Hx e61 חדשה או דוד כפול חדשה באותו מחיר

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
oferlev (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

Hx e61 חדשה או דוד כפול חדשה באותו מחיר

נושא שלא נקרא #1 

מתלבט בין שתי אופציות למכונה חדשה (לא מעוניין ביד שנייה) . תקציב של 6000 שח
1. אופציה ראשונה היא מכונת e61 hx . יש לא מעט בתקציב הזה כמו ecm v slim , רוקט אפרטמנטו ועוד
2. רנצ'יליו סילביה פרו - דוד כפול , pid כפול ועוד. הסילביה פחות פופולרית בארץ בשנים האחרונות בגלל החלפת יבואן אבל זו מכונה שמקבלת ביקורות טובות מאד והיא גם קטנה יותר וגם זולה משמעותית ממכונות דוד כפול אחרות
מה דעתכם?

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

Re: Hx e61 חדשה או דוד כפול חדשה באותו מחיר

נושא שלא נקרא #2 

בתקציב הזה הייתי רוכש מכונת דוד כפול ללא ראש E61.
יש אופציות נוספות מלבד הסילביה היקרה יחסית.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

למה לא גם דוד כפול וגם E61?

https://www.coffeeitalia.ie/vibiemme-do ... steel.html

או משהו קצת יותר יקר אם אתה גם רוצה PID:

https://www.coffeeitalia.ie/acs-minima.html

ואם דוד כפול עם PID שאינה E61, הלליט אליזבת יותר אטרקטיבית לדעתי מהסילביה פרו:

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

לא אמליץ על מכונה ספציפית אבל השיקולים שאני היתי מתחשב בהם :
1. לא מתייחס תחילה לעלות אלא לפרמטרים הרשומים מטה ואחכ מחפש את הכי טוב שמתכנס לתקציב שלי.
2. קפה מראש E61 דומה מאד בכל מכונה שתבחר ההבדל יהיה בקלות ההפקה החוזרת בצורה עקבית, איכות הבניה של הראש וידית החליטה וכו. אבל בכל המכונות מהסוג הזה בהתמקצעות נכונה תוכל להגיע לתוצאה טובה.
3. ההבדלים המרכזיים בין דוד כפול למחליף חום הם לא בטעם של הקפה (ברגע שהתמקצעת עם מחליף חום). היתרון לדוד כפול - קלות ההכנה שכן הדוד ומכאן גם הטמ של המים קבועה יחסית ללא צורך בבקפלאש. בעבודה ללא חיבור למים וביוב יתרון גדול שכן הרבה פחות מים עוברים במכונה אלא רק המים לקפה ואז מיכל המים הנקיים לא דורש מילוי תמידי כמו גם מגש הריקון. אם היא מבוקרת פידים אתה יכל לשלוט היטב בטמ החליטה וההקצפה בנפרד ובדיוק. החסרון המרכזי הוא עלות רכישה ועוד חלקים לטיפול
4. שאלות חשובות אחרות שלא שאלת הן היכולת לחבר למים וביוב - יתרון עצום אם אפשרי בתפעול היום יומי. זמן חימום מוקדם, חיבוריות לוויפי או לפחות אפשרות להפעלה מרחוק עם שקע חכם (תלוי מפסק הפעלה של המכונה).
5. מה אתה שותה, אספרסו ומידי פעם הקצפה או הכל הקצפה ואז חשוב לוודא יכולת הקצפה טובה.

ובטח יש עוד שאלות.....
ואחרי זה תראה לאן אתה מתכנס בהבט סוג מכונה ורק אחכ תקציב שכן גם אם הגדרת 6000 ובפועל רק מכונה של 7000 תאפשר אז מה....תוספת של 3 שקלים ךיום לא תשבור אותך כנראה.
כמובן יש לקחת בחשבון את שאר הדברים סביב מכונת הקפה, אצלי לדוגמא עצם קליית הקפה בעצמי שידרגה משמעותית את כל החוויה וזה דורש הוצאה כספית נוספת על קולה לדוגמא.

דרך אגב אני אישית לבטח היתי מעדיף מכונה פצצה מיד שניה מאשר יד ראשונה מכונה בינונית. לעיתים ניתן לרכוש יד שניה כמו מהחנות בהנחה של 3000 שח ואתה תהנה ממנה שנים רבות

stv
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לדעתי, שיקול משמעותי הוא קלות הטיפול במכונה. מכונת HX קשה לטפל לבד, בגלל הקושי להגיע למיכל המים ממנו מתבצעת ההקצפה. התוצאה היא שלרוב צריך לקחת את המכונה לניקוי אצל טכנאי וכרוך לרוב בפירוק של הדוד. אין לי ספק שיש לזה הרבה יתרונות, אבל גם עלויות.
מכונות דוד יחיד ואני מניח גם דוד כפול, אפשר לנקות בקלות יחסית בשל האפשרות למלא את הדוד במים עם חומר ניקוי באופן ישיר.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”