סטרים ממחשב לטלויזיה דרך רשת קווית?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ElPelado (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

סטרים ממחשב לטלויזיה דרך רשת קווית?

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים,
יש לי מחשב (נייח) עם ווינווס 10 וטלויזיה סמסגוג (לא אנדרויד). אין לי סטרימר.
כיום שניהם יחסית קרובים ולכן כשאני רוצה לראות תוכן מהמחשב בTV אני משתמש בHDMI (למשל אם אני רוצה לראות את שולחן העבודה, או משהו מתוך אתר אינטרנט, כמו שידור של ערוץ רשת מתוך האתר שלהם).

אני מכיר את האפשרות שיש בwindows10 לעשות stream לטלויזיה, אבל זה עובד רק אם המחשב מחובר ב-Wifi לאותה הרשת של הטלויזיה.
בפועל אצלי המחשב (וגם הTV) מחוברים בכבל רשת (דרך נתב).

בקרוב אצטרך להרחיק בין המחשב לבין הTV ולכן לא אוכל להמשיך להשתמש בכבל HDMI.
אז השאלה: האם יש דרך לא מסובכת (מבלי להתקין יותר מדי תכנות שמסרבלות את זה) להקרין את שולחן העבודה של המחשב לטלויזיה כשהמחשב מחובר בכבל רשת?? או שאני חייב להעביר את המחשב לחיבור Wifi?

tomllic
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 83 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

Re: סטרים ממחשב לטלויזיה דרך רשת קווית?

נושא שלא נקרא #2 

DLNA
Assuming the goal is to stream content to the tv, and not the actual desktop view.

ElPelado (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

Assuming I understand what DLNA is, that is not what I need. The smart TV has an option to play video files from the hard drives on the PC, but what I need is an option to cast my desktop or chrome tabs to the TV

muli_d
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

איזו מערכת הפעלה מריצה הטלוויזיה שלך? Tizen במקרה?
אם כן, VLC זמין להורדה עבור מערכת ההפעלה הזאת, ודרך VLC אתה יכול לנגן קבצים שנמצאים על הרשת הביתית (כלומר, אתה לא צריך שהמחשב יהיה על WiFi).
מה שכן, אתה תצטרך פשוט לדאוג לשתף את הספרייה הרלוונטית מהמחשב, כדי שהוא יהיה זמין בטלווזיה.

אגב, אני בטוח שלא רק VLC תומכת בניגון קבצים מהרשת הביתית... אם יש לך מערכת הפעלה אחרת אני בטוח שתוכל למצוא אלטרנטיבה, אבל VLC מעולה.

Operation
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

מה הדגם של הטלוויזיה?

ElPelado (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

18/07/2021 16:08  
muli_d כתב:
איזו מערכת הפעלה מריצה הטלוויזיה שלך? Tizen במקרה?
אם כן, VLC זמין להורדה עבור מערכת ההפעלה הזאת, ודרך VLC אתה יכול לנגן קבצים שנמצאים על הרשת הביתית (כלומר, אתה לא צריך שהמחשב יהיה על WiFi).
מה שכן, אתה תצטרך פשוט לדאוג לשתף את הספרייה הרלוונטית מהמחשב, כדי שהוא יהיה זמין בטלווזיה.

אגב, אני בטוח שלא רק VLC תומכת בניגון קבצים מהרשת הביתית... אם יש לך מערכת הפעלה אחרת אני בטוח שתוכל למצוא אלטרנטיבה, אבל VLC מעולה.
...
כן זה tizen והאמת שלא ראיתי שיש vlc, אבל כפי שאמרתי - הבעיה שלי היא לא עם קבצים שעל המחשב - את זה אני עושה עם התכנה המובנית של הטלויזיה.
מה שחסר לי זה דרך לעשות cast של הdesktop של המחשב. בדיוק כמו שעושים עם הפלאפון ומקרינים את זה לטלויזיה, אני רוצה להקרין את המחשב.

ElPelado (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

18/07/2021 16:10  
Operation כתב:
מה הדגם של הטלוויזיה?
...
samsung Q70T

Operation
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

18/07/2021 16:30  
ElPelado כתב:
18/07/2021 16:10  
Operation כתב:
מה הדגם של הטלוויזיה?
...
samsung Q70T
...
אז אמור להיות מובנה ב-Windows. תוודא שהטלוויזיה דלוקה ותנסה למצוא אותה דרך Start Menu>Settings>Devices>Bluetooth & other devices>Add Bluetooth or other device>Wireless display or dock
אמורה להופיע שם.
מצרף תמונה

ElPelado (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

אני לא בבית אז אנסה אחר כך
אבל האם זה יעבוד גם אם המחשב שלי מחובר לרשת הבתית בכבל רשת ולא בWifi?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

לא הבנתי איך זה קשור לוויפי? הפואנה של cast זה ששתי המכשירים צריכים להיות על אותה רשת, לא משנה צורת החיבור שלהם, כלומר לאותו "שרת" שאחראי על התעבורה ונותן כתובות (DHCP).

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2381 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #11 

בנוסף, שניהם צריכים לתמוך ב-Miracast ע"מ שזה יעבוד.

ElPelado (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

18/07/2021 16:35  
Operation כתב:
אז אמור להיות מובנה ב-Windows. תוודא שהטלוויזיה דלוקה ותנסה למצוא אותה דרך Start Menu>Settings>Devices>Bluetooth & other devices>Add Bluetooth or other device>Wireless display or dock
אמורה להופיע שם.
מצרף תמונה
image.png
...
אם אני עושה את זה כשהWIFI של המחשב כבוי, אז אני מקבל שגיאה שאומרת שהWIFI כבוי - כלומר זה לא עובד ללא WIFI.
כשאני מפעיל את הWIFI במחשב, אז המחשב כן מוצא את הTV אבל כשאני מנסה להתחבר אני מקבל שגיאה שאומרת:
couldn't connect to your device. try to reconnect through the action center.
18/07/2021 17:22  
Haimbin כתב:
לא הבנתי איך זה קשור לוויפי? הפואנה של cast זה ששתי המכשירים צריכים להיות על אותה רשת, לא משנה צורת החיבור שלהם, כלומר לאותו "שרת" שאחראי על התעבורה ונותן כתובות (DHCP).
...
אז זה לא עובד לי. אם הWIFI של המחשב כבוי, המחשב בכלל לא מזהה את הTV למרות שגם הTV וגם המחשב מחוברים (דרך כבל) לאותה הרשת הביתית. אולי יש משהו שאני עושה לא טוב או לא עושה בכלל?
18/07/2021 17:36  
TheCoolest כתב:
בנוסף, שניהם צריכים לתמוך ב-Miracast ע"מ שזה יעבוד.
...
ממה שבדקתי, שניהם (מחשב + TV) תומכים

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

בטלויזיה עצמה אתה צריך ללכת ל"מקורות" (איפה שמופיעים כל חיבורי הHDMI והכל) ויש לך אפשרות של "Remote access" שם יש לך 2 אפשרויות:
1) דרך WIFI אתה מפעיל את האופציה ואז תוכל בעצם לעשות מירור של המחשב על הטלויזיה וזה לא ייתן לך שגיאה.
2) אם אתה לא רוצה דרך וויפי אז יש שם אופציה Remote PC ואז תצטרך בעצם להפעיל את גילוי המחשב ברשת בהגדרות של הוינדוס ולעקוב אחרי ההוראות ( כתובת אייפי של המחשב, שם משתמש וססמא)

אני אישית לא ניסיתי אף פעם את השיטה השנייה אז אם לא תסתדר תרשום ואני אנסה לבדוק לפרטים איך להפעיל אותה

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

למרבה הצער, הטכנולוגיה של שיתוף מסך (Miracast, לפעמים נקראת גם בשמות אחרים) מאפשרת להתחיל אותה רק בצורה אלחוטית. לאחר מכן, אם שני המכשירים על אותה רשת, יכול להיות שהמשך התקשורת ביניהם יהיה דרך הרשת הקווית כדי לשפר את היעילות... אבל מסיבות שלא ידועות לי, אי אפשר להתחיל את התקשורת דרך הרשת הקווית. מי שפיתחו את הטכנולוגיה הזאת פשוט הגדירו את זה ככה - אל תשאל אותי למה.

נראה לי שמי שענה לפני צודק - יש אופציה של Remote PC. חיפוש בגוגל מצא לי את זה: https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00082462/

כנראה שאתה חייב Windows 7/8/10 Pro כדי להפעיל את זה. כל ההוראות בקישור.

ElPelado (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #15 

@Haimbin
@NeatNit
הי לשניכם
אז כן, היה לי כמה דקות היום בבוקר והצלחתי לעשות בערך בשיטה של דרך wifi, וזה נראה שזה בערך עובד. אבל שוב, רק אם הwifi במחשב דלוק (המחשב עצמו לא מחוברת לרשת דרך הwifi אלא ישירות לTV נראה לי). אבל אז כשאני מכבה את הwifi החיבור מתנתק.
אנסה היום שוב עם יותר זמן לראות אם אני מצליח לעשות משהו יותר טוב וגם אנסה את השיטה השנייה של הRemote
תודה!

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”