הוט+הוטנט מסרבים להוציא מNAT

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
אלכסגרנשטיין
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

Re: הוט+הוטנט מסרבים להוציא מNAT

נושא שלא נקרא #91 

11/02/2021 17:27  
איינשטיין כתב:
11/02/2021 15:33  
Arthur_Morgan כתב:

בבזק בינלאומי 39.90
באקספון היה 30
...
לאיזו מהירות?
אני עכשיו עברתי לבזק בינלאומי עם תשתית הוט 500 מגה. משלם לבזק בינלאומי 49.90 לחודש.
אין double NAT בשעה טובה.
...
נראה לי שרימו אותך שמעתי שכאלה שהתחברו אילהם משלמים על 500 מגה ב 014 39.90 ואחרי 12 חודשים וכו זה 70 נדמה לי תברר כי לי נראה שעבדו עליך

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #92 

11/02/2021 18:06  
אלכסגרנשטיין כתב:
איינשטיין כתב:

לאיזו מהירות?
אני עכשיו עברתי לבזק בינלאומי עם תשתית הוט 500 מגה. משלם לבזק בינלאומי 49.90 לחודש.
...
נראה לי שרימו אותך שמעתי שכאלה שהתחברו אילהם משלמים על 500 מגה ב 014 39.90 ואחרי 12 חודשים וכו זה 70 נדמה לי תברר כי לי נראה שעבדו עליך
...
לא רימו. נכון לעכשיו זה המחיר. בדקתי עם מספר אנשים.
בלי קשר, מוכן לשלם סכום כזה כדי לא להיות מאחורי double NAT ולקבל אינטרנט יציב. מבדיקות שערכתי בשעות האחרונות החיבור מאד יציב (יותר יציב מאשר הוטנט).

עריכה: התקשרתי והוזילו לי ל-39.90 לחודש. מסתבר שאם מתעקשים אפשר באמת לקבל את המחיר הזה. תודה שהערת את תשומת ליבי!
נערך לאחרונה על ידי איינשטיין ב 15/02/2021 11:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

jagheadg
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #93 

לא בנושא ה NAT שגם אני סבלתי ממנו מהוטנט ועברתי לבזק כספק.
לפני שבוע גם פתאום התנתק החיבור וחזר אחרי כמה דקות עם IPV6 בגישה מלאה בבזק בינלאומי על תשתית הוט לכל הצרכנים בבית.

Arthur_Morgan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 69 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #94 

איינשטיין כתב:
11/02/2021 15:33  
Arthur_Morgan כתב:

בבזק בינלאומי 39.90
באקספון היה 30
...
לאיזו מהירות?
...
מהירות 500 מגה בתשתית הוט.
גם אצלי אין Double NAT מאז המעבר והכול עובד מעולה.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #95 

שבוע טוב וחודש טוב!
תהליך מעצבן במיוחד , עשיתי מול כמה לקוחות בזמן האחרון.
1. לוודא שאין ממירי מיני פייבר בבית אם כן להחליף, לפעמים הוט בנדיבות יסכימו שנזמין הוטבוקס נוסף או ממיר 4K עם אינטרנט של 30 או 100 מגה כמובן
בתשלום נוסף או במילים אחרות טריפל וחיבור אינטרנט נוסף בתשלום..היה לי בית כזה בסביון שבוע שעבר.
2. להתקשר לספק אינטרנט אחר למשל סלקום נטויזן ולבקש להתחבר לתשתית הוט 500 מגה.
3. הספק מעביר למחלקה הטכנית שצריך להעלות את התמיכה הטכנית של הוט או לספק מספר פנייה ואז אנחנו צריכים להתקשר להוט...
4. הוט מול הספק צריכים לבצע שיוך מחדש.
5. פונים לשרות הלקוחות של הוט ומבקשים לבטל "רשת ביתית" או "רשת אלחוטית" בשפתם מתעקשים שהנציג לא יעביר לשרות הטכני.
6. מוודאים שהשינוי בוצע במנוי על ידי כניסה להוטבוקס ומבטלים Bridge Mode ומוודאים שלאחר איפוס חוזרים למצב מודם ברידג'.
7. אם לא חוזרים לשרות הלקוחות מול נציג אחר ומקווים שהפעם יבוצע כראוי.

שלב בונוס...
כעת מכיוון שלקבל כתובת IP קבועה עבור מצלמות ו VPN מול נתב פרטי צריך להוריד למהירות 30 מגה עם חייגן L2TP
או לרדת ל 100 מגה עם נתב הוט ושוב פעם לעבוד עם DMZ וDoube NAT
אז צריך להשתמש בשרות כגון NOIP או DYN לדומיין קבוע למשל test.ddns.net בעלות של 25 דולר לשנה

שלב בונוס פלוס ...
מכיוון שהשתית של הוט לא מאוד יציבה בחלק מהמקומות אז מזמינים קו בזק לגיבוי...
אבל כאן מכיוון שיש כבר נתב עם 2 מבואות WAN אז הראשון משוייך להוט והשני משוייך לבזק ואם ההוט נופל הבזק עולה ומכיוון שיש גם
דומיין אז הלקוח כמעט לא מרגיש את הנפילה וממשיך לעבוד רק במהירות של בזק...

צריך להמיר ממש לדיאגרמה כדי להבין...

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #96 

@arotman אני מסכים שצריך לעבוד עם DDNS אבל השירותים האלו לא מיועדים לעבוד עם Double NAT..חיפשתי ברשת ומצאתי פתרון אחד שהלא הבנתי עד הסוף, אשמח אם תוכל לשלוח לי בפרטי איך עושים שהDDNS יעבוד בצורה הנ"ל( נרשמתי לשירות opendns שהוא חינמי כי NOIP צריך לחדש כל חודש).

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #97 

14/02/2021 9:38  
Haimbin כתב:
@arotman אני מסכים שצריך לעבוד עם DDNS אבל השירותים האלו לא מיועדים לעבוד עם Double NAT..חיפשתי ברשת ומצאתי פתרון אחד שהלא הבנתי עד הסוף, אשמח אם תוכל לשלוח לי בפרטי איך עושים שהDDNS יעבוד בצורה הנ"ל( נרשמתי לשירות opendns שהוא חינמי כי NOIP צריך לחדש כל חודש).
...
כל הרעיון הוא לא לעבוד ב Double NAT , בשביל זה כל הבאלגן מול הוט אגב לקוח עסקי מקבל כתובת IP אמיתית ללא כל בעיה ולקוח Bizbox מקבל בנוסף נתב Fortigate עם כתובת קבועה, לא מתעסק עם שרותים חינמיים.
במקרים מסוימים אם יש לך לקוח שמעדכן את OPENDNS במחשב ניתן להורות ללקוח להשתמש בכתובת IP החיצונית האמיתית.
אני משתמש בנתבים לא ביתיים ויש לי אופציה כזאת Use External NAT Address
כל ההצגה של התהליך לעיל הוא להראות שניתן לקבל כתובת IP אמיתית מהוט רק לא מהוטנט אלא אם כן אתה לקוח עסקי.
יותר מזה ההוטבוקס 4 של הוט שהוא נתב בכלל לא רע תומך במספר שרותי Dynamic DNS.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 707 פעמים

נושא שלא נקרא #98 

@arotman
אם רוצים לפשט את כל ההתעסקות זו לגמרי, אז יש מספר אפשרויות. אחת למשל להתחבר מעל תשתית 500M של הוט לספק בזק בינלאמוי, שמספקת לא רק כברירת מחדל כתובת IP אמתית, אלה גם כתובת שלא משתנה במשך שנים רבות, אם לא משנים אחד משני הדברים, לא משנים את MAC של רגל WAN בנתב ולא מחליפים את המודם הוט.

אופצייה שנייה, היא להזמין מבזק בינלאומי כתובת IP קבועה ואם יש נתב סביר שיכול בחיוג L2TP להעביר 500M, אז אין שום בעיה כלקוח עסקי לעבוד כך. כמובן שרוב הנתבים הבתיים הפשוטים בגרוש וחצי לא מתאימים לכך. אבל, אפילו נתבים ביתיים ישנים מלפני שנים רבות, אבל טיפה יותר איכותיים ועם משאבי חומרה נדרשים, כאלה כמו wrt3200acm של Linksys למשל, אחרי שמתקינים עליהם את OpenWRT מתמודדים עם משימה זו בקלות, כמובן אבל שעדיף נתב עם אפשרותיות יותר מתקדמות וכזה שמבוסס על פלטפורמה של Intel X64. רק מה, צריכים לקחת בחשבון את הדברים שמשלים עליהם בחיבור L2TP, כאלה למשל כמו MTU וכו'.

ואופצייה שלישית, כזו שלא זמינה ללקוחות ביתיים או לקוחות SMB וזמינה ללקוחות ארגוניים, היא מעל חיבור MPLS ברשת הוט לקבל כתובת IP קבועה מספק או CIDR שלם לצורך שימוש אחרי הנתב.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #99 

לצערי בזק בינלאומי בזמן האחרון במיוחד בתשתית בזק אבל גם בהוט בתחום הביתי התחילו לזייף ולעשות רק צרות, השרתים לקהל הביתי שלהם פשוט קורסים, להערכתי ועד העובדים שם עושה שביתה איטלקית ולא מתקן או מאפשר שדרוגים בגלל כל נושא המיזוג עם בזק, חוששים בצדק מפיטורים.
מניסיון גם עם נתבים נורמלים קרי Checkpoit Fortigate לא ממש עובד עם חייגן מעל 100 מגה הוט עצמם מגבילים את המהירות גם בהוטבוקס שלהם אם רוצים IP קבוע.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #100 

כבר מספר רב של שנים שבזק בינלאומי הם הספק אינטרנט היחידי בישראל שנותן חיבור סביר כלשהו, כולל גם ללקוחות הפרטיים ובמיוחד בתשתיות של הוט. וכמובן שזה שלבזק בינלאומי יש פער כזה גדול מול שאר ה ISP בישראל זה לא בגלל שבזק בינלאומי כאלה טובים, אלה שבגלל ששאר הספקים הם ברמה ירודה ביותר. ולא מדובר רק על ניתוב לחו''ל ולא רק על זה שרוב הספקים אחרים אפילו לא נותנים כתובת IP חוקית, אלה שכל ההתנהלות שלהם היא בעיתית ביותר. ובקשר לרוחב פס של בזק בינלאומי מעל תשתית של הוט במקומות שמדובר על תשתית תקינה אני יכול לתת צילום מסך שביצעתי ממש בבוקר באחד הקווים שלי:
ובקשר לנתבים של Checkpoit ו Fortigate, אז בדגמים הפשוטים שמחולקים ללקוחות ביתיים או ל SMB, כמובן שבהם לא ניתן יהיה להגיע להרבה יותר מ 100M בחיבור L2TP וזה בגלל הסיבה הפשוטה שהחומרה בהם לא מספיקה ליותר מכך. והנתבים של יצרנים אלה שכן מספיקים ל 500M או יותר בערוץ L2TP כבר מתומחרים כך שכל הלקוחות ביתיים פשוט לא ירכשו אותם. וזו הסיבה שהרבה יותר משתלם להשתמש גם במקרים אלה בנתבים שהם על בסיס של פלטפורמה של Intel ובגלל זה יש למכשיר כזה שמחירו כמה מאות דולרים בודדים משאבי חומרה שקיימים בציוד של Checkpoit ו Fortigate במחירים של אלפי דולרים רבים.
גם הגודל וצריכת הספק של פלטפורמות של Intel הוא אחר לגמרי ומתאים גם ללקוח ביתי וגם למשרד שצריך אפשרויות מתקדמות כולל גם IPS\IDS וגם חיבור VPN . דוגמה למכשיר כזה במחיר של 230$ עם 8GB זיכרון RAM, עם 128GB של FLASH ועם מעבד 2.7GHz עם 4 ליבות שכולל את רכיב של מאיץ הצפנה בחומרה:
מכשיר כזה עובד לי במספר מקומות כנתב בקו של הוט 500M ונותן את כל השירותים שמכשירים של Checkpoit ו Fortigate באלפי דולרים לא מסוגלים לספק. במיוחד זה חשוב בתקופה של עשור אחרון, שצריך להגן גם על משרדים קטנים מאיומי כופרה וגם שבמשרדים אלה העובדים מחוברים מהבית לרשת משרדית דרך VPN ויש בהם גם מרכזיות SIP שצריך לדואג להם גם ל QOS וגם ל VLAN נפרד.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #101 

שמע עם בזק בינלאומי כבר בא לי להקיא בשבועות האחרונים העברתי מעל 27 לקוחות מבזק בינלאומי בגלל שה"נטפליקס איטי או לא עובד" ניתוקים, ירידת מהירות וכו"
מעלים את בזק ובזק בינלאומי על הקו נציג בזק אומר ,רואה ניתוקי ספק, נציג בזק בינלאומי אצלנו הכל תקין למרות שההופ השני מראה דליי של 380MS.
בתשובה של הנציג של בזק בינלאומי תעשה פינג ישר לשרת נראה טוב ואז השוס "אנחנו מגבילים את הענות של השרת ל tracert"😏
עוברים לסלקום נטויזן אין ניתוקים ולא בטיח הכל עובד 😀, כנ"ל לגבי בזק בינלאומי באמצעות הוט,
גם לפרטנר יש בעיות בזמן האחרון ומהספקים הגדולים נשאר רק סלקום נטויזן(jחלק מהטבעת אופטית של הספקים הגדולים וגישה מהירה לרוב ה CDN) לפחות מניסיוני שלי.

נושא ה L2TP בגרסא הישראלית ממש לא רלוונתי עבורי , במקום להשקיע בנתבים מעדיף לשכנע את הלקוח לעבור לעסקי של הוט ואז אין בעיה של IP מול הוטנט.
או לעבוד בשיטה לעיל. יש גבול כמה ניתן להשקיע בלקוח פרטי וכמה הלקוח מוכן גם לשלם. לקוח ביתי אינו חברת סטארטאפ.

לגבי הנתב מבוסס Intel נראה מעניין צריך לנסות להזמין אחד ולהתקין תודה! מה אתה מתקין עליו pfsense ?
יש לך קישור לחומרה ויש גם משהוא ללא HDMI או במארז יותר בריא?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #102 

לגבי הנתב מבוסס INTEL, אז, אם רוצים מארז יותר בריא, מהמוצרים סיניים פשוטים וזולים יש את המוצר זה למשל בכ 650 דולר:
Pfsense Router 8th Gen Kaby Lake R Intel I5 8250u Quad Core Mini Server 6 Lan Fanless PC
רק מה, גם הוא עם HDMI, מכיוון שזה היום נדרש לצורך השימוש במכשירי EMBDDED כאלה. כמובן שלא חייבים להשתמש בו ואת ה CONSOLE שלו ניתן לקבל מהיציא של RS232 שקיימת בו. ולהתקין עליו אפשר כל דבר החל מ pFsense, דרך OPnsense וכו'.
ובקשר לבזק בינלאומי כפי שכבר הסבתי, בניגוד להוטנט, אם מדובר על קו הוט תקין, אז מקבלים חיבור אינטרנט הכי איכותי מכל מה שניתן לקבל בישראל, כולל גם בחיבור ביתי זו.. יש לי מאות של קווים כאלה ובכולם כל השירותים שאני מפעיל על הקווים אלה פועלים מצויין מזה שנים, גם בתקופה של השנה האחרונה שבכל שאר הספקיות יש ניתוקים בלתי פוסקים.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #103 

תודה על ההמלצה לחומרה! בעלות הזאת של 650$, לרוב הנתבים הביתיים לבתים עם עד 100 NODES לרוב אני עדיין יעדיף כבר Checkpoint מסדרת 1500 ...
בנושא האבטחה אני די FanBoy של צקפוינט מאז ומעולם.😀

אם מדובר על קו הוט תקין,... זו מילת המפתח במיוחד אם מדובר על קוים עסקיים, יש לי לקוחות עם 100 סימטרי בסיב שאצלם עם בזק ובזק בינלאומי הכל יציב.
כנ"ל לגבי לקוחות ביתיים מסויימים שאצלם עדיין הכל עובד תקין. יחד עם זאת הניסיון שלי בתקופה האחרונה מראה שלא מעט לקוחות פרטיים לפחות שלי ושל דילרים
שאני עובד איתם סבלו עד להחלפת הספק, ברמת השרון , כפר שמריהו, הרצליה, ראשון לציון, תל אביב וכו".

ברמת השרון היה לי דווקא קטע עם פרטנר בקו בזק רגיל שקיבלו פתאום העת 5 מגה על קו של 70, התקשרו לבזק דבר ראשון דוחפים את ה Be המהולל.
רק לאחר הפיכת ה Be ללברידג' (בזק טוענים בכל הכוח שלא ניתן להפוך לברידג') והחלפת ספק לסלקום נטויזן הלקוח התחיל לקבל מהירות נורמלית לקו בזק.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #104 

מעבר לכך שסידרה 1500 של Checkpoint מגיע עם משאבי חומרה דלים ביותר וחוסר באפשרויות של מנגנוני אבטחה ותקשורת בסיסיים, אז גם הביצועים שלה אפילו לא יגיעו לחמישית ממה שמערכת פשוטה כזו של INTEL יכולה לספק. למשל, אם Check Point 1550 שנמכר במחיר של פי שניים ממוצר המדובר:
1550 Security Appliance CPAP-SG1550 3Y נתב Check Point
מסוגל לספק רק רוחב פס של כ 450MBPS :
דבר שלא מספיק אפילו לצורך חיבור של קו הוט של 500M, אז מערכת זו של INTEL יכולה לספק רוחב פס מצטבר של כמה GBPS טובם בניתוח ועצירה של איומי רשת. על העדכני אבטחה וגמישות אני כבר לא מדבר אפילו.
וחוץ מזה מקודם כבר נתתי כבר המלצה על חומרה במחיר של כ 250 דולר ועם משאבים שמספיקים לקו של 500M הוט.

ובקשר לקווים, כבר לפני כמה תגובות נתתי לך צילום מסך של המחשת מהירות בקו הוט ביתי ולא עסקי עם חיבור דרך בזק בינלאומי.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #105 

במקרה יצא לי ליהיות לפני כשנתיים גם בבית השקעות גדול, חברת ביטוח ולא מזמן בחברת תקשורת מהגדולות ביותר בארץ, נחש איזה Firewall היה בבית ההשקעות Checkpoint GIada שראיתי במו עיני בחדר התקשרות, ובחברת התקשרות הגדולה לאחר דין ודברים עם אנשי האבטחה לבדוק לוגים וופתיחת פורטים לגבי מערכת של ספק מערכות בקרה חיצוני שייעצתי להם בנושאי תקשורת. הסתבר שחברת התקשרות עובדים עם צקפוינט, אני לא מדבר על חברות אמריקאיות גדולות שמתעקשות לעבוד רק CIsco אלא על חברות ישראליות ואירופיאות.
יתרה מכך עד כמה שאני יודע מנועי האבטחה בצקפוינט דומים או לכל הפחות הקוד דומה בין הפלטטפורמות ו"הגליק" הגדול של צקפוינט מאז ומתמיד היה זה לזהות קוד עוין התנהגות חשודה ולחסום אותה. באחת החברות שעבדתי בעבר Finjan Software שעסקה בין השאר במכירה של פתרונות Zero Day Attack פתחו Sandbox שבדק התנהגות של כל קובץ שהורדת בסביבה ונירטואלית. אותו המנגנון קיים היום בצקפוינט בשם אחר.
אז מה בדיוק חסר בקופסאות Checkpoint קטנות חוץ מיכולות ניתוב מורכבות שאף פעם זה לא היה הצד החזק שלהם?

לגבי בדיקת המהירות לא מאמין שאתה sys_admin נפלת למלכודת הזאת , בדיקת מהירות כפי שאתה יודע מקבלת תיעדוף אצל הספק.
וכל הבדיקות אצל הלקוחות של בזק בינלאומי שלא היו בהם ניתוקים יצאו תקינות במהירות מקסימלית של הקו, יתרה מכך חיבור למצלמות הבית ו VPN לבית היו תקינים,
איפה הבעיה בבזק בינלאומי שוב פעם להערכתי כל פנייה לשרותי Streaming , גלישה וכו" מופנים לשרתים אחרים שלהם ושם התקלה שבזק בינלאומי לא מתקנים. לקוחות עסקיים
תמיד יקבלו Route אחר לגמרי.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”