הוט+הוטנט מסרבים להוציא מNAT

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 707 פעמים

Re: הוט+הוטנט מסרבים להוציא מNAT

נושא שלא נקרא #106 

על הביצועם והמחירים של Checkpoint כבר הסברתי לך וגם הדגמתי את הנושא זה, כולל המפרט של היצרן עצמו שגם הוא "טיפה אופטימי" ביחס לביצועים שאפילו יצרן עצמו מודע להם, כך שלא צריך יהיה לחזור על כך ובקשר לקוד ולמנגנוני ניתוח התעבורו וזיהוי ועצירת איומים אני יכול לספר שבצ'קפויינט המנגנונים אלה לא רק שלא "דומים או לכל הפחות הקוד דומה", אלה שאין להם שום דימיון לא בקוד ואפילו לא בצורת פעולה לאיך שפועלים מנגנונים כמו SNORT למשל או כמו SURICATA, שאלה הן המערכות שפועלות בכל המרכזי שו''ב הגדולים ואלה הם המנגנוני אבטחה שקיימים ב pFsense למשל. כך שמה שחסר בקופסאות Checkpoint קטנות, שהמחיר שלה יהיה יותר מפי עשר מהמחיר של פלטפורמה INTEL מקבילה, זה לא רק המנגנון האבטחה הבעיתי, אלה גם הביצועים שלא מספיקים אפילו לקו ביתי כזה של הוט, ביצועים שהם כפי שכבר הסברתי מקודם, פחות מעשירית ממה שמתקבלים במערכת שמחירה חצי מכך שמספקת בנוסך לכך גם יכולות ניתוב מתקדמות. במערכת זו של Checkpoint אין אפילו מנגנונים הכי נדרשים ומינימליים היום כמו OpenVPN למשל.
דרך אגב זו הסיבה שספקיות תקשורת מתייחסות למערכות אלה של Checkpoint ושל FORTINET בדיוק כמו לכל ציוד קצה הכי ירוד, כמו למודמים של BE למשל או למודמים הוטבוקס ומחלקים אותם במסגרת חבילה סגורה ללקוחות SOHO, כאלה שלא יהיה להם צורך בשום שירות תקשורת מתקדם וכאלה שלצורך התמיכה שלהם משתמשים בילדים מוקדנים ואפילו לא נותנים ללקוח את הסיסמה של הממשק ניהול של הסבוניות אלה, כי נגיע אחת והגדרות של דבר זה מתפרקות כמו מגדל קלפים.

בקשר לבבזק בינלאומי כבר לא פעם הסברתי שלהם בין כל שאר הספקיות בישראל יש חיבור הכי יציב לכיוון האינטרנט, כולל גם לחו''ל וההמחשת מהירות משמשת רק לצורך הבדיקה של תשתית בין הלקוח לספק אינטרנט. אתה יכול לעשות את הניסוי פשוט זה באחד הקווים שיש לך של הוט 500M עם ספק אחר ולראות מה הנתונים שתקבל.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #107 

לגבי צקפוינט לא מקבל את דבריך מבחינת אבטחה ולא מסכים זכותך לטעון אחרת הניסיון שלי מלמד אחרת...

לגבי בזק בינלאומי לא התווכחתי לגבי איזה קו יש להם אלא השירות אותו מספקים ללקוחות הפרטיים במיוחד ה VDSL
גם ללקוחות פרטיים בהוט בד"כ הם בסדר אבל גם נתקלתי לא מעט בעיות ורוב הלקוחות שעובדים אצלי עם הוט אני שם להם בזק כגיבוי כך שאם הקו של הוט נופל הבזק מיד עולה
כך שהלקוח אפילו לא מרגיש זאת.

sys_admin אתה מעולם לא הזדהת ומעולם לא ציינת היכן אתה עובד או גר בהשוואה אלי למשל , אם תעביר פרטים בפרטי אני אשמח לשתף איתך רשימה של לקוחות עם טלפונים שהעברתי אותם מבזק בינלאומי לסלקום נטויזן בזמן האחרון ותוכל לשוחח איתם ולשאול בדיוק על החוויה שלהם עם בזק בינלאומי אם זה מעניין אותך כמובן.

shayv
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: shayv
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #108 

אז גם אני עם גיליתי שאני מאחורי nat בהוט. גיליתי את זה כשרציתי להרים VPN על nas כדי להתחבר מבחוץ.
מה עדיף כרגע - לעבור ל-בזב"ל על תשתית הוט או להשאר עם הוט נט ולשלם על זה שיוציאו אותי מחוץ ל NAT? ממה שדיברתי עם הנציג תמיכה להוציא מ NAT זה עוד 15 שקל ו- IP סטטי.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #109 

01/04/2021 11:18  
shayv כתב:
אז גם אני עם גיליתי שאני מאחורי nat בהוט. גיליתי את זה כשרציתי להרים VPN על nas כדי להתחבר מבחוץ.
מה עדיף כרגע - לעבור ל-בזב"ל על תשתית הוט או להשאר עם הוט נט ולשלם על זה שיוציאו אותי מחוץ ל NAT? ממה שדיברתי עם הנציג תמיכה להוציא מ NAT זה עוד 15 שקל ו- IP סטטי.
...
אם תנסה לדבר עוד בנושא זה של כתובת IP קבועה עם נציג תמיכה של הוט נט תגלה... שמעבר לזה שזה "עוד 15 שקל", אלה שגם במחיר זה הם גם ישדרגו לך את המהירות גלישה מכל חבילה שהייתה לך לחבילה של 40M. למשל, אם עד כה היית בחבילה של 500M על 10M, אז אחרי שדרוג זה תזכה בחבילה של 40M על 1M. וזה נתון זניח שנציגי התמיכה של הוטנט לא מוסרים עד שהלקוח לא מתחבר לחבילה חדשה עם כתובת IP אמתית קבועה. ועל זה נכתב כבר לא פעם ולא מאה כאן בפורום וגם הסברתי בעבר מספר פעמים על מה מדובר בהקשר זה.

qsub00
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #110 

ישדרגו ==> ישנמכו . . .

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #111 

01/04/2021 11:54  
qsub00 כתב:
ישדרגו ==> ישנמכו . . .
...
זה הכל עניין של נקודת מבט. כמו שלמשל יש כאלה שיתארו את התשתיות אינטרנט ביתי בישראל כעתיקות או בכלל כגרוטאות, אבל... אפשר גם לכנות אותן כוינטג'. וזה כבר הרבה יותר נחמד. :lol:

jagheadg
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #112 

01/04/2021 11:18  
shayv כתב:
מה עדיף כרגע - לעבור ל-בזב"ל על תשתית הוט
...
כן. עובד טוב מאוד וגם תקבל תמיכה מלאה ב IPV6 .

shayv
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: shayv

נושא שלא נקרא #113 

תודה רבה, אעבור באמת לבזב"ל.
הנציג דווקא אמר שהמהירות תשתנמך ל 100 מגה.

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #114 

עריכה: ביקשתי מהם השבוע לשדרג לחבילת גיימר 500/12, והופ - גיליתי שאני מאחורי NAT. שעות מול גורמים שונים בתמיכה הטכנית ונסיונות כנים לעזור עלו בתוהו. אין אפשרות לאיי פי קבוע במהירויות האלו, ו"כולם עכשיו מאחורי NAT". ביקשתי להתנתק ולהחליף ספק, אבל מייד, לא "תוך 3 ימים יחזרו אליך משימור לקוחות". שימור לקוחות חזרו אלי תוך דקות על השעון, אמרו דברים שנשמעו לי מופרכים ("זה עניין של תשתית, לא של ספק", "זו בסה"כ בעיית חייגן", כאילו WTF... מה הקשר חייגן עכשיו) והבטיח לעזור מול HOT. תוך דקות אני מקבל מהראוטר מייל שמבשר על ניתוק בתשתית Hot (עדיין מחובר דרך תשתית בזק), ובמקביל טלפון בהול משימור לקוחות, שסיננתי כדי לחכות עד שהחיבור יחזור ושאראה כתובת אותנטית. חזר החיבור, כתובת אותנטית, עונה לטלפון - זה דווקא בחור מ- Hot: "הורדתי לך עכשיו את החייגן, הכל אמור להיות בסדר".
אז מסתבר שהשליטה באמת מתרחשת אצל Hot, שבממשק של התומכים באמת כתוב "חייגן" 🤦‍♀️, ושההרשאות להוציא מ- NAT נמצאות אצל שימור לקוחות.

בזמנו במעמד הבקשה מהם להתחבר, אמרתי את האמת שיש לי מצלמות אבטחה בבית שאני צריך להתחבר אליהן מרחוק, ושאני צריך את ה- 10 מגה אפלוד שלהם בדיוק למטרה הזו. לא מטרה - לא מתחבר. הבטיחו שאין בעיה, ואכן עד היום אין בעיה, הדבר היחיד שאני באמת מקבל באופן יציב זה 10 מגה אפלוד (הורדה אמור להיות 500, אני אולי מקבל 100).

FIRE_WIRE
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 419 פעמים
קיבל תודות: 132 פעמים

נושא שלא נקרא #115 

"זה דווקא בחור מ- Hot: "הורדתי לך עכשיו את החייגן, הכל אמור להיות בסדר".
אז מסתבר שהשליטה באמת מתרחשת אצל Hot, שבממשק של התומכים באמת כתוב "חייגן" , ושההרשאות להוציא מ- NAT נמצאות אצל שימור לקוחות."

אתה בטוח בזה?
נכון שצריך להוריד את החייגן, אבל זה תלוי בהוטנט , לא?
אני זוכר שאצלי בזמנו רק הוטנט ולא הוט הורידו את הNAT ...
And the meek shall inherit the earth
...

PiterAlchsov
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #116 

קרה לי גם...

אחרי שעות על הקו ניסיתי משהו שפשוט עבד.
ניתקתי את השיחה בעצבים.

התקשרתי להוט נט הספקית.

אמרתי שדיברתי עם התשתית, ואמרו לי שם שכדי לפתור את הבעיה שלי אתם הספק צריכים לבטל לי דאבל נאט.

לא באמת הייתה לי בעיה, ולא באמת אמרו לי את זה בתשתית... אבל אחרי שאמרתי את זה תוך חצי דקה הנציגה הורידה לי דאבל נאט והשרת שלי עבד רגיל!

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #117 

הוט שדרגו לי את החבילה ל 500 ומסתבר שאני גם אחרי NAT מעכשיו בהוטנט
חזרה ל200 לא עזר.
התקשר לשרות של הוטנט וכל הבקשות של "לבטל חייגן"\"להוציא מNAT"\"לקבל IP אמיתי"\"להוסיף הגנת אתרים" וכל מה שעבד בעבר עדיין לא עזר
הנציג אמר לי בפירוש
" אני מבין אותך, אני יודע מה זה דאבל NAT ואין אפשרות לבטל אותו אלא במעבר לחבילת 200 מגה בהוט וחזרה אלינו לקבל IP קבוע בתשלום חודשי"
"אין יותר לצאת מ NAT בלי לשלם על IP קבוע לכל הלקוחות החדשים או שמשנים חבילה"

מה לעשות?

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #118 

03/06/2021 16:19  
mescaline כתב:
הוט שדרגו לי את החבילה ל 500 ומסתבר שאני גם אחרי NAT מעכשיו בהוטנט
חזרה ל200 לא עזר.
התקשר לשרות של הוטנט וכל הבקשות של "לבטל חייגן"\"להוציא מNAT"\"לקבל IP אמיתי"\"להוסיף הגנת אתרים" וכל מה שעבד בעבר עדיין לא עזר
הנציג אמר לי בפירוש
" אני מבין אותך, אני יודע מה זה דאבל NAT ואין אפשרות לבטל אותו אלא במעבר לחבילת 200 מגה בהוט וחזרה אלינו לקבל IP קבוע בתשלום חודשי"
"אין יותר לצאת מ NAT בלי לשלם על IP קבוע לכל הלקוחות החדשים או שמשנים חבילה"

מה לעשות?
...
תעבור לספק בזק בינלאומי במקום הוטנט, לא תהיה מאחורי דאבל NAT.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

FIRE_WIRE
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 419 פעמים
קיבל תודות: 132 פעמים

נושא שלא נקרא #119 

היום היה לי קצת זמן, ולאחר ויכוחים ושיחה של 35 דק'
הנציג הזוטר ביטל את ה NAT
מבלי להעביר אותי לנציג\בכיר אחר
IP 5.29. XXXX
And the meek shall inherit the earth
...

sblueeye
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #120 

08/06/2021 20:29  
FIRE_WIRE כתב:
היום היה לי קצת זמן, ולאחר ויכוחים ושיחה של 35 דק'
הנציג הזוטר ביטל את ה NAT
מבלי להעביר אותי לנציג\בכיר אחר
IP 5.29. XXXX
...

יפה מאוד. מעניין אם תופעה שמתרחשת אצלי תחת הסאבנט הזה קורית גם אצלך. תנסה להכנס לאפליקצית YNET בנייד עוד כמה ימים ותראה אם אתה מקבל הודעת שגיאת התחברות.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”