מחמם מים בגז לפתע נגמרים המים החמים

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
Lior98 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ליאור אהרון
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

מחמם מים בגז לפתע נגמרים המים החמים

נושא שלא נקרא #1 

שלום רב

לפני שבוע וחצי התקינו לי מחמם מים בגז (אמישראגז)

אני לא נתקלתי בבעיות במקלחת אבל התלוננו במשפחה שלפתע המים החמים נגמרים לאיזה חצי דקה ואז חוזרים

המחמם המים מחובר עם הדוד ואני בספק שהבעיה מכשיר

כמה שאלות

16 ליטר זה מספיק ל2 מקלחות בו זמנית? אולי מישהו התקלח ועוד מישהו פתח את הברז על מים חמים/ קרים זה יכול לשנות משהו?

במכשיר עצמו הגדרתי 44 מעלות אבל שאני פותח את הברז על המים החמים בוא אפילו מנזק להרבה יותר אפילו ל50 המכשיר אמור להגיע ל44 מעחלות ושם לעצור לא? אולי בגלל שהוא מחובר גם לדוד?

כי אני מתלבט אם להביא טכנאי גז או אינסטלטור (בחדר הורים מתלוננים שאין כמעט מים חמים רוב הזמן אז אולי זה קשור לצנרת)

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 180 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לי יש את של פזגז, אבל הרעיון דומה.
1. 16 ליטר לדקה לא מספיק באמת לשתי מקלחות. אתה תקבל זרם חלש ו״הפרעות״ בטמפרטורה.
2. המכשיר דואג לחמם את המים לטמפרטורה המבוקשת, הוא לא יקרר את המים אם הם חמים יותר ולכן במידה ובדוד יש מים מספיק חמים (כלומר - מעל 44) אתה תקבל את המים שבדוד, לפי הטמפרטורה שבדוד.
תוסף להצגת המחירים באמאזון במטבע המקומי:
https://www.hometheater.co.il/vt295285.html

Lior98 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

@PCingAddict
·

וואו זו אכזבה גדולה!

כל הזמן באתרים אמרו ש16 ליטר מספיק ל2 מקלחות בו זמנית

בפועל זה משפיע גם על הזרם מים שנהיה חלש וגם יכול להיות מצב שבמקלחת השנייה יהיו מים קרים? הסתכלתי באתר של פזגז והם שדרגו את המחמם מים שלהם ל17 ליטר זה כן מספיק? הבעיה שאני באמישראגז ואצלהם זה נראב לי מחמם מים סטנדרטי אני אתקשר אליהם במהלך היום לראות אם יש להם מחמם מים עם נפח גדול יותר אקווה שלא יקחו עליו הרבה כסף

ולגבי הטמפרטורה עם הדוד

זה שונה כי נניח אני פותח את המים החמים זה נמצא סאותו רגע על 30 מעלות ואז הטמפרטורה מתחילה לעלות אבל היא מדיעה פתאום ל50 זה לא אמור להדביל את זה ל44 לפי המכשיר? אפילו עם הדוד חימם קצת

qsub00
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אתה מדבר על "נפח גדול יותר" בזמן שאתה צריך לדבר על "ספיקה גבוהה יותר".
זה לא ש-16 ליטר מתחממים ואז זורמים אליך, אלא זה שהמתקן יכול לספק מים חמים בספיקה(=זרימה) של 16 ליטר בדקה.
ולענין הגבלת הטמפרטורה, ענו לך כבר שהמתקן לא 'יקרר' את המים החמים שמגיעים מהדוד(חשמל/שמש?!) אלא יעבירם כמות-שהם ללא חימום נוסף.

Lior98 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

qsub00 כתב:אתה מדבר על "נפח גדול יותר" בזמן שאתה צריך לדבר על "ספיקה גבוהה יותר".
זה לא ש-16 ליטר מתחממים ואז זורמים אליך, אלא זה שהמתקן יכול לספק מים חמים בספיקה(=זרימה) של 16 ליטר בדקה.
ולענין הגבלת הטמפרטורה, ענו לך כבר שהמתקן לא 'יקרר' את המים החמים שמגיעים מהדוד(חשמל/שמש?!) אלא יעבירם כמות-שהם ללא חימום נוסף.
...
*ספיקה

אז פשוט לדבר עם אמישראגז על מכשיר עם ספיקה יותר גבוהה?

ואם כן כמה? 17 יספיק ל2 מקלחות?
20?

ואגב בטח עם מכונת כביסה/מדיח כלים נכנסים לפעולה זה עוד יותר ישפיע לא?

מעצבן אותי שבשירות לקוחות אמרו לי ש16 ליטר מספיק מצויין ל2 מקלחות

לגבי הגבלת טמפרטורה

עדיין לא הבנתי אותכם, נכון שאי אפשר לקרר את המים החמים אבל אמרו שהמחמם מים עובד בתיאום עם הדוד אם המים באותו רגע היו על 30 מעלות פתחתי את הברז זה אומר שהמים כרגע היו פחות מהממוצע אז ההיגיון אומרים שהמכשיר יוסיף 14 מעלות להגיע ל 44 ופה להיעצר עדיין לא הבנתי איך זה ממשיך להיות יותר חם

זה לא שהמכשיר הראה 44 מעלות עוד לפני שפתחתי את המים ואז שפתחתי התווספו קצת מעלות לא יודע לא הבנתי...

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

לגבי הספיקה - אני עם 17 וזה גבולי. יש כאלה שמספקים 28 ויש גם מעל 30, אולי זה עדיף, אבל המחיר בהתאם וגם דורש ארובה.
לגבי המעלות - כנראה שבדוד היו לך מים חמים וזה מה שאתה מקבל בפועל.
תוסף להצגת המחירים באמאזון במטבע המקומי:
https://www.hometheater.co.il/vt295285.html

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אתה בכלל בטוח שהמחמם על גז בכלל נכנס לעבודה?
אתה מתאר סיטואציה שאפשר להבין ממנה שאולי מים חמים מהדוד נגמרים והמחמם לא נכנס לעבודה ולא מחמם בכלל

Lior98 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

PCingAddict כתב:לגבי הספיקה - אני עם 17 וזה גבולי. יש כאלה שמספקים 28 ויש גם מעל 30, אולי זה עדיף, אבל המחיר בהתאם וגם דורש ארובה.
לגבי המעלות - כנראה שבדוד היו לך מים חמים וזה מה שאתה מקבל בפועל.
...
אם שילמתי על מחיר של 16 ליטר ואני אגיד להם שזה לא יספיק ושיחליפו לי ל20 לצורך העניין אם יקחו תוספת קטנה של כסף או גדולה?

האמת בחדר הורים הם אמרו שהם לא שמו את הידית של המים החמים עד הסוף ושמו באיזור בין האמצע למאוד חמים אולי זה עושה בעיות וצריך להתקלח שהידית של המים החמים היא עד הסוף?

מדיח/מכונת כביסה יכולים גם להשפיע? או שזה לא קשור
נערך לאחרונה על ידי Lior98 ב 24/12/2019 17:48, נערך פעם 1 בסך הכל.

Lior98 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

Borderline1 כתב:אתה בכלל בטוח שהמחמם על גז בכלל נכנס לעבודה?
אתה מתאר סיטואציה שאפשר להבין ממנה שאולי מים חמים מהדוד נגמרים והמחמם לא נכנס לעבודה ולא מחמם בכלל
...
חד משמעית עובד

שאני פותח את הברז המחמם מים מציג נורית חיווי של פעולה

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

תעלה את טפפרטורת היעד במחמם, זה יחייב אותו לעבוד ולהתאמץ, אתה תקבל ממנו תפוקה מאכלי אלית במגבלת יכולתו ותראה אם זה מספיק לך או לא

ביחס לשאר המכשירים, רק אתה יודע אם הם בכלל מחוברים אצלך למים חמים או קרים, ובוא נחשוב יחד, אם הם מחוברים לחמים וצורכים מים חמים, האם יהיו פחות מים חמים לצרכנים אחרים או שיד אלוהים תדאג למתקלחים בני האנוש לפני שתדאג לכלים ולבגדים....

qsub00
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אני לא מבין, לא בדקת את כל הדברים האלה לפני שקנית את המחמם?
וקיבלת את דברי מהמוכר/ת בלי לבדוק?!

liatav
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: מחמם מים בגז לפתע נגמרים המים החמים

נושא שלא נקרא #12 

@Lior98
·
ממליצה לך לפנות לשירות לקוחות של אמישראגז שפשוט ישלחו טכנאי שלהם שיבדוק את הבעיה.

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

Lior98 כתב:
...
...
אם שילמתי על מחיר של 16 ליטר ואני אגיד להם שזה לא יספיק ושיחליפו לי ל20 לצורך העניין אם יקחו תוספת קטנה של כסף או גדולה?

האמת בחדר הורים הם אמרו שהם לא שמו את הידית של המים החמים עד הסוף ושמו באיזור בין האמצע למאוד חמים אולי זה עושה בעיות וצריך להתקלח שהידית של המים החמים היא עד הסוף?

...
לא נראה לי שיחליפו לך, אתה תצטרך לרכוש אחד אחר.
כמו שכתבו לך - אם יש צרכני מים חמים נוספים בבית, מן הסתם שזה ישפיע על התוצאה הסופית. לא סביר שמכונת הכביסה והמדיח מחוברים להזנה של מים חמים, אבל הכל אפשרי. אם לא תבדוק, לא תדע.
לגבי מיקום הידית - זה מאוד תלוי. אם בדוד יש מים חמים בטמפרטורה גבוהה ממה שהגדרת למחמם ולקחת את הידית עד הסוף לכיוון המים החמים, אתה תקבל את המים החמים ביותר שיש בדוד. אם בדוד המים לא מספיק חמים, תקבל את הטמפרטורה שקבעת במחמם. מיקום הידית בסה״כ משפיע על תמהיל המים החמים / קרים שמגיעים לברז.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

Lior98 כתב:
...
...

...

לא, באמת, אתה צריך מאיתנו עזרה והדרכה באיך להתקלח? ואיך להשתמש במיקסר לקבלת ימים חמים יותר?
אתה לא אמיתי
אתה טרול!
·

Lior98 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

Borderline1 כתב:תעלה את טפפרטורת היעד במחמם, זה יחייב אותו לעבוד ולהתאמץ, אתה תקבל ממנו תפוקה מאכלי אלית במגבלת יכולתו ותראה אם זה מספיק לך או לא

ביחס לשאר המכשירים, רק אתה יודע אם הם בכלל מחוברים אצלך למים חמים או קרים, ובוא נחשוב יחד, אם הם מחוברים לחמים וצורכים מים חמים, האם יהיו פחות מים חמים לצרכנים אחרים או שיד אלוהים תדאג למתקלחים בני האנוש לפני שתדאג לכלים ולבגדים....
...
אני חייב להגיד שאני אוהב את התיאורים שלך :)

האמת שמקודם מישהו התקלח אמר שהמים לא חמים באותו רגע הלכתי למכשיר ראיתי שהוא אכן עובד (הטמפרטורה הייתה על 41 הורדתי אותה קצת היום בבוקר) המכשיר הראה סימון שהוא עובד אבל הוא לא עשה רעש של מאמץ העלתי ל44 מעלות פתאום שמעתי אותו עובד ובאותו רגע אמרו לי שהמים החמים חזרו...

מה אני מפספס פה? יכול להיות שהמכשיר במצב סטנד ביי וצריך להעיר אותו כל פעם?

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”