מומלץ לקנות מכונת קפה ולהמתין עם המטחנה?

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
דור_א
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

Re: מומלץ לקנות מכונת קפה ולהמתין עם המטחנה?

נושא שלא נקרא #16 

30/12/2020 17:35  
shemsha כתב:
29/12/2020 20:57  
אורניקו כתב:
אני דווקא אמליץ לך לא להתפשר על מכונה משולבת מטחנה כי היא מוציאה קפה ברמה נמוכה יחסית
...
אני לא מתיימר להבין כמו אחרים פה בפורום אבל חייב להגיב. הקפה שאני מוציא היום ב SAGE BARISTA EXPRESS מוצלח משמעותית מנסיונות העבר שלי גם עם GAGGIA BABY DOSE בשילוב עם מטחנת נובה סימונלי גרינטה וגם עם הסילביה בשילוב הרוקי. אולי התבגרתי, אולי עכשיו יש לי יותר סבלנות - לא יודע. אני רק יודע שסבלתי איתן. אולי זה פשוט המד לחץ שיש לי כרגע. בכל מקרה ההכללה הזו בעיני לא נכונה בכלל. החיסרון היחיד שאני מוצא במכונה משולבת מטחנה לעומת מכונות בסיסיות אחרות זה שלא ניתן לשדרג רק את המכונה או רק את המטחנה.
אגב, אפילו ההקצפה מוצלחת יותר, בטוח שלעומת ה GAGGIA שהייתה לי.
...
אכן נכון.
מה הקשר לטיב המטחנה, אם היא בנפרד או מחוברת למכונה?
יתרה מזאת, אם יש דבר אחד בטוח זה - שהיא מתאימה למכונה.
לא יהיה צריך להחליף אותה לא עוד חצי שנה ולא בכלל כל חייה/חיי המכונה.
נכון, יש מינוסים. אחרים. אבל יש גם פלוסים.
בין הפלוסים - העלות שיורדת בכ- 1000 ₪ מעלות אותה המטחנה אם קונים אותה בנפרד.
וזה בדיוק מה שהוא חיפש - להוריד 1000 ₪.
! Coffee - You can sleep when you're dead

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

30/12/2020 17:19  
boris.povolotsky כתב:
קצת חלוק לגבי שימוש בקפה טחון מראש עד שארכוש מטחנה, אולי עדיף לחכות קצת ולהפיק קפה טוב שיצדיק את ההוצאות ע"י מפקדת הבית :)
...
אין לך מה להתלבט בנושא של קפה טחון מראש. זה בזבוז זמן מוחלט ולא תוכל לקבל תוצאה ראויה איתו. אם התקציב בעייתי, הייתי מתחיל דווקא ממטחנה טובה שלא יהיה צורך לשדרג בהמשך, למשל Eureka Mignon Specialita. תוכל להשתמש בה בשיטות חליטה אחרות, כמו למשל פילטר (שזה עולם ומלואו של טעמים ועולה כלום כסף). לגבי מכונת אספרסו, כשתגיע המציאה הנכונה ביד2 פשוט תגיב מהר וקנה אותה. יש לפעמים מציאות חבל"ז, הנה אחת מהשבוע האחרון. החכמה זה להגיב מהר.

אורניקו
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

30/12/2020 17:19  
boris.povolotsky כתב:

חושב שהבנתי את הכיוון, רק שמעט מבלבל אותי במטחנות קפה זה שיש סרטון אחד שאומר שהמכונה מעולה ואחר סותר זאת ואומר כי המטחנה אינה מתאימה לאספרסו. ממש כמו בכל תחום אחר - אנשים מביעים דעות שונות בקשר לאותו המוצר ממש, כל אחד על פי הבנתו תפיסתו ונסיונו ...

האם Lelit Fred הינה מטחנה ששווה לחסוך אליה? אני לא מכיר אישית את המטחנה הספציפית הזו
אבל בהתחשב במכונה שאתה מתכוון לשדך לה אני בטוח שהיא תוציא קפה סביר בהחלט. הפרד נתונה בקופסת נירוסטה והאסקסו בפלסטיק - אבל מתחת לקופסא אני די משוכנע שמדובר במנוע וסכינים פחות או יותר זהות, כך שעדיין חושב שעדיף אסקסו יד שניה שתקנה בזול ואולי בעתיד תרצה גם למכור בזול מאשר לקנות מטחנה פחות מוכרת בשוק במחיר מלא של חדשה

...

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

30/12/2020 17:35  
shemsha כתב:
29/12/2020 20:57  
אורניקו כתב:
אני דווקא אמליץ לך לא להתפשר על מכונה משולבת מטחנה כי היא מוציאה קפה ברמה נמוכה יחסית
...
אני לא מתיימר להבין כמו אחרים פה בפורום אבל חייב להגיב. הקפה שאני מוציא היום ב SAGE BARISTA EXPRESS מוצלח משמעותית מנסיונות העבר שלי גם עם GAGGIA BABY DOSE בשילוב עם מטחנת נובה סימונלי גרינטה וגם עם הסילביה בשילוב הרוקי. אולי התבגרתי, אולי עכשיו יש לי יותר סבלנות - לא יודע. אני רק יודע שסבלתי איתן. אולי זה פשוט המד לחץ שיש לי כרגע. בכל מקרה ההכללה הזו בעיני לא נכונה בכלל. החיסרון היחיד שאני מוצא במכונה משולבת מטחנה לעומת מכונות בסיסיות אחרות זה שלא ניתן לשדרג רק את המכונה או רק את המטחנה.
אגב, אפילו ההקצפה מוצלחת יותר, בטוח שלעומת ה GAGGIA שהייתה לי.
...
קשה להתעלם מתגובות מחזיקי הברוויל שבאופן גורף אוהבים אותה. אם אתה מתכוון להישאר ברמה הזאת של 3000 ש"ח כמה שנים, אז ברוויל זאת אפשרות בולטת. אם אתה מתכוון לנסות כל מיני דברים שונים וכמו שאומרים להתפתח אז יש טעם במטחנה נפרדת. (Breville=Sage)

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

30/12/2020 18:12  
boris.povolotsky כתב:
...
תודה על הקישור.
האם למישהו ניסיון עם המכונה? במידה מומלצת אזמין אותה מהמוכר הנ"ל. באינטרנט ראיתי שבסה"כ המכונה בסדר.
...
הייתי מסתכל גם על המטחנה הזו:
https://www.elektros.it/il/en/mignon_ma ... black.html

באופן אישי מאוד ממליץ על החנות הזו.

boris.povolotsky (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

כמחווה מהמשפחה, השתדרגנו מעט בתקציב וכעת השאלה שלי היא מהם ההבדלים בסדרת ה Mignon.

ה Manuale עולה כ 1,600₪ ללא טיימר.
ה Silenzio עולה כ 1,900₪ עם טיימר ידני, יכולת בידוד רעשים טובה יותר? כמה זה משמעותי?
ה Specialita - כ 2,300₪ עם טיימר דיגיטלי. לצערי זה קצת יקר מדי, לכן אם אין ממש הצדקה לכך, מעדיף לבחון את הדגמים הקודמים.

אשמח לדעתכם, תודה רבה

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

המחירים יותר נמוכים בכמה מאות שקלים אם לא תזמין מהארץ. יש לך מקומות כמו elektros/espressocoffeeshop/barista.gr שמציעים מחירים מצויינים. תסתכל על המחירים בחנויות האלה, כולל משלוח, ותכפיל ב-1.2, זה אמור להיות מאוד קרוב לסכום הסופי שהזמנה מחו"ל תעלה לך.

לגבי ה-Specialita, זו מטחנה מאוד פופולרית עם ביקורות משבחות, סביר להניח שאם תקנה אותה, לא תצטרך לקחת את המטחנה במשוואה אם תרצה לשדרג את הסטאפ בעתיד.

מבחינת רעש, לא הייתי מודאג מהמטחנות של Eureka, הייתה לי 65mm Rocket Fausto, שהיא זהה מבחינה פנימית ל-Eureka Zenith, והיא הייתה מאוד שקטה בשביל מטחנת קפה.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

@boris.povolotsky - הייתה לי מטחנה בעבר מטחנה עם טיימר אנלוגי למצב בודד (קומפאק K3) וזו הייתה הסיבה העקרית ששדרגתי ממנה. ממליץ לך מאוד לא לחזור על אותה הטעות וללכת על הספשייליטה.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #24 

הכפלה של 1.2 לאחר דמי משלוח?
בדקתי ב Elektros לצורך העניין, המשלוח עולה 100 יורו, מה שמקפיץ את המחיר ל 1,650₪. אם אני מזמין, אני צפוי עוד לשלם בארץ 17% מע''מ?

עדיין זה יעלה רק חמישים שקלים יותר מה Silenzio בארץ, אני פשוט לא מכיר את הפרוצדורה הכרוכה בהזמנת מוצר כזה מחו"ל.

אשמח למעט הכוונה בעניין.

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #25 

הכפלה ב-1.2 כוללת מע"מ + עמלות שקר של שחרור ממכס, זה המחיר הסופי שתשלם על המוצר.

בכל מקרה בשביל 50 שקל מול Silenzio אני לא חושב שיש פה אפילו תחרות, אבל תבדוק גם ב-2 החנויות האחרות, יש מצב שהמחירים שם כוללים מע"מ אירופאי (משהו שמקזזים בהזמנה לישראל), אז אולי זה אפילו יותר זול ממה שמופיע באתרים האלה.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #26 

תודה רבה! רכשתי מ espressocoffeeshop את ה Specialita יחד עם leveler של Motta.

כעת נותר לרכוש מכונה ואביזרים נלווים נחוצים - למה אזדקק?
- האם כמו את המטחנה כדאי לרכוש מחנויות בחו״ל?
- קיים חשש לרכוש מכונת קפה מחו״ל, אם כי אולי מסיבות לא כל-כך רציונאליות.. מה ניתן להגיד על זה?

תודה.

IdanEzon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #27 

01/01/2021 16:53  
boris.povolotsky כתב:
כמחווה מהמשפחה, השתדרגנו מעט בתקציב וכעת השאלה שלי היא מהם ההבדלים בסדרת ה Mignon.

ה Manuale עולה כ 1,600₪ ללא טיימר.
ה Silenzio עולה כ 1,900₪ עם טיימר ידני, יכולת בידוד רעשים טובה יותר? כמה זה משמעותי?
ה Specialita - כ 2,300₪ עם טיימר דיגיטלי. לצערי זה קצת יקר מדי, לכן אם אין ממש הצדקה לכך, מעדיף לבחון את הדגמים הקודמים.

אשמח לדעתכם, תודה רבה
...
הייתי אצל חבר עם סילנזיו, היא שקטה מאוד ביחס לשאר המטחנות בשוק.
הזמנתי כזו גם מאספרסו שופ אמור לצאת מקסימום 1400-1500 ש"ח.

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #28 

02/01/2021 17:08  
boris.povolotsky כתב:
תודה רבה! רכשתי מ espressocoffeeshop את ה Specialita יחד עם leveler של Motta.

כעת נותר לרכוש מכונה ואביזרים נלווים נחוצים - למה אזדקק?
- האם כמו את המטחנה כדאי לרכוש מחנויות בחו״ל?
- קיים חשש לרכוש מכונת קפה מחו״ל, אם כי אולי מסיבות לא כל-כך רציונאליות.. מה ניתן להגיד על זה?

תודה.
...
תתחדש!

לגבי אביזרים, קנית טמפר?

אני עשיתי את כל הרכישות שלי בחו"ל, החשש הוא לכאורה העניין של האחריות, אבל לפחות ממה שאני מכיר, הרבה חנויות בארץ לא נותנות שירות מוצלח במיוחד, ככה שגם אם תצטרך תיקון, אתה בכל מקרה עשוי למצוא את עצמך פונה לטכנאים פרטיים עם שם טוב במקום. חוץ מזה שרוב הסיכויים שתהיה עם אותה מכונה הרבה מעבר לתקופת האחריות, אז לא נראה לי שהאקסרא תשלום שווה את "השקט הנפשי" בשנה-שנתיים הראשונות.

בנוסף, הזמינות הגבוהה של חלקי חילוף במחירים נוחים בחו"ל, והמידע הרב שיש ברשת, לדעתי גם פותחים את האפשרות לתיקון עצמי, במידת הצורך.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #29 

הזמנתי Distribution/Leveling tool.

לעולם לא הזמנתי מוצרים אלקטרוניים כבדים ויקרים (יחסית) מחו״ל, אבל הדברים שלך לא מפתיעים אותי ואף הגיוניים.

באמזון (com) נמכרת Gaggia Classic Pro בצבע אדום ב 2260 ש״ח, לעומת 2790 ש״ח בארץ. הצבע המטאלי מוזילה בעוד 200 ש״ח.
אני חושב שהמחיר של אמזון לוקח בחשבון גם את כל המיסים והכל, אכן?
אפשרות זו חוסכת לא מעט כסף שיכול לשמש לאביזרים

כרגע ממש נוטה לכיוון הרכישה הזאת מאמזון.

* משום מה בכלל האתרים שהוזכרו לא נמכרת ה Gaggia (אלקטרוס, בריסטה ו- espressocoffeecshop).

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #30 

באתרים האלה לרוב מוכרים מכונות מקצועיות\סמי-מקצועיות, פחות סביר שימכרו שם מכונות זולות יותר.

לדעתי שווה לך גם לבדוק את האופציה של יד שניה, תסתכל פה בלוח, תוכל למצוא אחלה מכונות בסכום הזה או פחות. אני למשל מכרתי לפני כמה חודשים Oscar II משודרגת ב-1800 ש"ח, שזו מכונה ברמה הרבה יותר גבוהה מה-Gaggia.
הדיון הזה יעזור לך להבין איך לבדוק מוצר יד שניה.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”