מקרנים חדשים לחברת JVC 2021

מקרנים קידמיים - Front Projector.
rocco
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 27 פעמים

Re: מקרנים חדשים לחברת JVC 2021

נושא שלא נקרא #16 

12/08/2021 11:05  
oferlaor כתב:
בוודאות eshift למודל הגבוה 8k. בוודאות hdmi 2.1. סבירות גבוהה ידע לאכול 8k. יותר בהירות? בזכות הלייזר אפשר יותר אבל קשה לדעת אם זה מה שהם יכוונו אליו.
...
יכוונו ליותר בהירות בוודאות עופר.יכוונו. אין להם ברירה. זה השדרוג המתבקש שיוצע בדגם מהסדרה הגבוהה להערכתי שיהיה כהכלאה בין הנתונים של הלייזר Z1 לבין הפורם פקטור של ה-NX-9.
הם יושבים על המדוכה כבר שנתיים אל מול היריב העיקרי בנתח השוק הזה ,סוני, שהוציאו דגמים חדשים כבר פעמיים ללא מענה מצד JVC, אמנם אצל סוני זו אותה הגברת בשינוי אדרת והם לא ממש חידשו או התקדמו, יחד עם זאת הפעם JVC לא יכולים להרשות לעצמם להישאר מאחור.
מצב שוק מקרני הקולנוע הביתי די מדשדש ולצערי עתידו כרגע נראה די עגום, איכות התמונה שמקרן(די יקר) יכול לספק היא בפיגור ניכר אל מול תקן 4K HDR ובהשוואה אל מול איכות התמונה בטלוויזיות OLED למשל.
מילא ששנים שוק המקרנים ל HT היה די נישתי כיום כנראה השפעות הקורונה ונתח השוק כבר לא משתלם להם רווחית .
סוני לא משקיעה כבר שנים בחטיבת ה -R&D של המקרנים שלה וככלל הגישה שלה אל שוק הצרכנים היא מעט מתנשאת, JVC יותר קשובה ללקוחותיה ולמשוב שלהם אבל המעבר לפנל 4K נייטיב פגע משמעותית בפורטה שלהם -רמת הקונטרסט לה היינו רגילים ממקרני ה E-SHIFT מהדור הקודם.
אני לא הייתי בונה על רמות כאלה של קונטרסט בהכרזה הצפויה לנו בספטמבר, אולי שיפור מזערי מספרית שהוא חלק מאסטרטגיה שיווקית באירועים מסוג זה.
נ.ב. כרגע לפי הדיווחים המצב הוא כזה רעוע שבעוד כמה ימים לא אתפלא אם תוטל פצצה ו Cedia יבוטל. סוני, קרסטרון,הרמן ועוד חברות משמעותיות כבר הודיעו על ביטול הגעה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

כמה דברים:
1. אני לא ממש מרגיש חוסר משמעותי של בהירות. נכון שזה מוזר, אבל עובדתית ה-DTM עושה את שלו ומרבית התוכן שאני צופה במקרן כיום הוא 4K HDR וממש לא מרגיש חוסר
2. אני חושב שלייזר יכול לתת בהחלט פוש בכמה כיוונים, בין היתר לפתור את בעיית הצמצם, מהירות ההדלקה ויעילות השימוש במקרן. לא הייתי משקיע יותר מדי בבהירות אם הייתי הם.
3. בקצב שבו מסכי OLED ו-microLED גדלים, לדעתי תוך שנה שנתיים לא בטוח בכלל שיש הצדקה יותר לשוק הזה. ואני אומר את זה עם כל הצער שבדבר, אם היה לי מסך 80-90" באחת משתי הטכנולוגיות הללו במחיר של מקרן מקביל, לא חושב שהייתי נכנס לעולם המקרנים בכלל.

rocco
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #18 

1. ה DTM הוא כרגע פשרה מעולה בפער בין המאסטרינג המקורי של התוכן ליכולות ההארה של מקרנים במיוחד וטלוויזיות בכלל, יחד עם זאת הייתי מוסיף שדרישת השוק לעוצמת הארה נוספת היא טבעית ואני אישית רואה בה כמבורכת. היא דרישת השוק בעיקר בגלל HDR ואם מצד מסכים גדולים יותר ממה שקיימים אצלנו ונפוצים בשוק האמריקאי עם חדרי הקולנוע הייעודיים.
2. שוב, עניין הבהירות הוא יותר דרישת שוק. לייזר כבר מצטיין בנקודות שציינת אך כל עוד לא נעבור ל RGB לייזר והטכנולוגיה תהיה בשלה יותר זה יוביל לסעיף 3.
3. לשם כנראה השוק ילך. מקרני פרימיום במחיר של מאות אלפי דולרים בדמות ה-
Christie Eclipse, או פתרונות מסכי מיקרו לד מודולריים בגדלים של 120 אינץ' ומעלה ביחסים משתנים גם בסינמהסקופ.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

ראוי לציין את המחירים של ה microled , הם סופר יקרים. למי שרוצה את המסך הכי גדול, 110" יעלה 150,000 דולר. הקטנים יותר בטח לא יהיו רחוקים מדי במחיר.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

18/08/2021 17:02  
mulder כתב:
ראוי לציין את המחירים של ה microled , הם סופר יקרים. למי שרוצה את המסך הכי גדול, 110" יעלה 150,000 דולר. הקטנים יותר בטח לא יהיו רחוקים מדי במחיר.
...
לרובנו יש בבית טלוויזיה שפעם (טלוויזיה עם מפרט דומה) עלתה ככה…
המחירים ירדו והטכנולוגיה תשתפר. השנה 150, עוד שנה 75, עוד שנתיים 36, עוד 3 שנים 19 והופ, ב-2025 נתחיל לראות שרשורי התחדשתי במיקרולד 110.
בטח גם היורשות של סוני J90 בגודל 100 יהיו הרבה יותר נגישות עוד שנתיים בדומה לירידת המחיר של 85.

למקרן יש 3 נקודות יתרון והאמת ששתי העיקריות בכלל קשורות למסך:
1) התאמה מושלמת לפורמט שאיננו 16:9
2) שקיפות אקוסטית לסידור הרמקולים בצורה גמישה
3) גמישות - ניידות ופתיחת תמונה בגדלים שונים

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

18/08/2021 18:43  
Alon_Solo כתב:
18/08/2021 17:02  
mulder כתב:
...
לרובנו יש בבית טלוויזיה שפעם (טלוויזיה עם מפרט דומה) עלתה ככה…
המחירים ירדו והטכנולוגיה תשתפר. השנה 150, עוד שנה 75, עוד שנתיים 36, עוד 3 שנים 19 והופ, ב-2025 נתחיל לראות שרשורי התחדשתי במיקרולד 110.
בטח גם היורשות של סוני J90 בגודל 100 יהיו הרבה יותר נגישות עוד שנתיים בדומה לירידת המחיר של 85.
...
טלויזיות אחרות התחילו במחירים יחסית גבוהים אבל עוד נגישים יחסית לשאר בני התמותה.
לדעתי סיכוי נמוך ביותר שהמחיר יירד לרמות שאתה חושב, ובטח לא בטווח זמנים כזה.
מקרנים לא ייעלמו ככ מהר כל עוד אפשר להנות מתמונה גדולה מאוד, יותר מכל מסך טלויזיה כיום, עם מכשיר לא גדול ומסך שניתנים להסתרה רוב הזמן, ושלא עולים 6 ספרות.

rocco
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

JVC הודיעו על ביטול. סטורם אודיו, סימור, טרינוב גם.
בקצב הזה ספק גדול אם תהיה תערוכה בכלל.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

19/08/2021 0:09  
rocco כתב:
JVC הודיעו על ביטול. סטורם אודיו, סימור, טרינוב גם.
בקצב הזה ספק גדול אם תהיה תערוכה בכלל.
...
כנראה שלא. לא כלכלי. פחות תנועה, פחות חסויות, פחות התעניינות. הרבה הוצאות ומעט הכנסות.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

החשיפה הרשמית תהיה מחר אחהצ (שעון ישראל)....ובכל זאת אני מרשה לעצמי להמר כי:

לא נתאכזב מעוצמת ההארה, לא נתאכזב מתאימות עתידית מלאה, לא נתאכזב מתאימות מלאה ומפתיעה של HDR, לא נתאכזב מאיכות העדשה, נופתע מטכנולוגית E.Shift חדשה ולא נתאכזב מהקונטרסט הדינמי, שיהיה לאין שיעור טוב יותר מהדור הנוכחי בשל ה Laser Dimming.

אולי אפילו נופתע מתאריכי האספקה..

עוד כמה שעות לראות אם פגעתי...:)

רן

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

להן הפרטים של המקרנים החדשים של חברת JVC לשנת 2021-2022

החברה תוציא שלושה מקרנים מבוססי לייזר ומקרן נוסף מבוסס נורה.

כל המקרנים יהיו מצוידים ב HDMI 2.1 עם תמיכה מלאה ב 48G

כל המקרנים יתמכו בפורמט +HDR10 אשר נתמך על ידי יוניברסל, פארמונט, וורנט, פיקסר ואמאזון. בשל בעיות של זכיונות ורשיונות, אנחנו עדיין לא רואים תמיכה ב דולבי ויז'ן במקרנים.

מקרן הנורה יהיה זמין לרכישה באביב 2022 ו- 3 מקרני הלייזר קרוב לוודאי באזור נובמבר הקרוב.

NP5 מקרן נורה. 1900 אנסי. נייטיב של 40,000:1. קונטרסט דינמי של 400,000:1. במחיר של 6,500 אירו

שלושת מקרני הלייזר:

NZ7 . עוצמת הארה של 2,200 לומנס. נייטיב של 40,000:1. קונטרסט דינמי : אין סופי, לאור יכולות הלייזר לכבות את עצמו ב FTB. ללא תמיכה מלאה ב DCI P3 אי שיפט ל 8K בטכנולוגיה הבסיסית המוכרת של JVC. מחיר של 10,000 אירו

NZ8. עוצמת הארה של 2,500 לומנס. נייטיב של 80,000:1. קונטרסט דינמי : אין סופי, לאור יכולות הלייזר לכבות את עצמו ב FTB. תמיכה מלאה ב DCI-P3. אי שיפט ל 8K בטכנולוגיה חדשה שאינה מוכרת לנו, אותה מכנה החברה כ E.Shift X כאשר תזוזת הפיקסלים היא לא רק דו מימדית אלא מתנהלת ב -4 מימדים. מחיר של 15,000 אירו.

NZ9. מקרן העל החדש של החברה.
מגיע עם האופטיקה הכי טובה של החברה.
עדשה מתוחכמת, בעלת קוטר של 100מ"מ (בניגוד ל- 65 מ"מ במקרנים האחרים)
עוצמת הארה של 3,000 לומנס. נייטיב של 100,000:1 . קונטרסט דינמי : אין סופי, לאור יכולות הלייזר לכבות את עצמו ב FTB. תמיכה מלאה ב DCI-P3. אי שיפט ל 8K בטכנולוגיה חדשה שאינה מוכרת לנו, אותה מכנה החברה כ E.Shift X כאשר תזוזת הפיקסלים היא לא רק דו מימדית, אלא מתנהלת ב -4 מימדים. מחיר של 25,000 אירו.

צריך לזכור שכל ההתנהגות הקונטרסט הדינאמי, נקודה חלשה בדור הנוכחי , אמורה להתנהל באופן שונה ומשמעותית טוב יותר (המילה - "בשאיפה" מאוד חשובה בהקשר של JVC) לאור השימוש ב Laser Dimming.

וזאת בנוסף לאופי התמונה השונה והאנאלוגי יותר, המתקבל במקרני הלייזר של JVC (כדוגמת ה- Z1) ביחס למקרני הנורה שלהם, שוב, בשאיפה.

רן

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #26 

טיפה מבולבל לגבי NZ7. לפי מה שראיתי ב-AVS (מצ"ב screenshot)

ל-NZ7 יש 8K. אם אני מבין נכון עם e-shift רגיל, בעוד שהגבוהים יותר עם E-ShiftX (דו פעימתי, כלומר, במקום כפול רזולוציה מקבלים פי 4)?

החוסר של DCI-P3 מאוד מפתיע אותי. איך זה בכלל אופציה לא לכלול את זה. אולי לא הבנתי את זה נכון. מה שכתוב כאן זה שאין Cinema filter אז יתכן שהכיסוי הוא רוב הגמוט, אבל לא כולו?
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #27 

האמת שזה ממש מרשים. בזמנו בדקתי את ה- Epson LS10000 שמאוד הרשים אותי בזכות הלייזר שלו למרות הקונטרסט שלו היה כלום ורבע.

כבר יודעים אם זה לייזר כחול שמשתמש ב-spinning QD ליצירת האור האדום והירוק?

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

יש וובינר בעוד כ שעתיים וחצי ואני מניח ששם נקבל עוד אינפורמציה, הן לגביי סוג הלייזר והן לגביי הכיסוי בפועל של ה- NZ7, אני מניח שזה כיסוי חלקי.
בכללי ה- NZ7 הוא מוצר מוזר בעיניי, גם קונטרסט בסיסי בעייתי, גם ללא האי שיפט המעניין וגם ללא כיסוי של כל הצבעים הנדרשים לטובת HDR.
מעניין אותי גם להבין למה יש הבדל של 600 גרם בין ה-7 ל 8...

עושה לי רושם כי שני העליונים הם המקרנים המעניינים באמת ו- ה -E.Shift החדש לגמרי, יכול להיות (על הנייר) שוס רציני, שלא לדבר על כל מה שהלייזר שלהם יביא לשולחן.
הם לא זולים..

רן

rocco
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #29 

01/09/2021 13:02  
oferlaor כתב:
טיפה מבולבל לגבי NZ7. לפי מה שראיתי ב-AVS (מצ"ב screenshot)

ל-NZ7 יש 8K. אם אני מבין נכון עם e-shift רגיל, בעוד שהגבוהים יותר עם E-ShiftX (דו פעימתי, כלומר, במקום כפול רזולוציה מקבלים פי 4)?

החוסר של DCI-P3 מאוד מפתיע אותי. איך זה בכלל אופציה לא לכלול את זה. אולי לא הבנתי את זה נכון. מה שכתוב כאן זה שאין Cinema filter אז יתכן שהכיסוי הוא רוב הגמוט, אבל לא כולו?
...
לגבי dci-p3 אני כרגע לא יכול להתייחס רשמית אך משמועות קדם ההכרזה הכיסוי יהיה 100 אחוז ולא יכלול פילטר, בZ1 לייזר זה כלל פילטר שהעניק כיסוי מלא ואף מעבר, מאידך שילוב שלו גרם לאיבוד לומנס משמעותי של כ 40 אחוז אם זכורני נכון,לפיכך בגלל עומק הפגיעה הרוב פשוט לא משלבים בצפיה ב HDR.
01/09/2021 13:16  
oferlaor כתב:
האמת שזה ממש מרשים. בזמנו בדקתי את ה- Epson LS10000 שמאוד הרשים אותי בזכות הלייזר שלו למרות הקונטרסט שלו היה כלום ורבע.

כבר יודעים אם זה לייזר כחול שמשתמש ב-spinning QD ליצירת האור האדום והירוק?
...
זה אכן כחול עופר אין כרגע שינוי ולא יהיה גם בזמן הקרוב, הסוני החדש -380 משתמש בצבע נוסף אבל הוא לא RGB מלא.

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”