חיבור בין מודם פייבר לנתב

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
tamirben (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

חיבור בין מודם פייבר לנתב

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,
לאחרונה התקינו לי בבית תשתית fiber של סלקום. הם מציעים מודם-ראוטר בלבד, ולא מתאם מכבל אופטי לכבל רשת.
בנוסף, יש לי מערכת m5 של TP-Link , לכן ביטלתי את אפשרות ה-wifi בציוד של סלקום והשארתי אותו בתור מודם בלבד.
מבנה הרשת שלי הוא כדלקמן:
מודם סלקום מחובר לנקודת mesh ראשונה בלבד.
נקודת mesh שניה מחוברת למתג קווי.
מתג קווי מחובר למספר מכשירים (טלויזיה, yes vod וכד'), בנוסף מחובר בצורה קווית לנקודת mesh שלישית.
לצערי אין לי אפשרות לחיבור קווי בין נקודה ראשונה לשנייה.
בנוסף, גם אין לי ידע לגבי הכבל שעובר בין הנקודה השנייה והשלישית. זה כבל רשת שרץ לאורך הפאנלים (לא מושחל בקיר). לא אני פרסתי אותו (דירה שכורה) ולא יכול להחליף אותו.

השאלה שלי היא האם יהיו הבדלים במהירות הרשת האלחוטית בהתאם לכבל רשת שמחבר בין המודם לנקודת meah הראשונה? Cat5 / cat5e / cat6 ? ואיך אפשר לזהות את הכבל הנ"ל באלו מהירויות הוא תומך (10/100/1000...)?

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

Re: חיבור בין מודם פייבר לנתב

נושא שלא נקרא #2 

כן, המהירות המקסימלית שתוכל לקבל היא לפי "החוליה החלשה" בשרשרת. אם הכבל יכול להעביר רק 100, אז זה המקסימום שתוכל לנצל.

לגבי איך לבדוק, האפשרות הפשוטה ביותר היא לחבר את הכבל ישירות למחשב (או ללפטופ) ואז המחשב אומר מה המהירות המקסימלית בחיבור (10 או 100 או 1000), כמובן תהיה חייב מחשב ומתאם רשת שתומך לפחות ב-1000. (אם הוא תומך רק ב-100 אז הוא לא יידע אם הכבל תומך ב-1000).
עריכה: רק כדי להבהיר, מה שמחשב מראה (בתמונה) זה לא החוליה החלשה בשרשרת, אלא רק החוליה האחרונה בשרשרת.

tamirben (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3 

20/07/2021 15:09  
NeatNit כתב:
לגבי איך לבדוק, האפשרות הפשוטה ביותר היא לחבר את הכבל ישירות למחשב (או ללפטופ) ואז המחשב אומר מה המהירות המקסימלית בחיבור (10 או 100 או 1000), כמובן תהיה חייב מחשב ומתאם רשת שתומך לפחות ב-1000. (אם הוא תומך רק ב-100 אז הוא לא יידע אם הכבל תומך ב-1000).
1000mbps.jpg
...
תודה. איך אני מגיע למסך properties הזה?

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני לא ליד המחשב כרגע, אבל פחות או יותר: נכנסים להגדרות רשת/אינטרנט של Windows, ואז איפשהו שם בוחרים את החיבור שמעניין אותך. זה מראה לך יותר פרטים עליו (וכמה אפשרויות אולי), בתחתית העמוד יש את הפרטים שהראיתי לך בתמונה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”