תכנון סלון - UST ? מקרן ? עמוד טיוי ... הצילו

מקרנים קידמיים - Front Projector.
שבלול (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 73 פעמים

תכנון סלון - UST ? מקרן ? עמוד טיוי ... הצילו

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

מחפש רעיונות מעניינים למיקום המסך בסלון מאתגר ... הבניה רק מתחילה והדירה והדירה תהיה מוכנה בעוד 3 שנים אבל אני צריך בהקדם לתקן את תכניות החשמל שיתיאמו למיקום מסך/מקרן/רמקולים ולהמנע משינויים יקרים ומלוכלים בשלב מאוחר יותר.
אקדים ואומר שמבחינתי הסלון הוא בית המקדש של הטלווזיה, ושבנתיים תקציב לא נכנס פה למערכת השיקולים (למעט דברים מוגזמים מידי)
כמובן שיש לי שאיפה להמשיך עם הרמקולים הרצפתיים שלי והסנטר (שגם לא מקל על העניינים) ... רסיבר, פלייסטיישן וכל השיט הרגיל גם צריכים למצוא מקום.
image.png
תתעלמו ממיקום הטלווזיה והסלון בתכנית ועל השולחן אוכל אי אפשר לוותר (עדיף ליד המטבח). הרבה דברים אפשר לשנות אבל לא דברים כמו מיקום החלונות או גובה הסלון (3.60 !! ) וכו׳ .. גם החלונות מאוד גדולים ומתחלים עם זחלק שקוף בגובה 40 ס״מ מהרצפה

הקיר בחלק בעליון בשרטוט הוא היציאה למרפסת ולא מרגיש לי רלוונטי למקם שם מסך נגלל למקרן.
אם המסך יהיה בקיר התחתון בשרטוט הסלון יהיה ממקום עם הגב למרפסת ולכניסה לדירה ... פחות מזמין, גב של ספות בכניסה לסלון והבית פחות מוצלח בעינינו וגם כמובן שהמסך כמובן יסתיר חלק מהחלון וכו׳.

מה שמשאיר את הקיר בצד ימין בשרטוט עם החלון הענק (מזכיר שהוא מתחיל בגובה 40 ס״מ מהרצפה) ..
אלא אם אשתכנע אחרת זה הכיוון , אבל גם יש אתגרים
אפשר למשל לשים טלווזיה גדולה ויפה על מזנון נמוך ושתסתיר את החלון, לא נורא ... אבל מבאס מידי

הפתרון הפשוט יותר שיותר מתקבל על הדעת הוא מסך נגלל שמותקן מעל החלון ומסתיר את החלון כמובן ומקרן קדמי שיורד מהתקרה מולו ..
חסרונות:
- התקנה של מקרן מהתקרה מגובה 3.60 סביר שאצטרך עמוד די גבוה ומבאס באמצע הסלון ועליו מותקן המקרן
- המסך הנגלל מהתקרה/קיר גם בעייתי משהו כי אם אתקין מעל החלון אחסום את הגישה למנוע של התריס וגם החלון אמור להיות גבוה (ממתין למפרט הסופי לברר) ..
- המסך עצמו כשיהיה סגור יהיה די גדול ויכער את הסלון

פתרון מורכב יותר אבל אני צריך את עזרתכם להבין כמה ישים הוא יהיה:
לבנות מזנון נמוך עם מקרן UST בתוכו ופתח להקרנה מלמעלה, הסנטר יהיה על המזנון וגם מסך נגלל מהרצפה, משהו כזה:

https://youtu.be/YXe0vvcJjOQ?t=185

זה יאלץ להיות רהיט רחב ונמוך, וכנראה שגם עמוק למדי ... ובנוסף אני חושש שמיקום המקרן יהיה נמוך מידי (אם הרהיט עמוק מספיק כנראה שאני יכול לשים אותו עליו ולהשלים עם ההפרעה לחלון כמו שהסנטר יפריע לחלון... אבל עדיין אצטרך סנטר)

הצעות ? דיעות ?
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

Re: תכנון סלון - UST ? מקרן ? עמוד טיוי ... הצילו

נושא שלא נקרא #2 

לדעתי זה בדיוק המקום בו מתאים המקרן UST, עם מסך ALR נגלל. תחליט אם אתה רוצה שהמסך יהיה נגלל מהרצפה או מהתקרה, כי קיימים 2 הסוגים.
במקביל, תוכל להתקין טלויזיה על הקיר הרציף היחידי בסלון, מימין למטה, בדיוק כמו בשרטוט.

שבלול (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 73 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

21/04/2021 11:45  
lasik כתב:
לדעתי זה בדיוק המקום בו מתאים המקרן UST, עם מסך ALR נגלל. תחליט אם אתה רוצה שהמסך יהיה נגלל מהרצפה או מהתקרה, כי קיימים 2 הסוגים.
במקביל, תוכל להתקין טלויזיה על הקיר הרציף היחידי בסלון, מימין למטה, בדיוק כמו בשרטוט.
...
אז אם אני מבין נכון את עמדתך אתה חושב שהכיוון שלפיו כדאי לי לתכנן זה מסך נגלל מרצפה בתוך רהיט נמוך כשהכל בתוכו והסנטר מעל.. ולא חושב שאני צריך לדאוג מידי מה 40 ס״מ גובה

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

המסכים של סמסונג נגללים ישיר מהרצפה.
ראה כאן

את המקרן תוכל להציב על הרצפה או לתלות מהתקרה.

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”