התייעצות בהרחבת טווח האינטרנט.

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Roei93 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

התייעצות בהרחבת טווח האינטרנט.

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,
אפתח ואומר שמשיטוט קצר בפורום הרמה הטכנית פה גבוהה מאוד ביחס לשלי אז אנסה לעמוד בקצב.
ברשותי נתב של בזק מדגם HT-138S-B אשר נמצא בקומה למטה, קליטת ה WIFI בקומה טובה ואין לי תלונות, הבעיה היא בקומה למעלה אשר אין שם קליטה כמעט בכלל. אולם, קיימת בקומה כניסה של כבל רשת.
רציתי לדעת מהן האופציות שברשותי שאוכל להשיג קליטה טובה של וויפי בקומה למעלה?
1) מקריאה בפורום הבנתי שריפטרים כגון Xiaomi Wifi Repeater והצבתם למעלה או במדרגות בין הקומות עשויים שלא לפתור את הבעיה.
2) ראיתי שיש המלצה גורפת על מכשיר מסוג HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6, האם התקנה שלו למעלה וחיבור שלו לכניסה של כבל רשת עשוי לפתור את הבעיה?
3) קראתי על המלצות של מכשירים מסוג MESH כגון Tenda MW6, האם פריסה של 3 כאלה ברחבי הבית עשוי לפתור את הבעיה? והאם עליי לחבר אותם לכניסה של הכבל רשת או פשוט 'לפזר' אותם בשקעי חשמל.
תודה לעוזרים!

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

Re: התייעצות בהרחבת טווח האינטרנט.

נושא שלא נקרא #2 

12/09/2021 14:17  
Roei93 כתב:
שלום לכולם,
אפתח ואומר שמשיטוט קצר בפורום הרמה הטכנית פה גבוהה מאוד ביחס לשלי אז אנסה לעמוד בקצב.
ברשותי נתב של בזק מדגם HT-138S-B אשר נמצא בקומה למטה, קליטת ה WIFI בקומה טובה ואין לי תלונות, הבעיה היא בקומה למעלה אשר אין שם קליטה כמעט בכלל. אולם, קיימת בקומה כניסה של כבל רשת.
רציתי לדעת מהן האופציות שברשותי שאוכל להשיג קליטה טובה של וויפי בקומה למעלה?
1) מקריאה בפורום הבנתי שריפטרים כגון Xiaomi Wifi Repeater והצבתם למעלה או במדרגות בין הקומות עשויים שלא לפתור את הבעיה.
2) ראיתי שיש המלצה גורפת על מכשיר מסוג HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6, האם התקנה שלו למעלה וחיבור שלו לכניסה של כבל רשת עשוי לפתור את הבעיה?
3) קראתי על המלצות של מכשירים מסוג MESH כגון Tenda MW6, האם פריסה של 3 כאלה ברחבי הבית עשוי לפתור את הבעיה? והאם עליי לחבר אותם לכניסה של הכבל רשת או פשוט 'לפזר' אותם בשקעי חשמל.
תודה לעוזרים!
...
אם יש בקומה השניה שקע רשת אז הוא הפתרון הכי קל וגם הכי טוב מבחינת מהירות. כל מה שאתה צריך זה לקנות ראוטר נוסף (לא צריך משהו יקר) ולחבר אותו לאותה כניסה בקיר דרך אחת מיציאות ה-LAN שלו (תשאיר את יציאת האינטרנט מנותקת) ולהגדיר רשת WiFi. רק שים-לב שאתה לא נותן בטעות לשני הראוטרים אותה כתובת IP.

Roei93 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

תודה רבה.
יש ברשותי ראוטר נוסף שנרכש לא מזמן - D-Link DSL-245GR, מניח שהוא יעשה את העבודה.
קיימת האפשרות שהראוטר ישמש כמגדיל טווח של הרשת הנוכחית או שלמעשה תיווצר רשת אלחוטית חדשה בבית?
אני קורא כאן הרבה את המונח 'Bridge', זה למעשה הכוונה במקרה זה? קיים מדריך מסוים כיצד להגדיר את רשת ה WiFi כפי שהתכוונת?

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

12/09/2021 16:07  
Roei93 כתב:
תודה רבה.
יש ברשותי ראוטר נוסף שנרכש לא מזמן - D-Link DSL-245GR, מניח שהוא יעשה את העבודה.
קיימת האפשרות שהראוטר ישמש כמגדיל טווח של הרשת הנוכחית או שלמעשה תיווצר רשת אלחוטית חדשה בבית?
אני קורא כאן הרבה את המונח 'Bridge', זה למעשה הכוונה במקרה זה? קיים מדריך מסוים כיצד להגדיר את רשת ה WiFi כפי שהתכוונת?
...
לא. אין קשר ל-Bridge. למעשה מה שאתה מוסיף זו נקודת גישה (Access Point). הראוטר הנוסף יחובר קווית דרך כניסת LAN (לא WAN) שלו.
מבטלים בו DHCP ומגדירים רשת אלחוטית. בצורת הגדרה זו אתה משאיר את הראוטר הראשי כמחלק כתובות ולמעשה תהיה לך בבית רשת אלחוטית אחת (לוגית) המורכבת משתי רשתות אלחוטיות פיזית.

מדריך: https://www.netcheif.com/Articles/Route ... erAsAP.htm
הפיסקה: "חיבור נתב אלחוטי חדש לנתב אלחוטי קיים באופן קווי"
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

Roei93 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

תודה על העזרה, אני חושב שהבנתי..אנסה לבצע היום בערב.
קצת קשה לי להבין מההסבר תיאורטי, אני חושב שסרטון היוטיוב הזה מקביל להסבר במדריך שציינת (Use an Old WiFi Router as Repeater, Wifi Extender, Access Point) :

דבר קטן שלא הבנתי, בדקה 8:30 מגדירים את הרשת החדשה, במידה ואשים את השם של הרשת הנוכחית, לא תיווצר רשת WiFi חדשה? אני מעדיף שלא יהיו 2 רשתות בבית, לא שזה קריטי במיוחד.

DubelBoom
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אפשר לתת להן את אותו שם (כדאי להגדיר ערוצים שונים), אבל זה לפעמים עושה בעיות.
אצלי זה היה ככה תקופה, עד שהתחרפנתי מזה שמכשירים היו מתעקשים להשאר מחוברים לראוטר הרחוק יותר, ונתתי 2 שמות ואז יכולתי להתחבר לרשת הקרובה אלי באותו רגע.

תנסה, תשאיר את זה ככה כמה ימים ותראה איך עובד. יפריע? לוקח בדיוק 2 דק לשנות שם של רשת.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

12/09/2021 16:51  
Roei93 כתב:
דבר קטן שלא הבנתי, בדקה 8:30 מגדירים את הרשת החדשה, במידה ואשים את השם של הרשת הנוכחית, לא תיווצר רשת WiFi חדשה? אני מעדיף שלא יהיו 2 רשתות בבית, לא שזה קריטי במיוחד.
...
טכנית כן, זה יוצר רשת חדשה, אבל ברגע שמחשב (או טלפון או כל דבר אחר שמתחבר ל-WiFi) רואה שתי רשתות עם אותו שם ואותה סיסמה הוא מניח שמדובר באותה רשת לוגית והוא יבחר בעצמו לאיזו מהן הוא מתחבר - לרוב הוא יעדיף את זאת שנקלטת יותר טוב. הבעיה העיקרית היא שההחלטה לאיזו רשת להתחבר היא של המכשיר שמתחבר ולא של הראוטר ויש מכשירים שהתוכנה שלהם לא מספיק מתוחכמת כדי לבחור את הרשת האופטימלית, אם כי סביר להניח שמערכות Windows / לינוקס / אנדרואיד חדשות יהיו בסדר. אולי הבעיה היותר גדולה היא הנושא של נדידה, כלומר מה קורה כשאתה עובר עם הטלפון שלך מחדר אחד לשני ובעצם מתרחק מהראוטר שאתה כרגע מחובר אליו ומתקרב לשני - במצב כזה המכשיר שלך אמור באופן שקוף להתנתק מהראוטר הקודם ולהתחבר לחדש (בהנחה שאכן שניהם מחוברים לאותה רשת אתה לא אמור להרגיש את זה בכלל). העניין הוא שההחלטה מתי לבצע את הנדידה היא גם של המכשיר שמחובר ולא של הראוטר, ולמכשירים שונים יש סף נדידה שונה. יש כאלה שינדדו ברגע שהאות של הראוטר השני חזק יותר מזה של הראשון ויש כאלה שלא ינדדו עד שהם יאבדו את האות של הראוטר הראשון לגמרי - הרוב כנראה יהיו איפשהו באמצע.
אתה כנראה לא תדע כמה טוב זה יעבוד לך בלי לנסות, אז כמו שמי שמעליי כתב, הייתי ממליץ לך בהתחלה באמת לשים לשתי הרשתות את אותו שם ולראות אם זה עובד לך טוב או לא. אם עובד טוב הרווחת, אם לא אז תאלץ להשתמש בשני שמות שונים ולקבוע בעצמך לאיזו רשת אתה מתחבר כל פעם.
בהצלחה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”