התחדשתי בפטיפון, שתי שאלות

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
בור_ועם_הספר (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

התחדשתי בפטיפון, שתי שאלות

נושא שלא נקרא #1 

קניתי פטיפון (audio-technica AT-LP 120 XUSB) שיחובר לרסיבר מרנץ nr-1609. שומע תקליטים ישנים וסה"כ זה נוסטלגי וכיף גדול.

לפטיפון פרה-אמפ פנימי (עם מתג הפעלה) וגם לרסיבר יש כניסת פונו + פרה-אמפ. אם אני מפעיל את הפרה-אמפ של הפטיפון הכבלים מחוברים לכניסת אודיו רגילה ואם לא אז לכניסת פונו. השאלה מי מהשניים עדיף בד"כ. קשה לעשות מבחן עיוור כי המעבר מסטאפ אחד לשני לא מהיר. סה"כ בשניהם השמע טוב עם יותר רגישות ורחשי אבק בחיבור לפונו סטייג'.

שאלה שנייה - איך מיישרים תקליט קצת עקום (סוג של גל ברצועה החיצונית)? הנחתי אותו בין שני ארגזים כבדים כדי שאולי הלחץ יישר אותו אבל לא נראה לי שזה עובד (אחרי 48 שעות המחט עדיין קופצת)

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: התחדשתי בפטיפון, שתי שאלות

נושא שלא נקרא #2 

לשאלה הראשונה: זה לא ממש משנה טכנית. אם אתה שומע הבדל אז תחבר לפי הטוב יותר. אם לא - אין לזה חשיבות.
לשאלה השניה: צריך להניח אותו בין 2 משטחים שחשוב שיהיו חלקים וישרים לחלוטין, כמו לוחות זכוכית או שיש.
וכמובן שיהיו גדולים לפחות כמו התקליט.
מעל הלוח העליון להניח משהו כבד, למשל כמה ספרים גדולים שיתנו משקל של כמה ק"ג טובים. רצוי שזה יהיה משהו שגודלו
בערך כגודל התקליט כך שהמשקל יתפזר עליו ולא יתרכז בנקודות מסוימות. זה יכול לקחת גם כמה ימים עד שמגיע שיפור, ולא
תמיד זה יעזור.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

Re: התחדשתי בפטיפון, שתי שאלות

נושא שלא נקרא #3 

יש מתקן הנמכר תחת השם Vinyl Flat שטוענים שהוא מסוגל להציל גם תקליטים עקומים מאוד.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”