שאלה מגדיל טווח ל-WIFI Edimax EW-7612UAn V2 nMAX Wireless USB

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
clubnet (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: clubnet
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 189 פעמים

שאלה מגדיל טווח ל-WIFI Edimax EW-7612UAn V2 nMAX Wireless USB

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים יש לי איזה חדר שהקליטה ב-WIFI חלש מאוד..

לכן ראיתי את המוצר הזה:

https://ksp.co.il/web/item/11008&appkey ... gJoSPD_BwE

מתאם רשת אלחוטי Edimax EW-7612UAn V2 nMAX Wireless USB 300Mbps
1-האם המוצר מגביר את טווח ה-WIFI למחשב נייד?
2-האם אני מחבר אותו רק ל-נייד בישביל לקבל מהירות גבוהה?
3-כיצד מחברים את המוצר, רק ל-USB וזהו , יש לו דרייבר כלשהו ..?
4-קיים איזה סרטון למוצר+כולל התקנה ?
אשמח להסברים, ותשובות על המוצר תודה לכם.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 534 פעמים

Re: שאלה מגדיל טווח ל-WIFI Edimax EW-7612UAn V2 nMAX Wireless USB

נושא שלא נקרא #2 

המוצר לא נועד לזה. יכול להיות שתהיה לו קליטה מעט טובה יותר מהרכיב המובנה בלפטופ, אבל זה לא אמור להיות משהו מורגש.
לא ברורה מה פריסת התשתית בבית, האם יש נקודה קרובה יותר לחדר שאפשר לחבר אליה מכשיר שימש כ-AP או מערכת MESH כלשהי. תפרט בבקשה...

lior44
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כמו שהבחור שלפניי אמר, המוצר שציינת הוא כמו שהמוצר שרשמת עליו בפוסט אחר שיש לך, הוא מאפשר רשת אלחוטית עבור מחשב (בין אם אין לו בכלל או לשפר כרטיס ישן קיים).
בשביל המטרה שלך שזה להגביר טווח אתה צריך מוצר שנקרא מגדיל טווח. לדוגמה אתה יכול לבחור אחד מאלה - https://www.ivory.co.il/catalog.php?act=cat&id=6053.

אם אתה רוצה פשוט וזול יכול להמליץ לך על הTP-Link TL-WA850RE - קל להתקנה ונותן טווח יפה יחסית למחיר שלו.
מה שחשוב אבל הוא מיקום המגדיל טווח. יש למקם אותו באמצע הדרך בין הראוטר לבין החדר, אז חשוב שתבדוק שיש לך שקע חשמל פנוי באמצע הדרך.
עוד טיפ- אם תמקם אותו גבוה הוא נותן טווח ממש יפה לעומת מיקום נמוך.

רק כדי שתבין, מגדיל טווח מסוג זה יוסיף לך רשת אלחוטית עם שם חדש השונה מהרשת הקיימת. באם אתה רוצה שזאת תיהיה רשת אחת אחידה בכל הבית נדרש כבר פתרון MESH אך אלה עלויות אחרות לחלוטין.

clubnet (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #4 

14/07/2021 13:50  
ChinggisKhan כתב:
המוצר לא נועד לזה. יכול להיות שתהיה לו קליטה מעט טובה יותר מהרכיב המובנה בלפטופ, אבל זה לא אמור להיות משהו מורגש.
לא ברורה מה פריסת התשתית בבית, האם יש נקודה קרובה יותר לחדר שאפשר לחבר אליה מכשיר שימש כ-AP או מערכת MESH כלשהי. תפרט בבקשה...
...
שלום לך חבר..תודה על המענה..
אסביר את כל הבעיה ככה שנמצא פתרון מועיל..
יש בכניסה לבית באיזור הסלון שם יושב לו המודם (הוטבוקס-2)
אליו מחובר מחשב נייח, שתמיד שם.. איתו הכל בסדר!

הבעיה מתחילה במחשב הנייד , שהוא רוב הזמן מחובר ב-WIFI..
כאשר אני נכנס איתו לחדר מסויים, הקליטה ב-WIFI חלשה, לפעמים מנתנק.. הקיצר לא משהו.
ולכן חשבתי על מגדיל טווח.. וחשבתי על המוצר הזה :
https://www.ivory.co.il/catalog.php?id= ... PUQAvD_BwE

אבל הבנתי שכל המוצרים הללו, במקום להועיל עושים ההפיך.. לא ממש טובים
מורידים את מהירות האינטרנט בבית.. האמת לא יודע כמה זה נכון..
כי לא נסיתי אותו בעצמי, אבל נאמר לי על ידי מספר אנשים..

זה כל הסיפור..

נ.ב- אמרתי לעצמי במקום לסבול בקטע של WIFI וכל מיני
מגדילי טווח, פשוט לקנות כבל רשת CAT6 ולחבר מההוטבוקס 2 לנייד .. מה דעתך?
ככה שמההוטבוקס 2 יצאו 2 כבלי רשת..
1- למחשב הנייח
2- למחשב הנייד..

14/07/2021 18:06  
lior44 כתב:
כמו שהבחור שלפניי אמר, המוצר שציינת הוא כמו שהמוצר שרשמת עליו בפוסט אחר שיש לך, הוא מאפשר רשת אלחוטית עבור מחשב (בין אם אין לו בכלל או לשפר כרטיס ישן קיים).
בשביל המטרה שלך שזה להגביר טווח אתה צריך מוצר שנקרא מגדיל טווח. לדוגמה אתה יכול לבחור אחד מאלה - https://www.ivory.co.il/catalog.php?act=cat&id=6053.

אם אתה רוצה פשוט וזול יכול להמליץ לך על הTP-Link TL-WA850RE - קל להתקנה ונותן טווח יפה יחסית למחיר שלו.
מה שחשוב אבל הוא מיקום המגדיל טווח. יש למקם אותו באמצע הדרך בין הראוטר לבין החדר, אז חשוב שתבדוק שיש לך שקע חשמל פנוי באמצע הדרך.
עוד טיפ- אם תמקם אותו גבוה הוא נותן טווח ממש יפה לעומת מיקום נמוך.

רק כדי שתבין, מגדיל טווח מסוג זה יוסיף לך רשת אלחוטית עם שם חדש השונה מהרשת הקיימת. באם אתה רוצה שזאת תיהיה רשת אחת אחידה בכל הבית נדרש כבר פתרון MESH אך אלה עלויות אחרות לחלוטין.
...
היי תודה לך על התשובה .. חשבתי על המוצר הזה :
מגדיל טווח Tp-Link RE300 AC1200 Wi-Fi
https://www.ivory.co.il/catalog.php?id= ... PUQAvD_BwE

כפי שתיארתי לחבר : ChinggisKhan ציטוט מעליך..
כתבת לי :
מגדיל טווח מסוג זה יוסיף לך רשת אלחוטית עם שם חדש השונה מהרשת הקיימת
...
שזה אומר במקום לקבל את השם הזה של מכשיר ההוטבוקס 2 : HOTBOX-8685
אני אקבל שם של : Tp-Link RE300
העניין לפי מה שהבנתי שהמוצר ה-Tp-Link RE300, משבש קצת את המהירות של האינטרט..
זה נכון או שזה סתם איזה אגדה אורבנית?

אשמח אם תעשה לי קצת סדר בכל הדבר הזה..
סתם לקנות מוצר שלא יתן תועלת מיותר לא?
תודה על התשובות שלך..

lior44
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הכי טוב אם אתה יכול זה להעביר כבל רשת. זה האינטרנט הכי יציב ובטוח שתקבל ובמהירות גבוהה. רק תוודא שיש לך כניסת רשת בלפטופ ואם לא אתה צריך גם מתאם רשת לUSB.

לגבי הTp-Link RE300, לא ידוע לי על עניין הניתוקים אבל מגדיל זה הוא בכלל מגדיל mesh שמחובר למערכת הonemesh של tp-link או במילים פשוטות אתה צריך ראוטר שלהם שתומך בonemesh כדי לקבל את היכולות שלו. למקרה שלך הייתי קונה מגדיל טווח רגיל או כבר חושב על מערכת mesh כמו הdeco m5 או יש גם פתרונות מסין זולים יותר - כל זה בתנאי שאתה לא מעביר את הכבל רשת...

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

1. חיבור בכבל רשת בוודאות יתן לך את המהירות הטובה ביותר. אם הנייד בעיקר נמצא בנקודה קבועה בחדר אחר אז זו בהחלט אופציה טובה.
2. במידה והנייד מסתובב בחדר שינה (למשל) ולא בנקודה קבועה אז אפשר לחבר לנקודת רשת ראוטר כלשהו (יכול להיות ראוטר ישן שלא נמצא בשימוש או אפילו ראוטר זול) ולהגדיר אותו כ-AP, מה שיתן לך בעצם נקודת גישה נוספת לאותה רשת. לא אסבך עכשיו בהסבר על ריבוי רשתות אבל זה פתיר בערך, תלוי בטכנולוגיה של המכשיר.
3. אם אתה מחפש פתרון ברמה גבוהה יותר (יקר יותר ולהבנתי זה לא המקרה) אתה יכול לחבר את ההוטבוקס למערכת MESH איכותית שתהיה גם הראוטר וגם ה-AP וההוטבוקס ישמש כמודם בלבד.
4. בכל מקרה, ההוטבוקס לא נודע כיצירת פאר בכל מה שקשור לטווח ה-WIFI שלו (או לכל מה שקשור לכל דבר אחר לצורך העניין) ותמיד אפשר לחבר אליו ראוטר רציני יותר (שוב ההוטבוקס יהיה מודם בלבד) שיתן שיפור כלשהו בטווח האלחוטי (ויפתור בעיות אחרות שאולי קיימות).

clubnet (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #7 

14/07/2021 18:50  
lior44 כתב:
הכי טוב אם אתה יכול זה להעביר כבל רשת. זה האינטרנט הכי יציב ובטוח שתקבל ובמהירות גבוהה. רק תוודא שיש לך כניסת רשת בלפטופ ואם לא אתה צריך גם מתאם רשת לUSB.

לגבי הTp-Link RE300, לא ידוע לי על עניין הניתוקים אבל מגדיל זה הוא בכלל מגדיל mesh שמחובר למערכת הonemesh של tp-link או במילים פשוטות אתה צריך ראוטר שלהם שתומך בonemesh כדי לקבל את היכולות שלו. למקרה שלך הייתי קונה מגדיל טווח רגיל או כבר חושב על מערכת mesh כמו הdeco m5 או יש גם פתרונות מסין זולים יותר - כל זה בתנאי שאתה לא מעביר את הכבל רשת...
...
היי ידידי..
לגבי כבל רשת כניסה בלפטופ קיים, כבר העברתי דרכו את הכבל..
אני ילך על זה וזהו, כבל בארוך 10M
CAT6

14/07/2021 18:51  
ChinggisKhan כתב:
1. חיבור בכבל רשת בוודאות יתן לך את המהירות הטובה ביותר. אם הנייד בעיקר נמצא בנקודה קבועה בחדר אחר אז זו בהחלט אופציה טובה.
2. במידה והנייד מסתובב בחדר שינה (למשל) ולא בנקודה קבועה אז אפשר לחבר לנקודת רשת ראוטר כלשהו (יכול להיות ראוטר ישן שלא נמצא בשימוש או אפילו ראוטר זול) ולהגדיר אותו כ-AP, מה שיתן לך בעצם נקודת גישה נוספת לאותה רשת. לא אסבך עכשיו בהסבר על ריבוי רשתות אבל זה פתיר בערך, תלוי בטכנולוגיה של המכשיר.
3. אם אתה מחפש פתרון ברמה גבוהה יותר (יקר יותר ולהבנתי זה לא המקרה) אתה יכול לחבר את ההוטבוקס למערכת MESH איכותית שתהיה גם הראוטר וגם ה-AP וההוטבוקס ישמש כמודם בלבד.
4. בכל מקרה, ההוטבוקס לא נודע כיצירת פאר בכל מה שקשור לטווח ה-WIFI שלו (או לכל מה שקשור לכל דבר אחר לצורך העניין) ותמיד אפשר לחבר אליו ראוטר רציני יותר (שוב ההוטבוקס יהיה מודם בלבד) שיתן שיפור כלשהו בטווח האלחוטי (ויפתור בעיות אחרות שאולי קיימות).
...
היי תודה לך על כל התשובות..
תראה בגדול, שאני אם הנייד בסלון ליד מקלט הטלויזיה:
שם נמצא מיני פייבר של הוט, ככה שהקליטה יציבה לחוטין..
אבל בחדר הסורר..שאין לו ממש קליטה ב-WIFI , אני סובל .. ולכן אני יקנה כבל רשת שיגיע מההוטבוקס 2
ואחבר אותו לנייד בלי כל מיני מגדילי טווח למינהם..
מה דעתך?

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #8 

אם זה נוח לך זה פתרון שיתן לך מענה על הבעיה

clubnet (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה