שרשור תגובות: תכירו את madVR Envy - מעבד תמונה למאה ה-21

מקרנים קידמיים - Front Projector.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

Re: שרשור תגובות: תכירו את madVR Envy - מעבד תמונה למאה ה-21

נושא שלא נקרא #256 

31/10/2021 17:10  
Mad כתב:
רן
הרבה מאיתנו כולל ההדיוט שכותב כרגע רחוקים שנות אור מהידע שלך ועדיין לא מוצא סיבה למה זה נכון להשתלח בבנאדם.
אפשר להתעלם.
אפשר להסביר בנימוס.
אפשר לפנות להרבה דרכים.

צורת התנהגות זאת לא מחמיאה לך.

בלי קשר לדעתי טעית בסוג בנאדם שנתפס אצלך בראש.

זה לא בא ממקום לײ חנך אותך ײ זה בא מ רצון שהפורומים יהיו מקום שנעים להיות בו.
אחרי הכל זה תחביב (כל אחד ומידת ההשקעה שלו, לא במובן הכספי).

שלומי
...
נכון שלומי, אתה צודק.

אפשר לנהוג בדרך אחרת.

מצד שני שלומי, אפשר להסתכל על הדברים קצת אחרת ובמקום להגיד לאנשים עם הידע, תגלו איפוק ואל תשתלחו באנשים בלי ידע, למרות שהסברתם להם שוב ושוב ושוב ושוב ושוב, אפשר לנסות ולחנך את האנשים בלי הידע, לא להגיב רק בשביל להגיב, להסביר להם לקחת צעד אחורה מהמקלדת.

להסביר להם שיש גם דרכים אחרות חוץ מלכתוב בשביל לכתוב:

ללמוד
לקרוא
להתנסות
לחוות

ורק אחרי זה להגיב, או לכל הפחות רק אחרי זה להגיב בנחרצות ולגבש דיעה.

תאר לך שכולנו היינו נוהגים כך, מגיבים בנחרצות על משהו שאנחנו באמת מבינים לגביו, משהו שבאמת התנסינו בו, משהו שבאמת חווינו.

תחשוב על זה.

רן

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #257 

לחנך אנשים זאת משימה כמעט בלתי אפשרית לעניות דעתי ואני יעיז ויאמר שאני חושב שגם לדעתך.
ראה שרשורים בפורום הזה וגם בפורום השכן.
אתה יודע על איזה שרשורים מדובר.

אני בדעה שכל אחד צריך להיות אחראי על עצמו למוצא פיו או להתכתבויות שלו בפורומים / וואטסאפ.

ידע לא נותן ײ רישיון ײ לכתוב לגופו של אדם בצורה שכתבת לדעתי.

אני חושב שנסיים בזאת.
המסר שלך עבר (לפחות אליי).
שלי אולי עבר...

שלומי
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 304 פעמים
קיבל תודות: 630 פעמים

נושא שלא נקרא #258 

31/10/2021 17:38  
yarino כתב:
אני דווקא מפרש את הארועים אחרת ובהסתכלות מהצד, רן דווקא היה מאוד סבלני וסובלני עד לרגע מסוים...והוא אפילו הסביר שוב ושוב ואפילו לא חיווה דיעה מה הוא מעדיף.

בסך הכל חשף כאן פיצ'ר מעניין.

ההזייה שיש כאן אנשים שכותבים שזה לא מתאים להם למרות שהם מעולם לא ראו את הדבר הזה ואין להם אפילו מסך סינמה סקופ כמו שיש לו ואז , הם רוצים שישלחו להם תמונות למרות שדקה לפני כן הם כותבים שזה שרץ.

אם אחד כמו Mulder כותב שרסיבר בסיסי יעשה את העבודה כמו פרוססורים מהשורה הראשונה אז ברור שאחרי שלב מסוים נגמרת הסבלנות.
...
תגיד, ביחסים האלה שלכם אתה ויטני יוסטון או קווין קוסטנר?

כשתתגבר על תסמונת סטוקהולם שאתה נמצא בה דבר איתי, באמת. תתפלא כמה האוויר יכול להיות נקי יותר.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #259 

אם כך אתה כותב עליי אני רק אוסיף ברשותך משהו ובזה סיימתי איתך.

אתה אדם הזוי שההבנה שלו בתחום שואפת לאפס ולמרות זאת אתה מתווכח ומשווה מוצרים של שקל וחצי להיי אנד.

תחזור לחור (קבוצת הוואטסאפ ההזויה שלך) ותישאר שם.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #260 

31/10/2021 18:23  
mulder כתב:
תגיד, ביחסים האלה שלכם אתה ויטני יוסטון או קווין קוסטנר?

כשתתגבר על תסמונת סטוקהולם שאתה נמצא בה דבר איתי, באמת. תתפלא כמה האוויר יכול להיות נקי יותר.
...
עכשיו שלומי ומוטי בטוח יקפצו וידברו על הסגנון של Mulder, אין ספק, לא הגיוני שהם כאלה חד צדדיים.
התגובה שלהם ממש עוד מעט ותגיע....

למען האמת Mulder, אתה לא רק חסר ידע בסיסי בכל התחום הזה של אודיו ווידאו, סך של 7,000 הודעות על כלום ושום דבר (והנה נוספה עוד אחת).

אתה גם סוג של מירמורון.
מסוג האנשים הקטנים האלה שיושבים מאחורי המקלדת וכל הזמן ממורמרים ואכולי קנאה. 

זה לא ממש מוצלח לעור הפנים. שתדע.

תגיד, לא כדאי לנצל את הזמן ללמוד קצת, לנסות ולהוציא סוג של תמונה ראויה, מהמקרן העלום שאתה מתבייש וחושש לספר עליו?

רן

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #261 

לא אהבתי את התגובה של Mulder.

אין צורך לתייג אותי.
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 304 פעמים
קיבל תודות: 630 פעמים

נושא שלא נקרא #262 

31/10/2021 17:38  
yarino כתב:
אני דווקא מפרש את הארועים אחרת ובהסתכלות מהצד, רן דווקא היה מאוד סבלני וסובלני עד לרגע מסוים...והוא אפילו הסביר שוב ושוב ואפילו לא חיווה דיעה מה הוא מעדיף.

בסך הכל חשף כאן פיצ'ר מעניין.

ההזייה שיש כאן אנשים שכותבים שזה לא מתאים להם למרות שהם מעולם לא ראו את הדבר הזה ואין להם אפילו מסך סינמה סקופ כמו שיש לו ואז , הם רוצים שישלחו להם תמונות למרות שדקה לפני כן הם כותבים שזה שרץ.

אם אחד כמו Mulder כותב שרסיבר בסיסי יעשה את העבודה כמו פרוססורים מהשורה הראשונה אז ברור שאחרי שלב מסוים נגמרת הסבלנות.
...
שניה, ירינו, אתה היית עד לפיצ'ר הזה ? כי אם לא אז למה גם אתה לקחת כיסא פלסטיק של כתר?

כן, פיצ'ר מעניין. לא טענתי שלא. אם זה עובד כמו שצריך. האם זה עובד ? טענו שלא בדיוק מושלם ושאפילו מי שהמציא את זה לא משתמש בזה מטעמי "פיוריזם" (נגיד.....) . שים לב, כל זה לא אני אמרתי.

אתה שם לב כמה פעמים ביקשתי דוגמא אחת של צילום אמיתי מבעל המכשיר, על מנת ש"אבין אחווה ואלמד" ? לא כדי להוציא מישהו לא טוב אלא כדי להבין איך זה נראה במציאות ???? . קיבלתי מפולת של תירוצים ובבלט משולב טנטרום ילדותי, ועיצה ללכת לראות אצל דור. טוב, אולי באמת זה הפיתרון כדי לקבל תשובות נורמליות ממישהו.חובת ההוכחה לא עליי, ומוזר לגמרי שקל מאוד להראות את זה בתמונה, שאני עדיין תוהה עבור מה כל הזריקת כיסאות פלסטיק שהולכת פה על זה.
אישית אם כזאת טכנולוגיה מתקדמת היתה נופלת לי בידיים הייתי קודם מעלה תמונות ורק אחרי זה עונה לשאלות.

גם אין לי שום דבר נגדך, סליחה אם נפגעת מההומור, אבל באמת, grow a pair!
תן את דעתך גם אם לא מתיישבת טוב עם אחרים, אל תרוץ כל פעם שחברך אומר משהו ותאשר אותו או תתקוף עבורו כמו שומר ראש נאמן.
אני זוכר שפעם היית תורם פה והיה נעים לקרא מה שיש לך לומר.

ועוד משהו לסיום - קבוצת הווצאפ ההזויה היא אוסף (גדול וכיפי) של אנשים טובים אחד אחד שבמקומך הייתי שמח להיות ביניהם.
לא הייתי מזלזל בכלל.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #263 

אהה, עכשיו אחרי שסיימת להשמיץ, אתה רוצה לעבור לדיון על המהות?!

מעולה.

קדימה, בוא נחזור לדיון המקורי, אני מבקש שתסביר מה עוזרת לך תמונה?

איך תמונה עוזרת לך, אם תמונה שכזו היא אוסף בחירות של משתמש מסוים?

מה אתה אמור להסיק מתמונה שכזו?

* שקיים עיוות? הסבירו לך שכן!
* שקיים אובדן של חומר? הסבירו לך שאולי (תלוי אם המשתמש יבחר לחתוך חלק מהתמונה, או לעוות את כולה)
* שאתה לא תשתמש בפיצ'ר הזה? זה ברור שלא, הסברת 10 פעמים שזה פיצ'ר לא לגיטימי.

אז תסביר בבקשה מה תעזור לך תמונה, אם מבחינתך הפיצ'ר הזה בכלל לא לגיטימי.

ואגב, אתה זוכר שיש בערך 5 תמונות שכבר צורפו לשירשור הזה, נכון?

התמונה של הים. התמונה של שדה הפרחים. התמונה של התנין. התמונה של המטרופולין.

אפילו סרטון בלייב שמדגים תנועה ו NLS

כל אלו, לא מספיקים בשבילך לגבש דיעה?

חסר לך רק תמונה עם Settings של מישהו מישראל...?

רן

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #264 

והנה תזכורת, למקרה ששכחת, MadVr מאפשרת לך לשחק עם שבעה Settings שונים, כל פיפס, בכל אחד מהם יוליד תוצאה שונה

האם ברור לך שמבין מאות המשתמשים ב- Envy, כל אחד בוחר במספרים אחרים לגמרי?

אתה באמת לא מבין שיש כאן אלמנט מאוד חזק של טעם אישי?
אחד בוחר לעוות אזור מסוים, השני בוחר לא לגעת בו, השלישי בוחר בכלל לחתוך חלק קטן מהאינפורמציה, על מנת להמנע מעיוות גדול מדיי, הרביעי מחליט לעוות רק את הקצוות ועוד ועוד ועוד.

אז איך לימודית עוזרת לך התבוננות בדוגמא של משתמש אחד, מתוך מאות משתמשים, מתוך מאות בחירות?

ולכן, הבקשה שלך היא תמוהה, כל זאת כאשר יש לך כבר 5 תמונות שונות שצורפו לשירשור ואתה מוזמן לבחון אותם בקפידה.

תן לנו בבקשה הסבר הגיוני לזה, שחלילה לא נחשוד בכשרים.

רן
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #265 

31/10/2021 19:05  
mulder כתב:
שניה, ירינו, אתה היית עד לפיצ'ר הזה ? כי אם לא אז למה גם אתה לקחת כיסא פלסטיק של כתר?
...
כן...
ראיתי אצל רן וזה מגניב..
בחלק מהדברים זה נראה ממש טבעי ובחלק מהמקרים זה נראה לי פחות ואז שיחקנו עם הערכים.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1229 פעמים

נושא שלא נקרא #266 

הי רן, ולשאר "אנשי המקלדת" באשר הם.

לא עקבתי (עד עתה) בהתגלגלות השרשור כאן וקצת (הרבה) יצא מפרופורציה על דיון מאוד מעניין שגלש למחוזות לא לנו.
אבחר בכמה ציטטות לצורך ההדגשה:
בגלל זה, הצגת תמונה אקראית, של משתמש Envy מסוים, מול תמונה מקורית, היא לא ממש סוף סיפור, כי אותה תמונה, היא בחירה מאוד מסוימת של משתמש מאוד מסוים, שבחר בחירות מאוד מסוימות....יהיו כאן 100 משתמשים אחרים, שיבחרו בשילוב שונה לחלוטין מאותה תמונה שתוצג והשילוב שהם יבחרו, פתאום יראה לנו הרבה יותר טבעי המצדיק את הסטייה מהמקור, ביחס לחיים היום יומיים עם פסים שחורים.
...
הרי זה ברור לחלוטין וכמו שערן ביקש - תמונה אחת שווה 1,000 מילים.
כמובן שאתה לא חייב. אבל אם כבר בחרת לשתף ולהאיר את עינינו בכיוון לרפרנס חדש שלעיתים יכול להתאים ולעיתים לא - הרי זה מבורך.
ברור יהיה לכולם כי אם תבחר להעלות תמונה, אזי היא ספציפית לנקודה מסוים, בתרחיש מסוים, בסצנה מסוימת וניתן לדון עליה למרות שאינה מייצגת את הכלל הגורף והיא רק דוגמא בודדת ויחידה. כזו שמצד אחד בחרת בה ללחוץ על הכפתור ומנגד יכולה להיות הדוגמא ההפוכה שביטלת את הלחיצה.
ועם עסקינן בלמידה הרי שעם כמות המידע המטורף שיש באמתחתך (ולאף אחד אין עוררין על זה אם זה לא ברור), תוכל אף להסביר למה בחרת לשנות ערך כזה או אחר ובערך נקודתי אחר - אפילו לא לגעת.
מכשירי קצה (באשר הם), לא תמיד נגישים לקהל הרחב ולכן כאשר יש פיצ'רים מעניינים (שאת חלקם ניתן אולי? להשיג באמצעים אחרים) - אנשים סקרנים לדעת, לשאול, להבהיר, להטיל ספק, לבסס, לאמת ולהפריך...

כל התגובה שלך כאן: https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 2#p3202142 לטעמי גורמת לי להרהר האם באמת יש דבר כזה פיוריסטים... ??
ובסיכומה, הנקודה החשובה לטעמי היא אכן מה קורה שלוחצים על PLAY.

שאר הנקודות (לדעתי) שדנות ב: כמות ההודעות של משתמש זה או אחר, או כמות השרשורים שפתח, ההתנסויות שעבר, מידת התרומה בפורום, מספר התערוכות שביקר בחו"ל, מספר המערכות ששמע בחייו וכדו' הן כהוא זה לא יכולות להעיד על חוסר יכולת להביע דיעה כזו או אחר.
שכן היא דיעה ומכאן >>> לגיטימית. יכולה להיות נכונה או מופרכת.
אבל עדיין - דיעה.
אני כן מאוד "אגרסיבי" ונחרץ בדיונים שנוגעים למקור, כי אני פחות מתחבר ל-חצי הריון, כי זה מוביל למידרון חלקלק, ולכן: או שאתה פיוריסט מהתחלה ועד הסוף, או שאתה אומר העיקר החוויה, הדבר היחיד שחשוב זה מה שקורה שלוחצים על Play, כי ברגע שיש חצי הריון, חצי פיוריסטים, הקווים מתחילים להיות מטושטשים ואז מבינים שאותם So Called חצי פיוריסטים, מזיזים כל הזמן את השערים...
...
וחוזר שוב להרהור שלי - האם יש דבר כזה פיוריסט ?
אני עומד מאחורי כל מילה שכתבתי וכל מה שכתבתי נכתב בנחת ובשיקול דעת.
...
ואני תוהה מה היה אילו הדברים לא היו נכתבים בנחת ובשיקול דעת - לאן היינו מגיעים.

ערן, התגובה שלך כאן גם לא לעניין:
תגיד, ביחסים האלה שלכם אתה ויטני יוסטון או קווין קוסטנר? כשתתגבר על תסמונת סטוקהולם שאתה נמצא בה דבר איתי, באמת. תתפלא כמה האוויר יכול להיות נקי יותר.
...
וקובי, גם שלך פה:
תחזור לחור (קבוצת הוואטסאפ ההזויה שלך) ותישאר שם.
...
גם אני בקבוצה המדוברת יחד עם עוד כמה וכמה אנשים טובים באמצע הדרך ולקרוא להם הזויים, רחוק קצת מהמציאות.

שורה תחתונה, אכן מסתמן "שברחו" מפה לא מעט מוחות למחוזות אחרים (או שהם צופים כרגע מהצד) אבל התגלגלות הדיונים פה כדוגמת העמודים האחרונים לבטח לא תגרום להם לחזור.
לעניות דעתי, ממש חבל שכך. ממש.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 999 פעמים
קיבל תודות: 2177 פעמים

נושא שלא נקרא #267 

בזה הרגע קיבלת את התואר המרגיע הלאומי של הפורום חחחחח
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

Galna
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 558 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #268 

25/10/2021 16:05  
RanMoyal כתב:
המגיפה לא ממש עוצרת את המפתחים של MadVr ומדי כשבועיים, מופיעים עוד ועוד שיפורים לפיצ'רים קיימים והצגת פיצ'רים חדשים לגמרי:

פיצ'ר חדש וסופר מעניין הנקרא:

+NLS או Non Linear Stretch

ביום יום, אנחנו מתלוננים על פסים שחורים למעלה או למטה, במקרים של מסכי 16:9 המציגים סרטי סינמה סקופ, או שמא פסים שחורים בצידי המסך במקרים של סרטי 16:9, כאשר הם מוצגים על מסכי סינמה סקופ.

NLS+ נועד להתמודד עם בעיה זו באופן סופר מתוחכם, כאשר יש ביכולתו לכווץ ו/או למתוח, הן הוריזונטלית ו/או ורטיקלית את התמונה ובכך להעלים לחלוטין את הפסים השחורים.

הפיצ'ר דורש קצת נסיונות וחשיבה איך בדיוק לבצע את זה, לאור שלל האפשרויות הניתנות למשתמש, אבל ברגע שאתה מגיע לבאלאנס הנכון, זה נראה כל כך טוב, שאתה פשוט מפעיל אותו בכל תוכן של 16:9 באשר הוא, בין אם זה סרט שצולם כך, או בין אם זו סדרת טלויזיה, או בעצם שידור של משחק כדורגל.
[...]
ההמלצה החמה לרכישת המכשיר מקבלת משנה תוקף.

רן

https://madvrenvy.com/wp-content/upload ... .pdf?r=090
...
וואלה נראה פיצ'ר נחמד. והכי טוב שאפשר לבחור אם להפעיל אותו או לא, ואפילו לבחור באיזה אופן להפעיל. מגניב. תודה על השיתוף.
גל נעים - Gal Naim,
כמו ששומעים.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #269 

וואלה גל, אנחנו לא מכירים, אבל זו התגובה הכי נורמלית והכי הגיונית שנתקלתי בה, במהלך הררי המלל כאן.

רן

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #270 

תודה אבי על תגובתך.

אני אתייחס (לא) בקצרה לדברים שכתבת.

אם נסטה לרגע מנושא התמונות, חשוב לזכור שביום יום, אנחנו לא מסתכלים על תמונות, אלא על סרט, תמונות נעות.

לכן, על מנת לבחון באמת את האפקטיביות של פיצ'ר כזה, יש צורך להתבונן בסרט, או באיזה קליפ קצר ולנסות להבין, אם המניפולציה הזו מפריעה לנו יותר, או פחות, מהשארת הפסים השחורים.

(מישהו שם לב אגב למניפולציה שנטפליקס בחרה לעשות עם סיינפלד? מתיחת התמונה המקורית...)

בוא נחזור לתמונות.

ולבקשה המוזרה, שבאופן תמוה, נאמרה שוב ושוב, "..שלח תמונה, תמונה שווה יותר מ 1,000 מילים.."
ולמה היא תמוהה?

היא תמוהה, בלשון המעטה, כי יש כבר בשירשור 5 תמונות שונות ומשונות, הנותנות לכל אחד מאיתנו את האפשרות להעריך את היכולות של הפיצ'ר החדש.

בוא נחשוב לרגע על המספר הזה, לא תמונה אחת, גם לא שתיים, אלא 5 תמונות שונות, בחזקת אלף אלפי אלפי מילים...

התמונות הקיימות בשירשור מאוד מגוונות ומציגות נופים, בעלי חיים, ערים גדולות, שדות פרחים ועוד.

כל התמונות, לחוד וביחד, הן יותר ממספקות על מנת להבין את היתרונות והחסרונות של אותו פיצ'ר ולכל אותן תמונות אף מתלווה סרטון וידאו , הממחיש בלייב את ההבדלים (סרטון שהוא מהותי יותר מ 1,000 תמונות)....

יש רבים שיחשבו שזה More than enough, על מנת להגיע למסקנה.

כל עוד זו באמת המטרה שלנו...להגיע למסקנה.

בנוסף, צריך לזכור שהתמונות שהוצגו כאן בשרשור, אותן 5 תמונות, הן תמונות מקצועיות, המציגות, לפי החברה, את מלוא הפוטנציאל.

לו משתתפים מסוימים היו מביעים תדהמה מהתמונות והיו חושבים שזה נראה אדיר, אבל, זה משהו מקצועי מדיי, והיו אומרים: "שלח משהו יום יומי, שלח תמונה של ערוץ 5... ", זוהי בקשה הגיונית ולגיטימית...אבל..

נשאלת השאלה, מדוע משתתף בשירשור, הפוסל את אותן 5 תמונות מקצועיות, כי קיצצו פה, קיצצו שם, מתחו ככה ומתחו אחרת, לכן כל הסיפור הזה מבחינתו הוא בעצם Void (כאמור, מסקנה לגיטימית ואישית..)

...משום מה, ירצה פתאום תמונה שישית, מאיזה משתמש תל אביבי, שנתקל בפיצ'ר הזה רק לפני מספר ימים ועדיין שובר את הראש מהו השילוב המספרי הכי נכון?!

האם דווקא התמונה השישית במספר, אשר מן הסתם, תהיה פחות מקצועית מאותן חמש תמונות, אותן להזכירך הוא פסל , היא זו שתגרום לו לצעוק אאוריקה....

אקט לימודי טהור, בקשה סופר תמימה...? :)
ניתן לקוראים להחליט.

בכל הקשור לפיוריסטיות.

המושג (המגוחך בעיניי) עולה שוב ושוב הן בדיונים הקשורים בוידאו והן באודיו.

ככל שהדיון הפיוריסטי מתארך, אנו למדים שהפיוריסט התורן, הוא לא ממש פיוריסט, הוא בעצם חצי בהריון, הוא חרד שמשחקים לו ב-אספקט רט'יו, כי זו לא הייתה המטרה של קופולה, אבל לא אכפת לו להפעיל צמצמים שונים ומשונים, שיטות שונות של מניפולציות בגאמה, שיטות שונות של לייזר דימינג, אלגוריתמים של חידוד תמונה, אלגוריתמים הקשורים להחלקת תמונה והורדת רעשים שונים ובכך, כמובן, לקשקש לחלוטין את אותו מקור, קרי: חצי הריון, חצי פיוריסט.

באודיו המצב הרבה הרבה יותר מורכב ושם, מושגים כמו "קדושת הסיגנל", "קדושת המקור" בכלל נכנסים לתוך מערבל של הזיות, מהטעם הפשוט, שאין מקור ולא יהיה מקור לעולם.

אותו מקור עלום מעולם לא יהיה בידיעתנו ולעולם לא נוכל לשחזר את המקור, שהוקלט במרתף בלונדון, על ידי טכנאי אנגלי, שהשתמש ברמקולים מסוימים וישב בתוך חדר עם תכונות אקוסטיות ספציפיות וכיוון גם לטונאליות שמעולם לא נדע אותה.

ולכן, לעולם לא נדע אם אנחנו קרובים, או רחוקים, מאיזה מקור לא נודע.

וזה רק חלק קטן מהסיפור שמסתבך לאור העובדה הפשוטה, שהרבה לפני דיון על כבלים ואיך הם משפיעים על הסיגנל, או כל מוצר אלקטרוני אחר שעושה שמות בסיגנל, ברגע שהכנסנו את אותו רמקול לחדרים שונים, כבר באותה שנייה, נקבל בהכרח סאונד אחר.

ולכן, בעולם המציאות, אין שום אפשרות לשמר שום סיגנל ואין שום אפשרות לשחזר שום מקור.

הבטחתי תגובה קצרה.

רן

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”