אינטרנט ב-1,000 מגה: בזק תודיע - נפעיל את רשת הסיבים האופטיים

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

Re: אינטרנט ב-1,000 מגה: בזק תודיע - נפעיל את רשת הסיבים האופטיים

נושא שלא נקרא #181 

sys_admin אתה כל הזמן אומר "שאתה חשוף לתוכניות פריסת הסיבים אבל אתה לא יכול לשתף את הנתונים" זה נחמד אבל בדפי פורום זה שם אותך באותו המעמד כמונו פה בפורום שניזונים מ"הודעות יחצנות"(PR בלעז) כפי שאתה מגדיר זאת, כתבות במדיה ופרסומי משרד התקשרות והכנסת. גם אני יכול לטעון שהשתתפתי עם מר דוד מזרחי מנכ"ל בזק בפגישה בבית פימי רק שזה יהיה שקר כי זה לא קרה, כן יצא לי לעבוד בבית בזק החדש בעזריאלי חולון בתור יועץ לחברה חיצונית שעבדה שם. אבל גם את זה ע"ג דפי הפורום אני לא יכול או רשאי להוכיח... אני חס ושלום לא אומר שאינך דובר אמת אבל אין לך שום דרך להוכיח את טענותיך מלבד להפנות לאותם פרסומים שכולנו יכולים לצטט...

הבאתי כאן בעבר באוגוסט בשנה שעברה כבר ציטוטים מתקנות משרד התקשרות ששונו בהנחייתו של השר לשעבר יועז הנדל שפתח את הסתימה שבמשך שנים מנעה מבזק את הפריסה לבתים של מיזם הסיבים האופטיים, הפריסה האוניברסלית כך שהאסדרה החוקית לבזק ושאר חברות התקשרות קיימת.

כלומר כל חברה תקשורת ארצית המוכרת במשרד התקשרות רשאית לפרוס סיבים בכל מקום בארץ, האם זה אומר שכעת כל חברות התקשרות יממשו זאת ? לא ממש, אבל סלקום ופרטנר הלכה למעשה לפי הפרסומים מגיעים כבר ביחד ל 1.1 מיליון בתי אב עם סיב אופטי, האם זה אומר שכל מי שיכול להתחבר לסיבים התחבר? ממש לא, רק השבוע לקוח שלי שגר בבניינים הגבוהים בחטיבת אלכסנדרוני ברמת השרון הגובלים לכביש 4 התחבר לסיב של פרטנר, הלקוח הוא איש מקצוע שצריך להתחבר למשרד ביתי אחר ב VPN כדי לעבוד על תוכנה מסוימת, אבל למרות שהיה ללקוח סיבים, הלקוח היה מחובר להוט ב 100 מגה...הרג אותי. יש עוד דוגמאות למכביר מהעת האחרונה , מצד אחד לקוחות יוקרה שהיו שמחים לקבל סיב מהיר עד הבית ומצד שני לקוחות שיכולים להתחבר ולא עושים זאת מכל מיני סיבות. אגב כבר נתקלתי ב 2 לקוחות של בתים פרטיים ששילמו לפרטנר 10 אלף ש"ח לחיבור סיב ביתי באזור הפריסה.

לפני הקורונה אף אחד לא דמיין שבחברות כמו בזק למשל יעבדו מהבית 3 ימים בשבוע או שנציגי השרות במגדל, עובדי אינטל או כל חברה אחרת שעובדיה מספקים שירותים ללקוחות פנימיים או חיצוניים יעבירו את כוח העבודה לעבודה מהבית, אבל זה קרה! ומה שאני בתור מנהל IT עשיתי עם עובדי הייטק כבר לפני 21 שנה והיה שמור למנהלים בכירים ועובדים נדרשים לפתע הפך לנחלת הכלל, כולנו יכולים להסכים שהקורונה הייתה הטריגר לשינוי הרגולציה לפחות מבחינה פוליטית.

אומנם אני לא עתידן הטייטל הזה שמור לפרופ׳ דוד פסיג:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7 ... 7%99%D7%92

אבל יכול להעריך די בביטחון שעד שנת 2030 רובנו נוכל לעבוד מהבית ועם סיב אופטי למה? מכיוון שזה כבר קרה אפילו בלי סיב...מבחינה כלכלית להבנתי חברות התקשרות חייבות להתרחב במגוון השירותים ורוחב הפס אותו מספקים ללקוחות וזאת רק כדי להישאר רלוונטיים, זה לא אומר שבכל הארץ מחר בבוקר יש לכולם סיבים בבית וכיסוי מלא של רשת 5G עם מהירויות דמיוניות : https://www.ynet.co.il/economy/article/SkkT11Ug8w
אלא שהטכנולוגיה כאן ומסתבר שכלכלית לחברות התקשרות שפורסים, באיזה קצב? את זה נוכל לדעת שנה מהיום מה תיהיה באמת הפריסה של סיבי בזק לבתים והדור ה 5 של הסלולאר.
הנקודה כאן של פריסת סיבים היא לא רק באיזה טכנולוגיה חברות התקשרות משתמשות דהיום (GPON) אלא שהסיבים האופטיים הגיעו מגיעים ויגיעו לרובנו בשנים הקרובות, זה באמת אחד הנכסים היקרים והחשובים ביותר לכל חברות התקשרות, אותם סיבים פיזיים ילוו אותנו עשרות שנים קדימה בדיוק כמו שכבלי הנחושת ליוו אותנו בארץ עוד מהתקופה של האימפריה העות'מאנית האימפריה הבריטית ,מדינת ישראל, משרד הדואר, בזק והיום גם פרטנר סלקום והוט.
יותר מכך, אני יכול להעריך די בוודאות שאנחנו עדיין נהיה עם קוי נחושת (קואקס במקרה של הוט) עוד לא מעט שנים קדימה, אבל במקביל רשת הסיבים תגיע בסופו של דבר כמעט לכל בית בישראל.

הלכה למעשה בזק היום מגיעים לכל ישוב בארץ ישראל עם סיב אופטי איפה שתראו ארון בזק שתשמעו מזמזם תוכלו להיות בטוחים שמגיע אליו סיב אופטי ומשם יגיע גם הסיב אלינו הביתה, יתרה מכך ללקוחות העסקיים בזק היום מתחייבים להגיע לכמעט כל מקום בארץ עם סיב אופטי עסקי עד 26 ימי עסקים.

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 895 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #182 

כתבה יפה שמסבירה למה המחיר בבזק גבוה

https://www.davar1.co.il/290233
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #183 

17/03/2021 8:08  
vivi כתב:
כתבה יפה שמסבירה למה המחיר בבזק גבוה

https://www.davar1.co.il/290233
...
כמו שלמדנו בצבא "כל תוכנית היא בסיס לשינויים" וזה שכעת תוכניות הפריסה בחברות התקשרות לא מכסות את כל הארץ זה לא אומר
שבעוד שנה או חמש התוכניות העסקיות לא ישתנו וגם התמחור, ע"פ הכתבה את בזק בארץ ניתן לדמות לענק תקשרות שמשרד התקשרות עצר במשך שנים וכעת שוחרר וממשיך להתרחב. :)

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #184 

arotman@
עד כה במשך שנים תמיד הסתקרנתי למה לקוחות הפרטיים מתרגשים מעצם הרעיון שהסיבים אופטיים יגיעו אליהם לתוך הדירה בשלב כלשהוא בעתיד, כפי שאתה מתאר את זה. כנראה שזה יכול להיות שזה בגלל שהם מתבלבלים ומדמיינים לעצמם שחיבור של סיב זה בבית שלהם יהיה דומה לרשת סיבים שמשמשת לחיבורים עסקיים ולא מבינים שלא הסוג הכבל שמגיע להם לתוך הדירה יקבע את הנתונים כמו מהירות, אמינות, חוסר ניתוקים או תקלות ושאר המאפיינים של החיבור. אם הם היו מודעים שלא הסוג של הכבל שנכנס לביתם הוא הקובע את הנתונים אלה, אלה דברים אחרים לגמרי, כנראה שהם היו הרבה פחות להוטים על כך.
למשל יש פרוייקט תשתיות שניהלתי בחו''ל לפני כמה שנים, שבמסגרתו הותקנה רשת של G.fast על אותם הזוגות נחושת שהיו פרוסים שנים רבות לבתי לקוחות וספק תשתית רצה לשמר את ההשקעה זו שלו ולקוחות שלו קיבלו קווים סימטריים של 1G. ולפני פחות משנה הרשת זו עברה שידרוג ל G.mgfast, שבמסגרתו כבר מסופקים חיבורים של 5 ג'יגה ושל 10 ג'יגה בשלב הבא. וכל זה מעל זוגות שזורים ששימשו לפני זה לטלפון אנלוגי. גם בזק במשך שנים אחרונות חיברה מספר רב של לקוחות שהם בעלי תפקידים בארגונים שצריכים לעבוד מהבית וזה גם באמצעות חיבורי G.fast של 1G סימטרי על גבי אותם קווי טלפון שלה.
כמו כן, גם יש לי כמה פרויקטים בחו''ל שבהם על רשת של כבלי קואקס של טלוויזיה בכבלים, לאחר השדרוג ל docsis 4.0 הלקוחות מקבלים חיבורים של 1G וגם בשנה אחרונה של 10G סימטרי.
הדבר זהה גם עם חיבורים אלחוטיים במקומות שזה נדרש.
מצד שני ברשת סיבים אופטיים בטכנולוגיית G.PON, שעלייה מדובר כרגע בהקשר זה בבזק, ברשת זו שהשתמשו בה בחו''ל בתחילת שנות אלפיים, בה בכדי לספק שירות סביר כלשהוא אפשר לתת רק חבילות של 100 על 50 מגה, אחרת, אם מנסים להשתמש ברשת זו לחיבורים של 1G, כמו שבזק מנסה לעשות, שני שתמשים באזור מסויים כבר משביתים את חיבור של אותו האזור. זו בדיוק הסיבה שבזק בחיבורים אלה מבטיחה מהירות מינימלית של 10K.
על האמינות וחולשות המובנות של G.PON אני כבר לא מדבר. למשל ONU אחד שמשתגע גורם לכל מי שמחובר לאותו ה ONT להישאר ללא חיבור לרשת.

וגם בקשר לדור 5. רוב המשתמשים הביתיים לא מודעים לכך שאם בעוד כמה שנים הם יראו על הצג של המכשיר הנייד שלהם חיווי של דור חמש עם קליטה מלאה אפילו, זה לא יבטיח להם שהם יקבלו יותר מכמה עשרות MBPS בודדים, ולא כפי שהם חלמו על מהירות של ג'יגה מפרסומות של דור 5. וזה מסיבה מאוד פשוטה שעל מהירות גישה לרשת דור חמש משפיעים כמה וכמה גורמים שלא מוכרים למי שלא עוסק בנושא זה. ואלה אותם הגורמים ואילוצים שבגללם היום בישראל אפשר לראות במכשיר נייד חיווי של LTE+ עם קליטה מלאה ולקבל מהירות של עד 20M.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #185 

כרגיל מה שמקבלים: רק על עצמי לספר ידעתי. אפשר אולי לתרום תרומה מוצקה לשיחה? לציין עובדות, ולא רק להגיד שיודע משהו ולא אומר?

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #186 

sys_admin, אני מאמין שבזק ושאר הספקים מסתכלים בראייה עתידית רחבה ומבינים שהם משקיעים בסיבים לטווח של עשרות שנים קדימה...
לפי תקנות משרד התקשרות החל מפרסום התקנות כל חברה שפורסת סיב במקום היא בעלת הבית של התשתית וכל גורם נוסף לא יוכל לפרוס תשתית אופטית נוספת אלא יפנה לחברה שפרסה במקום ויחכור קו מולה.
פרסמתי כאן לפני כמה חודשים:
https://www.gov.il/BlobFolder/policy/27 ... 072020.pdf
הוראת מנהל לעניין שיתוף תשתית סיבים אופטיים בבנייני מגורים קיימים
סייג לתחולה
17 .הוראת מינהל זו לא תחול על בנייני מגורים קיימים בהם נפרשה תשתית הסיבים לפני
תחילת הוראת המינהל.

מדוע בזק בחרו ב GPON? ממש לא יודע אני מניח שמשיקולי עלות ויעילות הפריסה, אנלימיטד סלקום ופרטנר עד לא מזמן פרסו בשיטה הרגילה של סיב אופטי אחד שמגיע לבניין ומשם מתג אופטי שממנו מגיעים לכל דירה. זה שניתן להגיע למהירויות גבוהות בנחושת מוכר וידוע אבל לא בכל מקום ולא בכל תנאי ומוגבל מאוד במרחק סביב ה 200 מטר להבנתי, רוב הלקוחות של בזק היום הם במרחק ממוצע של לפחות 600 מטר מ הMSAG.
כפי שכתבתי הבעיה היותר גדולה לדעתי היא היכולת של ספק האינטרנט לספק את כל תצרוכת הרוחב פס הנדרשת ושכאשר הטבעת האופטית בין הספקים הגדולים קרי בזק בינלאומי, פרטנר וסלקום עומדת של 100G בלבד זה אומר לי שלספקים עדיין לא נפל האסימון.
אנשים שכחו שפעם יכולת לקבל בנטויזן ובבזק בינלאומי תיעדוף עסקי גם בקו ADSL רגיל.
יש לי דוגמא מצוינת לנושא, בזמנו בפנקס 66 בתל אביב לקוח הזמין את אנלימיטד שהגיעו לתוך הבית עם כבל רשת רגיל והספק הכי נורמלי אצלם היה אקספון..., הבן של הלקוח היה גיימר ולא הבין מדוע ברשת ה PSN קיבל רק 6 מגביט שנייה ובעוד שבקו בזק של ה 40 מגה הצנוע קיבל 32 מגביט שנייה....
מבחינה הפסיכולוגית שיווקית הלקוח רוצה לראות מהירות כמה שיותר גבוהה בבדיקת המהירות אצלו בבית, זה שבפועל לחו"ל הלקוח יקבל במקרה הטוב 20 מגביט שנייה פחות עושה את זה. ומעבר לכך כל עוד שהלקוח מתחבר למעשה מקומית בארץ לשרותי CDN ,Google, שרתי נטפליקס, AWS וPOPs שונים אז רוב הלקוחות לא ישימו לב לכך אלא אם כן אם מורידים טורנטים או מתחברים לשרתי משחק ללא POP מקומי.

בסופו של יום לקוחה כמו אמא שלי שפעם הייתה מחוברת ב 40 מגה והיום מחוברת ב 300 מגה בפרטנר וצופה בעיקר בשרותי Partner TV לא תרגיש בשינוי, אבל לקוח עם בית גדול עם צרכנים כבדים של נטפליקס , זום, סלקום TV פרטנר TV סטינג TV וכו כן ירגישו, ואז אם רשת ה GPON לא תספק את הסחורה בזק יאלצו לשדרג אבל אני די בטוח שבזק בונים על זה שלא כל הצרכנים יהיו כבדים מאוד, אגב כדי למנוע מצבים שרשת ה GPON משתגעת, כמו שעושים היום סלקום ופרטנר, מאמין שבזק ידאגו שהלקוח יעבוד עם ממיר אופטי שהם מספקים שדורש אקטיבציה אצלם או נתב תואם שזה גם הרבה יותר טוב לצרכנים שלא ישמעו את המשפט המפורסם "יש לך ציוד פרטי לא נוגעים"

לגבי מהירות הסלולאר כל מה שכתבתי לעיל ישים גם כאן, הכל תלוי בכמה רוחב פס זמין יהיה לצרכנים, באיזה ניתוב עוברים וכמה "עיבודים" קרי שרתי Cache יעברו בדרך. כבר היום סלולאר DATA עסקי ב 4G LTE עם נפח של 500 ג'יגה נמכר בעלות של 150 ש"ח לערך שזה הרבה יותר יקר מחבילת גלישה ושיחות שאתה קונה היום בממוצע ב 30 ש"ח לחודש , למה כי בחבילת ה DATA יש כתובת קבועה , תיעדוף וניתוב עסקי.
נערך לאחרונה על ידי arotman ב 17/03/2021 13:24, נערך פעם 1 בסך הכל.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #187 

מסתבר שמשרד התקשרות מחפש את המידע בקשר לצריכת רוחב פס בפועל:
https://www.gov.il/he/departments/publi ... s/17012021
מעוניין משרד התקשורת ליצור בסיס נתונים משרדי הכולל מידע על מאפייני צריכת השירותים בקרב מנויי חברות התקשורת. המידע נועד על מנת לאפשר מעקב אחר רמת התחרות בתתי-השווקים השונים, תוך ביצוע ניתוחים אודות דפוסי צריכת המנויים, וזיהוי מגמות ושינויים, לרבות מהלכים אנטי-תחרותיים הדורשים את מעורבות המשרד.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #188 

אגב עשיתי קצת בדיקות על מחשב של קולגה שגר במגדלים ביצחק רבין בקרית אונו ומחובר לפרטנר:
מול שרת פרטנר בארץ
תמונה
מול שרת ספרינט בניו יורק
תמונה
אצלי בבית באנדל ספק ותשתית 100 על 5 עם סלקום נטויזן:
תמונה
אצלי מול שרת ספרינט בניו יורק.
תמונה

מה אתם הייתם מעדיפים VDSL או סיב אופטי?
אגב אני מתקן את הטענה שלי בהודעה הפני קודמת לעיל, מקבלים לפחות מהספקים הגדולים רוחב פס מכובד לפחות מספרינט בניו יורק הרבה יותר מ 20 מגהביט אבל זה כעת לא בערב.

yaronkle
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ירון קליין
נתן תודות: 186 פעמים
קיבל תודות: 290 פעמים

נושא שלא נקרא #189 

פוסט פייסבוק מעניין של עמית דהן מייסד קבוצת ILFiber סיבים אופטיים - מהפכת האינטרנט המהיר בישראל

"אז אחרי עשור של דחייה, ציפיתי ל"מהפכת סיבים אופטיים" אמיתית. מודה.
לא לזה כיוונתי כשהקמתי את הקבוצה, או כשקראתי לה ככה.
המחירים לא אטרקטיביים, דמי התקנה מנופחים- לזה לא כיוונו וייחלנו, אף אחד מאיתנו.
נכתב מתוך אכזבה עמוקה, אבל אין ברירה- צריכים להתקדם.
האם הייתי מתחבר בעצמי בתנאים האלו? לא.
אין סיבה שאתן כח לחברה מונופוליסטית שכזו שיודעת שמי שיתחבר אליה בעיקר זה מי שאין לו ברירה.
ובכל זאת- והתקדמנו הלאה, ונכתב בהסתייגות מלאה-
בלעדי לקהילת הסיבים האופטיים- המדריך המלא לחיבור לבזק
קודם כל, איך אני יודע אם אני מחובר?
אפשרות ראשונה- https://www.bezeq.co.il/internetandphon ... net/bfiber
אפשרות שנייה- מוקד 199.
החלטתם שאתם רוצים להתחבר, ובאתר הבדיקה של בזק מציג שהכתובת שלי מחוברת-
מחירון בנדלים-
תשתית במהירות עד 600 מגה-ביט -
קצב הורדה משוער - 300-600 מגה-ביט
קצב העלאה משוער - 0.01-60 מגה-ביט
מחיר תשתית בלבד- 109 ש"ח למשך שנה- לאחר מכן עולה ל-129 ש"ח.
תשתית במהירות עד 1000 מגה-ביט -
קצב הורדה משוער - 600-1000 מגה-ביט
קצב העלאה משוער - 0.01-100 מגה-ביט
מחיר תשתית בלבד- 119 ש"ח למשך שנה- לאחר מכן עולה ל-139 ש"ח.

על זה נוסיף עוד מחיר ספק-
בזק בינלאומי- 20 ש"ח (בנוסף לעלות התשתית, במסגרת בנדל בלבד, אם תרצו לפרק חשבונות, כלומר להתחבר עצמאית לספק, זה 40 ש"ח לחודש).

ונתב-
לפחות בזה נתנו לנו קצת מרחק נשימה.
אפשרות להשכרת ה-BE ב- 20 ש"ח לחודש.
ניתן להתחבר באמצעות ממיר סיב שיסופק על ידי בזק, ללא עלות- אבל- וזה הקאץ'-
חובה להחזיק בנתב טכניקולור 2232 (כן, מה ששמעתם- נתב ה-4*4 של פרטנר) לשם חיבור עם ראוטר פרטי. הם מאשרים חיבור לראוטר פרטי רק אתו.
החיבור מתבצע בחיבור כבל רשת לכניסת ה-WAN בטכניקולור.
למה? שאלה טובה.
אם יש לי נתב אחר משלי שאני רוצה לחבר ולא טכניקולור?
כידוע לי, לא יאשרו אותו.

ולקינוח- מחיר התקנה-

מחיר ההתקנה לדירה בבניין מחובר, באופן רשמי עומד על 900 ש"ח , ולבית פרטי עומד על 1800 ש"ח.
אבל, בזק החליטו להיות אטרקטיביים ולהציע מבצע השקה חגיגי-
50% על דמי ההתקנה עד 06/2021 (יוני הקרוב).
כלומר- עד 06/2021 -נשלם 450 ש"ח לדירה בבניין מחובר, או 900 ש"ח לבית פרטי.
המחירים הם בחלוקה ל-36 תשלומים.
אם לא בא לי לשלם על ההתקנה?
2 אפשרויות-
א. עברתי לדירה שהדייר הקודם היה חביב מספיק והתקין סיבים של בזק.
אולי פחות קריטי לעכשיו, אבל קריטי לעוד כמה שנים...
ב. הייתי מנוי פרטנר/סלקום/אנלימיטד והחלטתי לעבור לסיב של בזק-
אם בוחרים לעבור מכל סיבה שהיא מאחת המתחרות, והדירה שלי מותקן בה כבר סיב, לא תחוייבו על התקנה.
(בהזמנה אתם כן תראו חיוב על דמי התקנה, אבל כשהטכנאי רואה שיש סיב קיים בדירה, אין עלות התקנה)

מה שיטת החיבור של בזק לקישוריות לספק האינטרנט?
חיבור PPPOE-חייגן.
מה טופולוגיית הפריסה של בזק?
טופולוגיית PON, בדומה לסלקום/אנלימיטד

לצערי, התנאים הדרקוניים וההתנהגות המונופוליסטית הרחיקו אותי מההמתנה ארוכת השנים לבזק.
עד שלא יורידו את דמי ההתקנה ומחיר התשתית, אני לא רואה את עצמי עובר.

#bfiber"

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #190 

דמי התקנה מנופחים והתחייבות למהירות מינימלית מצחיקה אני עוד איך שהוא יכול לבלוע, אבל לאשר רק לעבוד עם נתב מדגם מסויים זה כבר לא חוקתי ובטוח שמישהוא יגיש עתירה לבג"ץ בנושא, זה פחות או יותר כמו שבזק תסלול כביש ציבורי ותאפשר רק ללרכבי טויוטה מ2 דגמים לנסוע עליו זה ממש הזוי... כל עוד שבזק מספקת מתאם אופטי לנחושת אין שום סיבה טכנית סבירה למנוע שימוש מכל נתב שהוא התומך בחיגן PPPOE ומכיוון שרק בערך כל הנתבים שנמכרים בארץ מלפני 20 שנה תומכים בכך לא מאמין שזה יעבור את מבחן בג"ץ.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #191 

חברים, הם רק התחילו וקצב התקשורת המינימלי שדווח הוא רק הכסת"ח.

ככל שיהיו יותר שחקנים בשוק הזה ככה זה יותר טוב. מצידי שיקחו יותר כסף אם הם מגיעים לאיזורים שהאחרים לא הגיעו אליהם.

זה רק יחזק את הרצון של החברות האחרות לתפוס כמה שיותר נתח שוק לפני שבזק יכנסו חזק יותר לשוק הזה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #192 

לגבי הראוטר, מסכים שזה מגוחך.

xsoft7 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #193 

לגבי הראוטר - הוט ככה עושה שנים... מישהו ביג"צ ? מישהו תבע?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #194 

מה פתאום. אפשר לבקש מהוט שהראוטר שלהם יהיה מוגדר כ-Bridge. ככה אני עושה כבר שנים (אני עדיין מחובר אליהם ככה כגיבוי לפייבר).

xsoft7 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #195 

ברור.. הכוונה שאתה לא יכול לקנות ראוטר +מודם כבלים ולחברו, ללא ציוד של הוט. ובהרבה מקרים אתה נאלץ לשלם להוט על הציוד- בניגוד לבזק שאין את החובה כלל.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”