יש כאן חשמלאי שמכיר את טסלה?

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

Re: יש כאן חשמלאי שמכיר את טסלה?

נושא שלא נקרא #61 

נשמע כמו חתיכת הסתבכות. ממליץ בחום לקחת מהדירה בתחת אם אפשרי. אתה יכול להגדיל אץ הדירה ל 40A (בהנחה שלא אכפת לך העלויות והמורכבות). יש חשמלאים שיכולים להגדיל לך את המפסק הפנימי ל 32A בלי לערב את חברת החשמל. זה כנראה לא תקני אבל עובד. משם מעבירים החוצה וחייבים מאמ״ת ופחת שיכולים לשבת ליד הדירה, אבל צריך גם מתג ליד המטען.

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

נראה לי שלא הבנתם את מה שאני חושב לעשות.
אני לא מנסה להגדיל את הקו למעבר ל-3x25A, להיפך:
אני רק רוצה להעביר את המפסק האוטומטי הראשי ליד מונה חברת החשמל כדי לחסוך חיווט כפול של 5 חוטים.

Nba
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 256 פעמים
קיבל תודות: 235 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

הבנתי מה אתה רוצה לעשות..
לכן אמרתי לך שזה לא אפשרי, אתה צריך לקחת מהארון הדירתי או שחברת חשמל תעשה לך מונה חדש עם ארון ליד המונה ואז תחסוך את הכניסה לדירה
אבל זה יקח זמן והרבה כסף
השאלה מה אתה מעדיף.
אין לך אפשרות לקחת מהציבורי למטה?
Denon AVR-X4500H|Epson EH-TW5000|SVS Prime Tower|SVS Ultra Center|SVS PB2000|
Fluance Elite Bipolar Surround|Polk audio 2xOWM3 Atmos|Dune303

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

נושא שלא נקרא #64 

יש בבניין 22 דירות. לכן, עדיף כבר לקחת מהקו הפרטי, כי עם הזמן עוד ועוד דיירים ירצו לרכוש רכב חשמלי, מה גם שהציבורי הוא חד פאזי.
תודה על התשובות.

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #65 

הבנתי את הבעיה. אכן בעייתי, אבל זה די מקובל להעביר את הכבל הכפול בדיוק כמו שאתה מתאר.

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #66 

אצלנו נציג של חברת החשמל היה וטען שאסור למשוך מהדירה במקרה של בתים עם יותר מ-12 דיירים. אז כל מי שמושך מהדירה כנראה עושה משהו לא תקני

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #67 

בשעה טובה עשיתי חיווט תלת פאזי מהארון חשמל לחניה. העברתי 5 כבלים של 2.5. בינתיים אין לזה שימוש, אבל בטח אם ארכוש רכב ב- 5 שנים הקרובות, הוא עשוי להיות נטען אז שיהיה.
הבנתי שצריך פחת מיוחד מסוג B לטעינת רכב חשמלי.
מכירים במה מדובר?

Nba
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 256 פעמים
קיבל תודות: 235 פעמים

נושא שלא נקרא #68 

21/10/2021 23:40  
lasik כתב:
בשעה טובה עשיתי חיווט תלת פאזי מהארון חשמל לחניה. העברתי 5 כבלים של 2.5. בינתיים אין לזה שימוש, אבל בטח אם ארכוש רכב ב- 5 שנים הקרובות, הוא עשוי להיות נטען אז שיהיה.
הבנתי שצריך פחת מיוחד מסוג B לטעינת רכב חשמלי.
מכירים במה מדובר?
...
תלוי במטען
יש מטענים שהם כלולים בתוכם כבר פחת B כגון המטען ששנפ משווקים ה wallbox.
המטען של טסלה דור 2 מחייב התקנה של פחת B
לעומת זאת, הדור 3 שלהם כולל בתוכו והוא יתחיל להיות משווק בקרוב
שתגיע לגשר תבדוק את זה.
Denon AVR-X4500H|Epson EH-TW5000|SVS Prime Tower|SVS Ultra Center|SVS PB2000|
Fluance Elite Bipolar Surround|Polk audio 2xOWM3 Atmos|Dune303

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

נושא שלא נקרא #69 

21/10/2021 22:00  
sagioto כתב:
אצלנו נציג של חברת החשמל היה וטען שאסור למשוך מהדירה במקרה של בתים עם יותר מ-12 דיירים. אז כל מי שמושך מהדירה כנראה עושה משהו לא תקני
...
מוזר. יש ממש חוק שקובע כזה דבר? מה בדיוק ההגיון שמאחורי אותו חוק? זה אומר ש-lasik, למשל, עבר על ה"חוק" הזה?

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #70 

לא חושב שזה חוק, כנראה תקנה של חברת חשמל, אצלנו לא אושר למשוך מהדירה ואנשים צריכים להעביר מהציבורי של החניון שמשותף למספר ביניינים. לרוב האנשים המשמעות היא שהקו ארוך יותר וההתקנה יקרה יותר.
וגם נצטרך להתמודד עם עומס ומעבר לניהול בתור הבניין
נערך לאחרונה על ידי sagioto ב 25/10/2021 10:57, נערך פעם 1 בסך הכל.

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

נושא שלא נקרא #71 

נשמע יותר כמו תקנה דרקונית ולא חוקית של חברת החשמל שלמעשה מונעת כמעט מכל מי שגר בבניין ממוצע בארץ לעבור לרכב חשמלי.
או שאולי הם עושים את זה כדי להרוויח מאיתנו עוד אלפי שקלים על העברת קו חשמל חדש מהרחוב.

התקנה הזאת של מעל 12 דירות מופיעה במקום כלשהו ברשת? ניסיתי לחפש ולא מצאתי.

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #72 

האמת שאפילו לא הייתי נוכח, זה סיכום של ביקור של מהנדס חברת חשמל שהזמינו על מנת להבין איך זה אמור לעבוד בפרוייקט חדש של מספר ביניינים עם חניון תת קרקעי משותף וזה מה שסוכם מהביקור, ובפועל אנשים בבניין מושכים מהציבורי

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #73 

05/08/2021 20:55  
oferlaor כתב:
לבניין בד״כ יש מעט מאוד צריכה. זה תאורת פנים וחוץ, מערכת השקייה, חיבורים של יס, הוט, בזק וכאלה. כולם ביחד זה כלום ורבע.
...
קודם כל תודה על השרשור הוא עזר לי להבין דברים, לחזק דברים וכו
בבניין של 30 דיירים פנינו לחברה חיצונית מהסוג שמוזכרת פה שלוקחת את הפרויקט מהתחלה ועד הסוף עם עמדות חכמות, אפליקציה, סליקה וכו.
מהסתכלות על חשבון החשמל של הבניין הם הסיקו שמתוך 60 אמפר צריכה אפשרית הבניין מגיע ל40. מתוך זה הניחו שיש 20 פנויים לטעינה (שזה אפילו לא טסלה אחת או עם הגבלה ל16 טסלה וחצי)
החברה טוענת שעם תוכנת ניהול העומסים של עמדות הטעינה יוכלו להטעין עד 10 רכבים (כי לא כולם ימטעינים ביחד וכו ולכן עד 10 זה הגיוני)
מעל 10 הם יצטרכו להגדיל את הקו.
אז מה אני שואל:
1. האם דרך חשבון החשמל של הבניין באמת זו הדרך להגיע למסקנה שהם הגיעו (לגבי ה40 בשימוש ו20 פנוי) אני לא מבין במונחי חשמל אז קשה לי. דא הציטוט פה הוא להראות שהבניין צורך המון חשמל. כל בניין עם הבעיות שלו (מים חמים 24 שעות, מעליות, מצלמות וכו)
2. האם יש פה מישהו שכבר יש לו נסיון עם חברות כאלה כמו GREENSPOT
3. החוזים עם החברות האלה (אחרי מעבר) כובלים בניין בערך לכל החיים... אני לא רואה ברירה אחרת בתקופה הזו של אפס רגולציה. החוזה די פיירי ביחס לזה שהחברה תשקיע בהנחת התשתיות כי הבניין שלנו בעייתי. (לא כל מי שפניתי אליו הסכים לקחת את הפרויקט)
4, אני שם לב שהחישוב שלי של מהירות טעינת ביחס, כמה זמן לוקח ביחס להספק לוקה בחסר. בהנחה שלוקחים טסלה 3 בסיסית בתור BENCHMARK יש איזה שרשור שמסביר? אצטרך להציד הכל לדיירים ולהסביר מה קורה כשעשר רכבים מתחברים ביחד ל20A (כלומר כל אחד מקבל 2A רק בתאוריה בניהול העומסים)
אשמח לתגובות
דא, משיכת קוים מהארון הפרטי לא רלוונטי בבניין שלנו
תודה

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #74 

הפיתרון שלהם מאוד בעייתי, גם טונה לוגיסטיקה, גם עלות וגם טעינה סופר איטית (אני מניח שהם דיברו על 20 אמפר בפאזה אחת בלבד - זה כלום).

יש אלטרנטיבה זולה בהרבה. תזמינו קו נוסף תלת פאזי לחניה מחברת החשמל. קחו עמדות טעינה עם בקרת צריכה או שפשוט תתחלקו כמה דיירים על כל קו כזה.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #75 

29/10/2021 17:36  
oferlaor כתב:
הפיתרון שלהם מאוד בעייתי, גם טונה לוגיסטיקה, גם עלות וגם טעינה סופר איטית (אני מניח שהם דיברו על 20 אמפר בפאזה אחת בלבד - זה כלום).

יש אלטרנטיבה זולה בהרבה. תזמינו קו נוסף תלת פאזי לחניה מחברת החשמל. קחו עמדות טעינה עם בקרת צריכה או שפשוט תתחלקו כמה דיירים על כל קו כזה.
...
תודה
אני מתכוון להגדיל את הקו הקיים (3X63) ל3X160. כשההגדלה תשרת רק את הרכבים. הכוונה שלהם הייתה 20X3 אבל זה לא ממש משנה את התמונה הכללית.
בבניין משותף אני חושב שזה רעיון טוב שחברה חיצונית לוקחת את ה"פרויקט". הנחת תשתיות חשמל (ארון משני וכו), עמדות חכמות עם אפליקציות, סליקה מרוכזת (לא צריך להתחשבן עם שעונים), אחריות כזו או אחרת למערכות שלהם, ביטוחים.
בבניין משותף אין ספור בעיות שהועד לא מעוניין לפתור בעצמו. אישית אני איש DIY (ראה פורום עוזרות קוליות) אבל כל פעם שאני חושב על זה אני מגיע לאותה מסקנה שאני צריך חברה חיצונית אבל אולי אני לא בקיא מספיק בנושא.

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”