מודולים ומוצרים לבית שבשיפוץ

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
asaf2298 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: אסף
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

מודולים ומוצרים לבית שבשיפוץ

נושא שלא נקרא #1 

מה נשמע? הבית שלי בשיפוץ עכשיו והחלטנו ללכת על מתגים חכמים. אחרי חיפוש החלטתי לקחת את הרכז החכם של Hubitat Elevation.
עכשיו אני מחפש מודולים או מתגי Z-Wave תואמים, הבנתי שהמתגים בארץ צריכים להיות 916Mhz, אבל ראיתי שאנשים משתמשים גם בתדר האירופאי הסטנדרטי.
אשמח לקבל המלצה למתגים או למודולים ולהסבר איך אנשים מבאים לארץ את המתגים האירופאים.

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

Re: מודולים ומוצרים לבית שבשיפוץ

נושא שלא נקרא #2 

ב- zwave כל הרשת צריכה להיות באותו תדר. אם קניתם בקר בתדר ישראלי צריך לקנות הכל בתדר הזה.
מודולים בתדר אירופאי אני ממליץ לקנות מכאן https://www.vesternet.com/ . חנות אמינה עם אחריות טובה.

asaf2298 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

לפי האתר של הבקר (hubitat elivation) אפשר לשלוט בתדר שלו ואני אשמח להזמין מחול. השאלה אם יש בעיית יבוא אם אני מזמין מהאתר שרשמת?
באתר שהמלצת עליו רשום
Compatibility Guaranteed with Hubitat

chenta
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אין לי ניסיון עם הזמנת מוצרי z-wave, אבל כן יצא לי לנסות להכניס מוצרי zigbee שנעצרו במכס, וללא הצלחה. וזה עוד מוצרים שמותר להכניס לארץ...

מוצרים בתדר אירופאי של z-wave בגדול אסורים לשימוש בארץ ואם יעצרו במכס לא תוכל להכניס אותם. לא יודע האם יש לזה עלויות נוספות או פרוצדורה אחרת...
השאלה היא האם יעצרו- וזה עניין של מזל...

אישית אני לא משתמש במוצרים האלה, למרות היתרונות של הטכנולוגיה, בגלל הסיבה הזו.

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הזמנתי כמה פעמים מ- vesternet בתדר אירופאי ולא נעצר במכס. אבל זה כמובן עניין של מזל אם יעצור או לא.

בכל מקרה, אני עברתי למוצרי wifi מאז - ספציפית של shelly. היו לי בעיות יציבות עם ה- zwave

chenta
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

בהחלט עניין של מזל.
ואני מחזק את השימוש ב- shelly. משתמש בהם בהרבה מתגים, חלקם כבר במשך למעלה משנה וחצי, וללא בעיות.
כן קרה לי שקיבלתי מודול תקול אבל לאחר התכתבות קצרה במייל עם התמיכה שלהם, שלחו לי קופון לרכישה נוספת עם משלוח חינם.
אמנם היה עדיף שלא יגיע תקול אבל אם כבר קרה חשוב שיהיה עם מי לדבר.
אני מרוצה מהשירות שלהם.

asaf2298 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

החשש שלי בנוגע לישיבה על 2.4Ghz הוא עומס המוצרים שיושב על התדר. האם אתם חושבים שזה יכול להוות בעיה עבור המוצר עצמו או עבור מוצרים אחרים, במיוחד במידה ואני מזמין מעל ל20 מתגים?

לדעתכם אם אשלם מכס, עבור מוצרים מvesternet ברגע שאעבור את ה75$, זה יגדיל את הסיכוי שזה יתקע?

chenta
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

לגבי העומס על התדר- צריך לזכור שה"תדר" הוא למעשה כמה תדרים, כמה ערוצים.
מה שעשיתי אצלי בבית זה לייצר שתי רשתות נפרדות- אחת למוצרי iot והשנייה למחשבים האישיים.
הסיבה המרכזית היא נושא של אבטחת סייבר והגנה על המחשבים האישיים, אבל זה גם אפשר לי לשים כל רשת על ערוץ אחר.
למיטב הבנתי את הטכנולוגיה של wifi- כל עוד הראוטר יודע לנהל את כמות הרכיבים, המשמעות של עומס קליינטים על אותו ערוץ יכול להשפיע בעיקר על קצב הנתונים. ומכיוון שברכיבי מיתוג כאלה אתה לא באמת צריך קצב נתונים גבוה, לא אמורה להיות בעיה.
וכאן עוד יתרון לרשת נפרדת למחשבים- הערוץ שלהם יהיה פנוי יותר ותהיה פחות פגיעה בקצב שבמקרה הזה הוא כן נחוץ.

ולגבי השאלה על המכס- אני לא מדבר מניסיון או ידע, אבל התחושה שלי היא שאם תצטרך לשלם מע"מ, כבר יתחילו לחפור מה יש ויש סיכוי טוב שיעצרו את החבילה...
שוב- אני לא יודע בוודאות שזה יקרה אבל זה הניחוש שלי...

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”