקרן מדגם N7

[imgur]zVzQP1Z[/imgur]

כפי שניתן לראות, עם כל הקונטרסט האדיר לכאורה, ללא השקעה של עשרות אלפי ש"ח נוספים, מקבלים תמונה לא משהו בלשון המעטה בתכנים החדשים.

היכן הדלת? מה צבעה?
מישהו יכול לומר בוודאות כמה כובעים על המתלה?
האם אפשר לספור את כמות השלבים בתריס?

כך שיש את הנתונים על הנייר ויש את המציאות. גם אם חוזרים שוב ושוב ושוב ומנסים לשנות מציאות ולשלול מוצר חדיש.

לגבי ה- N9... ממה שאני יודע, מדובר ביחידה מאד בעייתית עם פינות מוארות באופן קיצוני ופוקוס בעייתי. לכן לא ממליץ לך לקבל החלטה על פי יחידה זו, שאותה ינצחו גם אפסון וסוני ישנים.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #161 

אורן,

אכן מדובר במעבד בעל יכולות פנטסטיות שמקפיץ את המקרן בכמה דורות קדימה.

אכן הדור החדש של JVC זו אכזבה אל מול הדור הקודם, לכאורה לקחו צעד אחד קדימה ושלושה אחורה.

הבדיקה של ה N7 שאני ורן עשינו אל מול ה 5500 היתה ברורה וקלה להחלטה עם ניצחון מוחץ של ה 5500 שהוא טוב יותר בקונטרסט.

אני מבין מאיפה נובע התיסכול של אותם משמיצים ואת הסיבה האמיתית לכך יודעים בודדים בלבד.

העיקר שהם מרוצים...

orena
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #162 

Balance,

לידיעתך, בדקתי 2 יחידות של N9 בארץ ובחו״ל לרבות מקרן SIM2 יקר מאד.
מספיק שתפתח את פורום AVS ותראה כי כל הוידאופלים הכבדים בעולם מדווחים על בעיות גדולות בדור הנוכחי של מקרני JVC
לא חסרים השוואות מול מקרנים שהם ״כמה דורות אחורה״

תהיה בטוח, ברגע שיהיה מקרן מוצלח יותר מהיחידה המושלמת של X9500 שלי הוא ינחת אצלי מיידית.
ב 25 שנה האחרונות החלפתי 20 מקרנים מכל טכנולוגיה שיש, אני עם המקרן הנוכחי שלי 3 שנים ותאמין לי שמדגדג לי להחליף אותו כבר.

מעטים המקרנים שהחזיקו אצלי יותר משנתיים.
רן - אם אני זוכר נכון, היו 3 מקרנים כאלו - ה JVC הנוכחי, השארפ 21000 האגדי ועוד אחד שאני לא זוכר, אולי הרובי של סוני

אני מציע שנחזור לנושא המקורי של השרשור - ה MadVR Envy

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

ראשית רציתי להגיד לכם תודה - הבנקאי באמת סרט פנטסטי, לא יודע איך פיספסתי אותו!

נושא שלא נקרא #163 

אחלה סרט.
בשביל הספורט אני מעלה את התמונה מהמקרן שלי.
פיתוחים של הדלת, כובעים בקולב...
יצא טוב הקפה.
תעלו גם ונשווה?
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
נערך לאחרונה על ידי lasik ב 08/08/2020 16:24, נערך פעם 1 בסך הכל.

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #164 

Balance כתב:אורן,

חשוב להבין, שהתכנים היום מאד תובעניים, והטיפול בהם דורש טכנולוגיה מתקדמת.
בדומה למסכי הפלאזמה של פיוניר קורו שהיו אדירים, אבל היום אין כל כך מה לעשות איתם בכל הקשור לתכנים החדשים. צריך להבין שעבר זמנם. כן, הם עדיין נותנים תמונה מצוינת, בתכנים מסוימים.
מקרנים מיושנים לא מסוגלים לטפל בחומר הזה, הם נחותים מאד.
בהמשך הפוסט תוכל לראות את ההבדלים העצומים.

במקרים כאלה, אני יותר ממסכים שצריך מעבד תמונה, למשל המעבד נשוא הביקורת, שעושה רושם כי הוא טוב, ומציע מגוון שיפורים. הנה, גם אתה החלטת להשאר איתו.
נשאלת השאלה, מה הן החלופות.
ופה יש מגוון פתרונות, כל אחד יבחר לפי העדפותיו. מה שכן, לכל אחד יכולה להיות העדפה שונה שלא פוסלת את של האחר.

להלן דוגמא לטיפול מקרן מהדור החדש למול המקרן מלפני כמה דורות.

מקרן מדגם X9500

[imgur]p66o7Ea[/imgur]

מקרן מדגם N7

[imgur]zVzQP1Z[/imgur]

כפי שניתן לראות, עם כל הקונטרסט האדיר לכאורה, ללא השקעה של עשרות אלפי ש"ח נוספים, מקבלים תמונה לא משהו בלשון המעטה בתכנים החדשים.

היכן הדלת? מה צבעה?
מישהו יכול לומר בוודאות כמה כובעים על המתלה?
האם אפשר לספור את כמות השלבים בתריס?

כך שיש את הנתונים על הנייר ויש את המציאות. גם אם חוזרים שוב ושוב ושוב ומנסים לשנות מציאות ולשלול מוצר חדיש.

לגבי ה- N9... ממה שאני יודע, מדובר ביחידה מאד בעייתית עם פינות מוארות באופן קיצוני ופוקוס בעייתי. לכן לא ממליץ לך לקבל החלטה על פי יחידה זו, שאותה ינצחו גם אפסון וסוני ישנים.
...
·

קטונתי מלהיות וידאופיל עם ציוד כמו שיש פה לחברים. אבל,
התמונה השניה נראית בעייני לא טבעית. אמנם יותר פרטים
זה נכון, אבל קונטרסט ובהירות מוגזמים. הפנים של השחקנים
בעייני נראים כאילו עם מייקאפ. פוטושופ מוגזם להבדיל אלפי
הבדלות.

ולמה התרגום בתמונה הראשונה מטושטש ובשניה לא?
מקרן מלפני כמה שנים הציג תרגום מטושטש?
מוזר.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #165 

@lasik

תודה על התמונה.

לפי איכות התמונה, זה עושה רושם שזה המקרן לייזר של סוני ב 50,000 דולר.

אני טועה?:)

רו

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”