מה דעתכם - הרסתי את המודול? (Shelly1)

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
Qua964 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

מה דעתכם - הרסתי את המודול? (Shelly1)

נושא שלא נקרא #1 

הי,

הקדמה -
לטובת מקום שיש לי בו בעיות קליטה של ZWAVE החלטתי לבדוק את המודול ויפי של SHELLY. לאחר המתנה ארוכה המודול הגיע והיום התיישבתי לבדוק אותו.
יש לי כבל של מנורה ישנה (L/N ומפסק) שאני מחבר לכל מודול חדש לטובת קנפוג לפני שאני מרכיב בקיר. גם הפעם השתמשתי בו. חלק מההגדרות הן הגדרת משתמש וסיסמא לגישה ל- web server הפנימי של המודול. כרגיל הערכים שאני משתמש בהם מכילים גם "תווים מיוחדים". כמובן שהמודול שמר את הערכים אך סרב לתת לי להיכנס שוב לפורטל. נדרשתי ל- factory reset, שדורש חיבור למתג והפעלתו 5 פעמים תוך 3 שניות, 60 שניות מרגע חיבור למתח.

זו סכמת החיבורים: [imgbig]https://i.ibb.co/khYhmyH/0e37d5e466a422 ... 830318.jpg[/imgbig]

יצירת התקלה (כנראה) -
אז פתחתי מתג קרוב (אחד הבודדים שאין לי בו מודול ZWAVE) וחיברתי באופן זמני את N, L ו-SW וביצעתי את הריסט (כיבוי והדלקה 5 פעמים מהירות).
רק שלא שמתי לב שהקו של המנורה (מה שאמור להתחבר ל-O) נשאר מחובר למתג בזמן שחיברתי את המתג ל-SW. זה השרטוט של הברדק שיצרתי: [imgbig]https://i.ibb.co/Qc5JwBD/Maxthon-Snap20190607234127.jpg[/imgbig]

התקלה -
בשלב זה החלטתי להתקין התקנה מלאה (ואז שמתי לב למה שעשיתי). סיימתי את ההתקנה והתחלתי לנסות לתפעל את המודול - לא משנה אם הזזתי את המתג הפיזי או בפורטל של המודול - ה-relay במודול השמיע "קליק" ושינוי במתג הפיזי עידכן סטטוס בפורטל אך האור לא נדלק. שיחקתי עם הגדרות המתג (toggle, switch, וכו'), כלום לא עוזר. ביצעתי עוד factory reset ללא הועיל.

אתם חושבים שהטעות שעשיתי בחיבורים הזיקה למודול? למרות שהוא סוגר/פותח את הריליי והפורטל שלו זמין והכל נראה תקין ואין ריח שרוף :? .

raztovy
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

האם נכנסת לבחירת המתג ובחרת ב-EDGE ?
האם הקו שהולך לנורה הוא האחרון (אין עוד מפסקים בחדר)?

Qua964 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

יש לי מתג גוויס רגיל, אבל כן, ניסיתי את כל האופציות של סוגי מתגים בהגדרות.
זה האור באמבטיה עם מתג יחיד.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: Grappa
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 385 פעמים

Re: מה דעתכם - הרסתי את המודול? (Shelly1)

נושא שלא נקרא #4 

@Qua964
·
באם התיאור שמסרת מדויק כפי שמשורטט הסיכוי שגרמת נזק במודול הוא מיזערי על גבול הבלתי אפשרי.

מה שלא מסתדר לי בתיאור שלך הוא הניסיון להחליף מודול ZWAVE במודול WiFi ולקוות שבעיית הקליטה תשפר (במידה ואין אצלך בבית mesh network).
בשל התדר WiFi הגבוה בהרבה מגבלת הטווח והקליטה של ה WiFi גדלה ביחס ל ZWAVE (בהנחה שהבקר והראוטר באותו המקום).
עבודות חשמל צריכות להתבצע ע"י חשמלאי ואין בהמלצות אלו הנחיה לפעול אחרת.

ElDuderino
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@raztovy
·
לא נשמע שאמורה להיות תקלה, תוכל רק להבהיר איך נראים בדיוק החיבורים כרגע?
זה קצת טיפשי אבל האם בדקת שבלי המודול המנורה עובדת? אולי במקרה הלכה הנורה ולכן אתה שובר את הראש.
בכל מקרה, מניסיון ל shelly יש שירות לקוחות מדהים, אתה יכול לפרסם תקלה ב פייסבוק שלהם ובדכ עולים מולך בצ'ט. אם יגיעו למסקנה שהמודול מקולקל אז יבקשו ממך לשלוח בחזרה ויתנו לך החזר תואם בחנות שלהם עם משלוח חינם.

Qua964 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

@Grappa
·
באם התיאור שמסרת מדויק כפי שמשורטט הסיכוי שגרמת נזק במודול הוא מיזערי על גבול הבלתי אפשרי.
...
תודה. אבל אם ככה אז כנראה שהמודול דפוק מה שאומר המתנה למשלוח חדש, מבאס...
מה שלא מסתדר לי בתיאור שלך הוא הניסיון להחליף מודול ZWAVE במודול WiFi ולקוות שבעיית הקליטה תשפר (במידה ואין אצלך בבית mesh network).
בשל התדר WiFi הגבוה בהרבה מגבלת הטווח והקליטה של ה WiFi גדלה ביחס ל ZWAVE (בהנחה שהבקר והראוטר באותו המקום).
...
תיאורטית אתה צודק, אבל מבנה הבית שלי הוא כזה: כניסה פרטית מקומת קרקע לחדר מדרגות פרטי בו יש לי AP של ויפי (מוזן מכבל IP) ומשמש למתן אינטרנט ל-RING (ומתוכנן גם לתת ל-Shelly). הבית עצמו נמצא שתי קומות מעלה ובו ממוקם הבקר וכל מודולי ה-ZWAVE. מהבקר עד למפסק למטה בחדר המדרגות יש אמנם 3 קפיצות כולל מודול של Everspring AN179 בין הקומות לטובת הארכת הטווח אך כנראה בגלל כל הברזלים והמדרגות והמבנה, התגובה של ה-ZWAVE הייתה איטית עד לפעמים לא קיימת. על מנת להגיע לאור של הכניסה מבחוץ, יש צורך בעוד קפיצה עם פלדלת באמצע. סיכוי קלוש שיעבוד. ה-AP ממוקם ממש ליד דלת הכניסה למטה ובמרחק 2 מ ממפסק המדרגות.
אני משתמש ב-HA וחיבור של Shelly דרך MQTT יהיה שקוף/שווה ערך לתפעול מודולי ה-ZWAVE כך שנראה לי שזו אופציה הגיונית... אשמח לשמוע הערות/הארות אם אני טועה.

@ElDuderino
תוכל רק להבהיר איך נראים בדיוק החיבורים כרגע?
...
כרגע המודול מנותק אבל כשבדקתי, המודול היה מחובר כמו בשרטוט הראשון בפוסט:
N ל-N
L ל-L עם גשר ל-I
SW למתג
O למנורה
זה קצת טיפשי אבל האם בדקת שבלי המודול המנורה עובדת?
...
חהחה, כן המנורה עובדת כרגיל בלי המודול.
בכל מקרה, מניסיון ל shelly יש שירות לקוחות מדהים, אתה יכול לפרסם תקלה ב פייסבוק שלהם ובדכ עולים מולך בצ'ט. אם יגיעו למסקנה שהמודול מקולקל אז יבקשו ממך לשלוח בחזרה ויתנו לך החזר תואם בחנות שלהם עם משלוח חינם.
...
מקווה שאכן כך - פניתי אליהם בהודעה אך לא חזרו אלי עדיין. אבל זה הסופ"ש, נראה ביום שני.
תודה בכל מקרה.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

@Qua964
·
לא בטוח שמודולים כאלה נדפקים כל כך מהר.
אולי יש אופציה ל factory reset או טעינה של הfirmware מחדש?

לגבי ה WiFi מיכיוון שקיים שם כבר AP זה פתרון טוב.

Qua964 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

@Grappa
·
כן, ביצעתי factory reset (פעמיים למעשה). בינתיים ענו לי מהתמיכה שלהם וביקשו סרטון של הבעיה שאני בדיוק עומד לצלם...

Qua964 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

התעלומה נפתרה - מסתבר שהייתה להם גרסה שבה ה-N וה-L הפוכים. איכשהו קיבלתי אחד כזה למרות שכבר תיקנו מזמן. בכל מקרה, החלפתי, התקנתי, עובד פרפקט.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

@Qua964
·

נשמע הגיוני, המודול עובד כי הוא מוזן ממתח אך הנורה לא נלקת כי ממתוג אליה N דרך הממסר הפנימי במקום L, בעיקרון אם הייתה מחבר L לקצה השני של הנורה היא היתה עובדת (כמובן שמבחינת תקנות החשמל אסור לעשות זאת וזה לא בטיחותי!)

הצלבת N ו L בחיבורי המודול החשוד כתקול ועבד או ששלחו חדש?

Qua964 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

התלבטתי באותו מודול, הטעות הייתה בהתוויה.

zakylevy
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: zagzag
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #12 

נחמד

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”