מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה


שער חליפין של MUSTOP...


   פורומים > כללי > ייבוא, תמחור ושירות
מחבר הודעה
Arie10 (Arie N)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 20, 2015
הבעות תודה: 44
מספר הודעות: 635

 #1  נשלח: ג' 18/06/2019 15:09
שער חליפין של MUSTOP...

שלום,

אני עובד כבר תקופה ארוכה עם MUSTOP ולפעמים מייביא איתם משלוחים לא קטנים.
אתמול שמתי לב בפעם הראשונה לשער החליפין (שהם לא מציינים במפורש) בחשבונית שלהם.

בעוד השער היציג עמד סביב 3.6 ש"ח, הם חייבו לפי 3.8 ש"ח !!! לא פחות ולא יותר.

בעבודה שלי אנחנו מייצאים/מייבאים (בין היתר) עם כל מיני חברות. מבדיקה מהירה שמתי לב ששערי ההמרה משמעותית נמוכים יותר.
בעוד MUSTOP מוסיפים מעל 5.5% לשער היציג, מבדיקה שלי עם החברות שאנו עובדים איתן, השער שלהן גבוה בכ 2.5% ואף פחות מכך.

פניתי לMUSTOP והעליתי בפניהם את הנקודה. ביקשתי גם שיחייבו את כרטיס האשראי שלי בדולרים...
זו היתה תשובתם:
"מחירון מסטופ, כנהוג במגזר ההובלה הבילאומית , מוצג בדולרים של ארה"ב. חיוב הלקוח מתבצע בשקלים בלבד ע"פ חיוב שער הדולר בו מחוייבת מסטופ ע"י חברת הבלדרות הבינלאומית שהנו 3.8".

כמובן שהם מחרטטים אותי...אבל האם מישהו יכול לשפוך אור איך זה עובד בחברות אחרות ?

ובכלל, מנסיונכם, האם חברות אחרות עדיפות על MUSTOP ?
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
ilane
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2006
הבעות תודה: 57
מספר הודעות: 331

 #2  נשלח: ג' 18/06/2019 15:49

ushops עושים אותו דבר
dealtas מאפשרים חיוב דולרי
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
genural
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Mar 04, 2016
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 39

 #3  נשלח: ו' 21/06/2019 15:24

האמת שהזמנתי משלוח ראשון עם Ushops והתעצבנתי שראיתי את החיוב בשקלים.

שילמתי 477$ ולמרות שהשער הוא 3.6 הם חייבו אותי ב 3.77 ושילמתי בגלל זה עוד 80 ש"ח.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
ido22
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Nov 13, 2007
הבעות תודה: 30
מספר הודעות: 535

 #4  נשלח: שבת 22/06/2019 20:30

א. מעניין אם אפשר לתבוע אותם על זה. אף אחד בטח לא ירים את הכפפה.
ב. תצביע ברגלים, אל תזמין דרכם.
ג. מעיד על איזה חברה מדובר. אתה באמת רוצה להתעסק איתם?

אני אישית מעדיף שהכסף שלי לא יעבור דרכם, אלא אם אין ברירה.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011
הבעות תודה: 781
מספר הודעות: 5695

 #5  נשלח: שבת 22/06/2019 21:59

גם באמזון גובים יותר...
_________________
יאללה השתכנעתי..
זוג ביאופול Polk Audio RM8, שחור 555 שקל
זוג Monitor Audio Mass 10, שחור 999 שקל
זוג Focal Little Bird, לבן 1,111 שקל

** עדיין מחפש תחליפיים, תהיו חברים ותציעו. פרטי/בשרשור:
https://www.hometheater.co.il/vp2839204#2839204
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
ilane
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2006
הבעות תודה: 57
מספר הודעות: 331

 #6  נשלח: שבת 22/06/2019 22:35

avihuli
·

במאמזון אתה יכול לבחורבאיזה מטבע לשלם, הבעיה לא בשער שהם משתמשים אלא בזה שהם מציגים מחיר דולר' אבל מכריחים לשלם בשקלים לפי השער שלהם.

לדעתי זה לא חוקי בישראל, אסור להציג מחיר בדולרים לעיסקה בשקלים
https://www.gov.il/he/departments/general/cpfta_di...

חוק הגנת הצרכן דורש הצגת מחיר כולל בלבד של מוצר או של שירות. המחיר כולל את כל התשלומים החלים על הצרכן בגין העסקה, שנגבים על ידי העוסק וכמו כן, שאין לצרכן אפשרות לוותר עליהם. למשל: מע"מ, אגרות, תשלומי חובה, הובלה (אם העוסק מחייב את הצרכן להשתמש בהובלה שלו בלבד) וכדומה. ככל שיש אגרות או תשלומי חובה הנגבים ישירות על ידי רשויות המדינה ולא על ידי העוסק (למשל אגרת רישוי לרכב, מס רכישה), הם אינם חייבים להיכלל במחיר העסקה.
המחיר הכולל חייב להיות במטבע ישראלי בלבד.
החוק מאפשר ברשימה סגורה של מקרים להציג את המחיר הכולל במטבע זר (סעיף 17ז לחוק ), כגון נכס שמיועד להימכר מחוץ לישראל או שירות המיועד להתבצע במלואו מחוץ לישראל. בעניין זה יש להפנות להוראות חלק ב של התוספת הראשונה לחוק המונה רשימה של מוצרים ושירותים שניתן להציג מחירם במטבע זר ובלבד ששער ההמרה יהיה כפי שקבוע בחוק. למשל: בכרטיסי טיסה ובשירותי חבילות תיירות ונופש היוצאות מישראל לפי שער המכירה האחרון ביום העסקים שקדם למועד התשלום, בדיוטי פרי לפי השער היציג שפורסם לפני עשיית העסקה וכדומה.
פרט לחובת הצגת מחיר כאמור לעיל, עולה מהחוק כי במקרה של פרסום של נכס או שירות בעיתון, מידע, שלטי חוצות וכולי – אין חובה על עוסק לפרסם במחיר. אם בחר העוסק בכל זאת לפרסם או לנקוב בעלות העסקה או המוצר, חלה עליו חובה לעשות כן במחיר כולל בלבד ובמטבע ישראלי (למעט בפטורים כפי שפורטו לעיל).
(1) הבעות תודה: jtk
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Arie10 (Arie N)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 20, 2015
הבעות תודה: 44
מספר הודעות: 635

 #7  נשלח: א' 23/06/2019 10:00

מותר בתחום השילוח הבינלאומי להציג מחירים במט"ח, אבל הם אמורים להציג את שער ההמרה.
הם טוענים שהם מחייבים לפי שער שמחייבים אותם DHL, במקרה הזה ענו לי במועצה לצרכנות, שהם צריכים להציג את שער ההמרה של DHL.

התכתבתי איתם קצת אבל הם בשלהם...
אותי בכל אופן הם הפסידו. אני הזמנתי דרכם פריטים בסכומים מאוד מאוד משמעותיים.
לא מספיק שהם גובים (בחשבון הסופי) כ $12-$15 על ק"ג שזה לפחות פי 4-6 מהעלות האמיתית...הם גם טוחנים אותנו בעלויות המרה של שוק אפור.

אני אנסה בפעם הבאה דרך dealtas.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > ייבוא, תמחור ושירות


  
    שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

  סיסמא:
 

  


 | 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht