הוט+הוטנט מסרבים להוציא מNAT

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Gozalitos
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: הוט+הוטנט מסרבים להוציא מNAT

נושא שלא נקרא #136 

מעדכן שאחרי חצי שעה של שיחה די עיקשית מול הוטנט - קיבלתי חיבור ללא חייגן והוציאו אותי מה NAT הכפול.

לא יודע כמה זמן זה יחזיק, אבל שווה לנסות.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #137 

אחרי כמעט שנה שהייתי בלי ה NAT הדפוק שלהם (לאחר מלחמות עולם מולם) ,חידשתי את החבילה בהוטנט , שעה אחרי זה הייתי שוב מאחורי ה NAT ...
ושוב מלחמות... הסבירו לי שברגע שמחדשים את החבילה המערכת מעדכנת את המנוי...

sblueeye
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #138 

14/07/2021 11:42  
arix כתב:
אחרי כמעט שנה שהייתי בלי ה NAT הדפוק שלהם (לאחר מלחמות עולם מולם) ,חידשתי את החבילה בהוטנט , שעה אחרי זה הייתי שוב מאחורי ה NAT ...
...
אבל הצלחת לצאת שוב?

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #139 

.
נערך לאחרונה על ידי arix ב 14/07/2021 12:52, נערך פעם 1 בסך הכל.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #140 

14/07/2021 12:22  
sblueeye כתב:
14/07/2021 11:42  
arix כתב:
...
אבל הצלחת לצאת שוב?
...
לא עזר, עשרות נציגים שוב ושוב,
הצלחתי רק לאחר הוספת כסף ל IP קבוע...
וגם זה תהליך מורכב של 3 ימי עסקים, , הוטנט היו צריכים לבקש מהוט חיבור לחייגן מחדש, ורק אז היה אפשר לתת IP קבוע בתשלום כמובן..
עוד הערה קטנה , יש לי חבילה של 200 מגה , לאחר חיבור ל IP קבוע הקצב ירד ל 120 מגה מקסימום (לא בשעות העומס),
לפני זה שהיה מחובר ל NAT היה 180 מגה (לא בשעות העומס) , בשיחה איתם חזרו וטענו שאין קשר ל IP קבוע והקצב ירד נקודתי "במקרה" :)
לפני שינוי החבילה שלא הייתי מאחורי ה NAT (ובלי חייגן) לא זוכר מה הייתה המהירות... (מעל 100 זה אני זוכר, אבל לא זוכר כמה).
בעבר (לפני כמה שנים) לפי מה שקראתי, חיבור דרך חייגן היה מוגבל ל 30 מגה, לפני שנה בוויכוחים איתם לא לחבר ל NAT אמרו לי שאפשר IP קבוע אבל הקצב מוגבל ל 100 מגה, נכון להיום אין הגבלת קצב ל IP קבוע , יש כאלו שמשלמים לחבילה של 500 מגה ומוסיפים כסף ל IP קבוע ללא הגבלת קצב
נערך לאחרונה על ידי arix ב 14/07/2021 13:28, נערך פעם 1 בסך הכל.

sblueeye
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #141 

14/07/2021 12:51  
arix כתב:
14/07/2021 12:22  
sblueeye כתב:

אבל הצלחת לצאת שוב?
...
וגם זה תהליך מורכב של 3 ימי עסקים, , הוטנט היו צריכים לבקש מהוט חיבור לחייגן מחדש, ורק אז היה אפשר לתת IP קבוע בתשלום כמובן..
עוד הערה קטנה , יש לי חבילה של 200 מגה , לאחר חיבור ל IP קבוע הקצב ירד ל 120 מגה מקסימום (לא בשעות העומס),
לפני זה שהיה מחובר ל NAT היה 180 מגה (לא בשעות העומס) , בשיחה איתם חזרו וטענו שאין קשר ל IP קבוע והקצב ירד נקודתי "במקרה" :)
לפני שינוי החבילה שלא הייתי מאחורי ה NAT לא זוכר מה הייתה המהירות... (מעל 100 זה אני זוכר, אבל לא זוכר כמה)
...
לא יאומן המצב הזה. שקול כאופציה אחרונה לעבור לבב"ל, לדעתי שם עדיין אין cgNAT או לפחות מוציאים את מי שמבקש. יחד עם תוספת התשלום שלך עכשיו להוטנט, כנראה שתצא לך אותה עלות

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #142 

14/07/2021 13:24  
sblueeye כתב:
14/07/2021 12:51  
arix כתב:

לפני שינוי החבילה שלא הייתי מאחורי ה NAT לא זוכר מה הייתה המהירות... (מעל 100 זה אני זוכר, אבל לא זוכר כמה)
...
לא יאומן המצב הזה. שקול כאופציה אחרונה לעבור לבב"ל, לדעתי שם עדיין אין cgNAT או לפחות מוציאים את מי שמבקש. יחד עם תוספת התשלום שלך עכשיו להוטנט, כנראה שתצא לך אותה עלות
...
בדקתי עליות, אכן יוצא בערך אותו הדבר כמו לשלם לבב"ל , אבל יש לזכור שדרך בב"ל אמנם אין לך NAT אבל אין לך IP קבוע, ה IP משתנה מידי פעם, לבב"ל יש להוסיף 30 ש"ח עבור IP קבוע,
שאלות לגבי בב"ל:
בב"ל ראיתי שיש להם חבילות של 100 מגה או 500 מגה, לא ראיתי שיש להם חבילות של 200 מגה על תשתית של הוט האם יש להם 200 מגה ללא בנדל על תשתית של הוט?
שלא הייתי מאחורי NAT בהוט ולא שילמתי ל IP קבוע, בפועל היה לי IP קבוע שלא השתנה במשך שנה שלמה !!
כל כמה זמן משתנה ה IP בב"ל מבלי לשלם להם ל IP קבוע ?
(אני חייב חיבור מרחוק למצלמות ושרתים שאצלי בבית)

sblueeye
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #143 

14/07/2021 13:36  
arix כתב:
14/07/2021 13:24  
sblueeye כתב:

...
בדקתי עליות, אכן יוצא בערך אותו הדבר כמו לשלם לבב"ל , אבל יש לזכור שדרך בב"ל אמנם אין לך NAT אבל אין לך IP קבוע, ה IP משתנה מידי פעם, לבב"ל יש להוסיף 30 ש"ח עבור IP קבוע,
שאלות לגבי בב"ל:
בב"ל ראיתי שיש להם חבילות של 100 מגה או 500 מגה, לא ראיתי שיש להם חבילות של 200 מגה מבלי בנדל של ספק+תשתית, האם יש להם 200 מגה ללא בנדל?
שלא הייתי מאחורי NAT בהוט ולא שילמתי ל IP קבוע, בפועל היה לי IP קבוע שלא השתנה במשך שנה שלמה !!
...
אישית אני לא מכיר את החבילות של בב"ל. אבל לגבי IP משתנה, תבדוק אפשרות להשתמש ב-DDNS (חינמי או בתשלום) - זה יפתור לך את הבעיה ועל הדרך יוסיף ערך מוסף אבטחתי. אני משתמש ב DDNS של NO-IP וזה פיתרון מעולה.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #144 

14/07/2021 13:40  
sblueeye כתב:
14/07/2021 13:36  
arix כתב:

שאלות לגבי בב"ל:
בב"ל ראיתי שיש להם חבילות של 100 מגה או 500 מגה, לא ראיתי שיש להם חבילות של 200 מגה מבלי בנדל של ספק+תשתית, האם יש להם 200 מגה ללא בנדל?
...
אישית אני לא מכיר את החבילות של בב"ל. אבל לגבי IP משתנה, תבדוק אפשרות להשתמש ב-DDNS (חינמי או בתשלום) - זה יפתור לך את הבעיה ועל הדרך יוסיף ערך מוסף אבטחתי. אני משתמש ב DDNS של NO-IP וזה פיתרון מעולה.
...
בדקתי את נושא ה DDNS , מה שבתשלום זה יקר כמעט כמו לשלם ל IP קבוע , מה שחינם זה מציק, לאשר כל חודש מחדש וכו...
בקשר לנושא ההבטחה זה שמשתנה ה IP מידי פעם לא בהכרח מגן עליך...
אבל אתה צודק, זאת אפשרות ששוה לבחון , לשלם לבב"ל וזהו...
העניין שבב"ל המחיר של 200 מגה כמו ה 500 מגה =40 ש"ח ,יוצא קצת יותר יקר מהוטנט+ IP קבוע =30 ש"ח
אגב, עדיין יש לי IP קבוע בב"ל מלפני יותר משנה שהייתי מחובר דרך בזק (חשבון עסקי בב"ל), יש לי עדיין חשבון פעיל בב"ל בגלל תיבת דואר ישנה,
השארתי את התשלום לתיבת הדואר הישנה (10 שקלים) ושמתי לב שעדיין ה IP נשאר שלי - יש לי דומיין דרכם שעדיין קיים (ששלמתי פעם אחת לפני הרבה שנים, ולא בקשו כסף על חידוש) .
אולי אנסה לארגן עסקה איתם על הדומיין הישן (ו IP קבוע) דרך תשתית של הוט מבלי לשלם מחיר מלא על תוספת IP ...
השאלה אם בגלל שינוי התשתית הם יהיו חייבים לשנות גם את ה IP ...(אולי זה אצלהם בסאבנט שונה עבור הוט)
ויש גם סכנה שאני מפחד לעורר מתים ואז יזכרו שאני צריך לשלם גם על חידוש דומיין וכו....
הדומיין זה לא שם מלא , הסיומת של הדומיין שייכת לבזק ביין לאומי בכל מקרה...

amlior
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #145 

אוףףף, אותה בעייה אצלי!
כבר כמה שנים בחבילה של 200MB ללא NAT... הכל היה טוב עד שהמחיר עלה וחשבתי למה לא לשדרג ל500MB. (טוב נו, גם רציתי 10M upload שהמצלמות יסחבו יותר טוב)
איזה טעות 😣 תקוע עם הNAT. ניסיתי את רעיון הסינון תכנים, זה כבר לא עוזר, פשוט מקבלים כתובת אחרת מאחורי NAT.
הם מאוד קשים בשירות שם לגבי העניין, שוקל לעבור לבב״ל, אבל מבאס כי הם יותר יקרים...

אלכסגרנשטיין
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #146 

amilor אם הקטע של המאחורי ה nat מפריע לך מאוד מאוד אז תתתנק מהוט נט ותעבור ל 014

danielnm
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #147 

19/07/2021 19:25  
amlior כתב:
אוףףף, אותה בעייה אצלי!
כבר כמה שנים בחבילה של 200MB ללא NAT... הכל היה טוב עד שהמחיר עלה וחשבתי למה לא לשדרג ל500MB. (טוב נו, גם רציתי 10M upload שהמצלמות יסחבו יותר טוב)
איזה טעות 😣 תקוע עם הNAT. ניסיתי את רעיון הסינון תכנים, זה כבר לא עוזר, פשוט מקבלים כתובת אחרת מאחורי NAT.
הם מאוד קשים בשירות שם לגבי העניין, שוקל לעבור לבב״ל, אבל מבאס כי הם יותר יקרים...
...
הרבה ספקיות היום כבר תומכות בIPv6 שלא סובל מבעיות NAT. כשהייתי בהוט+הוטנט לפני כמה חודשים, הם סיפקו לי גם כתובת IPv4 מאחורי NAT וגם כתובת IPv6 שהיא בלי NAT. עכשיו אני בסיבים של פרטנר וגם הם מספקים לי IPV6 (למעשה גם יש לי כתובת IPv4 בלי NAT, אבל אני לא מסתמך על זה)
אתה יכול לבדוק אם יש לך תמיכה בIPV6 באתר הזה: https://www.useipv6.com/
בנוסף יש גם שירותי dynamic DNS (חינמיים/בתשלום) שתומכים בIPv6, כגון https://dynv6.com/

כמובן שזה דורש סביבה שתומכת בIPV6, בין אם זה הנתב עצמו(מאמין שהוטבוקס תומך בIPV6), מי שמתחבר אליך והספקית שלו, מכשירי הקצה(מחשבים, שרתים, מצלמות), והשירותים/תוכנות שרצים עליהם: סביר להניח שזה לא יעבוד למשחקים ישנים.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #148 

יש לי שאלה, כפי שכתבתי, יש לי חשבון גם בבזק בינלאומי, ניסיתי להתחבר דרך החייגן וזה לא מתחבר, האם צריך לבקש מהוט שיעבירו לבזק בינלאומי או שאפשר להתחבר גם וגם רק ע"י שינוי הגדרות בחיגן (הגדרתי ב L2TP hot.bezeqint.net שם המנוי וססימא ) ?
החייגן זה הממיר של הוט...

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #149 

08/08/2021 12:42  
arix כתב:
יש לי שאלה, כפי שכתבתי, יש לי חשבון גם בבזק בינלאומי, ניסיתי להתחבר דרך החייגן וזה לא מתחבר, האם צריך לבקש מהוט שיעבירו לבזק בינלאומי או שאפשר להתחבר גם וגם רק ע"י שינוי הגדרות בחיגן (הגדרתי ב L2TP hot.bezeqint.net שם המנוי וססימא ) ?
החייגן זה הממיר של הוט...
...
אתה חייב שהוט שזו התשתית שלך תשייך אותה לספק בזב"ל.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

ziblu
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #150 

דיברתי היום עם הוט והציעו לי לשדרג לחבילה של ה500/10 באותו מחיר.

כבר קבענו מועד להגעת הטכנאי ואז נזכרתי בנושא של הNAT.
הספק שלי זה אינטרנט רימון.
כיום ההוטבוקס שלי מוגדר כברידג' והראוטר שלי מתחבר עם חייגן לאינטרנט רימון. (הגדרת L2TP בחייגן, עם שם משתמש וסיסמה של רימון)

השאלה שלי איך אני יכול לוודא שגם אחרי השידרוג אשאר בלי NAT?
זה תלוי בספק או בתשתית? אני צריך לברר את זה מול רימון או מול הוט (או שניהם)?
תודה רבה

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”