הגיעה הQuckmill ALexia Evo החדשה

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
ארז_תבור
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

מתעניין מאוד באלכסה

נושא שלא נקרא #16 

תודה רבה Boren

ששוןן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

Re: מתעניין מאוד באלכסה

נושא שלא נקרא #17 

ארז_תבור כתב:אגב - הסיבה העיקרית שאני מתמקד בה ולא ב2 האחרות היא נוחות מילוי המים (ב2 האחרות צריך להרים את כל המכסה העליון)
...
דווקא באוניקה שלי לא צריך להרים את כל המכסה העליון...
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

הקונפיגורציה של ה-QM מאוד דומה, מלבד זה שהמכסה יושב על ציר ושהפתח של מיכל המים גדול יותר (לפחות כך נראה מהתמונה שלמעלה).

[imgur]7Q2Riq5[/imgur]

hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה
נתן תודות: 54 פעמים
קיבל תודות: 286 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #19 

21/10/2018 13:40  
boren כתב:
הקונפיגורציה של ה-QM מאוד דומה, מלבד זה שהמכסה יושב על ציר ושהפתח של מיכל המים גדול יותר (לפחות כך נראה מהתמונה שלמעלה).

[imgur]7Q2Riq5[/imgur]
...
תודה על הרוויו המפורט, במקרה או שלא (בעלים של אלקטרה...) גם אני מתעניין בסינגל בוילר e61 ועשית לי סדר.
מה דעתך על המכונה כעבור שלוש שנות שימוש?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Re: הגיעה הQuckmill ALexia Evo החדשה

נושא שלא נקרא #20 

בעיקון מרוצה מאוד ואין בי שום רצון לשדרג. כמה עדכונים קטנים מעבר למה שכתבתי בביקורת:

- המכונה כן עוצרת באמצע שוט אם נגמרים המים (בזמנו קראתי שהיא ממשיכה עד סוף השוט האחרון, וזה לא המצב בפועל).
- הרשת (shower screen) שמגיעה עם המכונה טובה יותר מאשר זו של IMS. אל תתפתה לשדרג.
- ה-PID לעיתים נדירות סוטה בכמה מעלות מטמפרטורת היעד. לא הצלחתי לפענח מתי זה קורה.
- לאחרונה קורה (בתחילת יום) שכשמתחילים את החליטה המשאבה מתחילה לפעול שניה או שתיים אח"כ. ה-shot timer מתחיל לפעול מיד. זה לא קורה בשוטים הבאים ואין לזה שום השפעה גם על השוט הראשון.
- איכות האספרסו בחליטות של 30-35 שניות גבוהה יותר מאשר בשוטים "קלאסיים" של 25 שניות.

ההקצפה היא (כצפוי) הצד היחידי שחלש במכונה הזו. אם אתה מתכוון להשאיר את האלקטרה ומרוצה מההקצפה שלה (שזה מפתיע מאוד, עם לחץ 0.7 בר), אז אתה מקבל למעשה סט שמקביל למכונת עם דוד כפול. אם תעלה את הלחץ של האלקטרה ל-1.2 אז תקבל סט כזה בלי הסתייגויות (כותב מניסיון, כי זה בדיוק מה שיש אצלי). כמובן שזה אומר שהכנת אספרסו עם האלקטרה תהפוך להרבה יותר בעיתיית, אבל אני חושב שה-E61 החדשה תתן לך ברוב הזמן פתרון טוב מאוד לנושא הזה.

עם כל האמור מעלה, אם הייתי קונה מכונה חדשה כנראה שהייתי מוסיף קצת וקונה ACS Minima. וגם הייתי מחליף את האלקטרה ב-Odyssey Argos. כרגע אין לי דרך להצדיק את השדרוגים האלה.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”