המקרנים הטובים ביותר ל 2020 - עפ"י קטגוריות מחיר

מקרנים קידמיים - Front Projector.
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

Re: המקרנים הטובים ביותר ל 2020 - עפ"י קטגוריות מחיר

נושא שלא נקרא #31 

רן,

ממרחק צפייה של כ-4 מ' על תמונה 16:9 בגודל של 150" עם המקרן הנרכש אני לא חושב שגם המסך הטוב ביותר שכסף יכול לקנות ייתן תמונה איכותית.
במקרה הספציפי הזה שמסך קבוע יעלה סכום מהותי בכל מקרה (לא חושב שיוכל למצוא בפחות מ-5,000 ש"ח) נראה לי נכון יותר להקרין קודם על קיר.
אני לא בטוח בכלל שאחרי שמשה יראה את התמונה המתקבלת ב-150" הוא לא יבין שהדבר הנכון הוא לרדת ל-120-130 אינץ לכל היותר ואז בכלל ילך על מסך קטן יותר.

Eliran15
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 231 פעמים
קיבל תודות: 149 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

משה אולי כדאי את הסמסונג על 130 אינץ? לפי מה שזה כתב מעלי התוצאה לא משהו

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

05/09/2021 17:27  
idan309 כתב:
במקרה הספציפי הזה שמסך קבוע יעלה סכום מהותי בכל מקרה (לא חושב שיוכל למצוא בפחות מ-5,000 ש"ח) נראה לי נכון יותר להקרין קודם על קיר.
...
תזהר, פה לא מקבלים בהבנה דעות שונות, נכנסת לרשימה השחורה :lol:

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

idan309 כתב:
רן,

ממרחק צפייה של כ-4 מ' על תמונה 16:9 בגודל של 150" עם המקרן הנרכש אני לא חושב שגם המסך הטוב ביותר שכסף יכול לקנות ייתן תמונה איכותית.
אני לא בטוח בכלל שאחרי שמשה יראה את התמונה המתקבלת ב-150" הוא לא יבין שהדבר הנכון הוא לרדת ל-120-130 אינץ לכל היותר ואז בכלל ילך על מסך קטן יותר.
...
אלו שני דברים שונים עידן.

אני תמיד ממליץ להתחיל בהקרנה על הקיר לטובת הסתגלות וקבלת החלטה לגביי גודל המסך שרוצים לקנות.

אבל זה רק למספר הימים הראשונים.
וכל זה רק בכלל לעניין של הגודל הרצוי.

הקרנה על קיר זו שואה וידאופילית, מי שממליץ על זה לא מבין מה קיר בכלל עושה לתמונה.

רכישת מסך היא דבר מאוד רציני, ההמלצות השגורות כאן לרכוש מסך פשוט זו טעות רצינית, היות ואנשים לא מבינים איזה משמעות דרמטית יש למסכים על התוצאה הסופית.
לא מבינים, כי לא קראו, לא התעמקו, לא התנסו וממליצים מבלי להבין מה המשמעויות בכלל. העיקר להמליץ

מספיק לפנות למספר חברות ולבקש סאמפלים, לתלות את כולם על הקיר, להקרין test pattern של 100IRE ברזולוציה גבוהה ולהבין פתאום שיש מספר סאמפלים שהלבן שלהם הוא בכלל כחלחל או צהבהב ואין להם יכולת בכלל להציג את כל הפיקסלים , כל זאת ביחס לסאמפל אחר.

רק בהשוואה ישירה כאמור ניתן להבין את הדרמטיות של החלטה כזאת.

מסך אמור לשרת אותך לשנים רבות בניגוד למקרן, כל זאת בהנחה שקנית בחוכמה.

אני עם אותו מסך כבר הרבה מאוד שנים והחלפתי לא מעט מקרנים במהלך חייו של המסך.

רן

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #35 

ואם יורשה לי, זו תכונה שאני נתקל בה רק כאן האמת.

חודש הבא אני "חוגג" 21 שנה ב AVS ועדיין לפני כל פוסט שאני כותב אני חושב, קורא ומנסה לללמוד עוד קצת. לפני פרסום איזה פוסט שיכול חלילה להטעות ו/או להתפרש כשטות.

אבל כאן יש איזו תכונה לכתוב שטויות מבלי להבין בכלל מה כותבים, מבלי להתעמק בחומר, מבלי להתנסות, רק במטרה מוזרה של לכתוב עוד ועוד...

בוא תכתוב פוסט ב AVS שאתה חושב שאין באמת הבדל בין מסך לקיר...ותעדכן איזה תגובות אתה מקבל שם..

... לוקחים את הפורום הזה ובכח מנסים לדרדר את הרמה שלו.
חבל.

רן

Eliran15
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #36 

05/09/2021 17:43  
RanMoyal כתב:
idan309 כתב:
רן,

...
אלו שני דברים שונים עידן.

אני תמיד ממליץ להתחיל בהקרנה על הקיר לטובת הסתגלות וקבלת החלטה לגביי גודל המסך שרוצים לקנות.

אבל זה רק למספר הימים הראשונים.
וכל זה רק בכלל לעניין של הגודל הרצוי.

הקרנה על קיר זו שואה וידאופילית, מי שממליץ על זה לא מבין מה קיר בכלל עושה לתמונה.

רכישת מסך היא דבר מאוד רציני, ההמלצות השגורות כאן לרכוש מסך פשוט זו טעות רצינית, היות ואנשים לא מבינים איזה משמעות דרמטית יש למסכים על התוצאה הסופית.
לא מבינים, כי לא קראו, לא התעמקו, לא התנסו וממליצים מבלי להבין מה המשמעויות בכלל. העיקר להמליץ

מספיק לפנות למספר חברות ולבקש סאמפלים, לתלות את כולם על הקיר, להקרין test pattern של 100IRE ברזולוציה גבוהה ולהבין פתאום שיש מספר סאמפלים שהלבן שלהם הוא בכלל כחלחל או צהבהב ואין להם יכולת בכלל להציג את כל הפיקסלים , כל זאת ביחס לסאמפל אחר.

רק בהשוואה ישירה כאמור ניתן להבין את הדרמטיות של החלטה כזאת.

מסך אמור לשרת אותך לשנים רבות בניגוד למקרן, כל זאת בהנחה שקנית בחוכמה.

אני עם אותו מסך כבר הרבה מאוד שנים והחלפתי לא מעט מקרנים במהלך חייו של המסך.

רן
...
מה לגבי מה שעידן כתב לגבי פתיחה של 150 במקרן הנ"ל שהתוצאה לא תהיה טובה, שווה להתעכב על זה

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

05/09/2021 17:56  
Eliran15 כתב:
...
מה לגבי מה שעידן כתב לגבי פתיחה של 150 במקרן הנ"ל שהתוצאה לא תהיה טובה, שווה להתעכב על זה

כאמור, על מנת להבין ולבחור את הגודל הרצוי, ניתן להקרין על הקיר, על קרטון, על סדין או במתנ"ס.
אבל אחרי זה, מיד אחרי זה, לקנות מסך.
לא הכל זה כסף, קונים מוצר, לא עסקה.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #38 

[/quote]
[/quote]

אין לי מושג.

לא מכיר את המקרן וגם לא יודע מה זה אומר "תוצאה לא טובה"
נשמע לי משהו סוביקטיבי לחלוטין.

זה דיי בסיסי להבין שככל שהתמונה תהיה גדולה יותר, נאבד בהירות וחדות.

שווה להתחיל את הבדיקה על הקיר. לשחק עם הזום. להנעל על הגודל בו אנו חושבים (סוביקטיבית) שהתמונה טובה ואז להזמין מסך בגודל האמור.

רק צריך לזכור שבגדלים האלה, במיוחד ב HDR, נדרש הרבה מאוד ברייטנס ומקרנים ספורים יהיו מסוגלים להאיר גודל כזה עם ברייטנס מספק.

ידרש כאן קרוב לוודאי מסך עם החזר גבוה (לקיר אגב יש לרוב החזר שלילי) והחזר גבוה מביא איתו שלל בעיות.

בנוסף, בגודל כזה תהיה חשיבות גדולה מאוד לרזולוציה.

רן

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

חברים יקרים

תודה רבה על העיצות הרבות אבל את המקרן כבר רכשתי אחרי אין ספור שאלות פה לגבי אם יש למישהו נסיון עם המקרן

@idan309
אני חושב שאם אף אחד לא התנסה עם המקרן אי אפשר לומר שהתמונה לא טובה, עידן,אני מאוד סקרן לדעת מהיכן אתה מגיע למסקנה כל כך נחרצת שהתמונה הגדולה לא תהייה מספיק טובה

@Eran15
המקרן של סמסונג שנותן תמונה של 130 אינטש עולה בארץ 27,000 שקל המקרן שרכשתי יעלה לי בסופו של דבר פחות מעשרת אלפים שקלים ויתן לי תמונה של 150 אינטש
ראיתי די הרבה ביקורות על המקרן ועל התמונה שהוא נותן ב 150 אינטש והביקורות טובות מאוד, אני בטוח שהתמונה תהיה טובה יותר מהמקרן הנוכחי שלי ותמיד אוכל לרדת בגודל התמונה למרות שאני לא חושב שזה מה שאעשה

בטוח שאעשה נסיונות עם מסכי דמי (סדין או משהו כזה) כדי לראות את איכות וגודל התמונה שאני ארצה להקרין אבל נראה לי מאוד מוזר לקטול מקרן שאין לאף אחד ניסיון איתו

לסיכום בטוח שאני קונה מסך

אשמח להמלצות על מסך נורמלי

Eliran15
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #40 

הממ לא 27 בסביבות ה25 מאמין שאפשר קצת בפחות

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #41 

05/09/2021 22:17  
Eliran15 כתב:
הממ לא 27 בסביבות ה25 מאמין שאפשר קצת בפחות
...
עדיין יקר מידי ולא נותן תמונה מספיק גדולה

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

קראתי שוב את מה שרשמתי ולא ברור לי איך לא הייתי ברור.
אני לא רשמתי שהמקרן הספציפי הזה לא ייתן תמונה באיכות טובה מספיק ב-150" בפורמט 16:9. לדעתי מקרן ברמת תקציב דומה או אפילו כפולה לא ייתן תמונה כזאת, בטח בתכני HDR. זאת לדעתי גם אחת הסיבות שרב מקרני ה-UST בכלל לא מאפשרים גודל תמונה כזה כי ברור כי התמונה לא תהיה מספיק איכותית.
אני לא רשמתי שיש מצב להסתדר בלי מסך. הסיבה היחידה לא לרכוש מסך היא שאני חושב שיש סיכוי לא קטן שבסופו של דבר משה יבין שעדיף לרדת ל-120-130" ולכן לא חכם לרכוש כרגע מסך 150 אינץ ואז להיתקע איתו. בכל רכישה של מקרן חייבים לשמור תקציב למסך.

משה,

הכל כמובן סוביקטיבי וברור שאצל אחד תמונה איכותית יכולה להיות תמונה על הפנים אצל השני אבל אני מעריך שלמרות שאתה עובר ממקרן AE8000 ולא ממקרן איכותי יותר, ברגע שאתה תראה תכני HDR על המקרן שקנית בגודל של 150" אתה תעשה אחד משניים:
1. תקטין את התמונה ל-130"
2. תשים את המקרן למכירה ביד 2.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #43 

@idan309

ככול הנראה אני ממש לא מבין את התיאוריה שלך

למה אתה חושב שדווקא תכני HDR יתנו תמונה רעה ב "150? מה עם תכני 4K ללא HDR?

אתה גם אומר שכמעט כל מקרן UST יתן תמונה רעה בגודל כזה, למה? מה מבדיל בין UST למקרן רגיל?

אשמח להבין על מה אתה מבסס בביטחון כל כך גדול את הטענה הנחרצת הזו

וזה רק להשכלה כללית

את ההסכמה למה שכתבת או אי ההסכמה אומר לאחר שאראה כמה וכמה תכנים ב 4K עם ובלי HDR

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

משה,
אני נוטה להסכים עם עידן וכמובן עם רן בנושא.
מקרן ברמת מחיר של 10k בש"ח... לא יוכל להתמודד עם הקרנה של 150" בלי לאבד הרבה מהחדות והבהירות של התמונה שתקבל.
גם לדעתי, על מנת שתוכל להינות מהאיכות המיטבית של המקרן שרכשת, תאלץ לרדת בגודל ההקרנה לסביבות 120".

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #45 

@טלHD

אני מבין שהדעה שלכם באה על סמך המחיר, אני נוטה להסכים שמחירו של המקרן אינו גבוה, אני רכשתי אותו כי הוא המקרן היחידי כמעט שנותן תמונה גדולה יותר מהתמונה שיש לי היום עם הפנסוניק, והוא גם המקרן היחידי שיתן לי תמונה גדולה עם מרחק ההקרנה שיש לי בחדר

אני נוטה להאמין שהתמונה שאקבל תהייה טובה ב 150 אינטש למרות מחיר המקרן כי הרשת מלאה בביקורות חיוביות על המקרן הזה

וכן, יכול להיות שהביקורות לא אמינות במאה אחוז אבל זו לא ביקורת אחת או שתיים שמהללות את איכות התמונה של המקרן ב 150 אינטש

אז אולי באמת כולם שקרנים ואני אתאכזב, הזמן יגיד

מה שכן, כתבתי כמה וכמה פעמים על כוונתי לרכוש את המקרן הזה במיוחד בגלל האופציה של 150 אינטש, מוזר שלפני שרכשתי לא היתה אף דעה שלילית, לא היתה אף חוות דעת של מין דהוא מהפורום

ומוזר מאוד שלאחר הרכישה כולם מדברים בגנות המקרן

אני את הצעד עשיתי והזמן יגיד אם עשיתי טעות או לא

שנה טובה לכולם

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”