חדש בישראל: מהיום פרטנר מביאה אליכם הביתה מהירות 3 ג'יגה

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ViruzZ
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

Re: חדש בישראל: מהיום פרטנר מביאה אליכם הביתה מהירות 3 ג'יגה

נושא שלא נקרא #16 

09/07/2021 23:27  
ildonaldo כתב:
יש לי 1 גיגה של סלקום ואני במקרה הטוב מקבל 98 מגה... בכל פעם שאני מוצא מספיק עצבים וזמן להתקשר אליהם, מעבירים אותי לפטמה ש"עושה משהו" ואומרת לי לכבות ולהדליק את המודם, ואז בבדיקת מהירות אני חוזר לקבל 1000Mbs למשך כשעה ואז שוב זה נתקע על 100... לא מצפה להרבה משוב ספק אינטרנט בארץ. הם פשוט לא מסוגלים לספק מהירויות כאלו באופן קבוע, אז הם מפעילים הגבלת מהירות בשיטת מצליח וזה מאד מצליח, כי מי באמת בודק כל יום או שם לב להבדלים בין 100 ל 1000?
...
90% זה הגדרות כרטיס רשת במחשב, תכנס להגדרות ותכבה כל מה שקשור לחסכון בחשמל של הכרטיס ותגדיר אותו במקום סנכרון אוטומתית ל 1 גיגה
באנגלית זה "Speed & Duplex"
תבחר מהרשימה 1Gigabyte Full Duplex

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

ildonaldo כתב:
יש לי 1 גיגה של סלקום ואני במקרה הטוב מקבל 98 מגה... בכל פעם שאני מוצא מספיק עצבים וזמן להתקשר אליהם, מעבירים אותי לפטמה ש"עושה משהו" ואומרת לי לכבות ולהדליק את המודם, ואז בבדיקת מהירות אני חוזר לקבל 1000Mbs למשך כשעה ואז שוב זה נתקע על 100... לא מצפה להרבה משוב ספק אינטרנט בארץ. הם פשוט לא מסוגלים לספק מהירויות כאלו באופן קבוע, אז הם מפעילים הגבלת מהירות בשיטת מצליח וזה מאד מצליח, כי מי באמת בודק כל יום או שם לב להבדלים בין 100 ל 1000?
...
כמו שקודמי אמר כנראה שהבעיה אצלך - לי יש סלקום פייבר כבר מספר שנים והמהירות לא יורדת מ-900Mb לשניה.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 100 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

09/07/2021 23:54  
vic1234 כתב:
ildonaldo כתב:
...
99,99% בעיה אצלך בבית
...
אני שם לב :)
זה מאוד תלוי איך ההורדה מתבצעת ומול איזה שרת. לדוגמא, במידה ואתה משתמש במנהל הורדות שמסוגל לפתוח
מס' רב של חיבורים בו זמנית ,אז תוכל לנצל את מלוא רוחב פס...אבל שוב פעם, זה אך ורק כאשר השרת לא מגביל אותך.שרתי משחקים בד"כ נותנים למשתמשים את מלוא רוחב הפס לצורך הורדת קבצי גדולים מאוד. אין נוסחה קבועה,
הם כמובן גם יכולים להגביל משתמשים בשעות מסוימות.

נקודה נוספת:
היכולת עיבוד של המחשב שלך גם מאוד חשובה. מחשב איטי בהחלט יהיה סוג של Bottleneck ויכול להשפיע על מהירות ההורדה, בעיקר ביצועי הדיסק. עם חומרה ישנה הגעתי למהירות מקסימלית של 350Mbps ולאחר שידרוג אני מקבל מהירויות הרבה יותר טובות מול אותם שרתים!. בסביבות 500 עד 900Mbps (תלוי בשרת). אז מחשב מהיר זה חובה!

הבעיה של חברות התקשורת היא, שאין להם מערך תמיכה נורמלי. הכל מתבצע בחובבנות כמו אינסטלטורים.
לכן, אין הסברים ושקיפות מקצועית לגבי מה הלקוח אמור לצפות בחיבור לתשתית סיבים. כל דביל מצוי יכול לפתוח אפלקציית Speed Test ולהראות לך את המחוג מגיע ל 950Mbps עד סף אורגזמה. זה כמו להתניע את הרכב וללחוץ על דוושת הגז אבל מבלי לנסוע חחח

kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 335 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

אתמול ראיתי את זה לראשנה ונכנסתי לבדוק במה מדובר. 260 ש"ח לחודש במקום 100 תמורת 50 מגה בהעלאה?.... פחות....

ValorHeart
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 81 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

כמו כן, כיום הסוויצ'ים של פרטנר בבניינים הם 1 ג'יגה, וכאשר הלקוח הראשון באותו הבניין יזמין את השירות, הם יחליפו את הסוויצ' ל10 ג'יגה

דן124
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

אני מבין, שאין למעשה שום טעם של ממש לרכוש את ה 3 ג'יגה של פרטנר. בטח כל עוד שני מחשבי ה Dell הנייחים שלי מאובזרים בכרטיס רשת של 1 ג'יגה.

אשאר עם ה 1 ג'יגה שלהם.

הבנתי נכון?

שבוע טוב חברים.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

מנסה להבין איזה שירות זקוק לכאלה קצבים. אולי אם המחשב שלנו היה מרוחק ומקומית היינו משתמשים בטרמינלים פשוטים. אולי גיימינג בענן? כל אלה דורשים שבריר מהקצבים האלה.

היחידים שבאמת יכולים לנצל את הקצבים האלה זה צרכנים כבדים כמו חברות.

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

אני חושב שזה בעיקר מלחמות אגו בין החברות... כל אחת רוצה להיות עם המספר הכי גדול. אולי זה אפילו עובד כדי למשוך לקוחות?

בכל מקרה זה מגוחך, את ה-1Gbps אנחנו בקושי מנצלים, אז אין סיבה למהר להירשם.

הדבר הטוב שיוצא מזה הוא שהחברות משקיעות בתשתיות איכותיות (אני מקווה) שיוכלו לשמש את גדילת הצריחה למשל מספר עשורים. יכול להיות שזאת באמת הסיבה שהם טורחים, וההצעה להתחבר ל-3Gbps היא לא בכוונה שזה באמת יתפוס, אלא פשוט כי הם יכולים להציע את זה כתוצר לוואי מההשקעה לטווח ארוך.

הכל ספקולציה כמובן.

אני אקח סיכון להישמע טיפש, אבל אני באמת לא רואה איך הצרכן הממוצע אי פעם יצטרך יותר מ-1Gbps.

ViruzZ
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #24 

11/07/2021 8:46  
דן124 כתב:
אני מבין, שאין למעשה שום טעם של ממש לרכוש את ה 3 ג'יגה של פרטנר. בטח כל עוד שני מחשבי ה Dell הנייחים שלי מאובזרים בכרטיס רשת של 1 ג'יגה.

אשאר עם ה 1 ג'יגה שלהם.

הבנתי נכון?

שבוע טוב חברים.
...

עם יש לך 2 מחשבים אז כל מחשב יקבל חיבור של גיגה משלו ועוד ישאר גיגה ל WIFI
אתה לא חייב לנצל את כל המהירות, זה פשוט נותן יותר לכל מחשב או מכשיר שיש לך

ViruzZ
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #25 

11/07/2021 10:06  
NeatNit כתב:
אני חושב שזה בעיקר מלחמות אגו בין החברות... כל אחת רוצה להיות עם המספר הכי גדול. אולי זה אפילו עובד כדי למשוך לקוחות?

בכל מקרה זה מגוחך, את ה-1Gbps אנחנו בקושי מנצלים, אז אין סיבה למהר להירשם.

הדבר הטוב שיוצא מזה הוא שהחברות משקיעות בתשתיות איכותיות (אני מקווה) שיוכלו לשמש את גדילת הצריחה למשל מספר עשורים. יכול להיות שזאת באמת הסיבה שהם טורחים, וההצעה להתחבר ל-3Gbps היא לא בכוונה שזה באמת יתפוס, אלא פשוט כי הם יכולים להציע את זה כתוצר לוואי מההשקעה לטווח ארוך.

הכל ספקולציה כמובן.

אני אקח סיכון להישמע טיפש, אבל אני באמת לא רואה איך הצרכן הממוצע אי פעם יצטרך יותר מ-1Gbps.
...

כמה שיותר יותר טוב!
עם יש לך משפחה עם ילדים אז כל אחד יקבל "חיבור פרטי" בלי לריב.
יש אפלואד יותר גבוה לגיבוי בענןן

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

לא חייבים להגדיל את מהירות ההורדה כדי להגדיל את ההעלאה, זה שאף ספקית לא מאפשרת לשנות אחד בלי השני זה בעיה בפני עצמה...

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”