מהי נעימת הסרט הטובה ביותר ששמעתם מעודכם?

אלבומים מומלצים, ביקורות, הוצאות חדשות וכו'.
nvinyl66
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #46 

מסכים עם צייד הצבאים - ראיתי את הסרט כשהייתי בן 14, וכל פעם מאז כשאני שומע את הנעימה הנפלאה הזו אני נזכר בסרט.
8.5 וזכרונות של נינו רוטה.
נועם

crusader
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

רבים האזינו ליצירותיו אבל אף אחד לא יודע את שמו?
האנס זימר האגדי שחלק נכבד מההיצע ההוליוודי חב לו חלק נכבד מהצלחת הסרטים:
כגון פרל הארבור,
גלדיאטור,ציפור על גדר תיל,איש הגשם,ימי הרעם,תלמה ולואיז
משימה בלתי אפשרית ועוד רבים וטובים...
לפי דעתי הפסקול הכי טוב שלו הוא כמובן הפריצה לאלקטרז,לכל חובבי האקשן ישנה את סצנת המרדף עם האמר והפרארי שבה הוא מוציא את המיטב (ולכל אלו שזוכרים את התוכנית של רפי גינת "פוקוס" אז אותו פסקול היה בשימוש גם שם)
בכלל מומלץ לכל אחד שרוצה להוציא את המיטב מהמערכת שלו.
If the best things in life come for free, I wonder what I could get for money

איתי_הגיתי
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 76 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

crusader
אני יוצא חוצץ על ההכרזה שלך.
תקרא שוב את הטקסט שלי!...
8)

yuda_gur
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #49 

הואלס האחרון.
מתוך הסרט שנושא שם זה "הואלס האחרון" על הלהקה הקנדית The band להקת הליווי האגדית של בוב דילן. סרט מוסיקלי על מופע הפרידה של הלהקה.
המנגינה הואלס האחרון מנוגנת בסרטעל ידי הלהקה על כלים אקוסטים בלבד.
עולם שעובד לכל אחד באהבה איכפתיות ושיתוף פעולה.

shay
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

קישולבסקי!!!

נושא שלא נקרא #50 

בטרילוגיית שלושת הצבעים, בעיקר כחול,,, בלחניו של ואן דר בידמאייר (אם לא טעיתי בשם).
ואי אפשר לשכוח את הטוב הרע והמכוער... כנראה הגול מכולם...

yegerm
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #51 

פס הקול של נוטינג היל

THEMISSION
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 1 פעם

באטמן אחד

נושא שלא נקרא #52 

יצירת האומנות של דני אלפמן לא יוצאת לי מהראש (וגם לא הסרט הגאוני של בארטון )

theezway
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

אם אתה אוהב יצירות של דני אלפמן

נושא שלא נקרא #53 

אז שווה לצפות בסרטים נוספים של ברטון (ביטלג'וס, אדוארד ידי מספריים, סליפי הולו...) וגם בסרטים דארקמן וספיידרמן. יש אפיון מאוד ספציפי לנעימות של אלפמן שיחסית קל לזהות מתי יצירה היא שלו.
סרטים של ברטון הם כמובן תענוג גם בלי קשר למוסיקה. בדיוק הזכירו לי לאחרונה את הבדיחה המצויינת שלו בביטלג'וס שכל מי שמתאבד נהיה פקיד ציבורי בעולם הבא.

td
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

The big blue
The Last Temptation of Christ

כרמי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: כרמי

נושא שלא נקרא #55 

לא בדיוק סרט ולא בדיוק נעימה אבל (בטח לא לצעירים בפורום)
כל הילדות שלי גדלתי על Toccata and Fugue in D minor של Johann Sebastian Bach בסדרה המצוירת "היו היה"
החיים זה מה שקורה לנו,
שאנחנו עסוקים בתכנון דברים אחרים.

RBA
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

מסכים איתך במיליון אחוז

נושא שלא נקרא #56 

crusader כתב:רבים האזינו ליצירותיו אבל אף אחד לא יודע את שמו?
האנס זימר האגדי שחלק נכבד מההיצע ההוליוודי חב לו חלק נכבד מהצלחת הסרטים:
כגון פרל הארבור,
גלדיאטור,ציפור על גדר תיל,איש הגשם,ימי הרעם,תלמה ולואיז
משימה בלתי אפשרית ועוד רבים וטובים...
לפי דעתי הפסקול הכי טוב שלו הוא כמובן הפריצה לאלקטרז,לכל חובבי האקשן ישנה את סצנת המרדף עם האמר והפרארי שבה הוא מוציא את המיטב (ולכל אלו שזוכרים את התוכנית של רפי גינת "פוקוס" אז אותו פסקול היה בשימוש גם שם)
בכלל מומלץ לכל אחד שרוצה להוציא את המיטב מהמערכת שלו.
...
אני לא אשכח את הפסקול שלו בבלק הוק דאון, TEARS OF SUN - מעולים פשוט.

A10
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #57 

K pax למי שלא ראה מומלץ!
קשה לקרוא לזה פסקול אבל יש שם קטע מוזיקלי בתחילת כמעט כל סצנה שפשוט שובה אותך ושואב אותך לסרט.
ממש מכניס אותך לאווירה.

ramkol
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

כמה דברים

נושא שלא נקרא #58 

אני אוהב לחדד דברים.
אז תרשו לי לחדד... (':)')
השאלה כמובן רחבה מידי אז בואו דבר ראשון נוציא את כול הסרטים המוסיקלים מהדיון, כי סך הכול להם חוקי מישחק מישלהם. דבר שני נוציא את הסרטים של אולפני וולט דיסני כמו פנטזיה וכו. זאת כמובן כדי לימנוע מבוכה. מישהו יכול עוד להבין שאינו מוריקונה מלחין גדול יותר מבטהובן. מאותה סיבה נוציא גם סרטים אחרים שמישתמשים במוסיקה קלסית כמו 2001. נמשיך בשוונג ונוציא את הסרטים של וודי אלן וכד שבהם, במיקרים רבים בצורה אפילו מבריקה, מישתמשים הבמאים בגז כעיטור לעלילה. נוציא גם סרטים שמישתמשים בשירים שהולחנו ללא קשר לסרט. (הרולד ומוד, הבוגר). ווללה עדין נישאר לנו טונה של סרטים... אבל איך שהו מצומצם...
אחד השילובים הגאוניים בתחום המדובר הוא, כפי שכבר צוין כאן, השילוב לאונה~מוריקונה. אינו מוריקונה לא הלחין מוסיקה לסרטים של סרגיו לאונה, הוא ביים אותה לתוך הסרטים! המוסיקה שלו מגדירה את הדמויות (כמו ב: היו זמנים במערב) מבשרת את עתידם (שם) מקפיצה אותנו בזמן (היו זמנים באמריקה) המוסיקה עוזרת לבמאי לספר את הסיפור ולקדם את העלילה. אין ספק שגאון פגש כאן גאון. הגמישות של מוריקונה במוסיקה ממש מתאימה לגמישות הבימוי של לאונה. החידושים של שניהם, ביחד וכל אחד לחוד, העשירו את הקולנוע ונתנו לנו רגעים מהנים ביותר. הקונטרס בין העולם הראליסטי שלאונה בונה לבין המוסיקה הפנטזית של מוריקונה מרנין. אני אוהב מאוד את קיטעי המוסיקה שכתב מוריקונה לסרטים של לאונה, אוצר את ההקלטות שלהם, ושומע אותם בהנאה מלאה.
אבל אני לא חושב שהמוסיקה הזו טובה.
זאת אומרת, אני אמתן מעט את העינין: גדולתה של המוסיקה הזו הוא גם חסרונה. מוסיקה מעוררת בנו רגשות. טוב שאנחנו לא יכולים להבין את זה או להסביר את זה אבל כששומעים מוסיקה אנחנו עוברים חוויה שמנתקת אותנו מהמציאות ומעבירה אותנו לספרה אחרת. כשאני שומע את מוריקונה אני מוצא את עצמי במערב הפרוע. ניראה לי שהמוסיקה של לאונה לא עומדת בפני עצמה. היא מעלה בי את הרגשות שהיו לי כשראיתי את הסרטים האלו ולא משהו בילתי אמצעי. המסרים של המערבונים האלו הם כמובן מסרים אנרכיסטיים נישגבים. החופש המוחלט והביטחון המושלם באני, כיחיד שיכול להשפיע על הגורל שלי, הם מהדברים שמושכים אותנו לסרטים האלו. דברים שכמובן לעולם לא נסיג. המוסיקה של מוריקונה מחזירה אותי לזה, אבל אים לא הייתי רואה את הסרטים האלו אני בספק אים הייתי מוצא את עצמי באותו מקום.
יש עוד זוג איטלקי מפורסם. רוטה ופליני. שם המצב מעט שונה. כמובן שהשפעתם אחד על השני היא פנומנלית. רוטה הטביע את חותמו על היצירה הפלינית ופליני על המוסיקה של רוטה. קשה להפריד בניהם אבל ברוב המיקרים אני נהנה מהמוסיקה של רוטה גם בלי הקשר לפליני. יש לי מספר הקלטות של יצירות שרוטה הלחין שלא לקולנוע ושנושאים את חותמו המוסיקלי ושאני מאזין להם בהנאה מלאה מבלי לחשוב על פליני.
אין כאן עיניין של מוסיקה יעודית או לא. נהפוך הוא. המון קיטעי מוסיקה יעודית לסרטים שניכתבו בשנות השלושים ארבעים וחמישים כן עומדות בפני עצמן, וכן הייתי מגדיר אותן כמוסיקה "טובה". באמת מוזר לי שטרם הוזכרו בשירשור הזה שמות כמו קורנגולד, רוטסה, ווקסמן, שטיינר, וכו וכו וכו... וסרטים כמו חלף עים הרח, המלאך הכחול, רובין הוד, בן חור, קו וודיס וכו וכו וכו... מוסיקה שבבסיסה נישענת על המסורת הקלסית המערבית ושערכה הלא יעודי רב ביותר.
יללה כואבת לי כבר האצבע מלתקתק :)') :) :)

עופר-אלמ
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #59 

טרילוגית שר הטבעות ולב אמיץ הם מס 1 לדעתי.

shlomis1zzz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

נושא שלא נקרא #60 

מקפיץץץץץ
שאטר איילנד
כוכב נולד (ליידי גאגא)
התחלה
האביר האפל
ג'וקר