צפי למלאי נורמלי ps5?

PlayStation, Xbox, Nintendo Switch על כל דגמיהם אביזריהם, קנסולות ניידות וקונסולות רטרו
Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

Re: צפי למלאי נורמלי ps5?

נושא שלא נקרא #31 

01/04/2021 14:03  
nir11 כתב:
01/04/2021 13:45  
Huber כתב:
nir11 - כן. אני אחכה. לא ארכוש מוצר בכמעט כפול מהמחיר שהוא אמור להימכר בו.
...
תרגיל פשוט בחשבון - 500 דולר בארצות הברית. נוסיף מעמ 17 אחוז שאתה צריך לשלם ביבוא לישראל, שער דולר 4.4 שקל.
הגענו ל 1989. מצלמה או משחק (שמכריחים אותך לקנות, גם בארהב בחלק מחנויות מוכרים רק בבאנדל כשיש מלאי), הגענו ל 2300 שקל עם עודף.
KSP מכרו ב 700 שקל יותר,אני אשמח אם תראה לי באיזה עולם זה פי 2.
וכמובן שגוזרים עלינו קופון, אין ספק שגוזרים עלינו קופון. השאלה עד כמה יש לחץ לקנות היא אכן שאלה סובייקטיבית לכל אחד.
אתה תמיד יכול לקנות אייפון מדור אחד ישן יותר, זה יעלה לך מאות שקלים פחות, וזה עניין של שנה לחכות. לגיטימי.
אגב, את היחידות הראשונו שהגיעו לארץ KSP מכרו ב 2200 או 2300 שקל. זה היה לפני שהבינו עד כמה המחסור גדול.
...

החישוב שלך מתחיל לא נכון. 500 דולר בארה"ב זה המחיר לצרכן, לא המחיר לחנות (הם לא חיים לשם שמיים, הם צריכים להרוויח מסכים?). ז"א ש KSP או כל רשת/חנות אחרת לא רוכשת את זה במחיר הזה אלא בפחות ושם מתחיל הרווח שלה.

אז ה 17 אחוז מע"מ שאתה מציין פחות או יותר מתקזזים מול כ 10-20 אחוז רווח של חנות, חזרנו לנקודת מוצא של 500 דולר. בהמרה לשקלים זה כרגע כ 1667 ש"ח. פה מוכרים בכ 2990 ש"ח. לא כמעט כפול? (לא בדיוק, כמעט, אם אתה רוצה לדעת כמה בדיוק יותר אעשה בשבילך את המתמטיקה אבל זו כבר ירידה לקטנות ולא נושא הדיון).

כשהמחיר ה בארץ ירד מתחת ל כ 2000 ש"ח אסכים שהמחיר הוגן/שפוי...

מה הקשר לאייפון לא הבנתי ד"א אז לא אגיב.

ד"א, עצם זה שאתה בעצמך מציין שבהתחלה מכרו בכ 2200 ש"ח מוכיח חד וחלק שהמחיר הנכוחי הזוי ונועד רק בשביל למקסם רווח ונצל מצב רע לטובתם. פה נכנס השיקול דעת שלי כצרכן נבון והחלטה להמתין עם הרכישה.

גוזרים פה קופון ולא קטן, מנצלים מצב רע לשם מיקסום רווחים - זכותם. זכותי כלקוח נבון לתת לאחרים לעשות את הטעות שאני אימנע ממנה.

ד"א - המלאי כנראה כבר אזל כי הלינק כבר לא עובד, מסתבר שתמיד יהיהו אנשים לחוצים שמוכנים לשלם כמעט כל מחיר.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

לא ניתן ככה לקיים דיון. אתה לא נצמד לעובדות.
המחיר בארצות הברית לצרכן הוא 1827 שקל. זה כולל מעמ. אין מחיר טוב מזה. המחיר שלך סתם לא נכון כדי לקדם את הטיעון השגוי שלך, שאתה לא מצליח להגן עליו.
תוסיף לזה כאמור (עוד התעלמות ברורה שלך), 300 שקל שזה הערך של המתנה שמכריחים אותך לקחת, וזה כבר 2100. גם זה לא פי שתיים ולא קרוב לפי שתיים. כמה קשה לומר "טעיתי"? כמובן שהחישוב שלי לא כולל את הפרש המעמ לישראל, שזה רק מקל.
תשווה מחיר לצרכן למחיר לצרכן.
גם התעלמת מזה שיש עלות יבוא ל KSP. לא חושב שהם מקבלים משלוחים בחינם.
הכל כדי לא להגיד "טעיתי". פי שתיים. לא ברור איפה ואיך.
אתה מעיד על עצמך כ"צרכן נבון"? יכול להיות. מה עם חשבון פשוט?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #33 

nir11 - העובדות שלך, לא "העובדות". אבל אתה מתעקש אז נמשיך. 500$ לצרכן בארה"ב. כ 1666 ש"ח (לא יודע מאפא הבאת את ה 1827 ש"ח). כ 2900 ש"ח לצרכן בארץ. לא רואה אפא הטעות בעינך.

המתנה לא מעניינת לי את הישבן השחור שלי (בלי לפגוע כמובן - לא לא מעניינת אותי לחלוטין). אני משווה מחיר מוצר למחיר מוצר. לא באנדל כזה או אחר לבאנדל כזה או אחר. קונסולה מול קונסולה.

אתה התעלמת מהעובדה שמחיר קניה של חנות ומחיר קניה של לקוח לא זהים, ומתפלא שאני מתעלם מעלויות יבוא. נו ניחא.

אז שכל אחד יעשה את החשבון שלי, אתה חושב שאתה צודק, אני חושב שאני, הפואנטה פה הולכת לאיבוד וחבל.

סיימתי. מיותר. נשפכו פה מספיק מילים. אני עדיין בטענה שלרכוש במחיר הזה זו בדיחה עצובה (כפול, לא כפול - לא על זה היה היה דיון ולא מבין איך הוא הוסת אליו).

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #34 

01/04/2021 14:41  
Huber כתב:
nir11 - העובדות שלך, לא "העובדות". אבל אתה מתעקש אז נמשיך. 500$ לצרכן בארה"ב. כ 1666 ש"ח (לא יודע מאפא הבאת את ה 1827 ש"ח). כ 2900 ש"ח לצרכן בארץ. לא רואה אפא הטעות בעינך.
...
תגיד, באיזה מדינה בארהב יש אפס אחוז מעמ? היית פעם בארצות הברית? אתה מודע לכך שכל המחירים שם מוצגים לפני מעמ של 7.5 אחוז?

Lony26
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

01/04/2021 15:36  
nir11 כתב:
01/04/2021 14:41  
Huber כתב:
...
תגיד, באיזה מדינה בארהב יש אפס אחוז מעמ? היית פעם בארצות הברית? אתה מודע לכך שכל המחירים שם מוצגים לפני מעמ של 7.5 אחוז?
...
תבדוק שוב את ה"עובדות" שלך.
אין כזה דבר מע"מ כללי של 7.5% בארה"ב. כל מדינה, ולעיתים רשות מוניצפיאלית בתוך המדינה עצמה, קובעות לעצמן את מס הקנייה.
יש 5 מדינות בארה"ב עם אפס אחוז מס קנייה \ מע"מ ומה שיותר חשוב הוא שרוב אתרי האונליין אינם גובים מס כלל במשלוח בתוך ארה"ב לרוב המדינות.
ככה שהמחיר שאתה רואה באתר זה המחיר שאתה משלם.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #36 

01/04/2021 18:38  
Lony26 כתב:
01/04/2021 15:36  
nir11 כתב:

...
תבדוק שוב את ה"עובדות" שלך.
אין כזה דבר מע"מ כללי של 7.5% בארה"ב. כל מדינה, ולעיתים רשות מוניצפיאלית בתוך המדינה עצמה, קובעות לעצמן את מס הקנייה.
יש 5 מדינות בארה"ב עם אפס אחוז מס קנייה \ מע"מ ומה שיותר חשוב הוא שרוב אתרי האונליין אינם גובים מס כלל במשלוח בתוך ארה"ב לרוב המדינות.
ככה שהמחיר שאתה רואה באתר זה המחיר שאתה משלם.
...
לא
אתה תבדוק בעצמך. יש חוקים מחוקים שונים, אבל על מוצרי אלקטרוניקה יש מעמ 7.5 ברהו מוחלט של המדינות. עם תשלח מאמזון לקליפורניה, או ני יורק, תשלם VAT.
אז הובר ידידנו משווה למחיר במדינות הבודדות שלא? זה המדד הסביר? נדמה לי שזה הזוי, בעדינות.

yaronxw
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

אני דווקא מסכים עם Huber, שתי הקונסולות PS5 ו XBOX מתומחרות באותו מחיר 500 דולר. בארץ בהשקה נמכרו באזור 2500 ו2200 בהתאמה.
לפני חודש קניתי את XBOX Series X ב 2300 ב KSP (גם ב- XBOX יש בעיית זמינות) אז למה המחיר של ה PS5 קפץ ל 2990 ש"ח, זה כבר חזירות של החנות או היבואן.
כמובן כל אחד יחליט לעצמו אבל לדעתי התמחור גבוה.

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

מחיר חזירי, ואין שום סיבה להילחץ ולשלם אותו.
עוד מעט הסטוקים יתמלאו והמחירים יחזרו להיות ריאלים.
ואם לא עוד מעט, אז נחכה עוד, לא סוף העולם.

Shasoosh
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

השאלה היא האם גם המחיר ש KSP לדוגמא משלמים על המוצר השתנה והם מגלגלים את זה ללקוח או שהמחיר שלהם הוא תוצאה של הביקוש.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #40 

04/04/2021 11:20  
Shasoosh כתב:
המחיר שלהם הוא תוצאה של הביקוש.
...
חד וחלק זה. סוני מוכרות את הקונסולה למפיצות באותו המחיר מתחילת הפצה. בחו"ל המחיר לא השתנה. קרי מישהו פה בדרך גוזר קופון חזירי.

בהחלט יתכן שמי שזה יהיה הוא מי שמפיץ ל KSP (אם הם לא עושים יבוא לבד כפי שהם עושים בלא מעט מהמוצרים באתר שלהם), אבל זה כבר לא ממש משנה את העובדה שאסור לתת לזה יד ולשלם מחירים כאלו (ולא, הדיון פה הוא לא סביב פי כמה זה, 2/1.5 וכו, אלא נטו המחיר המופרז).

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #41 

ברור שזה עניין של הצע וביקוש. המחירים אחרי ה release המקורי היו 5000 שקל ויותר, ועכשיו זה כבר 3000 שקל. וזה יילך ויירד, עד שזה יגיע למחיר המקורי של 2200.
המלאים הראשונים, של הפרה אורדר, נמכרו במחירים האלה על ידי KSP ואייבורי, על יד באג ומחסני חשמל ב 2500 שקל כמדומני. במחסני חשמל מוכרים עדיין במחיר זה, דיברתי עם מוכר, הוא אמר שמדי פעם יש "טיפטופים" של קונסולה אחת, ושיש תור ארוך של מזמינים. שבוע שעבר כנראה היה משלוח גדול לישראל, מה שהוביל לירידת מחירים.
אנחנו רואים דבר דומה מאוד כל פעם שיוצא אייפון חדש, רק ששם המלאי הרשמי מגיע לארץ הרבה יותר מהר ולכן קבועי הזמן קצרים יותר.
יש לי ביד סחורה נדירה ואני רוצה לקבל עליה תשלום הולם. זה הופך אותי לחזיר? לא בטוח. ובל תטעו, PS5 יצא לפני כמעט חצי שנה, ומדובר על מוצר שמאוד קשה להשיג בישראל.
כל אחד באמת עושה את ההחלטה המושכלת ומפעילי שיקולים אישיים (לי כאמור היה ילד בר מצווה שחגג בנובמבר, וזו הייתה המתנה שהוא חלם עליה). מכאן ועד לקרוא לחנויות האלה "חזירים" זה מרחיק לכת לטעמי.
אני חושב שKSP לא מייבאים בעצמם, נדמה לי שהם נותנים אחריות של ישפאר, אבל אני לא בטוח.

hasday
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אבי חסדאי
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

אני נשברתי וקניתי ב2900,
פשוט את הסוני 4 שלי מכרתי לפני כמה חודשים, קצת לפני ההשקה כי חשבתי שהחוסר הוא סתם גימיק.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #43 

כרגע מלאי ב KSP

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #44 

נגמר

yoavbd123
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

26/04/2021 15:22  
nir11 כתב:
כרגע מלאי ב KSP
...
מטורף כמה מהר זה נחטף.
אתה זוכר מה הייתה העלות כשזה היה זמין לרגעים בודדים?
מעניין מתי הטירוף הזה יתייצב, יש לי תחושה שיקחו עוד כמה חודשים טובים, אולי תחילת 2022

שלח תגובה

חזור אל “קונסולות”