רכישת שובר וואקום (די סטנדרטי) ל-ECM - למה קשה כל כך בארץ?

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
doc-oren (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

רכישת שובר וואקום (די סטנדרטי) ל-ECM - למה קשה כל כך בארץ?

נושא שלא נקרא #1 

שובר הוואקום ב-ECM SLIM שלנו התחיל לזייף, נושף, רושף ומתיז רסיסי מים.
הגישה לשסתום ב-ECM קלה מאוד, התכנון הפנימי הנקי הוא אחת הסיבות שבחרתי במכונה הזאת. ניסיונות ניקיון כשלו, הגיע הזמן להחליף.

בשביל חלק כה פעוט ודי אוניברסלי (3/4 אינץ) אני לא אתחיל להסתובב בין חנויות באזורים פקוקים, חסרי חניה ועל חשבון שעות העבודה. בשביל דברים כאלו המציאו את האינטרנט. אנחנו כבר מזמן לא ארץ קטנה עם שפם וכאמור לא מדובר בחלק אקזוטי, אני תמיד מעדיף לקנות בישראל אם הפער במחיר לא מופרז. מה חשבתי לעצמי?

אכן מצאתי את החלק באתר המאוד קשה לתפעול ומלא הפניות ל-404 של ספק חלקים מאוד ידוע. הזמנה דרך האתר? הופה, פה זה לא אירופה! המחיר? האלו, תתקשר ותגלה! אז התקשרתי וגיליתי - פי 1.5-2 מהמחיר בחו"ל (זה אחרי תיקון מע"מ). ניחא, ביררתי על משלוח. למה משלוח? משלוח זה מסובך ויקר, תגיע בשעות העבודה, בימי חול בלבד ואם תצליח לפלס דרך הפקקים ולמצוא חניה תוכל לאסוף מהחנות. מתעקש על משלוח בכל זאת? אין אפשרות לשלוח בדואר, זה רק אקספרס (שלא יוצא כל יום) ותכין 50 ש"ח בבקשה (לציין שהחנות נמצאת 15 קילומטרים מהבית שלי).

בשלב הזה הפטריוט שבי נשבר לחלוטין. תוך חמש דקות החנות האירית המפורסמת קיבלה ממנה 11 יורו בשביל החלק ועוד 8 יורו למשלוח (וגם צירפתי לחבילה עוד כמה חלקי חילוף לתחזוקה שוטפת). חמישה ימים אחרי זה החלק המתין לי בסניף הדואר הסמוך לביתי ושעה אחרי זה המכונה הפסיקה לנשוף ולבעבע.

אני לא כועס, זכותם לדרוש איזה מחיר שהם רוצים, אבל זכותי לא לשלם ולספר את הסיפור הקטן הזה.
הנה, גם אני פרקתי קצת קיטור.

ymalool
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: רכישת שובר וואקום (די סטנדרטי) ל-ECM - למה קשה כל כך בארץ?

נושא שלא נקרא #2 

מי זאת החנות האירית?

doc-oren (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

בכוונה לא ציינתי את שמות החנויות כי הבעיה לא נוגעת למקום ספציפי. בתחומים (בין השאר) של חלפים למכשירים ביתיים, חלקי אלקטרוניקה וכלי עבודה ברמה סבירה ומעלה - יש בעיה של חוסר נגישות דרך האינטרנט ו/או מחירים הזויים עם גישה של שוק טורקי (המחיר הנקוב באתר הוא רק פתח למיקוח, הנחת טכנאים, הנחת חברים וכו') ו/או מחירי משלוח הזויים ומשלוחים מתל אביב שמגיעים שבוע אחרי משלוח מאיטליה (לדוגמא). בסופו של דבר, כאשר משקללים את ההתעסקות, מחיר משלוח לא לעניין ואם אין משלוח אז את המצב הנורא בפקקים ומציאת חניה, כבר עדיף להזמין מחו"ל, אפילו אם בסוף מוצאים בארץ במחיר זהה. ואני חושב שזה עצוב.

החנות האירית היא bluestarcoffee אבל תכלס החלק מאוד נפוץ ורק צריך למצוא סוחר ששולח לארץ במחיר סביר.

hofitz0r
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

04/08/2021 9:57  
doc-oren כתב:
שובר הוואקום ב-ECM SLIM שלנו התחיל לזייף, נושף, רושף ומתיז רסיסי מים.
הגישה לשסתום ב-ECM קלה מאוד, התכנון הפנימי הנקי הוא אחת הסיבות שבחרתי במכונה הזאת. ניסיונות ניקיון כשלו, הגיע הזמן להחליף.

בשביל חלק כה פעוט ודי אוניברסלי (3/4 אינץ) אני לא אתחיל להסתובב בין חנויות באזורים פקוקים, חסרי חניה ועל חשבון שעות העבודה. בשביל דברים כאלו המציאו את האינטרנט. אנחנו כבר מזמן לא ארץ קטנה עם שפם וכאמור לא מדובר בחלק אקזוטי, אני תמיד מעדיף לקנות בישראל אם הפער במחיר לא מופרז. מה חשבתי לעצמי?

אכן מצאתי את החלק באתר המאוד קשה לתפעול ומלא הפניות ל-404 של ספק חלקים מאוד ידוע. הזמנה דרך האתר? הופה, פה זה לא אירופה! המחיר? האלו, תתקשר ותגלה! אז התקשרתי וגיליתי - פי 1.5-2 מהמחיר בחו"ל (זה אחרי תיקון מע"מ). ניחא, ביררתי על משלוח. למה משלוח? משלוח זה מסובך ויקר, תגיע בשעות העבודה, בימי חול בלבד ואם תצליח לפלס דרך הפקקים ולמצוא חניה תוכל לאסוף מהחנות. מתעקש על משלוח בכל זאת? אין אפשרות לשלוח בדואר, זה רק אקספרס (שלא יוצא כל יום) ותכין 50 ש"ח בבקשה (לציין שהחנות נמצאת 15 קילומטרים מהבית שלי).

בשלב הזה הפטריוט שבי נשבר לחלוטין. תוך חמש דקות החנות האירית המפורסמת קיבלה ממנה 11 יורו בשביל החלק ועוד 8 יורו למשלוח (וגם צירפתי לחבילה עוד כמה חלקי חילוף לתחזוקה שוטפת). חמישה ימים אחרי זה החלק המתין לי בסניף הדואר הסמוך לביתי ושעה אחרי זה המכונה הפסיקה לנשוף ולבעבע.

אני לא כועס, זכותם לדרוש איזה מחיר שהם רוצים, אבל זכותי לא לשלם ולספר את הסיפור הקטן הזה.
הנה, גם אני פרקתי קצת קיטור.
...
היי, איזה משלוח הזמנת? אני מחכה כבר שבוע וקצת ואני במתחח. למרות שהם רשמו שבועיים שלושה הייתי אופטימית

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”