שרשור תגובות: תכירו את madVR Envy - מעבד תמונה למאה ה-21

מקרנים קידמיים - Front Projector.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #196 

כל מי שהתחום הזה מעניין אותו, אני ממליץ בחום להכנס לשרשור ש שחר פירסם את הלינק עבורו.

בשעות האחרונות, יש שם קרבות (מקצועיים) בין אנשי הוידאו המוערכים בעולם ואפשר ללמוד הרבה מאוד מהמלל הרב שרץ שם עכשיו.

כך או כך, עושה רושם ש MadVr סיימו עם ייצוב ה Envy והם כרגע מתכוונים להתרכז באלגוריתמים עצמם וכנראה שוב לפתוח פער אל מול המתחרים.

הולך להיות מאוד מעניין הסיפור הזה.

רן

orena
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #197 

שרשור מרתק, בשבועות האחרונים יצא לי לדבר לא מעט עם Madashi המפתח של MadVR על מנת להוציא את המיטב מהשילוב של ה Envy עם MadVR שרץ במחשב HTPC, אחרי לא מעט שעות של כיול ומשחק בפרמטרים שונים במחשב ובמעבד התוצאה פשוט פנטסטית !
עיבוד מתחלק בין 2 מכונות חזקות מאד.

לדבריו, בקרוב מאד אמורים לצאת ב Envy מספר אלגוריתמים מתקדמים שיהיו ״שוברי שוויון״
בהחלט מעניין הקרב עם לומג׳ן, זה בכלל שוק שהיה בגסיסה בשנים האחרונות והתעורר מחדש עם יכולות DTM

YaronGalula
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #198 

@orena
מעניין - למה זה נדרש? אם יש envy, אז מה תורם ה - MadVR? והפוך - אם יש MadVR אז מה תורם ה - envy (באותה השרשרת, עם האלגוריתמים של היום)? אני לא מכיר שיש צוואר בקבוק ברמת החומרה (כלומר שנדרשת עוד חומרה על מנת לעמוד בדרישות העיבוד).
תודה

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #199 

YaronGalula כתב:@orena
מעניין - למה זה נדרש? אם יש envy, אז מה תורם ה - MadVR?
...
הוא בחינם.
והפוך - אם יש MadVR אז מה תורם ה - envy (באותה השרשרת, עם האלגוריתמים של היום)?
...
שאלה מצויינת.

Highendman
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 56 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #200 

@boren
ההבדל הגדול הוא שאתה יכול להזרים HDMI *מכל* המקורות דרך ה-ENVY, בניגוד לגרסת ה-PC שאתה יכול להזרים רק ripped content.
קשה על סף הלא סביר להוסיף כרטיס HDMI CAPTUREל-PC רגיל, והיות מסוגל לעשות upscale לנטפליקס, למשל.
בנוסף ה-ENVY הוא Plug and Play, ברובו לפחות, ואין את המשחק האינסופי של MadVr עם הגדרות.
·

YaronGalula
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #201 

אהלן,

תודה על התשובות. אני מבין את ההבדלים. בדיוק לכן אני שואל למה על אותה שרשרת (נניח הזרמה ממחשב שמנגן תוכן ripped) נדרש גם פיתרון madVr על המחשב וגם חיצוני למחשב בו זמנית. האם ה - envy עוזר במשהו אחרי שה - madvr כבר עשה את שלו על המחשב.

ברור שאם מזרימים מנטפליקס ורוצים madVR אז צריך פיתרון סטייל envy, זה לא מה שאני שואל.

לכאורה אם יש לך envy אז אין שום סיבה להריץ madvr על המחשב. אולי הסתבכות עם איך לגרום למחשב לנגן סרט 1080p ב - 1080p ולא ב - 4K upscaled באלגוריתם בסיסי שידפוק את מה שה - envy יכול לעשות בהמשך השרשרת או משהו כזה (ואז לא בטוח צריך madVR בשביל לפתור את זה).

כנ"ל אם יש לך madVR, אז על אותה שרשרת אין שום סיבה (עם האלגוריתמים של היום) להריץ envy (אלא אם אני מפספס משהו).

בקיצור - זה עולם מורכב, סובייקטיבי ויקר מאוד או זול מאוד (אם יש כבר מחשב מתאים). לכן חשוב לדעתי לדייק ב - value.

Highendman
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #202 

לגמרי צודק. גם אני לא רואה שום צורך לשניהם ביחד (HTPC יחד עם ENVY) - יש מקום לדעתי רק לאחד, וזה ENVY.

הסיבה ל-ENVY זה אם אתה רוצה upscale ושאר ירקות, לכל המקורות. ואז זה חוסך את הצורך להתעסק עם כל ההגדרות ב-HTPC של MADVR שזה סרט די קשה בפני עצמו.

אני במחנה שחושב שה-ENVY מרתק והרבה יותר נוח למשתמש ביתי. למרות שכרגע אני עדיין משתמש בלומג'ן :)

בהסתייגות קלה, שכמה בדיקות הראו ש-MADVR על HTPC נותן תוצאות יותר טובות כרגע.... אבל מדשי (המוח מאחורי Madvr ו-Envy אומר שלא לעוד הרבה זמן).

לדעתי אין ספק שה-ENVY יהפוך להיות בחזית הפרוססורים בעולם. רק עניין של זמן.

י-א
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #203 

מה נותן הלומג׳ן? האם תומך בכול הרזולוציות והטכנולוגיות?

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #204 

YaronGalula כתב:אהלן,

כנ"ל אם יש לך madVR, אז על אותה שרשרת אין שום סיבה (עם האלגוריתמים של היום) להריץ envy (אלא אם אני מפספס משהו).
...
להבנתי התוכנה החינמית נזנחת ורק המכשיר יקבל עדכונים ככה שיווצר פער

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #205 

madshi אומר ורומז אחרת

Highendman
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #206 

@guyezra
·כן. כרגע לדעתי הוא מעבד הווידאו הטוב בעולם. אבל מצריך לימוד רב וממש אינו plug & play כמו ה Envy.
מצד שני קצב ההשתפרות של ה Envy מדהים ויש להניח שהיתרון באיכות העיבוד / תמונה של הלומגן לא יחזיק מעמד עוד זמן רב.

מוני123
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

Re: שרשור תגובות: תכירו את madVR Envy - מעבד תמונה למאה ה-21

נושא שלא נקרא #207 

לא מובן מה יש במחשב מוצר שעולה 40,000 ש"ח ?
איזה מעבד ,לא מצויין
פרטי חלקים לא מצויין ?
כרטיס מסך מצאתי שיש במחשב 2080 והיום יוציאו 3080
https://mailchi.mp/madvr/madvr-envy-now ... ee4e08080e

לא מובן למה אני צריך לקנות מיצרן המחשב כרטיס מסך 3080 ?
העובדה שקיבל רשיון לפענח ולקודד HDCP הם לא פחות מנס בעולם שעד היום היה סגור וקפדני להפליא.
כל כרטיס מסך יכול לקודד איפה הנס ?
...
HDR10+ או HDR10Pro
...
לא כל כך מובן איך יצרן NVIDIA לא מציין תמיכה ב- HDR10+ אך madVR מצהיר על תמיכה HDR10+
זה הרי אותה חומרה

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #208 

אף אחד לא מכריח לקנות. הייחוד כאן הוא סט של אלגוריתמים שאין להשיג בדרכים אחרות. יש למוצר מתחרים וגם הם לא זולים...

מה הופך פרארי לכל כך יקר, אני מבטיח שאם תבדוק את החלקים לא תגיע קרוב למחיר.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #209 

קצת עידכונים לגבי ה- Envy:

1. בימים אלו פרוססור העל שלהם, נמכר עם כרטיס הגרפי החדש של Nvidia ה- 3080 GPU, אשר מחליף את ה 2080. מעבר לאפשרויות נוספות שזה יפתח בפני המפתחים, זה כמובן יאפשר את השידרוג ל -2.1 המתוכנן לרבעון הקרוב (בהנחה שאין בעיות בצ'יפ הנבחר).

2. האלגרותימים החדשים שיטפלו בכל הקשור לנושא הקריטי של תנועה, יוצגו במהלך הרבעון הראשון ולטענתם יהיו עדיפים על אלו של החברה המוליכה בתחום זה בעולם, שהיא כמובן חברת סוני.

3. לאחר עשרות עידכוני תוכנה שהוצגו במהלך השנה האחרונה שמטרתם הייתה גם חידוד אלגוריתמים חדשים וגם פתרון בעיות, החברה יצאה עם עידכון 1.00 אשר מהווה למעשה את ה- Firmware Launch.

4. במהלך העידכונים שופרו ה DTM, ה Upscaling, מנגנוני חידוד התמונה ואפשרויות הכיול האוטומטי, ה- 3D LUT, המאפשרות לי להגיע לרמות דיוק מאוד מאוד גבוהות במהלך כיול המקרן.
וכמובן -ה Black Bars Detection שהוא פיצ'ר מגניב ושימושי במיוחד לבעלי מסך רחב אשר משתמשים בשיטת הזום להקרין סרטי 2.35:1 במקום עדשה אנאמורפית.

באמצעות פיצ'ר זה מוזנים נתונים של מאסקינג לפרוססור וברגע שיחס התמונה משתנה, גודל התמונה משתנה בהתאם, כל זאת על מנת להתאימו למסך ומייתר את הצורך של המשתמש לשחק עם העדשה החשמלית.
היות ולא מעט נתקלים ב- focus shift זה מנגנון מעולה לדלג על הבעייתיות הזאת וכמובן סופר שימושי למצבים שאנחנו משתמשים במקרן הן לתכנים של 16x9 והן לתכנים של 2.35:1 וכמובן, לסרטים "שמחליטים להשתולל" במהלך הסרט ולקפוץ בין יחסי מסך שונים, ראה דוגמת Tenet.

ואפילו אתר חדש:
https://madvrenvy.com/

כיף אמיתי המכשיר הזה.

רן

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #210 

ה-Black bar detection הוא ממש מעולה. יש את זה בכמה מקרנים, אבל השילוב עם ה-upscale החזק שלהם הוא קלף מנצח באמת.

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”