cpu גבוה בצפייה ב-4K

איך מכיילים מסך, מי יכול לכייל לי? מה הערכים הנכונים לכיול...

DEINTERLACING, SCALING, הורדת רעשים, UPCONVERSION, TRANSCODING.
OranCS (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

cpu גבוה בצפייה ב-4K

נושא שלא נקרא #1 

אני עובד עם I5-4960K ועם כרטיס GT960 וכל סרט באיכות 4K גם בצפיה מהמחשב צורך 100% CPU ולא מצליח להציג. לעומת זאת ב-GPU כמעט ולא בשימוש.. יש למישהו רעיון?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: cpu גבוה בצפייה ב-4K

נושא שלא נקרא #2 

באיזה תוכנה אתה משתמש כדי לראות סרטים? יש קטע ל VLC להשתמש בכרטיס גרפי של המעבד ולא של AMD או Nvidia( לדוגמא כמו אצלי בלפטופ). אם יש לך Nvidia כנס לפאנל הגדרות תבחר "manage 3D setting" ואז ל- Program settings תחפש את VLC ותבחר שישתמש בכרטיס הגרפי. כמובן שזה מתאים לכל תוכנה שתרצה שהמעבד הגרפי היותר חזק שלך יריץ.
שים לב גם לאיזה חיבור HDMI יש לך אם זה גרסא 1.4b אז אתה מוגבל ל4K ב24 הרץ, שזה גם מה שהכרטיס גרפי של אינטל מוגבל אליו, אלא אם כן תשתמש בDP ואז הוא יתמוך ב60 הרץ.
לינק למעבד שלך עם כל הנתונים הטכניים שלו:
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

Haimbin,
מיותר להפעיל את הכרטיס הגרפי הנפרד עבור זה, צריכת החשמל גבוהה יותר.

OranCS,
רוב הסיכויים שאתה עושה פענוח בתוכנה ולא ב- GPU.

אם אתה עם VLC, תוודא לפי זה: https://wiki.videolan.org/VLC_HowTo/Har ... celeration

אם תעבוד עם MPC-BE או MPC-HC, תוכל לוודא בזמן אמת שה- GPU עובד על ידי הסימון הבא של GPU שיופיע.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

Re:

נושא שלא נקרא #4 

28/12/2020 7:03  
ziv_r כתב:
Haimbin,
מיותר להפעיל את הכרטיס הגרפי הנפרד עבור זה, צריכת החשמל גבוהה יותר.
...
הוא לא דיבר על בעיה של צריכת חשמל לכן זה לא רלוונטי. בכל השנים האחרונות בVLC הגדרות של Hardware acceleration מופעלות אוטומטית למרות שזה שווה בדיקה. אצלי לדוגמא בלפטופ, זה מופעל אבל עדיין הוא לא משתמש בכרטיס הגרפי שיכול לעשות את ההבדל כשאר אני רואה סרט 4K ובו זמנית מוריד טורנטים ויש לי עוד 10 טאבים פתוחים בכרום, ושלא נדבר כאשר אני משדר את הסרט לטלויזיה 75 אינץ.
28/12/2020 7:03  
ziv_r כתב:
אם תעבוד עם MPC-BE או MPC-HC, תוכל לוודא בזמן אמת שה- GPU עובד על ידי הסימון הבא של GPU שיופיע.
...
לגבי החלק הזה, דבר ראשון תודה שרשמת את שם הנגן, חיפשתי אחד שיוכל להיות שווה ביכולות ובאיכות וידיאו לVLC, וזה עונה בדיוק על ההגדרות.

דבר שני, למרות שאצל פותח האשכול מדובר על מחשב נייח( לפי דגם המעבד, אולי אני טועה )אצלי במחשב הנייד הופיע סימון GPU בMPC-BE ומה שבעצם התוכנה עשתה זה להשתמש בGPU המובנה של אינטל שהוא חלש . בTask manager אתה תראה שימוש גבוה במעבד הגרפי של אינטל במעבד ישן אשר קצה גבול היכולת שלו בHDMI זה 4K ב24 הרץ כלומר אתה תריץ אותו על 100% עוצמה וזה מה שכותב האשכול מתאר. לעומת זאת כשאר הפעלתי בלוח בקרה של נוידיה שיעבוד על המעבד הגרפי הייעודי( אצלי זה MX150) רואים במנהל המשימות שהמעבד הגרפי הייעודי באמת עובד, אבל סמל ה GPU נעלם משום מה.

כל זה היה בכתב, אך כמו שאומרים "וידיאו" אחד שווה אלף מילים:

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #5 

פותח השרשור לא צריך להזכיר בעיה של צריכת חשמל, אבל אם אפשר להגדיר פתרון חסכוני, אז אין סיבה שלא.
כל מה שכתבת די ברור, אבל מעבד מדור 2-3 של אינטל, כבר אין לו בעיה לפרוס 4K בתוכנה. כבר הצגתי את זה לפני כמה שנים בפורום.
כל התוכנות לרוב מוגדרות לעבור עם ה- GPU בעל ה- ID הנמוך ביותר ומסיבה טובה, הוא די והותר עבור התכנים התובענים ביותר. גם אתה עם המחשב (הישן מאוד?) מצליח לנגן בהצלחה את הסרט.
מותר לעבוד עם ניצולת GPU של 60%, אין רע בזה, בדיוק כמו שכולנו משחקים עם ניצולת GPU של 100% בצורה תמידית לאורך שעות.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

הלפטופ האמת אינו ישן בכלל, משנת 2018 ideapad 720s, מעבד i7-8550u בעל 4 ליבות פיזיות, ועדיין סרט של 1080P בגודל 40 ג'יגה על מסך הלפטופ עצמו ( זה מה שמודגם בסרטון שהעליתי) לוקח ניצולת של 60%, אז 4K אמיתי בכלל ידרוס אותו, שלא נדבר על שידור במסך טלויזיה גדול, מה שיחמם את המעבד(כי הם על אותה חתיכת סיליקון) ובסוף תקבל thermal throttling או מחשב חם במיוחד עם מאוורים שעובדים בעוצמה חזקה ורעש מציק( לפחות בלפטופים) ולא קיבלת שום חיסכון בחשמל ובניידים חימום יתר גם לא בריא לסוללה , ובמיוחד במצב שיש עוד תוכנות רקע שמעמיסות על המערכת לדוגמא - כרום.
או פשוט להשתמש בכרטיס גרפי שיעבוד על 30% במקרה הרע ולא ידגדג לו במיוחד ונמנעת מכל החימום יתר כמו אצלי שזה MX150 שזו גרסאת מובייל של כרטיס מסך שמיועד בדיוק לדברים כאלו, אפילו לגיימינג קליל.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #7 

במקרה שלך, מכיוון שמשהו לא מתוחזק נכון במחשב, אז זוהי כנראה צורת העבודה הנכונה עבורך. מכיוון ששני כרטיסי המסך שלך הם Integrated, אז גם אין חסכון משמעותי בחשמל.

כאמור, אני עם i5 מדור 2-3 כבר פרסתי MPEG-4 AVC ברזולוצית 4K עם MPC-BE/MPC-HC - ואין שום סיבה להאמין שאחרים לא יצליחו גם כן.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

לא הגעתי למצבים שתיארתי, זה תאורטתי, אצלי האולטרה-בוק לא עולה על 75 מעלות כי ככה לנובו הגדירו אותו.
אני מאמין לך שהצלחת להריץ על מעבדים ישנים אבל לדעתי אין טעם לנסות להפוך חמור לסוס וכבר הגיע הזמן לשדרג מכיוון שאם אתה משקיע וקונה/מוריד סרטים ב4K אשר שוקלים כמה עשרות ג'יגה(לרוב 50+) אתה תרצה להנות מאפקטים שמלווים אותם כמו לדוגמא HDR אשר לא נתמכים מתחת למעבדי אינטל דור 7 מקור : https://www.intel.com/content/dam/suppo ... ePaper.pdf
זה מ2017 אבל זה מדבר רק על HDR רגיל כאשר כל השאר לא נתמכו!(HDR 10+, DV ועוד) שכיום הטלויזיות כן תומכות בכל הטכנולוגיות האלו.
אני לא נכנס לגבי להריץ את הסרטים האלו באיכות 10 ביט או 8 שזה עוד אספקט.
כלומר אתה מסרס את החוויה המלאה של ה4K ואין באמת טעם להשקיע בכך, עדיף להוריד כבר 1080P באיכות טובה וחסכת זמן, שטח אחסון, ומאמץ מהמערכת כאשר מנועי הUpscaling היום די טובים ובהחלט לא בעיה לעשות את זה ל1080P איכותי ולקבל תוצאה מעולה

שלח תגובה

חזור אל “כיול ועיבוד תמונה”