בזק פייבר או פרטנר?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

בזק פייבר או פרטנר?

נושא שלא נקרא #1 

היי,
ייש לי פרטנר פייבר של גיגה, ובה לי לשדרג.
חשבתי אל פרטנר 3000/150 אבל יקר לתמורה 260 שקל לתוספת של 50 מג אפלואד.
ואז אתמול מצאתי פלייר של בזק בבניין ויש להם 2500/250 תשתית + ספק בזק בינלאומי שלוש חודשים 99 שקל ואז 179 שקל. [+20 שקל לנתב עם אני יקח אותו]
אמרו לי בגלל שיש לי פרטנר אז התקנה חינם.

1) אך בזק+ בינלאומי לעומת פרטנר? האם אין הבדל או שזה ממש גרוע?
2) אמרו לי שהם ישתמשו בחיבור של פרטנר, מה זה אומר שהם גם נותנים סיב לחדר ולא כבל רשת מסוויטש בבניין?
3) איך הנתב שלהם?האם שווה לקחת בתוספת 20 שקל סתם שיהיה?האם אפשר להפוך אותו לנקודת גישה אלחוטית?
לפי מה שהבנתי הוא חייב לבוא עם פורטים של 2.5 גיגה כולם?

תודה,

ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

Re: בזק פייבר או פרטנר?

נושא שלא נקרא #2 

מישהוא?

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אין לי טיפים בנושא אבל מתוך סקרנות, למה החלטת שבא לך לשדרג? האם קצב ההעלאה של 100 מגה לא מספיק?

ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

22/07/2021 0:06  
NeatNit כתב:
אין לי טיפים בנושא אבל מתוך סקרנות, למה החלטת שבא לך לשדרג? האם קצב ההעלאה של 100 מגה לא מספיק?
...
מוזר אין אף אחד שבדק בזק פייבר מול פרטנר פייבר, אפילו בכללי, אם בזק זה חרה לא שימושי או ש סבבה לגמרי??

הםםם, תאמת יש לזה 2 צדדים.
מצד אחד מהירת העלאה אף פעם לא מספיקה, זה יהיה מספיק ברגע שנקבל מינימום 150MB/S זאת אומרת 1.5 גיגהביט.
מהירות דיסק קשיח חדש [לא דגם ***] מגיע ל 260MB/s כתיבה וקריא, ברגע שנקבל מהירות כזאת אז ענן יהיה חלק מהמחשב, אתה מבין מה הכוונה פה?
שתוכל לשמור קבצים לענן ב live ולא בתור גיבוי, שלא נצטרך דיסקים קשיחים בכלל, זאת אומרת יהיה ססד לעבודה ומשחקים לגישה מקומית ויהיה ענן שתוכל להשתמש בו במקום דיסק קשיח. זה החלום.
עם 250 מגהביט אני יקבל 25MB/s שזה כבר יותר רציני ממה שיש לי 10MB/s, לא מספיק להחליף דיסק קשיח אבל מספיק לגבות טרבייטים בלילות ויש לי הרבא, יש לי מנוי ל גווגל דרייב ללא הגבלה ואני רוצה שכל מה שיש לי יהיה בענן וכך אני גם אוכל למחוק דברים כי להוריד לוקח שניה, אפילו סרט של 40 גיגה לא לוקח שעות, אז במקום לשמור עוספים של סרטים וסדרות בדיסקים קשיחים אני רוצה לשמור בגווגל דרייב ואולי בעוד שרות לגיבוי, כמו backblaze דולר 6 לחודש לגיבוי בלבד דרך התוכנה שלהם אבל ללא הגבלה אז ככה יהיו לי ל שימוש ב גווגל שהוא לא ממש גיבוי אלה ענן ואפשר להוריד כל קובץ ב live וגיבוי אמיתי דרך backblaze ש שם אתה לא יכול להוריד קובץ מתי שבה לך, אבל גם עם מפסיקים לשלם הם שומרים כמה חודשים שזה מצויין.

מצד שני אני תמיד הייתי "ראשון" לשדרג עוד מתקופת המודם, כל פעם שהגיע לארץ מהירות חדשה תוך שבוע הייתי משדרג, אז מבחינתי עם אין לי מהירות הכי גבוה, אני גם ככה עם חומרה, משדרג כל שנה למה שיש הכי טוב אחרת אני לא מרגיש טוב עם עצמי. LOL

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אתה בר מזל שיש לך פייבר ועוד יותר שיש לך אפילו אופציה לחברה נוספת שמוכנה לחבר ....
רוב הישראלים ממשיכים לחלום על פייבר ביחוד אלה שגרים בבתים צמודי קרקע 😟

ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

22/07/2021 8:30  
גלובל כתב:
אתה בר מזל שיש לך פייבר ועוד יותר שיש לך אפילו אופציה לחברה נוספת שמוכנה לחבר ....
רוב הישראלים ממשיכים לחלום על פייבר ביחוד אלה שגרים בבתים צמודי קרקע 😟
...
אני גר ברחוב מרכזי בדרום נתניה, זה רחוב כזה שחוצה את כל העיר במישור ללא פניות, זה עובר את כל העיר ומחליף שם של רחוב אולי 5-7 פעם.
בגלל זה יש פייבר, למזלי. דיברתי עם בזק, התקנה חינם למי שיש סיב של חברה אחרת, 2.5 גיגה עם נטב 170לחודש, סבבה לגמריא, ולא גונבים חשמל כמו פרטנר.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”