רשת ביתית קווית - מקבל רק 100 מגה

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
wolffart (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: wolff art
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

רשת ביתית קווית - מקבל רק 100 מגה

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

התקנתי לבד רשת ביתית קווית וגם את הכבלים חיברתי לבד (עם מחברים שלא דורשים לוחץ מקצועי) ואני מקבל רק 100 מגה, היא בנויה ככה: נתב hotbox 4 חבילה 500\10 - מחוברת ביציאת LAN1 לקונקטור RJ45 cat6A - שמחובר לכבל cat5e (שכתוב על הכבל עצמו 568A) - עובר דרך הקיר לארון תקשורת ומחובר עם מגשר cat6A דו כיווני לעוד כבל cat5e (שכתוב עליו גם 568A) שעובר דרך הקיר לחדר - ומחובר שם (החלק החשוף) ל RJ45 נקבה cat6 וממנה עם כבל cat6 רגיל (עם קונקטורים מובנים) למחשב. ואני מקבל רק 100 מגה במחשב (בדקתי בהגדרות התקן - אין בעיות של דרייברים וכו' כי ניסיתי לחבר מהחלק שמגיע עד הארון תקשורת ישירות למחשב וקיבלתי 500).

מבחינת החיבורים עצמם של הכבלים שחיברתי לבד (את החיבור בין הכבל לנתב (זכר), שני החיבורים משני קצוות המגשר בין הכבלים ואת המחבר לנקבה בחדר שבו המחשב חיברתי את כולם לפי תקן 568B בעיקר בגלל שהבנתי שזה הסטנדרט ובגלל שעל המגשר היה רק הנחיות ל568B והעדפתי להיצמד לזה), האם זאת יכולה להיות הבעיה? מה זה אומר שהכבלים (ללא הקונקטורים) הם 568A? כל העניין של התקן a/b הוא לא רק החיבור הסופי של הכבל (הקונקטור)? וכמו שאמרתי, אני לא חושב שזאת הבעיה כי עם אותם חיבורים בדיוק עד לחלק של המגשר הכל עובד על מהירות 500 אז הבעיה או במגשר בין הכבלים (או אופן החיבור) או בכבל השני שמוביל מהמגשר לחדר עצמו. יכול להיות שזה שהכבל הוא cat5e והמגשר הוא 6A יוצר בעיה כלשהי?

תודה רבה!

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 449 פעמים

Re: רשת ביתית קווית - מקבל רק 100 מגה

נושא שלא נקרא #2 

לא בודקים מהירות ברשת הפנימית על בסיס בדיקת מהירות חיצונית לחיבור האינטרנט.
לא ברור אם יש לך כבלים עם פלגים שחוברו מראש על פי תקן מסוים ואז רצוי שכלל החיבורים ברשת יהיו באותו תקן או שזה רק רישום על הכבלים וחיווטת את סיומות הכבל (כמו כל הרשת) בתקן אחיד
הסיכוי הסביר והגבוה ביותר הוא שחיווטת לא נכון או לא טוב מקטע מסוים או בכלל.
כדי לזהות מקור הבעיה חבר מחשב ובדוק מהירות רשת לכל מקטע חיבור בנפרד החל מהראוטר ואילך.
הכי פשוט להתארגן על מכשיר בדיקה לחיווט שיקצר לך את התהליך ויאפשר זיהוי של הבעיה הכי מהר

wolffart (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

14/07/2021 13:50  
Borderline1 כתב:
לא בודקים מהירות ברשת הפנימית על בסיס בדיקת מהירות חיצונית לחיבור האינטרנט.
לא ברור אם יש לך כבלים עם פלגים שחוברו מראש על פי תקן מסוים ואז רצוי שכלל החיבורים ברשת יהיו באותו תקן או שזה רק רישום על הכבלים וחיווטת את סיומות הכבל (כמו כל הרשת) בתקן אחיד
הסיכוי הסביר והגבוה ביותר הוא שחיווטת לא נכון או לא טוב מקטע מסוים או בכלל.
כדי לזהות מקור הבעיה חבר מחשב ובדוק מהירות רשת לכל מקטע חיבור בנפרד החל מהראוטר ואילך.
הכי פשוט להתארגן על מכשיר בדיקה לחיווט שיקצר לך את התהליך ויאפשר זיהוי של הבעיה הכי מהר
...
אני מעדיף שלא לקנות כרגע מכשיר בדיקה, אבל לא מבין מה יכולה להיות הבעיה, את כל הסיומות של הכבלים חיברתי לפי 568B בעצמי, ובדקתי בנפרד כל רכיב כך שהבעיה היא או במגשר בין שני הכבלים או בחיבור של כל המערכת ביחד (זה הגיוני בכלל?)

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 449 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

איך בדקת כל רכיב אם אין לך ציוד בדיקה?
אז תתחיל להסתובב עם מחשב בבית שלךקח כבל חבר אותו למחשב ולראוטר בדוק מהירות אם תקין שמור את הכבל איתך לאחר כך והמשך
עכשיו חבר את המחשב ישירות לראוטר בכבל שחיבר את הראוטר לשקע בקיר עבד - מעולה! לא עבד התקלה בכבל הזה (זה לא אומר שאין בעיות נוספות) החלף את הכבל התקול בדוק שתקין והמשך לבדוק
נתק את המחשב וחבר את כבל הרשת לשקע הקיר,
גש עם המחשב לנקודת הקצה אליה מגיע הכבל בקיר - חבר את המחשב עם כבל התקין שבדקת איתו בהתחלה לשקע שנמצא שם - האם תקין?
וכך הלאה עד שתמצא את הבעיה או הבעיות שיש לך
ואתה חייב לפתור את הבעיה הראשונה שמתגלית לפני שתוכל להמשיך לבדוק קיום בעיות נוספות בדרך הפתלתלה של הרשת שלך

wolffart (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

14/07/2021 16:43  
Borderline1 כתב:
איך בדקת כל רכיב אם אין לך ציוד בדיקה?
אז תתחיל להסתובב עם מחשב בבית שלךקח כבל חבר אותו למחשב ולראוטר בדוק מהירות אם תקין שמור את הכבל איתך לאחר כך והמשך
עכשיו חבר את המחשב ישירות לראוטר בכבל שחיבר את הראוטר לשקע בקיר עבד - מעולה! לא עבד התקלה בכבל הזה (זה לא אומר שאין בעיות נוספות) החלף את הכבל התקול בדוק שתקין והמשך לבדוק
נתק את המחשב וחבר את כבל הרשת לשקע הקיר,
גש עם המחשב לנקודת הקצה אליה מגיע הכבל בקיר - חבר את המחשב עם כבל התקין שבדקת איתו בהתחלה לשקע שנמצא שם - האם תקין?
וכך הלאה עד שתמצא את הבעיה או הבעיות שיש לך
ואתה חייב לפתור את הבעיה הראשונה שמתגלית לפני שתוכל להמשיך לבדוק קיום בעיות נוספות בדרך הפתלתלה של הרשת שלך
...

זה מה שעשיתי, ובגלל זה אני חושב שהבעיה או במגשר שבין הכבלים (שהוא חדש ובאיכות טובה) או בכל החיבור ביחד (מבחינת A B), זה הגיוני?

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 1718 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אין קשר ל- 568A או 568B, כל עוד 2 קצותיו של כבל אחד מחווטים באותו תקן.
יכול להיות כבל מושחל שמחווט ב- 568A לשקעים בשני הצדדים,
ממנו כבל ג'מפר לראוטר בצד אחד, שמחווט ב- 568B, ובצד השני ג'מפר שמחובר למחשב, שגם הוא מחווט ב- 568B.
כל ההבדל הוא בצבעי הגידים המחוברים לפינים 1,2,3,6.
יש לך כבל אחד או יותר שלא מחווט בצורה תקינה. יכול להיות פשוט גיד אחד שאין בו רציפות, או היפוך גידים כתוצאה מטעות בחיווט הקונקטור או השקע.
כמו שנאמר כבר, אתה צריך שיטתית לעבור כבל כבל, החל מהראוטר, עם מחשב, ולמצוא את הראשון שגורם לירידת מהירות חיבור ל- 100 מגה.
אחרי שמצאת ותיקנת אותו, להמשיך ולבדוק עד שתוודא שכל הכבלים שלך תקינים.

קח בשלב ראשון את כל הג'מפרים שיש לך.
חבר את המחשב עם כל אחד מהם לראוטר, ותוודא שאתה מקבל חיבור ג'יגה.
אחרי שוידאת שכולם תקינים, תעבור לבדוק את ההשחלות בקירות.

wolffart (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

14/07/2021 20:14  
Amir64 כתב:
אין קשר ל- 568A או 568B, כל עוד 2 קצותיו של כבל אחד מחווטים באותו תקן.
יכול להיות כבל מושחל שמחווט ב- 568A לשקעים בשני הצדדים,
ממנו כבל ג'מפר לראוטר בצד אחד, שמחווט ב- 568B, ובצד השני ג'מפר שמחובר למחשב, שגם הוא מחווט ב- 568B.
כל ההבדל הוא בצבעי הגידים המחוברים לפינים 1,2,3,6.
יש לך כבל אחד או יותר שלא מחווט בצורה תקינה. יכול להיות פשוט גיד אחד שאין בו רציפות, או היפוך גידים כתוצאה מטעות בחיווט הקונקטור או השקע.
כמו שנאמר כבר, אתה צריך שיטתית לעבור כבל כבל, החל מהראוטר, עם מחשב, ולמצוא את הראשון שגורם לירידת מהירות חיבור ל- 100 מגה.
אחרי שמצאת ותיקנת אותו, להמשיך ולבדוק עד שתוודא שכל הכבלים שלך תקינים.

קח בשלב ראשון את כל הג'מפרים שיש לך.
חבר את המחשב עם כל אחד מהם לראוטר, ותוודא שאתה מקבל חיבור ג'יגה.
אחרי שוידאת שכולם תקינים, תעבור לבדוק את ההשחלות בקירות.
...
את כל זה בדקתי כבר, בגלל זה אני מניח שהבעיה היא במגשר בין הכבלים (שנשמע לי מוזר כי הוא חדש ובאיכות טובה), זה שיש כבל (שהיה לא סגור (חשוף) מ2 הכיוונים) וכתוב עליו 568A בעוד אני סגרתי אותו מ2 הצדדים עם קונקטורים שסידרתי כ568B לא משפיע?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2381 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #8 

אם בדקת את כל זה, אז בדקת את המגשרים, ואם הם תקינים, אז הם לא יכולים להוות את מקור הבעיה.
ואם לא בדקת את המגשרים, אז לא בדקת את הכל.

wolffart (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

14/07/2021 21:45  
TheCoolest כתב:
אם בדקת את כל זה, אז בדקת את המגשרים, ואם הם תקינים, אז הם לא יכולים להוות את מקור הבעיה.
...
האפשרות היחידה שלי לבדוק את המגשר (יש רק אחד) היא רק כשהכל מחובר, בדקתי הכל בנפרד ועובד תקין לכן הבעיה או בו (שזה מוזר כי הוא חדש) או בחיבור של כל המערכת מבחינת A B (מה שאני מבין שלא אמור להשפיע במידה וחיברתי הכל לפי B). יכולה להיות בעיה בזה שהכבלים עצמם הם cat5e בעוד הקונקטורים הם cat6A? (אולי מבחינת גודל הקונקטור וזה שהוא מיועד לכבלים עבים יותר אז הוא לא נועץ את השיניים בצורה טובה?)

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #10 

16/07/2021 12:39  
wolffart כתב:
14/07/2021 21:45  
TheCoolest כתב:
...
האפשרות היחידה שלי לבדוק את המגשר (יש רק אחד) היא רק כשהכל מחובר, בדקתי הכל בנפרד ועובד תקין לכן הבעיה או בו (שזה מוזר כי הוא חדש) או בחיבור של כל המערכת מבחינת A B (מה שאני מבין שלא אמור להשפיע במידה וחיברתי הכל לפי B). יכולה להיות בעיה בזה שהכבלים עצמם הם cat5e בעוד הקונקטורים הם cat6A? (אולי מבחינת גודל הקונקטור וזה שהוא מיועד לכבלים עבים יותר אז הוא לא נועץ את השיניים בצורה טובה?)
...
חבר,
או שבדקת את הכבלים שלך, או שלא בדקת.
מצד אחד אתה אומר שבדקת והם תקינים, ומצד שני שואל אם יכול להיות שהם לא תקינים.

קצת הבהרת מושגים, כי נראה שאתה לא מבין אותם.
כבל רשת שיש לו בשני צדדיו מחבר RJ45, נקרא מגשר, או ג'מפר.
לפי מה שאתה אומר, אני מניח שמה שאתה קורא לו מגשר, זה בעצם סוויץ' (המכשיר שהכבלים מתחברים אליו).

אז נתחיל מהתחלה...
בדקת את הכבלים, והם נותנים כולם חיבור 1 גיגה, כשמחברים מחשב לראוטר עם כל אחד מהכבלים.
יש לזה תשובה אחת - כן או לא.

wolffart (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

16/07/2021 16:30  
Amir64 כתב:
16/07/2021 12:39  
wolffart כתב:

...
חבר,
או שבדקת את הכבלים שלך, או שלא בדקת.
מצד אחד אתה אומר שבדקת והם תקינים, ומצד שני שואל אם יכול להיות שהם לא תקינים.

קצת הבהרת מושגים, כי נראה שאתה לא מבין אותם.
כבל רשת שיש לו בשני צדדיו מחבר RJ45, נקרא מגשר, או ג'מפר.
לפי מה שאתה אומר, אני מניח שמה שאתה קורא לו מגשר, זה בעצם סוויץ' (המכשיר שהכבלים מתחברים אליו).

אז נתחיל מהתחלה...
בדקת את הכבלים, והם נותנים כולם חיבור 1 גיגה, כשמחברים מחשב לראוטר עם כל אחד מהכבלים.
יש לזה תשובה אחת - כן או לא.
...
זה לא העיסוק העיקרי שלי, אני מהנדס תוכנה, אז למדתי את המושגים ואת אופן ההרכבה מהאינטרנט, אולי טעיתי בחלק.
במגשר התכוונתי לחתיכת מתכת קטנה שמחברת שני כבלי CAT חשופים (ללא הסיומת שלהם): https://delock.co.il/products/86428

לחבר כל כבל לראוטר עובד אבל הייתי צריך בכל פעם לחבר לכבל קונקטור מכל צד (כי הכבלים היו חשופים - ללא הסיומת). בכל מקרה החלפתי את המגשר שבין הכבלים ועכשיו הכל עובד אז תודה רבה!

אשמח לשאול עוד משהו, אני רוצה לקנות ריפיטר (מפיץ וויפי מכבל רשת שמגיע מהראוטר) כדי שאוכל לחבר את הכבל רשת גם אליו (בשביל וויפי) וגם למחשב בשביל רשת קווית, האם ספליטר בסגנון הזה יעבוד בצורה טובה (מבחינת מהירות גלישה וכו'): https://www.enclip.co.il/s/p/5489101-Wp ... rnet-Socke

והאם יש המלצה לרפיטר מסויים?

שוב תודה רבה על העזרה

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אתה לא צריך רפיטר, אלא צריך נקודת גישה Access Point.
כמעט כל ראוטר ניתן להגדיר כ-AP. אפשר גם לקנות AP ייעודית.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #13 

השיטה שאתה עובד בה היא מקור לבעיות. לא עובדים ככה.
מגשר כמו זה שקישרת אליו מאוד לא מומלץ לשימוש. ולא עובדים עם כבלים חשופים.
בחיים לא ראיתי מישהו שמשתמש בחיבור כזה.
למה לא להחליף לכבל שלם באורך הדרוש?

1. מאוד כדאי להשתמש בכבלים עם קונקטורים לחוצים משני הצדדים.
2. אם יש כבלים מושחלים, אז הם מחוברים לשקעים בשני הצדדים, ואל השקעים מחברים כבל כמו שמתואר בסעיף 1.

לשאלה האחרונה שלך...
מפצל כזה מאפשר רק להתקן אחד מהשניים המחוברים אליו לעבוד בזמן נתון.
ממש לא רצוי להשתמש בו.
קנה ראוטר שמכיל רשת WIFI ברמה המתאימה לך.
תגדיר אותו כ- Access Point.
הוא כבר מכיל לרוב 4 חיבורי LAN, אז אתה מחבר אותו עם כבל אחד לראוטר שלך, ואת המחשב מחבר לראוטר הזה בכבל נוסף.

wolffart (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

20/07/2021 12:30  
Amir64 כתב:
השיטה שאתה עובד בה היא מקור לבעיות. לא עובדים ככה.
מגשר כמו זה שקישרת אליו מאוד לא מומלץ לשימוש. ולא עובדים עם כבלים חשופים.
בחיים לא ראיתי מישהו שמשתמש בחיבור כזה.
למה לא להחליף לכבל שלם באורך הדרוש?

1. מאוד כדאי להשתמש בכבלים עם קונקטורים לחוצים משני הצדדים.
2. אם יש כבלים מושחלים, אז הם מחוברים לשקעים בשני הצדדים, ואל השקעים מחברים כבל כמו שמתואר בסעיף 1.

לשאלה האחרונה שלך...
מפצל כזה מאפשר רק להתקן אחד מהשניים המחוברים אליו לעבוד בזמן נתון.
ממש לא רצוי להשתמש בו.
קנה ראוטר שמכיל רשת WIFI ברמה המתאימה לך.
תגדיר אותו כ- Access Point.
הוא כבר מכיל לרוב 4 חיבורי LAN, אז אתה מחבר אותו עם כבל אחד לראוטר שלך, ואת המחשב מחבר לראוטר הזה בכבל נוסף.
...
אני בדירה שכורה אז מעדיף לא להשקיע עכשיו בהשחלת כבל חדש, בכל מקרה אני מצליח לקבל 480 מגה (מתוך חבילה של 500) ככה אז לבינתיים זה אחלה.

חשבתי על משהו זול יותר כי הראוטרים עם החיבורי LAN 1000 GIGABIT יקרים אבל זה נראה לי הפתרון הכי טוב. אחפש ראוטר, תודה רבה על העזרה!

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”