האם FULL-3D ו- HOU נותנים תוצאה דומה במסכים פאסיביים?

איך מכיילים מסך, מי יכול לכייל לי? מה הערכים הנכונים לכיול...

DEINTERLACING, SCALING, הורדת רעשים, UPCONVERSION, TRANSCODING.
jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

האם FULL-3D ו- HOU נותנים תוצאה דומה במסכים פאסיביים?

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,
פתחתי בעבר דיון בו ניסיתי לרדת לאשורם של כמה דברים שמעניינים אותי, אך לצערי לא היתה שם היענות. ועל הדרך אני גם ארשה לעצמי לתת פה ביקורת קטנה - יש תחושה שהפורום הזה "כיול עבוד תמונה" גווע, נובל ומת אט אט וחבל.

ועכשיו לשאלה שלי, שהיא למעשה הכותרת, האם תלת מימד מלא ופורמט חצי של HALF OVER UNDER הם למעשה אותו הדבר במסכים פאסיביים ?
למה שאני בכלל אחשוב כך? אז ככה, כידוע, מסכים פאסיביים מציגים בתלת מימד רק חצי מהשורות עבור כל פריים. הם לוקחים פריים שלם בעל 1080 שורות ומבטלים חצי מהשורות כך שכל פריים הוא בעל 540 שורות בלבד. נניח שפריים A המיועד לעין ימין נשאר רק עם השורות האי-זוגיות ופריים B המיועד לעין שמאל נשאר רק עם השורות הזוגיות. אחלה, עכשיו המסך שוזר אותם לפריים יחיד עם 1080 שורות וקיטוב האור בפאנל "שולח" לכל עין את המידע הרלוונטי בלבד.
בפורמט HOU מראש באות הוידאו יש חצי מהרזולוצייה לכל עין. למסך אין צורך לבטל ולוותר על שום מידע. התמונה העליונה , כמו התמונה התחתונה הן בעלות 540 שורות כל אחת. כל מה שנשאר לו לעשות זה למתוח אותן בחזרה (על כל שורה של מידע יש שורה שחורה, או חוסר מידע בעצם) ולשזור את הפריים העליון עם הפריים התחתון לפריים יחיד. וזהו, בעזרת קיטוב האור בפאנל לשלוח את המידע הרלוונטי לכל עין, בדיוק כמו בתלת מימד מלא.

מה אני מפספס פה?
תודה
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

Re: האם FULL-3D ו- HOU נותנים תוצאה דומה במסכים פאסיביים?

נושא שלא נקרא #2 

@jacko-il
· ההצלחה של פורום נקבעת מרמת העניין של אנשים בו. אם אין עניין מספיק בעיבוד תמונה וכיול, הפורום לא יהיה פעיל במיוחד...

בגדול כן. בעצם מסכים פסיביים (FHD פסיבי, לא 4K פסיבי שהוא טכנית פי 2 יותר רזולוציה מ-3DFHD) הם רזולוציה זהה ל- HOU.

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תודה על התשובה (Y)
חשבתי על זה לא מעט וכשלא הצלחתי להסביר לעצמי מדוע שיהיה הבדל, העלתי את זה כאן בפוסט..

לגבי הפורום - לדעתי לפחות, זה הפורום הכי מעניין באתר :)
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

עובדתית לא כולם חושבים ככה אחרת הוא היה יותר פעיל...

שלח תגובה

חזור אל “כיול ועיבוד תמונה”