מבקש עזרה בבחירת פטיפון (עד 1000 ש"ח)

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
ghostlyskull (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מבקש עזרה בבחירת פטיפון (עד 1000 ש"ח)

נושא שלא נקרא #1 

הכי חשוב מבחינתי זה שהפטיפון לא יהרוס את התקליטים וצליל שלא יהרוס את האוזן.
מחפס משהו זמני (לשנה שנתיים) עד שאני בודק האם כול העניין הזה הוא בשבילי. ועד שאבנה אוסף תקליטים שמצדיק רכישה של מערכת בסכום יותר משמעותי.

מעדיף בלי רמקולים מובנים. יש לי רמקולים פשוטים של Z533 2.1 logitech.
רק להדגיש, מחפס משהו פשוט שיעשה את העבודה בלי להרוס את התקליטים.
לא מעוניין לשפוך סכום יותר גדול. בינתיים.

נ.ב. התקציב גמיש קצת ומיועד לפטיפון עצמו. ויגדל, במידה ואני צריך קדם מגבר וציוד נילווה אחר.

תודה מראש.

fungiman
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #2 

הרמקולים שיש לך היום יהרגו בערך כל דבר שתעביר דרכם. בוודאי יהרגו סאונד של כל פטיפון ראוי עם תקליט ראוי.
יש לי היום בחדר השינה פטיפון ששווה משמעותית פחות מ-1000 והוא גם עם בעיות (ראה שרשור נפרד שלי) ועם קדם מגבר מעפן, עדיין יש הבדל דרמטי בסאונד בין הרמקולים הקטנים שלי (Q acoustics 2010 עם מגבר קלאס D קטן) ובין האוזניות הדי בסיסיות שלי (HE350 שעלו 100 דולר + מגבר ב-100 דולר, לפעמים גראדו SR80 בנות 15 שמתחשק לי סאונד "צבוע" יותר)
והרמקולים הקטנים שלי, לעניות דעתי, הרבה יותר איכותיים מהלוג'יטק שיש ברשותך.

לעניות דעתי, במידה והמערכת יושבת בחדר שינה או חדר מחשב ורוב הזמן אתה המאזין היחיד, תברר על אוזניות+מגבר לפני שאתה מתחיל לחפש פטיפון.

אם אתה בכל זאת ממש חייב פטיפון ומודע לזה שלא תנצל את רוב היכולות שלו דרך מה שיש לך היום, תתחיל מעיון יסודי בשרשורים הרוונטיים כאן שעוסקים בפטיפונים יד שניה - חיפוש, רכישה, כיוון ולפעמים גם שיפוץ.

אני גם לא הייתי מחפש משהו "ל-2-3 שנים", פשוט חבל על הכסף ובמיוחד על הזמן. תמתין קצת, תשפר את שאר חלקי המערכת והידע שלך בנושא ואז תחזור עם תקציב של כ-1500-2000 ש"ח (לפטיפון, מגבר וראש) ותוכל למצוא משהו להרבה יותר שנים. זה גם מה שאני מתכוון לעשות בעצמי.

ghostlyskull (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3 

@fungiman

עצה טובה אחי..

rick090
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אם אתה מחפש משהו טוב מאוד ולא רק להתחלה אני מוכר פטיפון של טורנס TD145. זה פטיפון שלא תצטרך להחליף אחר כך. אולי רק תרצה לשדרג את הראש למשהו יותר ברמה. אני גם מוכר פחות או יותר בתקציב שלך.

m-g
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 4 פעמים

Re: מבקש עזרה בבחירת פטיפון (עד 1000 ש"ח)

נושא שלא נקרא #5 

ghostlyskull כתב:הכי חשוב מבחינתי זה שהפטיפון לא יהרוס את התקליטים וצליל שלא יהרוס את האוזן.
מחפס משהו זמני (לשנה שנתיים) עד שאני בודק האם כול העניין הזה הוא בשבילי. ועד שאבנה אוסף תקליטים שמצדיק רכישה של מערכת בסכום יותר משמעותי.

מעדיף בלי רמקולים מובנים. יש לי רמקולים פשוטים של Z533 2.1 logitech.
רק להדגיש, מחפס משהו פשוט שיעשה את העבודה בלי להרוס את התקליטים.
לא מעוניין לשפוך סכום יותר גדול. בינתיים.

נ.ב. התקציב גמיש קצת ומיועד לפטיפון עצמו. ויגדל, במידה ואני צריך קדם מגבר וציוד נילווה אחר.

תודה מראש.
...
פטיפון טוב ומומלץ המון ביקורות ברשת, קצת מעבר לתקציב
למרות שהוא בא מארה"ב יש לו שנאי עם כניסה תומכת 220 וולט
הוא בא בצבע שחור מבריק וצבע עץ המחיר כולל הכל עד הדלת 1300 ש"ח לערך
https://www.amazon.com/Fluance-Turntabl ... 0cnVl&th=1

דגם יותר פשוט (ראש, ומבנה הזרוע והמכניקה דומים) עלות 1100 ש"ח לערך
https://www.amazon.com/Fluance-RT80-Adj ... s9dHJ1ZQ==

fungiman
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #6 

השדרוג הרציני בין הדגמים של פלואנס הוא בין ה-81 וה-82. תוספת של בקרת מהירות ושיפור הבידוד של המנוע נראים לי די חשובים. ההבדלים בין 82 עד 85 זה הראשים או הפלטה (ב-85 יש פלטה אקרילית).
בקרת המהירות היא קריטית. הדגמים הפשוטים של פלואנס סבלו (ואולי עדיין סובלים) מנתון W&F של 0.2 אחוז ומעלה (שונות במהירות). זה לא לעניין.
לצורך השוואה - אחרי שהחלפתי גריז בפטיפון שלי השגתי נתון של 0.12-0.18 אחוז, הגרוטאה שלי גם מצוידת במנוע מבודד היטב, משהו שפלואנס טרחו לעשות רק בדגמים העל שלהם. פטיפונים בקטגוריה שלי מוצעים למכירה ב-400-800 שח (תלוי במצב, בראש המותקן ובחמדנות של המוכר).

את ה-RT82 ומעלה הייתי שוקל לקנות. לא את ה-80/81

m-g
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

fungiman כתב:השדרוג הרציני בין הדגמים של פלואנס הוא בין ה-81 וה-82. תוספת של בקרת מהירות ושיפור הבידוד של המנוע נראים לי די חשובים. ההבדלים בין 82 עד 85 זה הראשים או הפלטה (ב-85 יש פלטה אקרילית).
בקרת המהירות היא קריטית. הדגמים הפשוטים של פלואנס סבלו (ואולי עדיין סובלים) מנתון W&F של 0.2 אחוז ומעלה (שונות במהירות). זה לא לעניין.
לצורך השוואה - אחרי שהחלפתי גריז בפטיפון שלי השגתי נתון של 0.12-0.18 אחוז, הגרוטאה שלי גם מצוידת במנוע מבודד היטב, משהו שפלואנס טרחו לעשות רק בדגמים העל שלהם. פטיפונים בקטגוריה שלי מוצעים למכירה ב-400-800 שח (תלוי במצב, בראש המותקן ובחמדנות של המוכר).

את ה-RT82 ומעלה הייתי שוקל לקנות. לא את ה-80/81
...
הכל נכון יש להם בסדרה גם 83,84,85 שיותר יקרים, (לי יש את ה-81)
מה שאני הבאתי כהמלצה מבחינת המחיר הוא די קרוב לתקציב

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”