את מי אני אמור לתבוע סמ-ליין או אלקטרוניקס פרו?

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: את מי אני אמור לתבוע סמ-ליין או אלקטרוניקס פרו?

נושא שלא נקרא #46 

20/07/2021 21:59  
ice2k כתב:
ועדיין, חברה שמוכרת פי 1000 פחות תקבל פי 1000 פחות שירשורי תלונות בפורומים, בטח פורומים פיצים כמו כאן (כש פי 1000 פחות זה משהו שקרוב לאפס במקרה שלנו).
הלוואי והאלטרנטיבות היו מספיק טובות. הרי פתאום הבלומינג של סוני או הIPS של LG זה לא בעיה והDSE של סמסונג זה כן. כשהתלונות נהיות סוביקטיביות שום דבר לא משתפר באמת.
...
טעות בידיך, אך הכיוון נכון. מובן מאליו שסמסונג תקבל יותר תלונות כי היא מוכרת, והיית צודק אם היחס היה ישר אך הוא לא. נניח שסמסונג מוכרים פי 2 מסוני. לפי מה שרשמת לסמסונג יהיו 100 תלונות ולסוני 50. אלא מי שחקר את כל דגמי 2020 וחרש את כל הפורומים הצפון אמריקאים יווכח שתלונות על DSE בסוני נדירות ביותר בעוד על סמסונג כל יום קורבן חדש פותח פוסט עם תמונות של DSE. יחס של עשרות רבות של תלונות על סמסונג לעומת בקושי אחת על סוני. אני מתייחס אל ורק על הבעיה של DSE, אז אין צורך לציין שלסמסונג בעיה בתחום אחד ולסוני באחר, כמו בלומינג שאצלי פשוט לא קיים.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

האמת שאני לא טועה, ברור שהיחס הוא לא ישר מבחינה מתמטית מושלמת. בסטטיסטיקה יש מושג שנקרא "אומד" יעני אומדן, קירוב, ייצוג מגמה. הטיעון שלך לא נכון כי הנחת יחס של 2 ל 1 בצורה מגמתית, אבל צר לי לאכזב אותך ידידי, היחס הוא הרבה, אבל הרבה יותר גדול: סמסונג מוכרת הרבה הרבה הרבה יותר מסוני, ברמות שסוני נהיים זניחים, וזו הסיבה שאתה לא רואה הרבה תלונות על סוני, וגם זו הסיבה שאני צודק :) לא אוהב להיות שחצן אבל מה שנכון נכון.

אם זאת, חשוב לזכור שמי שמוביל משקיע פחות כי הוא מוביל. אמנם אני לא מסתמך על מידע מבוסס לכן אני נזהר בדברי, אבל לא אתפלא אם סמסונג משקיעה פחות בQC ואולי אפילו ברמת הייצור. דבר אחד בטוח, המוצרים שלה בסוג הטכנולוגיה שהיא מוכרת, הם מובילים באיכות הפלט, בזה אין לי ספק.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

כן פלט נהדר. הסמסונגים קיולד המתקדמים יכולים לשמש כאחלה נורות גדולות צבעוניות ובהירות.

לגבי ה1 ל2 נתתי זאת סתם כהדגמה ולא נתון אמת. בהחלט ייתכן כפי שאמרת שסמסונג מוכרת פי 7, פי 8...מה שבטוח היא לבד בפסגה.כפי שציינת הם לא משקיעים ב QC כמו חברות פרימיום שמוכרות פחות. למה להשקיע במוצר אם אפשר להשקיע בשיווק.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

20/07/2021 21:29  
ahersko כתב:
את סמסונג לא צריך לנצח בבית המשפט.
הניצחון יהיה אם ייבשו ליבואן את קופת המרשרשים.
כל עוד אנשים עומדים בתור כמו זומבים זה לא יקרה וכל יום יפתחו שרשורי אכלו לי שתו לי
...
1. סמסונג מוכרת בכמויות כי הוא מותג חזק, הסיכוי של התלונות כאן להשפיע על המכירות שלהם בארץ אפסי. רוב הקונים שלהם בכלל לא מגיעים לכאן. בשאר העולם בקרת האיכות הירודה שלהם פחות מזיקה להם כי מפצים על זה ביכולת החלפה קלה ו\או שירות יותר טוב.

2. הדרך היותר משמעותית להשפיע מכאן היא גם לתת חוות דעת בזאפ ומקומות אחרים שיותר אנשים נכנסים אליהם וגם לתבוע.
מה שטוב בהליך של תביעות קטנות שהוא מאוד מותאם להקל על הצרכן שנמצא בעמדת נחיתות מול חברה גדולה ומאזן את המצב. גם מבחינת ההליך שהוא קצר\מהיר ועלותו נמוכה משמעותית.
למרות שלפני ההליך הנתבעים כמובן נעזרים בשירותי עו"ד כך שהם כן מבזבזים יחסית הרבה משאבים על טיפול בכל תביעה, גם אם הם לא מפסידים בה.
השופט יותר ידידותי ומשתדל לעזור במישור החוקי לצרכן. אישית קרה לי שפיספסתי חוק שלא הייתי מודע אליו שבלעדיו התביעה הייתה נופלת והשופט העלה את זה מיוזמתו ודחף לפשרה שדי השיגה את עיקר מה שכיוונית אליו מתכתחילה. כמובן מאוד תלוי על איזה שופט נופלים וכמה הוא מנוסה\מקצועי. בניגוד לבית משפט רגיל שבו מדובר במלחמת עורכי דין ויש יותר סיכוי למי שיש לו סוללת עורכי דין יותר גדולה ומשאבים. ברוב המקרים הם גם ינסו להגיע לפשרה לפני המשפט ואז הם קצת יותר גמישים מבחינת מה שמציעים.
עוד יתרון אפשרי הוא שאולי אז יאלצו לחשוף את טבלאות ההמרה המסתוריות של היבואן ואת השיקולים שהם מסרבים לחשוף ועוד כהנה וכהנה מעשיות שהם מספרים כשהם מחליטים שרירותית איזה דגם נחשב בעינהם שווה ערך שהשופט עשוי להתרשם מה פחות אם לא יוצגו מסמכים תומכים. ולענות על עוד שאלות קשות אחרות, למה הם לא מחזיקים חלקי חילוף בהתאם לחוק לשבע שנים וכו...

וככל שיהיו כמה פסקי דין נגדם זה כמובן יקבל גם במה תקשורתית ויופיע בתוצאות בגוגל וכו' מה שיותר יעורר את היבואן לשנות כוון.
אני די בטוח שאותו מספר תביעות שיוגשו בלי קשר למידת הצלחתם ישפיע הרבה יותר מאותו מספר של אנשים שפשוט רק לא יקנו את המותג שהם בודדים לעומת עשרות\מאות אלפים שלא נמצאים כאן וימשיכו להתנהל כרגיל.
כל אחד יעשה את השיקול שלו, כמובן שהגישה הפאסיבית הרבה יותר נוחה וקלה אבל גם הרבה פחות משפיעה.
נערך לאחרונה על ידי gildmor ב 22/07/2021 13:28, נערך פעם 1 בסך הכל.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

21/07/2021 21:23  
ice2k כתב:
אם זאת, חשוב לזכור שמי שמוביל משקיע פחות כי הוא מוביל. אמנם אני לא מסתמך על מידע מבוסס לכן אני נזהר בדברי, אבל לא אתפלא אם סמסונג משקיעה פחות בQC ואולי אפילו ברמת הייצור. דבר אחד בטוח, המוצרים שלה בסוג הטכנולוגיה שהיא מוכרת, הם מובילים באיכות הפלט, בזה אין לי ספק.
...
לדעתי זה הפוך, הם הפכו להיות מובילים בגלל החלטה מכוונת לאפשר סף יותר גבוה של בעיות פאנל שלא פוסלים עליהם ובכך לאפשר מוצר טוב במחיר תחרותי יותר לכלל הצרכנים. לעומת חברה "פדנטית" יותר שתפסול אחוז גבוה של פאנלים על כל בעיה הכי קטנה, גם כזו שרוב הצרכנים לא ישימו לב אליה בכלל ואז המחיר הסופי של המוצר מתיקר בהתאם לכולם.
הבעיה ספציפית אצלנו שאין אפשרות ההחלפה קלה ושירות טוב באופן כללי שמפצה על זה.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

לדעתי אתה לא ממש בקי בהלכות בתי המשפט ותביעות קטנות.
למרות שזה גוף שאמור להגן על הצרכן התוצאה בפועל הפוכה.
כמו שכתבתי הדרך היא לייבש את הבאר. זה עבד מצויין מול האיראנים (עד ביידן) וזה יעבור מצויין גם פה עם אנשים יצביעו עם הרגלים.

GADKL
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: גד קליין
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #52 

טלביזיה 75" של סמסונג QE75Q60T בת שנה וחודשיים הושבתה - עלות התיקון אלקטרוניקס פרו = 6080 ש"ח + 280 ש"ח ביקור הטכנאי.
הטלביזיה התקלקלה כשהיתה בת 11 חודשים ולאחר 3 ביקורי טכנאים שהגיעו עם כרטיס לא מתאים - החליפו כרטיס ספק כח . עבדה 3 חודשים ושבקה = TOTAL LOSS לדברי הטכנאים - מבלי לבדוק את המכשיר. לא היבואן: סמליין ולא ה"שירות" אלקטרוניקס פרו - ( שירות גרוע !!) לא מוכנים ללכת לקראת. מצטרף למתלוננים האחרים - הכל נכון ומדוייק , החל מההתקנה, ממשיך בניסיונות להתקשר איתם בטלפון - שעות , ממשיך בהגעת הטכנאים עם הכרטיסים הלא נכונים ועד פסילת הטלביזיה מבלי לבדוק אותה !!! להתרחק כמו מאש !!

dudib
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: דודי
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

09/12/2021 16:58  
GADKL כתב:
טלביזיה 75" של סמסונג QE75Q60T בת שנה וחודשיים הושבתה - עלות התיקון אלקטרוניקס פרו = 6080 ש"ח + 280 ש"ח ביקור הטכנאי.
הטלביזיה התקלקלה כשהיתה בת 11 חודשים ולאחר 3 ביקורי טכנאים שהגיעו עם כרטיס לא מתאים - החליפו כרטיס ספק כח . עבדה 3 חודשים ושבקה = TOTAL LOSS לדברי הטכנאים - מבלי לבדוק את המכשיר. לא היבואן: סמליין ולא ה"שירות" אלקטרוניקס פרו - ( שירות גרוע !!) לא מוכנים ללכת לקראת. מצטרף למתלוננים האחרים - הכל נכון ומדוייק , החל מההתקנה, ממשיך בניסיונות להתקשר איתם בטלפון - שעות , ממשיך בהגעת הטכנאים עם הכרטיסים הלא נכונים ועד פסילת הטלביזיה מבלי לבדוק אותה !!! להתרחק כמו מאש !!
...
אין אחריות? רק שנה ?

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

הכרתי פעם מישהו כל כך מכוער שהוא שקל לתבוע את ההורים שלו על הגנים שקיבל מהם.

מי שרוכש סמסונג ועוד עם שנת אחריות אחת... שיתבע את מי שנתן לו את הרעיון הזה

אגב, אם לא הלך הפנל, אני לא מבין למה התיקון כל-כך יקר
אם הלך הפנל.... אל מלא רחמים

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”