פתיחת פורטים לפמטוסל/WIFI calling בסלקום פייבר

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
omrbern (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

פתיחת פורטים לפמטוסל/WIFI calling בסלקום פייבר

נושא שלא נקרא #1 

היי,
בגלל בעיות סלולרי, מנסה שני פתרונות שכרגע לא עובדים לי: פמטוסל ו wificalling, שניהם פתרונות להעברת תקשורת סלולר על גבי רשת האינטרנט. ה wificalling עובר שיבושי קול קשים, ומכשיר הפמטוסל מהוטמובייל לא מצליח בכלל לתקשר עם השרת שלו בצד השני.
אני לא מומחה רשתות, אבל הבנתי ששניהם עובדים בפרוטוקול IPsec. שלהבנתי דורש פתיחת פורטים UDP 500,4500,80,5? מישהו בקיא בעניין ויש לו נסיון? איזה הגדרות צריך לבקש מהם?
דיברתי עם התמיכה העילגת של סלקום שטענו שפתחו לי את הפורטים האלו אבל לא סומך עליהם. איך אני בודק זאת?

omrbern (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: פתיחת פורטים לפמטוסל/WIFI calling בסלקום פייבר

נושא שלא נקרא #2 

אז סתם רוצה לעדכן את מי שרוצה פמטוסל של הוטמובייל עם סלקום פייבר: הם פשוט לא עובדים ביחד (כמובן שיכולים לעבוד יחד בפוטנציאל, אבל האימבצילים בסלקום לא יודעים כלום על הרשת שלהם, ולכן בפועל-לא אפשרי). חזרה לאינטרנט ADSL פתרה את הבעיה והפמטוסל עובד.

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

19/09/2021 18:48  
omrbern כתב:
אז סתם רוצה לעדכן את מי שרוצה פמטוסל של הוטמובייל עם סלקום פייבר: הם פשוט לא עובדים ביחד (כמובן שיכולים לעבוד יחד בפוטנציאל, אבל האימבצילים בסלקום לא יודעים כלום על הרשת שלהם, ולכן בפועל-לא אפשרי). חזרה לאינטרנט ADSL פתרה את הבעיה והפמטוסל עובד.
...
כפי שכתבת פמטוסל ו-WiFi Calling הם שני דברים שונים.
WiFi Calling מאפשר למכשיר הטלפון להוציא ולקבל שיחות כשהתקשורת נעשית דרך רשת WiFi. מניסיון - זה עובד מעולה עם קו של סלקום וסלקום פייבר. עבד גם עם תשתית הוט. למעשה, אין סיבה שלא יעבוד על כל רשת אלחוטית...
פמטוסל זה תא סלולרי זעיר שאמנם מתחבר לאינטרנט דרך RJ45 אבל מבחינת מכשיר הטלפון מזוהה כרשת סלולרית (וממש לא WiFi Calling).

לא מכיר את הפמטוסל של הוטמובייל, אבל ייתכן שהוא עובד דרך פורט שסגור כברירת מחדל בראוטר של סלקום פייבר.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

omrbern (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

שתי השיטות עובדות על פרוטוקולים דומים של IPsec להבנתי, מהצד של הנתב. בכל מקרה, היו לי גם בעיות עם wificalling. כנראה תלוי ציוד ומזל.

DudiHome
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #5 

כל מה שרשמת זה תקשורת החוצה לעולם
ולא פנימה אלייך לכן אין לך פורטים לפתוח
כל עוד לא התקנת ציוד בעל יכולות אבטחת מידע כלשהם אלא את הראוטר הרגיל של הספקיות לא אמורה להיות לך בעיה כלשהי
הייתי בודק יותר את ההגדרות במכשיר הטלפון עצמו
ואל תשכח ש WifiCalling אתה צריך שיהיה לך בבית אינטרנט אלחוטי תקין וטוב ולא משהו מקרטע אחרת זה יבוא לידי ביטוי בשיחות

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”